The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 30-07-2020
dolby dolby е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2009
Мнения: 2,693
Благодари: 799
Получил благодарност:
523 пъти в 366 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Щото скоростта увлича, да кажем че това е първата стъпка към по сериозни нарушения.
Имаш ли идея какво е да шофираш с удоволствие? Не слизаш от колата с адреналин в тавана и опънати нерви? На магистрала даваш мигач да влезеш в скоростната лента и веднага някой ти дава път. Или пък излизаш от път без предимство и веднага те пускат да влезеш на главния път. Имаш ли идея какво е уважение към колегата ти на пътя? Всичко това създава усещането за удоволствие от шофирането, наистина не знам как да ти го обясня факторите са много и комплексни а това вече е предпоставка за по малко катастрофи

Последно редактирано от dolby : 30-07-2020 на 01:11
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на dolby за този полезен пост :
vasilstf (30-07-2020)
  #52  
Стар 30-07-2020
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dolby Вижте мненията
Щото скоростта увлича, да кажем че това е първата стъпка към по сериозни нарушения.
Имаш ли идея какво е да шофираш с удоволствие? Не слизаш от колата с адреналин в тавана и опънати нерви? На магистрала даваш мигач да влезеш в скоростната лента и веднага някой ти дава път. Или пък излизаш от път без предимство и веднага те пускат да влезеш на главния път. Имаш ли идея какво е уважение към колегата ти на пътя? Всичко това създава усещането за удоволствие от шофирането, наистина не знам как да ти го обясня факторите са много и комплексни
Да! И това го правя независимо с каква скорост карам. Винаги давам път, когато съм с предимство. Но ако някой се пъне да ме засича или да се прави на тарикат, няма как да съм толерантен.

Колата и скоростта увличат, съгласен съм, но не мога да кажа, че адреналина е до тавана в случая или има опънати нерви от моя страна. Удоволствието пак го има, толерантността също.

Вчера се включвам с 80 на околовръстното от локалното при Драгалевци, а един реши, че излизайки трябва да спре пред мен.

Пак казвам, не е важно с каква скорост караш, важното е да се съобразяваш с останалите и с обстановката, а за второто май сме на едно мнение.

За пример мога да дам трасето между симеоново и железница. Често карам там за удоволствие и всеки път ставам свидетел как се изпреварват в завои без видимост. Пак там има опасни участъци и никой не го е грижа, стават катастрофи няколко пъти седмично. И то не заради скорост, а заради отнемане на предимство или неправилно изпреварване. Пак там ми се е случвало да ме изпреварват докато карам с 80, което също не е нормално.

Като обобщение, винаги съм бил толерантен с хората, не с наглеците. И както казваш, скоростта ме увлича, но това са ми единствените нарушения, за другите гледам внимателно. А и не се хваля, нито се оплаквам, само споделям.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
dolby (30-07-2020)
  #53  
Стар 30-07-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз карам бързо не за адреналин, а за удоволствие. Разбира се, нямам предвид в центъра на София, а където пътя го позволява.
А пък и според теорията на относителността на Айнщайн, при по-висока скорост времето се забавя - с една дума колкото по-бързо караш, толкова по-дълго живееш.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Светия Дух за този полезен пост :
vasilstf (30-07-2020)
  #54  
Стар 30-07-2020
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,385
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Да кажа на отговорните граждани, че съм доволен от Изипей - много лесно ми взеха парите и плащането веднага се отрази в системата на КАТ.
Като ми дават отстъпка 180 лв. за нарушението, да смятам ли че ме подстрекават да извъша повторно такова? И ако да, след колко месеца имам право да се поддам на изкушението, за да не стане "за второ нарушение спиране на колата от движение за 1 година".
Да ти дам един съвет от потърпевши:
Носи си документите т.е. Фиша и документа че си платил,
понеже пак ако те спрат може пак да ти го връчат и пак да трябва да платиш.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 30-07-2020
AstraK AstraK е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2019
Мнения: 602
Благодари: 892
Получил благодарност:
289 пъти в 175 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile

Прочетох темата с интерес,но наистина има нелогично поставени знаци за ограничаване на скоростта на така наречените места касичкипоставени единствено за да се събират глоби...пример в краят на населено място знак забранено изпреварването а след това знак край на ограничение а табелата за край на града по нататък...или в Серханград на околовръстния път се сменят като светомузика 70,50,60 край на ограничението и с 90и веднага след това пак 60и камера,която е обозначена със знак само от посока Варна а като идваш от посока София понеже камерата е от другата страна на метанстанцията и не е означена със знак и те снима в гръб...има много такива места касички...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на AstraK за този полезен пост :
atuani (30-07-2020)
  #56  
Стар 30-07-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Да ти дам един съвет от потърпевши:
Носи си документите т.е. Фиша и документа че си платил,
понеже пак ако те спрат може пак да ти го връчат и пак да трябва да платиш.
Запазил съм ги за всеки случай. В сайта на МВР пише, че е платен.
Отговори с цитат
  #57  
Стар 30-07-2020
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Да! И това го правя независимо с каква скорост карам. Винаги давам път, когато съм с предимство. Но ако някой се пъне да ме засича или да се прави на тарикат, няма как да съм толерантен.

