The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] > Други приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #101  
Стар 21-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз най-малкото което си помислих е че вътре има и кодирането на дистанционното и дори да си работи мейнкод-а то дистанционното няма да бачка щото ще е дефакто вече друго и няма да можем да идем до менюто на ъпдейт-а за да стартираме ъпдейт с който трябва софт (въпреки че смятам че има унифицирани функции като Спиране/пускане, ОК, Меню, и стрелките). Лошо че дори дистанциите не са унифицирани нацяло като кодове пък после ползвай ги за каквото искаш- ако щеш бутона за пускане му задай усилване ама пусти пари ?!!

Последно редактирано от Йовчо Димов : 21-10-2013 на 16:54
Отговори с цитат
  #102  
Стар 21-10-2013
manechi manechi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 735
Благодари: 495
Получил благодарност:
233 пъти в 135 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Йовчо Димов Вижте мненията
Колеги това с ЕПГ-то и точката да видят какво става отпада , явно е било нещо свързано с изпращането на програмата . Днес всичко е наред с нея и инфобар-а.

Субтитрите за назад както казва Юли е прав ... но след по малко от 10 превключвания на субтитри се оправят. И е само за назад , напред си работят.

Относно захранвамето - няма как да стане - нали изключваш приемника захранването му също пада . Има един режим при който си тегли само програмата автоматично (ако го зададеш). Предполагам че могат да направят още неща да се праят обаче недей обърква нещата с това захранване , защото както казах може да се получи БУМ БУМ със захранването при хора които не знаят как да го ползват и седи включено даже в началото. По-добре да е изключено и да си го включи само този/тези , които знаят какво правят.

За Гената :
Нямай съмнения за флаш-а 8MB e и файла го показва - иначе щеше да дава грешки , както аз се опитвах да флашна НОТ-а със старите им файлове които са дадени като ъпдейти в сайта им ( те бяха по размер по-малки от 4 MB даже но ми даде че са различен размер и не става). Тоест търси си дали са 4 или съответно 8 MB явно по новия начин за ъпдейт със общия файл за всичко(.abs) . Преди са били само bin.Така че не се съмнявай флаша си е 8MB. Maincode-a е 6 MB и е наполовина пълен вече.

А относно сорс защо да не стане - те са пуснали много по-голям сорс свободно за HD плеърите си. Според мен нищо не им пречи. Така и така отначало софта не е техен а е само променян и им са дадени компилатора и най-първия сорс да си го доправят или поправят както искат.
Имам и SAT SKY masters и работи захранването на антената, когато изключиш приемника ! Единия ми телевизор е с mpeg 4 и приема от една и съща антена, но при изключен приемник ! ТВ няма опция за подаване на напрежение към антената ! Значи - може !!!
Отговори с цитат
  #103  
Стар 21-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Така , сега ше ви кажа има два начина на изключване на Аривата :
Quick и Eco
Когато е на Eco и има включено захранване на антената , няма да го има захранването когато изключите декодера.
Но ако е на режим quick и има включено захранване на антената , когато изключите декодера захранването си остава включено, тоест има си го.
И при мен е удивително точно : 5.05 волта

Отивате на Други(Сруги) / Other и опцията е Standby mode .

Последно редактирано от Йовчо Димов : 21-10-2013 на 18:31
Отговори с цитат
  #104  
Стар 21-10-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 322
Благодари: 44
Получил благодарност:
78 пъти в 54 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мразя да съм прав, особено за лоши неща! "Интелектуалната собственост" имам предвид.

Сега за обединяването на FW
- може да стане само, ако намерите подходящ дизасемблиращ софт, качествен "донор" с оправени бъгове и знете кой FW модул за какво отговаря. Tези неща предполагам специалистите ги знаят много по-добре от мен.
По въпроса за "донора" - не съм сигурен дали има друг приемник с Ali M3801XX, който да има 8MB flash + 128MB SDRAM. Според мен най-близко до версията на чипсета на Ariva, но не еднакъв, е Strong SRT-8113. Със сигурност версията на чипа е същата. SRT-8113 е с 4MB /128MB и дистанционните на двата приемника ползват една кодировка. За съжаление бутоните на двете дистанционни нямат съответствие.
Имам и едни съмнения, че частите на FW на Ariva по някакъв начин се адресират в две банки памет от по 4MB. Мога да предполагам само, че допълнителните 2MB+ са само за Internet приложенията, а "стандартните" 4MB - за останалите функции.
Както вече писах, корекцията "опипом" без да знаем структурата на FW е къртовски труд, който не си заслужава!
Отговори с цитат
  #105  
Стар 21-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Гена има 3 чипа. Единият е РАМ-а и е един 128MB на Самсунг. Има снимки на Аривата . Има и един друг чип който е SGM8903 - аудио усилвателя .Чипа на Флаш-а е пак един. Не си личи какъв е. .Така че третия чип е флаша - 8 мегабайтов чип и е със сигурност един. Предполагам или 93ХХХХ или 25ХХХХ - по скоро да е 25ХХХХ нещо си.
Важното е при смяна на мейнкод-а е това да му бачка дистанцията , но за съжаление няма да бачка . Защото останалите файлове в ABS-a са съпортващи и лоудери за съответния приемник. Мейнкод-а започва изпълнение след определен момент нататък. Уви няма да може да се пробва примерно мейнкод-а на стронг-а да се флашне на Аривата... Ще трябва най-малко дистанционното на стронг-а за да се пробва . Но при тотален неуспех не знам как ще се връща софт-а .. освен през самата флаш да се закача през програматор,което вече е ..... няма да казвам

