The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 31-12-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ko2000 Вижте мненията
Знаеш ли колко струва едно ново дъбово буре? А ако искаш качество се използва 2-3 години, максимум
Има прекрасни иноксови съдове за всякакви количества.
Най-старата ми бъчва беше 5 годишна. Миналата година я нацепих за печката. Какво вино ставаше в нея, идея си нямаш. Мина и времето обаче. Съсипа ми една реколта и айде - у печката. Иноксовите съдове са чудесна алтернатива на пластмасата, не и на класическото дъбово буре
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е
Отговори с цитат
  #12  
Стар 31-12-2012
ko2000 ko2000 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 275
Благодари: 69
Получил благодарност:
18 пъти в 13 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dei Irati Вижте мненията
Най-старата ми бъчва беше 5 годишна. Миналата година я нацепих за печката. Какво вино ставаше в нея, идея си нямаш. Мина и времето обаче. Съсипа ми една реколта и айде - у печката. Иноксовите съдове са чудесна алтернатива на пластмасата, не и на класическото дъбово буре
За зреене на виното да, но може да се използва и дървесен чипс с друг съд, като по-евтина алтернатива. Тази година взех и сложих един френски. Продава се в по-големите вериги.
__________________
IPbox 900 HD Vu+ Ultimo 4K Triax TD 110 Samsung LCD 40 F86
Отговори с цитат
  #13  
Стар 31-12-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ko2000 Вижте мненията
За зреене на виното да, но може да се използва и дървесен чипс с друг съд, като по-евтина алтернатива. Тази година взех и сложих един френски. Продава се в по-големите вериги.
Аз се набутах преди години с еднотонен лин и още ме е яд, въпреки, че виното не стана лошо, просто мангалите го дигнаха заради алуминия.
За зреене става дума, че бъчонката си е номер 1.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е

Последно редактирано от Wanderer : 31-12-2012 на 21:31
Отговори с цитат
  #14  
Стар 31-12-2012
ko2000 ko2000 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 275
Благодари: 69
Получил благодарност:
18 пъти в 13 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dei Irati Вижте мненията
Аз се набутах преди години с еднотонен лин и още ме е яд, въпреки, че виното не стана лошо, просто мангалите го дигнаха заради алуминия.
Това се е яко количество
__________________
IPbox 900 HD Vu+ Ultimo 4K Triax TD 110 Samsung LCD 40 F86
Отговори с цитат
  #15  
Стар 31-12-2012
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ko2000 Вижте мненията
Знаеш ли колко струва едно ново дъбово буре? А ако искаш качество се използва 2-3 години, максимум
Има прекрасни иноксови съдове за всякакви количества.
Не ме разбирай погрешно, колега, ама дядо ми само в инокс е правил вино.... Дървото си добавя аромат и от себе си. Важи и за уискито. Не казвам, че няма да стане, но традицията си е традиция, има си значение. И докато зелето не е нещо толкова претенциозно, то при всяка глътка винце един добър пияч ще усети. Това за 2-3 години употреба на бурето не го знаех. Е, колегата Джолан, ако е табиетлия и иска да започне традиция, може да инвестира в едно буренце, ще му служи и повече от 2-3 години, ако го поддържа
P.S. има една подробност - дървените бурета "пият" - и ракия, и вино - слагаш 20 литра, изпиваш 19.5 например. Иноксът е трезвеник, така че това му е един от плюсовете.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 31-12-2012
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,814
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,812 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dei Irati Вижте мненията
Най-старата ми бъчва беше 5 годишна. Миналата година я нацепих за печката. Какво вино ставаше в нея, идея си нямаш. Мина и времето обаче. Съсипа ми една реколта и айде - у печката. Иноксовите съдове са чудесна алтернатива на пластмасата, не и на класическото дъбово буре
аз знам едно правило:
ползват се стъклени съдове , тапата е пробита и шлаух, който отива в бутилка с вода : въглеродния диоксид да излиза и нищо да не влиза.
мели се гроздето, сока се прецежда, слага се в стъклените съдове, запушени както вече съм писал по-горе
това се нарича самоток
най-доброто е бяло вино от червено грозде - самотока в началото е розов, но се избистря
остатъците, боклуци, се наричат джибри, може да сложиш вода и захар , получава се питиот , някъде по чужбина го наричат вино, но не са прави, то си е 2-ра цедка.
може и 3-та цедка , такава в германия е много популярна
Отговори с цитат
  #17  
Стар 31-12-2012
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DON Джолан Вижте мненията
Точно сега го пия и затова ми се прииска следващата година да си го направя!
Обаче имам куп въпроси. Какво е "меше"? От къде се купува "серниста" киселина? На какво се вика "джибри"? Какво е съотношението вино-вода? Претаква ли се като зелето?
Меше е дъб! Бял дъб.Сернистата киселина се купува от винзаводите или от химлаборатории.Направата на добро вино е като композиране на музика!Ама опитай
Добра предновогодишна тема !
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
  #18  
Стар 31-12-2012
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
аз знам едно правило:
ползват се стъклени съдове , тапата е пробита и шлаух, който отива в бутилка с вода : въглеродния диоксид да излиза и нищо да не влиза.
мели се гроздето, сока се прецежда, слага се в стъклените съдове, запушени както вече съм писал по-горе
това се нарича самоток
най-доброто е бяло вино от червено грозде - самотока в началото е розов, но се избистря
остатъците, боклуци, се наричат джибри, може да сложиш вода и захар , получава се питиот , някъде по чужбина го наричат вино, но не са прави, то си е 2-ра цедка.
може и 3-та цедка , такава в германия е много популярна
Точно така, но това е на по-късен етап; затова му казах на колегата, че ще му трябва малко помощ от опитен винар в един момент.


