The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T]

ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] Ефирна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 07-08-2013
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,041
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,759 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от register Вижте мненията
пичове - каквото искате говорете - ваучер емитиран от държавата с напечатана на него парична стойност има силата на ценна книга или банкнота
на ваучера не пише "ваучер за най-евтиния приемник" - пише "ваучер за приемник на стойност 60 лева"

моят съвет към всички които имат такива ваучери е да НЕ пазаруват с тях, защото ще бъдат излъгани - както се видя вече
ПРОДАВАЙТЕ си ваучерите на будали, които искат да минат за социално слаби
с парите от продадения ваучер си купете приемник по ваш вкус
Точно !!! Ама клара и Пламен Тачев са на друго мнение. Щом на ваучера пише цифров приемник значи няма значение цената. А 60-те лева долу в дясно са "ПРИМЕРНИ" Само дето не виждам "ДО 60 ЛЕВА", а само "60 ЛЕВА"!
Някой от вас дали взима ваучери за храна? Някъде да връщат РЕСТО ? Или пък да ти дават нещо по евтино при положение, че на ваучера е описана сума? Хранителния магазин отчита ваучерите като парични средства със стойността написана на ваучера. Тук схемата е същата!

Последно редактирано от TUISTERa : 07-08-2013 на 10:53
Отговори с цитат
  #32  
Стар 07-08-2013
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 784
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране

A какво става ако изкарат малко ХД канали след време? Пак ли нови ваучери?А и никой не е казал да се дават най-маркови приемници.Майка ми (без ваучер) си купила някакъв стронг за 55лв и си има всичко:да си гледаш снимки,всякакви изходи даже и запис на флашка.Само хдми кабел и казах да си купи.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 07-08-2013
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,041
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,759 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iwelichkow Вижте мненията
A какво става ако изкарат малко ХД канали след време? Пак ли нови ваучери?А и никой не е казал да се дават най-маркови приемници.Майка ми (без ваучер) си купила някакъв стронг за 55лв и си има всичко:да си гледаш снимки,всякакви изходи даже и запис на флашка.Само хдми кабел и казах да си купи.
Ваучера не е обвързан с покупката на определен модел приемници. И цената от 60 лева предполага закупуването на що-годе добър модел.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 07-08-2013
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Къде видя друго мнение, братле. Казвам само, че мисля, че на веригата държавата няма да осребри 60 лв. при даден приемник за 39 лв. Ти какво мислиш?
Отговори с цитат
  #35  
Стар 07-08-2013
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,041
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,759 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не, не мисля. На ваучера е отпечатана точна сума. Ако беше както казваш ти от веригата щяха да сложат приемник с цена 59.90 на вратата на магазина и да го пробутват на всеки с всички сили!
Ама това на никой не му идва на акъла нали? Те си пробутват възможно най-евтиния приемник срещу почти двойна цена?!?
И казвате че нямат кяр от това? Айде вече да престанем с това наивно мислене!!!



Sent from my iPhone using Tapatalk
Отговори с цитат
  #36  
Стар 07-08-2013
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Не е така, според мен. Забравяш, че имаше обявени конкурси по райони (е, разпределиха си няколко вериги баницата), като целта беше постигане на най-ниска цена и гаранция за количества. Няма как веригите да участват в конкурса с цени 59.90, макар че им се иска, щото някой тарикат ще ги изцака с 49.90 и ще намаже филията да доставя за цялата страна, а те ще вземат 0.00.
Пак казвам, държавата е осигурила до 60 лв. (максимална цена), а с веригите договорите не са за тая цена... Разликата е "спестяването" на държавата. А "кяра" за веригите е включен в тия 39 лв., щото 100-200 хил. бройки скапано нео едва ли ги купуват на повече от 15-20 лв.
Ваучерите за храна са на друг принцип, не ги смесвай.

