The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 22-01-2016
ЛосГалактикос ЛосГалактикос е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 61
Благодари: 15
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
Wink Питанка

Здравейте,
Вместо да отворя нова тема реших, че ще бъде уместно да напиша тук. Става дума за следното: в четвъртък вечер, докато превключвах с дистанционното от канала на канал изведнъж ми изчезна сигнала от приемника. Ползвам приемник екстренд ет9000 с моторизирана чиния и втори единичен конвертор за 36 изток. Утре мисля да проверя състоянието на мотора и антената и около тях, но в момента забелязах, че мотора си върти напред и назад нормално, но без да вади какъвто и да е сигнал. Питанката ми е какво е възможно да се е случило, дали дайсек ключа се е прецакал или нищо чудно конвертора да е сдал багажа. Ползвам обикновен дайсек ключ 4ин1 на некстстар турска марка, а за конвертор инверто ултра. Първото го ползвам от близо 5 и второто от почти 1 година насам. Преди да съм излязъл на покрива, ако споделите някакви мнения или впечатления ще съм изключително благодарен на всеки един от вас. Мерси предварително.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 22-01-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

На времето бях ти казал да ползваш 2 към 1 дисек, ама кой ли слуша
На 36Е имаш ли сигнал ?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 22-01-2016
Аватара на koscom
koscom koscom не е на линия
просто човек
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Местоположение: Хасково
Мнения: 1,484
Благодари: 143
Получил благодарност:
363 пъти в 217 поста
Сваляния: 480
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ЛосГалактикос Вижте мненията
Здравейте,
Вместо да отворя нова тема реших, че ще бъде уместно да напиша тук. Става дума за следното: в четвъртък вечер, докато превключвах с дистанционното от канала на канал изведнъж ми изчезна сигнала от приемника. Ползвам приемник екстренд ет9000 с моторизирана чиния и втори единичен конвертор за 36 изток. Утре мисля да проверя състоянието на мотора и антената и около тях, но в момента забелязах, че мотора си върти напред и назад нормално, но без да вади какъвто и да е сигнал. Питанката ми е какво е възможно да се е случило, дали дайсек ключа се е прецакал или нищо чудно конвертора да е сдал багажа. Ползвам обикновен дайсек ключ 4ин1 на некстстар турска марка, а за конвертор инверто ултра. Първото го ползвам от близо 5 и второто от почти 1 година насам. Преди да съм излязъл на покрива, ако споделите някакви мнения или впечатления ще съм изключително благодарен на всеки един от вас. Мерси предварително.
По подразбиране изход А на дайсека работи, дори и да е прецакан!Там на кой спътник си? Изход Б минава през един смд транзистор, който се сменя, докато кажеш "фъстъци"...Дайсека преди мотора ли е или след него?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 22-01-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Нормално е дайсека да е след мотора, ти не гледай какво пише в другия форум админа, винаги имай едно наум, че не е в час
Отговори с цитат
  #15  
Стар 23-01-2016
ЛосГалактикос ЛосГалактикос е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 61
Благодари: 15
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Благодаря ви отзивите. Искам да уточня следното, че нито с нито единия от конверторите няма сигнал. Опитах с втори приемник в зеро, както и с измервателен уред, където изписваше няма сигнал и постоянно показваше 130 -140 мили волта напрежение. ..На подобно нещо ставам свидетел за първи път. Все пак има ли някаква вероятност конверторите да са се повредили или просто кабела да се е от разхлабил от конвертора или от дайсек ключа? Принципно кабела от тунера отива първо към мотора и след това към дайсек ключа а от там къмдвата конвертора.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 23-01-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Нали съм те учил как да диагностицираш !
След мотора директно свързваш линейния конвертор и търсиш сигнал, е има и вероятност да ти се е завъртяла антената, май при Вас имаше лошо време
Отговори с цитат
  #17  
Стар 23-01-2016
ЛосГалактикос ЛосГалактикос е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Мнения: 61
Благодари: 15
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 33
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Нали съм те учил как да диагностицираш !
След мотора директно свързваш линейния конвертор и търсиш сигнал, е има и вероятност да ти се е завъртяла антената, май при Вас имаше лошо време
Яворе мерси за напътствията. Каквото си ми казвал до тука всичко сработи почти идеално. Днес към обед качих се на покрива и след като установих, че няма някакъв проблем с окабеляването както и с настройките забелязах че просто мотора не върти антената в правилната посока. Въпреки че всички координати са зададени правилно в приемника включителноизмервателния уред мотора завъртваше антената в обратната посока на зададения сателит. Това ме доведе до мисълта, че позициите или са се изтрили някък си или се е получило някакво разбъркване от само себе си. Както и да е чрез ръчна настройка завъртях мотора и съответно всеки един сателит се появяваше без проблем. След като се прибрах вкъщи включих приемника, но пак даваше няма сигнал. В този момент реших да изпробвам номера с бутона преместване от настройките на позиционера в приемника и какво да забележа, че всеки един сателит се откриваше с невероятна лекота . Ако срещнете подобен проблем можете да опитате това което в било вече тествано. Наздраве! !
Отговори с цитат
  #18  
Стар 23-01-2016
Аватара на Онджичек
Онджичек Онджичек не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Местоположение: СФ
Мнения: 955
Благодари: 889
Получил благодарност:
302 пъти в 189 поста
Сваляния: 177
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Колега, погледни дали има reset на самия мотор. Ако да, то направи го. Така ще си минеш на USALS, както до сега и няма да е нужно ръчно да търсиш спътници.
__________________
TOR90 - 1,9E,9Е,13E,16E,19E,36E,39E,45Е;GS120 rotor; Zgemma H9 twin;RPI;
Отговори с цитат
  #19  
Стар 23-01-2016
участник участник не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Dec 2013
Мнения: 216
Благодари: 78
Получил благодарност:
73 пъти в 32 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Има специални DiSEqC ключове SPU 81-00 които пропускат управление на мотор.Направи схемата професионално:
Схеми за свързване.Гледай страница 4 : http://www.axing.com/download

http://dtv-bg.com/showthread.php?goto=newpost&t=39259

Последно редактирано от участник : 23-01-2016 на 20:44
Отговори с цитат
  #20  
Стар 23-01-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Бла,бла, бла
Участъковият Магазинер се из....сра
Отношение цена и функционалност, водещ фактор е цената, според цената се синтезира схемата на свързване

Последно редактирано от yavor1 : 23-01-2016 на 21:05
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
участник (23-01-2016)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
мотор, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Проблем с Мотор H-H SG2100 krasimirem МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 21 07-11-2012 12:26
проблем с H-H мотор Кирчо Иванов МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 4 01-04-2012 19:42
проблем с мотор Кирчо Иванов МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 2 05-03-2012 22:16
проблем с H-H мотор Елена Иванова АНТЕНИ, CA-МОДУЛИ, КОНВЕРТОРИ, МОТОРИ, ПОЗИЦИОНЕРИ и др. 3 06-11-2011 14:35
проблем с мотор ponch МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 6 13-07-2011 18:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.