А питиот е всичко дето се продава уж като домашно вино във всяка кръчма, за жалост. 3-та проба вино с малко ориз за бистрота и много захар - невероятен главоблъск

Супер тема, но жената вече почна да ми крещи на нейният си език. А това е сигнал за Ставам да помагам, ще правя руска салата; на вас много хубаво изкарване и много здраве и късмет през Новата Година и наздраве!
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е

Последно редактирано от Wanderer : 31-12-2012 на 21:43
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Wanderer за този полезен пост :
  #19  
Стар 31-12-2012
ko2000 ko2000 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Мнения: 275
Благодари: 69
Получил благодарност:
18 пъти в 13 поста
Сваляния: 39
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пламен Тачев Вижте мненията
Не ме разбирай погрешно, колега, ама дядо ми само в инокс е правил вино.... Дървото си добавя аромат и от себе си. Важи и за уискито. Не казвам, че няма да стане, но традицията си е традиция, има си значение. И докато зелето не е нещо толкова претенциозно, то при всяка глътка винце един добър пияч ще усети. Това за 2-3 години употреба на бурето не го знаех. Е, колегата Джолан, ако е табиетлия и иска да започне традиция, може да инвестира в едно буренце, ще му служи и повече от 2-3 години, ако го поддържа
P.S. има една подробност - дървените бурета "пият" - и ракия, и вино - слагаш 20 литра, изпиваш 19.5 например. Иноксът е трезвеник, така че това му е един от плюсовете.
Аз съм от лозаро-винарски регион. Наблизо е Катарджина, работниците там твърдят, че в домашни условия не може да се направи качествено вино. Вероятно са прави, поглеждайки назад към дядовците си, както каза ти. Въроса е качество ли ще се гони, или традиция. За качествено вино трябва хубава суровина, средно 23 процента захарност за червените сортове и спазване на технология.
__________________
IPbox 900 HD Vu+ Ultimo 4K Triax TD 110 Samsung LCD 40 F86
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ko2000 за този полезен пост :
  #20  
Стар 31-12-2012
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Браво Джолане!Каква тема измисли!Има да се пише и да се спори...
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
вино, винско, домашно, За, Рецепта, Рецепти


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Оглеждам се за домашно кино, изтървах промоцията на техномаркет. sunnyboy115 DVD и BLURAY плеъри 56 01-05-2012 20:01
Заменям система за домашно кино JVC Андрей Колев Приключили продажби 0 27-10-2011 01:48
Върви ли Хоби тв с каката по рецепта 5581? teolink Кошче 1 18-08-2011 23:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:26.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.