The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 07-08-2019
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,150
Благодари: 78
Получил благодарност:
352 пъти в 235 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пиромана Вижте мненията
Извинявам се, пак съм аз Кольо, който стартирах темата.
Оказа се голям каприз да хващам много сателити. Аз съм виновен, не съм имал сателитна и не бях прочел задълбочено списъка със свободните канали по сателити. Значи заблудих се от статии, че кой знае какво има да се гледа, особено на 19.2 и 13 изток.
Отпада тороидал, въпреки че далеч не е толкова скъпо, като потр. по-горе писа. Намерих го в Германия и Англия Wave frontier Т90 за по 50 евро/паунда втора ръка и аз всяка седмица прикарвам с евтин транспорт малко стока от там до София, такава ми е работата. Включително конвертори могат доста по-евтино да се намерят.
Реших с 4 конвертора мултифийд 28.2, 39, 45 и 46 изток и за сега стационарна антена. Колебая се между Триакс 110 или мултифокусната Maximum E85, която я дават точно за мултифийд. Много малко отзиви намирам за Maximum E85. Сигнала по- добър и по-стабилен ли ще е спрямо Триакса? Въобще препоръчайте чиния, ако може и още тези дни приключвам този въпрос с телевизията.
Поздрави.

Имах направен мултифийд със Триакс 110 със център 28.2. При този център няма да можеш да изкараш 45/46. Ако изместиш центъра от 28, тогава ще загубиш някои транспондери от там.


Препоръчвам ти да сложиш Триакс 110 на НН мотор. След година, когато вече си наясно какво и къде ще гледаш, тогава прави мултифийд.
За 36 градуса ти трябва конвертор с кръгова поляризация. Той може да се сложи на моторизираната антена като втори конвертор.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 07-08-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@Пиромана

Що не уточниш наистина какво точно търсиш, че варианти има бол.
Например какви езици те интересуват, търсиш ли повече спортни канали, за вила (където идваш чат-пат) или за "постоянния" адрес?...
Щото, ако търсиш максимума български канали, е желателно да хванеш 4.9Е.
Трябва да имаш предвид и факта, че съвременни приемници без проблеми показват и някои кодирани канали.
За максимума български безплатни канали аз, например, вече няколко пъти правя следнята комбинация: с 2 булсатски 65см чинийки по 18лв подкарвам 45/46-39Ф-31,5 на едната + 4.9 на втората. Таман с 4 конвертора (от най-евтини, 5лв). Цялата инсталация към 100лв със все приемника. Уточнение: на 4.9Е има няколко канала от поредица Дисковери с български звук, които са кодирани в PowerVU, но се отварят дори с приемник за 30лв.
Отговори с цитат
  #43  
Стар 07-08-2019
Аватара на b_ignatov
b_ignatov b_ignatov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Местоположение: София
Мнения: 631
Благодари: 161
Получил благодарност:
133 пъти в 92 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от spaice Вижте мненията
Имах направен мултифийд със Триакс 110 със център 28.2. При този център няма да можеш да изкараш 45/46. Ако изместиш центъра от 28, тогава ще загубиш някои транспондери от там.
Ако сложи център 36 на Триакс 110,защо си мисля, че няма да има проблем да хване от едната страна 28.2 и от другата 39, 45/46?Ако вземе тънки конвертори ще сложи и 31.5.
Аз обаче имам познат с Триакс и мултифийд рейка. Защо ми се видя, че на тази рейка, не може да сложиш централен конвертор. Получава се нещо, като все едно си с двоен държач за конвертор. При такъв случай, ако сложиш 36 уж като централен, той реално няма да е с идеален фокус и съответно с доста слаб сигнал. Нека някой по-наясно да каже дали е така в действителност?



Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Отговори с цитат
  #44  
Стар 07-08-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Защо ми се видя, че на тази рейка, не може да сложиш централен конвертор.
Зависи каква рейка вземеш.
Обикновено няма проблеми с това:

Отговори с цитат
  #45  
Стар 07-08-2019
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,150
Благодари: 78
Получил благодарност:
352 пъти в 235 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от b_ignatov Вижте мненията
Ако сложи център 36 на Триакс 110,защо си мисля, че няма да има проблем да хване от едната страна 28.2 и от другата 39, 45/46?Ако вземе тънки конвертори ще сложи и 31.5.
Аз обаче имам познат с Триакс и мултифийд рейка. Защо ми се видя, че на тази рейка, не може да сложиш централен конвертор. Получава се нещо, като все едно си с двоен държач за конвертор. При такъв случай, ако сложиш 36 уж като централен, той реално няма да е с идеален фокус и съответно с доста слаб сигнал. Нека някой по-наясно да каже дали е така в действителност?
Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk

Първоначално бях го направил с универсален държач (2 бр.). Той се захваща към центалния конвертор. Така централния си е точно на фокус.

После сложих триаксова рейка. При нея "централния" се измества малко, но изместването е около градус-два. Така, че загуба няма да има.

