The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S]

САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] Сателитна цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 25-06-2019
Пиромана Пиромана не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2019
Мнения: 19
Благодари: 3
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами благодаря за обясненията. Може да се свържа с човека, дето е хванал 39 канала да се разберем за цена да ги настрой. Първо ще пробвам с един комшия има магазин в София за оборудване за сателитна и т.н.
Правя го за майка ми, която е на 70 години и я мързи да гледа ТВ през интернет.
Въпросът е че тъкмо купих въпросният приемник Strong 2401. Не ми са ще да го сменям
Ще стане ли според вас за прием от няколко сателита, защото чета различни мнения, ето му характеристиките.
https://www.strong.tv/bg/products/ip...eivers/srt2401
Приемника е много хубав, даже повече хора от форума може да се информират тук за него. Ако телевизора ти е 4К в менюто на декодера се появява опция да сложиш на 4К резоляция, естествено сигнала, който идва до декодера не е 4К, но е видимо по-добре, като го смених от FHD на 4K
Само че защо ми трябват 2 чинии, като си имало у-ва да приемат от различните сателити (до няколко сателита) и след това само с един кабел в DVB-S буксата на декодера.
http://www.dtv-bg.com/images/smilies/e106.gif
Отговори с цитат
  #12  
Стар 25-06-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
...Приемника е много хубав...
Има разлика между "хубав" и "добър"
С този приемник може да се гледат и от няколко сателита, но само напълно свободни (FTA) канали от линка, който дадох по-рано. Кодирани - НЕ.

Цитирай:
Само че защо ми трябват 2 чинии
С една чиния може да се гледат няколко сателита, но само такива, които са близо един до друг. Например 39Е и 45Е може и с една. Но за сателит, който е много "настрани" от тях ще ти трябва отделна.
Въпросната комбинация с 39 канала включва сателити 46Е, 45Е, 39Е и 31,5Е на едната чиния и 4,9Е на друга.

При теб има вариант: с наличния приемник 1 чиния за 39Е и 45Е плюс ефирна антена. Почти всичко от списъка с ФТА, около 20 канала.


ПС: да няма въпроси в бъдеще - това, което се излъчва, като мултистрийм от 39Е-12593 по същество после се дублира като наземна ефирна. С твоя комбо приемник ще ги хванеш със стайна антена.

Последно редактирано от братушка : 25-06-2019 на 09:36
Отговори с цитат
  #13  
Стар 25-06-2019
Аватара на kitaec
kitaec kitaec не е на линия
От шопско
 

Дата на присъединяване: Jun 2019
Мнения: 106
Благодари: 14
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

То като нищо може да закачи и 13Е, 16Е и 19Е в зависимост от големината на антената Е ще му трябва и по-голям diseqc ключ, но да не ставаме алчни
__________________
С цървули по дивия запад
С питане и до Цариград се стига
Само времето ще покаже къде е истината
Отговори с цитат
  #14  
Стар 25-06-2019
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много се извинявам, но струват ли си всичките тези гимнастики (закупуване на хардуер, монтаж, настройка) за 30-тина канала при положение че за 15 лв на месец към един бг dth оператор с тяхна една антена и приемниче може да се гледа съвсем приличен пакет от програми?
Предполагам, че освен националните, които са фрий на мултистрийм и ефирно ще се гледат и бтв комеди, синема, лейди, кино нова, фоксовете, тв европа, дискавъри, анимал планет, нат гео и някой музикален, които обаче не са фрий.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Мартинския за този полезен пост :
4oker (25-06-2019)
  #15  
Стар 25-06-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
Много се извинявам, но струват ли си всичките тези гимнастики (закупуване на хардуер, монтаж, настройка) за 30-тина канала при положение че за 15 лв на месец ....
Знам ли...
Мерак с пари се гаси
Лично аз потроших не една стотачка само и само да докопам безплатни канали

