The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > КОМПЮТРИ и периферия

КОМПЮТРИ и периферия Компютърни системи и мрежи

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 30-12-2011
Аватара на elektrik
elektrik elektrik не е на линия
химик
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Перник
Мнения: 213
Благодари: 38
Получил благодарност:
21 пъти в 19 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 1
По подразбиране IP камера и запис независим от РС

Здравейте, имам един много сложен проблем. Взех си ИП камера и искам да записва непрекъснато, но не на компютъра. За тази цел взех рутер ТР-линк 1043нд. Той е с USB и съм му закачил хард диск, става и за FTP Server. Бъх навит камерата да прави снимки на всяка 1-2 секунди и да ги качва на ФТП-то, но за 24 часа снимките стават около 65000 и рутера забива. Затова ми се иска да записва клипове, но това става само ако съм влезнал през браузъра и записвам чрез опциите там. Ако оставя да записва и затворя браузъра записа спира. Моля дайте идея как камерата да записва върху сървърчето, без да отварям браузъра и компютъра да може да се спира.
__________________
Антени Offset: 110 х 120см (Tecatel), 72 х 82см (ITV Partner), приемници: 2x DreamBox 800 HD PVR, Мултифийд: 16E, 19.2E, 39E 45E, 46E.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30-12-2011
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elektrik Вижте мненията
Здравейте, имам един много сложен проблем. Взех си ИП камера и искам да записва непрекъснато, но не на компютъра. За тази цел взех рутер ТР-линк 1043нд. Той е с USB и съм му закачил хард диск, става и за FTP Server. Бъх навит камерата да прави снимки на всяка 1-2 секунди и да ги качва на ФТП-то, но за 24 часа снимките стават около 65000 и рутера забива. Затова ми се иска да записва клипове, но това става само ако съм влезнал през браузъра и записвам чрез опциите там. Ако оставя да записва и затворя браузъра записа спира. Моля дайте идея как камерата да записва върху сървърчето, без да отварям браузъра и компютъра да може да се спира.
Извинявайте, но ще почна с шега. Имам кола която се дави сутрин като я паля. Какъв е проблемът? Ама марката няма да кажа Също така няма да кажа бензин ли е дизел ли е
Сега сериозно. Странно е че рутерът Ви забива. Дисковото пространство ли свършва ? Какъв фърмуер има на него ?
Бих препоръчал за тази цел да ползвате NAS. Има доста модели на достъпна цена вече. Освен за записи от камерата може да си го ползвате и за други неща достъпни по мрежата. Също така може би камерата има възможност за избор на резолюция на снимките, за цикличен запис на новите изображения върху старите. Може и да няма ако е китайски евтинджос Ама това след като споделите марката на колата.. пардон на камерата Да не е Голф ?
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30-12-2011
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