Важно е обаче и местоположението за 28.2. Ако е на по западна позиция ще може да го прави с център някъде към 33 (или 36) и тогава вероятно ще изкара 45.
Проблема не е в тънките конвертори, а че много се бяга от центъра и сигнала пада драстично. Аз бях стигнал до 42 (при център 28), при леки облаци сигнала падаше до невъзможни за гледане нива. На изток стигах до 13, като от 16-ката ми излизаха половината транспондери защото 13 и 16 стават много близо. После сложих една булсатка за 16 градуса и финално на триакс-а останаха 13, 23.5, 28.2, 39, 42. При добра настройка и подбор на конвертори там може да влезе и 16-ката.

Пак казавам: За начинаещ е най-добре антена с НН мотор. После като се ориентиаш какво ще гледаш тогава се правят другите фокуси.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на spaice за този полезен пост :
b_ignatov (07-08-2019)
  #46  
Стар 07-08-2019
Аватара на b_ignatov
b_ignatov b_ignatov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Местоположение: София
Мнения: 631
Благодари: 161
Получил благодарност:
133 пъти в 92 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@братушка
Рейката и водачите са същите, но за Триакс 88.Реално си мисля, че колкото и да е изкривен водачът, той не идва точно на център. Ще кажа и защо. Защото опитахме да хванем 36Е от рейката и не стана. Като сложихме единичния водач и хванахме лек сигнал на силните транспордери.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Отговори с цитат
  #47  
Стар 07-08-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По-скоро причината не е в "ляво-дясно", а в "горе-долу". На такива рейки конвертора наистина идва малко по-низко от оригинален единичен държач и бяга от фокуса на чинията. Иначе ляво-дясно не е проблем, стига конвертора да е на "фокусната линия".
Включително и затова лично аз предпочитам евтините
Отговори с цитат
  #48  
Стар 07-08-2019
spaice spaice е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 1,150
Благодари: 78
Получил благодарност:
352 пъти в 235 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да се поправя малко:


Ето тук има снимки на първоначалния вариант:
http://dtv-bg.com/album.php?albumid=122


Със универсални държачи са наредени 42, 39, 36, 28.2, 23.5, 19, 13.
19-ката я бях забравил.


После 39 отиде на отделна антена (Триакс 78) и 42 и 36 си излязоха нормално. 16-ката също беше на отделна антена (булсатка).
Отговори с цитат
  #49  
Стар 07-08-2019
Аватара на b_ignatov
b_ignatov b_ignatov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Местоположение: София
Мнения: 631
Благодари: 161
Получил благодарност:
133 пъти в 92 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
По-скоро причината не е в "ляво-дясно", а в "горе-долу". На такива рейки конвертора наистина идва малко по-низко от оригинален единичен държач и бяга от фокуса на чинията. Иначе ляво-дясно не е проблем, стига конвертора да е на "фокусната линия".
Включително и затова лично аз предпочитам евтините
Точно това исках да кажа и аз,но не бях сигурен. Универсалната планка е по-добър вариант, ако 36Е ще е централен.
При мен е точно така и ползвам същата планка. По този начин 36Е ми е точно на център в единичния държач на антената.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Отговори с цитат
  #50  
Стар 07-08-2019
Аватара на kitaec
kitaec kitaec не е на линия
От шопско
 

Дата на присъединяване: Jun 2019
Мнения: 106
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоркин29 Вижте мненията
В твоя случай 60-ка не ти върши работа щом си изкарал само половината канали на 19Е.Постарай се повече.С 60-ка излиза целия 19Е.
Като цяло и тези 408 ми се сториха прекалено много при положение че до сега съм виждал до 100+ канала на сателит, то на тези по-източни от 39Е няма повече.
Така или иначе си хванах 4 те транспондера които исках да видя дали ще стане с 60см-ва изобщо.

Първоначално идеята ми беше да хвана 16Е, но намерих 4.8Е на сляпо само с аналогов сат-finder без да виждам приемника. След това заседнах на 19Е и не ми се въртеше повече.

Цитирай:
Първоначално написано от b_ignatov Вижте мненията
Универсалната планка е по-добър вариант, ако 36Е ще е централен.
Универсалната планка е добро решение, но малко трудно се наглася фокусната линия и проблемът идва от факта че сателитите не са точно с праволинейна ориентация един от друг (един е по-нагоре друг по-надолу вълнообразно), в това отношение руснаците са му хванали цаката като слагат рейка за всеки отделен конвертор.

Аз видях (д)ефекта когато навързвах 39Е, 45/46Е и 52Е които не са на една линия и 52Е се фокусира по-високо от линията на рейката(в самата рейка). Вероятно за по-голяма антена от старата булсатка няма да има толкова голямо значение
__________________
С цървули по дивия запад
С питане и до Цариград се стига
Само времето ще покаже къде е истината
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
19Е, 39е, 45е, Готови, държачи, Има, ЛИ, Мултифийд, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Купувам държачи за Toroidal 90 dzumba АНТЕНИ, CA-МОДУЛИ, КОНВЕРТОРИ, МОТОРИ, ПОЗИЦИОНЕРИ и др. 1 24-01-2018 21:19
Купувам 2 бр.ЛНБ държачи за Maximum T/E-85 Mad_Tax ДРУГА САТ. ТЕХНИКА 0 10-09-2015 00:27
Държачи за мултифиид иваниванов1 САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 6 23-04-2015 09:47
Продавам тройни държачи insight Приключили продажби 3 14-03-2012 20:32
Готови ли сте за нова кръв? ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 15-11-2010 15:43


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 13:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.