Иначе тези, дето са за оператор и 15лв на месец не са за този форум
Тук са тези, дето дават 500 за приемник и после 1000 канала за 1$ с кака шер
Отговори с цитат
  #16  
Стар 25-06-2019
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре, последно включване за да не разводнявам темата, но:
На село (северозапада) където гледа баща ми в началото бяхме съвсем безплатно на ефирна тв - там се хващат наще ефирни, сръбските и румънските - общо около 40 свободни канала с двб-т2 приемниче и антена стронг на кол 10 метра. Обаче само бози - спортни няма, няма и филми, няма и дискавърита. После минах на "единия долар". Всичко добре, ама като спре нета (ланка с кабели по стълбовете) спира и телевизията, и така с часове даже и с дни. Накрая - договор към dth - напълно независим, стига да не спре тока де. Е, със спортните канали става 30 и лв, но ето дори сега там нет няма от вчера заради бурите, а ТВ има и всичко е наред.
Поздрави
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #17  
Стар 25-06-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Тази дискусия е вечна. Хора има различни и за всеки влак си има пътници.
Ето ти явно помагаш на баща си и 30лв на месец за него не е проблем.
При мен, за пример, тези дни идва един комшия и ми иска 40лв на заем до пенсия. Питам го: то до пенсия има още 2 седмици, как ще изкараш с 40лв, да ти дам повече? Не, вика, нали после ще трябва и да ти ги връщам, а няма да мога. Разчел съм нещата, ще се справя.

Ако се изнамерят стари чинии при роднини и приятели, да се извади от мазата домашната ракийка, домашна салатка и домашни кюфтенца за почерпка на братушка - подобни инсталации на някои хорица излизат доста тънко
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на братушка за този полезен пост
Вас (25-06-2019), Мартинския (25-06-2019)
  #18  
Стар 25-06-2019
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
Ако се изнамерят стари чинии при роднини и приятели, да се извади от мазата домашната ракийка, домашна салатка и домашни кюфтенца за почерпка на братушка - подобни инсталации на някои хорица излизат доста тънко
Ето един добър и сравнително евтин вариант:
6 канала на ефирна тв( в София са 11)...в пограничните райони и бонус "вносни". Бърз мултифийд 39;45/46Е на 80см антена(20лв). Рейка за конверторите 5-10лв.
Приемник Combo 3х1(2х1) DVB T-2,DVB-S2(40-60лв.) Един Дисек 2/1 за 3-5лева или 4/1 за 5-10лв, 2 конвертора -15-20лв. За 100 кинта си спретваш доста приличен пакет от свободни български + АУ на 39(докато бачка) и други руски, гръцки, азерски, арменски и.......
Ако пък разбираш турски, за още 15-20лв може да наредиш и 42Е на мултифийда
Не зависиш от интернет, само ток да има, че вече май и това стана проблем
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc

Последно редактирано от Вас : 25-06-2019 на 12:35
Отговори с цитат
  #19  
Стар 25-06-2019
братушка братушка не е на линия
?????
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Мнения: 828
Благодари: 13
Получил благодарност:
287 пъти в 194 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Точно същото предлагам и аз.
По същество конкретно за български канали, за възрастни хора най-вече, това е единствен вариант.
Само дето аз винаги добавям: срещу +25лв (чиния + конвертор от най-евтини, еднократно) може да има и Дисковери, АнималПланет, TLC и ИнвестигейшънДисковери. (от 4,9Е). Плюс още от там на руски. Доста от пенсионери горе-долу се оправят с руски, учиха го на младини.

ПС: и при наличие сега на евтини (до 50лв) приемници подържащи мултистрим и емулатори - по-добре те пред комбо.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на братушка за този полезен пост :
Вас (25-06-2019)
  #20  
Стар 25-06-2019
Аватара на Вас
Вас Вас не е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Apr 2014
Местоположение: София
Мнения: 3,227
Благодари: 748
Получил благодарност:
1,362 пъти в 886 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от братушка Вижте мненията
....ПС: и при наличие сега на евтини (до 50лв) приемници подържащи мултистрим и емулатори - по-добре те пред комбо.

Все още обаче има кухавели като мен, които страшно много се кефят на ефирната телевизия, особено ако "Приемът е невъзможен" или "Там при вас не може да има сигнал, ние(НУРТС) правихме замервания ".

В моя случай в Предбалкана направо се надскочих 2013г и още ми държи влага
__________________
triax 110 + h-h motor/ inverto black ultra twin/ edision primo ip S2 265/hevc
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
български, Канали, некодирани, Нови


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Канали на български език от Astra 4A Дато Български програми на останалите спътници 2 16-03-2019 23:27
От къде да си купя IP телевизия с много канали и всичките български? kostianev Въпроси и отговори 14 05-12-2018 18:00
Въпрос за некодирани канали ТВ маняк КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 1 06-08-2013 20:54
Нови Български провадари или...??? koko313 Български програми на останалите спътници 3 23-07-2010 14:08


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:13.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.