Последно редактирано от Йовчо Димов : 21-10-2013 на 21:46
Отговори с цитат
  #106  
Стар 21-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

По лесния начин е да ги натискаме поляците да си оправят софта и тия л...а дето ги разбъркаха с последния ъпдейтет.
Някой да знае кода на дистанционното на арива. Че това на телевизора ми има функция за управление на външен приемник ама STB и обучение и си мисля дали няма да стане.
Отговори с цитат
  #107  
Стар 21-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Мейнкод-а на Арива е 6.00 MB. Останалите 2 мeгабайта са още около 6-7 файла със базите за каналите + лоудера+ некви дата1 и дата2 и един файл наречен T650i и т.н.
На 4-мегабайтовите мейнкод-а е 3MB + останалите файлове 1 MB

Юли цъкни тук :
http://www.ferguson-digital.eu/en/fa...des-dvb-t.html

само не знам как ще обучиш дистанционното да фосфоресцира

Последно редактирано от Йовчо Димов : 21-10-2013 на 22:13
Отговори с цитат
  #108  
Стар 21-10-2013
Gena_Bs Gena_Bs е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Бургас
Мнения: 322
Благодари: 44
Получил благодарност:
78 пъти в 54 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Как точно предлагате да ги натискаме поляците?

Някой не е ли открил форум, в който да се обсъждат, ако не конкретно Ariva, то някой друг приемник с Ali chipset? Братушките сигурно имат, ама ще е за другите чипсети за DVB-T2.

Къде са тези снимки на Ariva, за да я видя "разсъблечена"?
Отговори с цитат
  #109  
Стар 21-10-2013
Йовчо Димов Йовчо Димов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2013
Мнения: 358
Благодари: 3
Получил благодарност:
49 пъти в 33 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Обърни се към Юли... той е автора !

Така е - ще е за техните Т2 . Както всичко останало и с телевизията искаме да се различаваме от братушките и естествено пак грешим . Сигурен съм че могат да изкарат всичките души на всичките приемници(особено тия) за тях са сигурно "тъпи". Ама съдба

Последно редактирано от Йовчо Димов : 22-10-2013 на 00:25
Отговори с цитат
  #110  
Стар 22-10-2013
Юли Костов Юли Костов не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2013
Мнения: 77
Благодари: 27
Получил благодарност:
11 пъти в 8 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ей ви ги на - https://www.dropbox.com/sh/p386usviapd4o0c/8XlRP9XUWl
- нецензурирани. Чисто голичка.
А как да ги настигнем, аа натискаме поляците - ами нали си имат сайт производителя. И в него има таб техническа. Да им пишем там. Имат и доста форуми ама не им разбирам езика. А и гугъла ги превежда сякаш от японски. Нищо не му се разбира. Някой беше дал линк и към техен форум -

http://translate.google.bg/translate...D36%26t%3D5213

http://www.forumglobo.pl/

Йовчо Димов - мерси за кодовете на дистанционното, но на мен ми трябва тоя централния на излъчване. А на дистанционното на телевизора си светят. Въпреки, че не е толкова удобно, но...
Тествах и дистанционното на андроид приложението им. Излиза в съкратен вид с най необходимите бутони и превключване в пълен режим, където е 1/1 с оригинала. Интересно, само че трябва да го гледаш защото не се усещат бутоните. Но пък вибрират. Лошото е че не свирят с различен тон, за да им се свикне местоположението. Но върши работа.

Последно редактирано от Юли Костов : 22-10-2013 на 01:07
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ariva, ferguson, t650i


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ferguson Ariva 200 HD Zlatev75 FERGUSON 2 07-03-2012 01:08
FERGUSON ARIVA 200 HD dekoni Приключили продажби 8 19-02-2012 19:52
Ferguson Ariva 200 kostading Забавно 14 06-11-2010 17:49
Ferguson Ariva 200 - 234 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 08-10-2010 02:08
Ferguson Ariva 200 - 246 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 06-08-2010 22:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.