П.С. Това, че има различни модели и всичките са под 60 лв. го отдавам на различните изходи, които имат. Някои са само с антенен, други вероятно само със скарт, трети - само чинчове. Клиентът ще си вземе това, което му върши работа...
Отговори с цитат
  #37  
Стар 07-08-2013
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,041
Благодари: 729
Получил благодарност:
1,759 пъти в 985 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ваучера е с номинал 60 лв. Иначе щяха да договорят модел приемник. Между другото някой виждал ли е договорите с магазините? Защото аз не - и ако беше ккъо казвш ти договорите отдавна щяха да са на масата и да ги знаем.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Отговори с цитат
  #38  
Стар 07-08-2013
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Е, ти пък. Не може да се обяви конкурс за модел приемник, веднага ще падне в съда. Има 6 конкурса по райони, казва се "дайте приемници до 60 лв. с такива и такива параметри и толкова наличности" и печели тоя с най-ниската цена.
И за да не се чака края на конкурса (те някои още вървят дори), за да се види цената, предварително се печатат накуп всички ваучери и пише 60 лв. - колкото е максимумът. Пак казвам - това не значи, че държавата ще плати 60 лв. Тя ще плати толкова, колкото е по договора за обществената поръчка...

Без да искам съм познал: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5977651

Последно редактирано от Пламен Тачев : 07-08-2013 на 13:03
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Пламен Тачев за този полезен пост
анти (07-08-2013), Бай Джейсън (07-08-2013)
  #39  
Стар 07-08-2013
никси никси не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2013
Мнения: 112
Благодари: 4
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

здравейте , и едните и другите сте прави и под друг ъгъл погледнато не сте, първо не знаем кой на кого и колко отчита. редно е каквато сума пише на ваучера такава да се даде и след това и такава преведе - отчете на търговеца, има приемник на такава цена -59-59.90 и той покрива цената 60 лв за ваучера и остава един лев , който ресто няма, той остава за магазина. аз съм пазарувал но не с такива ваучери а такива за храна и ни ги даваха преди две три години във фирмата като бонуси , и ни бяха обяснили ако на талона -купона пише 20 лв трябва да купиш за 20 лв или да надскочиш сумата и доплатиш , ако купиш за по-малко ресто няма , остава си за магазина, с тези не знам как е , предполагам пак е така , но понеже е за техника , може и да не е така. А може и в магазина нарочно да пробутват евтини декодери които не им вървят залежали бройки или от които просто имат много налични , някой се е изхвърлил да поръча много и сега им стоят на склад. Ако в талона се записва модел марка и цена тогава е ясно че не може да отчетеш 39лв като 60 лв, в това лично много се съмнявам да е така., но пък са длъжни бон и гаранция да дадат ако уреда има , та в бона се вижда колко пише.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 07-08-2013
Бай Джейсън Бай Джейсън не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2011
Мнения: 207
Благодари: 37
Получил благодарност:
102 пъти в 58 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Никси, недей да сравняваш "ваучерите за храна от фирмата" с тия хартишки за приемниците (ми не ми се обръщат ни устата, ни ръцете да им викам "декодери"). Тука кражбата е още на ниво обществени поръчки, там схемите са по-сложни и... ааа... "задкулисни", нали това сега е модерен термин, не се опират на последващи номера от селски вечеринки. Пламен Тачев се опита да го обясни, ама виждам, че все едно на невключен "декодер" дума и нищо не става, щото, младеж, как да ги свържа, нали
Не ми се влиза в подробности, щото пак ще ме емнат къв съм бърборлив, като в едни теми за мъртвата Салата
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Бай Джейсън за този полезен пост :
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ваучерите, декодери, За, злоупотреба


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
КЗК проверява "Евроком" и "Кейбълтел" за злоупотреба с монопол ТИНТИН Новини 8 18-03-2010 09:36
Фалшви декодери за Tivusat ТИНТИН Новини 0 27-11-2009 13:14
Sky Deutschland - подробности и декодери ТИНТИН Новини 0 25-06-2009 11:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:01.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.