има модели НАС и със софт за камери - става като охранителна система
а ако не ти се купува нищо можеш да си поиграеш да ти записва на дриймбокса с плъгин за айпи камера
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30-12-2011
Аватара на elektrik
elektrik elektrik не е на линия
химик
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Перник
Мнения: 213
Благодари: 38
Получил благодарност:
21 пъти в 19 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Камерата е TNV 219W http://videonabliudenie.eu/IP-%D0%9A...tnv-m219w.html
Рутера е TP-Link TL WR1043ND с оригинален фирм.
Дисково пространство има достатъчно. Дискът е 40ГБ Макстор. Рутера забива защото снимките за едно денонощие са около 65 000 и са по 36/37КБ всяка.Цялата папка с тях е около 1,5ГБ. Когато я копиах на компютъра установих че и вече копирана трудно се отваря. Явно, че може би няма да стане с рутера...ще опитам с Дриима ако намеря такъв плъгин. Ако имате предвид конкретно устройство давайте идеи. Относно NAS, то рутера го има но въпроса е как да накарам камерата да записва на харда на рутера нон стоп без да е пуснат компютъра. Дали има някакъв подходящ фирм за тази цел.
__________________
Антени Offset: 110 х 120см (Tecatel), 72 х 82см (ITV Partner), приемници: 2x DreamBox 800 HD PVR, Мултифийд: 16E, 19.2E, 39E 45E, 46E.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30-12-2011
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elektrik Вижте мненията
Камерата е TNV 219W http://videonabliudenie.eu/IP-%D0%9A...tnv-m219w.html
Рутера е TP-Link TL WR1043ND с оригинален фирм.
Дисково пространство има достатъчно. Дискът е 40ГБ Макстор. Рутера забива защото снимките за едно денонощие са около 65 000 и са по 36/37КБ всяка.Цялата папка с тях е около 1,5ГБ. Когато я копиах на компютъра установих че и вече копирана трудно се отваря. Явно, че може би няма да стане с рутера...ще опитам с Дриима ако намеря такъв плъгин. Ако имате предвид конкретно устройство давайте идеи. Относно NAS, то рутера го има но въпроса е как да накарам камерата да записва на харда на рутера нон стоп без да е пуснат компютъра. Дали има някакъв подходящ фирм за тази цел.
Камерата изглежда прилична. Какво значи фразата "Рутера забива защото снимките за едно денонощие са около 65 000 и са по 36/37КБ всяка." ? Това ли е според Вас причината - бройката и размера. Няма логика.
Оригиналния фърм не съм ползвал иначе щях да посъветвам да четете логовете.
Ползвам същия рутер в момента с OpenWRT. Освен рутиращите си функции изпълнява ролята на NAS с един USB HDD 32 GB, видеонаблюдение с USB камера - около 40000 снимки на ден но са със скрипт за циклене през 3 дни. Двете устройства са свързани през USB хъб със захранване. Освен това има пуснат minidlna с който си гледам филмчета на телевизора и торент клиент. Споделям това за да покажа все пак възможностите на устройството.
Бих ви посъветвал да пуснете IP камерата на отделен VLAN. Мисля че се поддържа през WIFI с OpenWRT. Сигурен ли сте че харда е ОК. Понякога тези неща забиват заради чисто хардуерен проблем с външните устройства ?
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 09-01-2012
Аватара на elektrik
elektrik elektrik не е на линия
химик
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Перник
Мнения: 213
Благодари: 38
Получил благодарност:
21 пъти в 19 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Опитах се да се справя с openwrt, но нямам нерви за толкова команди и четене за линукс в нета. Махнах openwrt и сложих ddwrt, защото и другия ми рутер е с такъв и съм свикнал да работя с този фирм. Разчитах, че няма да забива с него за разлика с оригиналния фирм. Но уви отново не става. Изчаках 24 часа камерата да качва снимки на FTP-то, но този път при опита ми да отворя папката със снимките рутера не заби, а се рестартира. И отново се убедих, че не става. Държа да кажа, че когато включа ХД в компютъра си работи ОК и папката се отваря, но доста бавно. Когато я копирам на компютъра отново се отваря бавно. Явно когато ХД е свързан с рутера и опитвам да отворя папката през FTP му идва в повече, щом и компютъра се задъхва при отварянето и. Не съм пробвал да форматирам диска в ext2, ext3, FAT32. В момента е NTFS (Maxtor 40GB). Мислите ли, че форматирането му с друга файлова система би решило проблема?
__________________
Антени Offset: 110 х 120см (Tecatel), 72 х 82см (ITV Partner), приемници: 2x DreamBox 800 HD PVR, Мултифийд: 16E, 19.2E, 39E 45E, 46E.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 09-01-2012
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elektrik Вижте мненията
Опитах се да се справя с openwrt, но нямам нерви за толкова команди и четене за линукс в нета. Махнах openwrt и сложих ddwrt, защото и другия ми рутер е с такъв и съм свикнал да работя с този фирм. Разчитах, че няма да забива с него за разлика с оригиналния фирм. Но уви отново не става. Изчаках 24 часа камерата да качва снимки на FTP-то, но този път при опита ми да отворя папката със снимките рутера не заби, а се рестартира. И отново се убедих, че не става. Държа да кажа, че когато включа ХД в компютъра си работи ОК и папката се отваря, но доста бавно. Когато я копирам на компютъра отново се отваря бавно. Явно когато ХД е свързан с рутера и опитвам да отворя папката през FTP му идва в повече, щом и компютъра се задъхва при отварянето и. Не съм пробвал да форматирам диска в ext2, ext3, FAT32. В момента е NTFS (Maxtor 40GB). Мислите ли, че форматирането му с друга файлова система би решило проблема?
Колега, вие се оказахте адски упорит Ако искате да направите нещо без кинти определено за това се плаща с нерви. Уви.. помолих за логове .. било от камерата било от фтп... сега ми говорите за ддврт.. еми хубаво ама не го знам .. и то именно щото доста нерви затрих по него в миналото славно.
Логове .. буква по буква Л О Г О В Е.
Не може да е драма файловата система за записване на някакви прощавайте за израза пикливи по обем файлченца. Ама дддврт.. не знам .. опъна е контролируем .. има си приоритети има си всичко .. може и ддврт да го има ама не знам .. едва ли го има през уеба което вероятно ви създава комфорт при употребата му.
Та .. логове .. или на камерата или на фтп сървъра... или май да взема да спра да мърморя .. с най-добри пожелания... Аз си признах по-горе.. MKV плейвам през ДЛНА сървър.. на същото фтп..Извинявайте ама май се изнервих .. вероятно заради вашите недостигащи нерви Дано успеете..
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10-01-2012
Аватара на канимир
канимир канимир не е на линия
форумно сукалче на бира
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Местоположение: sofia.rar
Мнения: 59
Благодари: 20
Получил благодарност:
11 пъти в 9 поста
Сваляния: 143
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от elektrik Вижте мненията
Здравейте,.... рутера забива. ....
Пробвайте да смените захранването, аз имам такъв рутер и установих, че захранването "не носи" (същото се отнася и за WRT54GL), към момента и 2-та ми рутера - 1043nd и 54gl ги "храня" през уни-захранване на фортрон. Отделно Тъп-линк си имат проблем с прегряване...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10-01-2012
Джапи Джапи не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 118
Благодари: 168
Получил благодарност:
50 пъти в 34 поста
Сваляния: 133
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей,