Колата и скоростта увличат, съгласен съм, но не мога да кажа, че адреналина е до тавана в случая или има опънати нерви от моя страна. Удоволствието пак го има, толерантността също.

Вчера се включвам с 80 на околовръстното от локалното при Драгалевци, а един реши, че излизайки трябва да спре пред мен.

Пак казвам, не е важно с каква скорост караш, важното е да се съобразяваш с останалите и с обстановката, а за второто май сме на едно мнение.

За пример мога да дам трасето между симеоново и железница. Често карам там за удоволствие и всеки път ставам свидетел как се изпреварват в завои без видимост. Пак там има опасни участъци и никой не го е грижа, стават катастрофи няколко пъти седмично. И то не заради скорост, а заради отнемане на предимство или неправилно изпреварване. Пак там ми се е случвало да ме изпреварват докато карам с 80, което също не е нормално.

Като обобщение, винаги съм бил толерантен с хората, не с наглеците. И както казваш, скоростта ме увлича, но това са ми единствените нарушения, за другите гледам внимателно. А и не се хваля, нито се оплаквам, само споделям.
Да се включа и аз - има достатъчно неграмотници на пътя, заради които твоята съобразена превишена скорост е проблем. Щото закона дет се вика е предвидил, че там където има ограничения, ще има и малоумници, и пази тях и теб щото, те пък изобщо не са предвидили, че може да има някой дето да не е предвидил колко са малоумни... Та, когато всички се движдат в рамките на ограничението, което е наложено(колко е прост тоя дето го е слагал е друга тема) то няма да има нужда да се съобразяваш с тия малоумници, както и няма да има и изненади за тях от твоя страна...
Не може аз да се движа с 90 вчера по магистралата на най-ебаното място, и няколко като тебе отзаде да са преценили, че те могат с 200... еми как да стане ?!? Или викаш, тяхната преценка е по-добра от моята ? Или пък техните коли прелитат по-качествено спрямо моята? А тия дето са те видяли как караш и решили , че и те могат като тебе? Те какво да кажат ? Просто е, причините да караш с ограничение са повече от причинте да караш според преценката ти, че можеш повече. Без значение колко е добра тя!
Отговори с цитат
  #58  
Стар 30-07-2020
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Не може аз да се движа с 90 вчера по магистралата на най-ебаното място, и няколко като тебе отзаде да са преценили, че те могат с 200... еми как да стане ?!?
На мен ми се е случвало да карам с 200 и да ми се залепи един отзад. Е как да стане... Нито мога да карам като него, нито да се върна в дясна лента, защото там карат с 90. Поне си чакаше търпеливо човека.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 30-07-2020
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
Логиката е следната - идвам от улица, която е 50 и излизам на улица (околовръстното) където няма табела за край на населено място, нито знак който да казва че е 80. Въпросният знак е чак на Рено/Дачия сервиза и от там вече може. Та за 31 отгоре - 400 лв, но понеже платих веднага бе 280. Та ако видите червено Субару там да се влачи с 50 моля не ме освирквайте
Значи ли това, че излизайки от околовръстното на улица която няма знаци мога да карам с 80? Защото за мен е имало знак 80, но след това няма друг, който да ми показва, че има други ограничения. Същото е и на България, там има знаци 70, но излизайки в уличките няма знаци за скорост, следователно в уличките може да караш със 70 между блоковете. Всеки си тълкува закона както може, включително и тия дето го прилагат.
Отговори с цитат
  #60  
Стар 30-07-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
в уличките няма знаци за скорост, следователно в уличките може да караш със 70 между блоковете.
В населено място ограничението е 50 независимо че няма знаци.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
да им еба мамата на кат, електронен, фиш


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Електронен четец - PDF, закони.. аас Дъра-Бъра 12 03-01-2018 14:24
Какво мислите по въпроса за вграждане на електронен чип във всеки човек ? Никола67 Дъра-Бъра 10 12-02-2013 01:04
Глоба с електронен фиш ali_baba Кошче 30 17-12-2012 12:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:58.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.