Провери всички файлове дали ги пише в 1 директория.
Ако е възможно да ги разпределя или ротира със скрипт в различни директории.
ext2 и ext3 биха подобрили нещата, но трябва да се форматират като ръчно се зададе голям брой i-node. Това е недостатък на файловата система и като се препълнят - забива писането. Имал съм няколко пъти случаи с препълването на i-nod обема на ext3 и едвам се трият директориите с множество дербни файлчета.
Възможно е да не е забил рутера, а понеже достъпа до директорията е безумно бавен да създава такова впечатление.

Просто изказах мнение.

Успех
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10-01-2012
Аватара на elektrik
elektrik elektrik не е на линия
химик
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Перник
Мнения: 213
Благодари: 38
Получил благодарност:
21 пъти в 19 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Днес направих следния експеримент. След като копирах папката с многото файлчета на компютъра я отворих и през това време гледах как процесора се натовари на 100% (1,8 МХц) и след като я отвори натоварването падна. Съответно така се натоварва и проца на рутера, само че той е по-слаб и рутера (с ориг. фирм забива) се рестартира (с ddwrt). Просто папки с много файлове (50 000-60 000) се отварят бавно и заемат ресурс. Тук искам да обърна внимание на колегата ом63. Аз също копирам големи файлове ( 2-3ГБ) и няма проблем. Проблема идва от множеството малки файлове. Затова за сега незнам какво да правя. Ще продължавам да търся начин да записвам видео върху харда на рутера или пък да речем на 6 часа снимките от камерата да се записват в различни директории без компа да е включен. Но за сега незнам начина по който ще стане това. Благодаря на отзовалите се. Все пак ако имате идеи - споделете!
__________________
Антени Offset: 110 х 120см (Tecatel), 72 х 82см (ITV Partner), приемници: 2x DreamBox 800 HD PVR, Мултифийд: 16E, 19.2E, 39E 45E, 46E.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ip, запис, камера, независим, от, РС


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Независим форум на Булсат new Кошче 36 08-03-2012 09:56
Доставка на камера от САЩ blinderix Дъра-Бъра 3 03-12-2011 17:40
Продавам камера GoPro960 blinderix Приключили продажби 0 10-11-2011 19:02
За първи път HD камера на Мусала ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 1 02-03-2011 17:24
DS TV – Десислава създава независим музикален канал! ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 14 11-06-2010 21:31


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:01.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.