The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят
Горещ телефон: 0800 13 800, Спътник Hellas SAT 2 (39E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Булсатком

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 10-11-2013
Димитър Костадинов Димитър Костадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 28
Благодари: 19
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=yavor1;288118]Нвремето бях постнал снимков материал за различни мои изпълнетия, в зависимост от наличните материали и фитера, основната идея е да се компенсира страничното клатене , в определен диапазон, естествено.


А на печения по всички теми готвач.........

5.3 SYSTEM CHECKOUT-НЯМАМ ГРИЖИ
5.4 INITIAL SETUP
5.4.1 ADJUSTING PANEL BRIGHTNES-ЯСНО МИ Е ПО ПРОЦЕДУРАТА
5.4.2 Setting Auto Threshold for Proper Tracking -моля за пояснение ,не мога да го разбера и въвеждам по процедура БЕЗ ДА РАЗБИРАМ какво правя
5.4.3 и 5.4.4 следва въвеждане на satА и satB по процедура имам избор 10 спътника със запаметени фабрични настройки,от които за Средиземно море са само Htbd13 Astr19 Astr28.Ако искам да ги използвам мога да им напиша имената по процедура,да ги задам за sat A и Sat B и да не продължавам да другите настройки.Тук въпроса ми е защо е нужно да се задават тези 2 спътника,когато на мен ми е нужен само един.Някой ми прати инструкция за система ,която има 6 SAT.
5.4.5 Set Sat A Name- по процедура го въвеждам
5.4.6 Set SatA V/R Frequency- моля за пояснение какво е и защо според фабричните настройки варира за различните спътници от 1032 до 1880
5.4.7 Set SatA H/L Frequency моля за пояснение какво е и защо според фабричните настройки варира за различните спътници от 1047 до 1548
5.4.8 Set SatA NID-има фабрично 4 цифри или букви-ясно по процедура въвеждам
5.4.9 Set SatA Polarization зададените фабрични настройки са за Орландо,Лонгбийч,но има и за трите европейски спътника като се дефинира Средиземно море за Htbd13 въвеждам 182 Astr19 Astr28 -90 и 80
Моля да пояснение какво правя ??????
5.4.10 Set SatA Elevation-най накрая нещо познато.За моите координати лесно в нета намирам елевацията.
5.5 е да запаметя всички настройки по процедура-нямам проблем
5.6 и 5.7 Проверка на системата 1 и 2 сателит-написано е и нямам проблем по процедурата

И никъде не намирам въвеждане на LON ?????????????? a не трябва ли от там да започне всичко?????????

А оборудването го ровя вече 3 ден,капака на антената свалих-нямам проблем с допуска ми до това повярвай ми.Казах ти не ме мисли какво правя и как го правя-аз поемам отговорност за това.За първи път се опитвам да настроя сателитна следяща система затова преди да пипам-питам )))))))))))))))

Последно редактирано от Димитър Костадинов : 10-11-2013 на 21:08
Отговори с цитат
  #32  
Стар 10-11-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

[QUOTE=Димитър Костадинов;288151]
Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Нвремето бях постнал снимков материал за различни мои изпълнетия, в зависимост от наличните материали и фитера, основната идея е да се компенсира страничното клатене , в определен диапазон, естествено.


А на печения по всички теми готвач.........

5.3 SYSTEM CHECKOUT-НЯМАМ ГРИЖИ
5.4 INITIAL SETUP
5.4.1 ADJUSTING PANEL BRIGHTNES-ЯСНО МИ Е ПО ПРОЦЕДУРАТА
5.4.2 Setting Auto Threshold for Proper Tracking -моля за пояснение ,не мога да го разбера и въвеждам по процедура БЕЗ ДА РАЗБИРАМ какво правя
5.4.3 и 5.4.4 следва въвеждане на satА и satB по процедура имам избор 10 спътника със запаметени фабрични настройки,от които за Средиземно море са само Htbd13 Astr19 Astr28.Ако искам да ги използвам мога да им напиша имената по процедура,да ги задам за sat A и Sat B и да не продължавам да другите настройки.Тук въпроса ми е защо е нужно да се задават тези 2 спътника,когато на мен ми е нужен само един.Някой ми прати инструкция за система ,която има 6 SAT.
5.4.5 Set Sat A Name- по процедура го въвеждам
5.4.6 Set SatA V/R Frequency- моля за пояснение какво е и защо според фабричните настройки варира за различните спътници от 1032 до 1880
5.4.7 Set SatA H/L Frequency моля за пояснение какво е и защо според фабричните настройки варира за различните спътници от 1047 до 1548
5.4.8 Set SatA NID-има фабрично 4 цифри или букви-ясно по процедура въвеждам
5.4.9 Set SatA Polarization зададените фабрични настройки са за Орландо,Лонгбийч,но има и за трите европейски спътника като се дефинира Средиземно море за Htbd13 въвеждам 182 Astr19 Astr28 -90 и 80
Моля да пояснение какво правя ??????
5.4.10 Set SatA Elevation-най накрая нещо познато.За моите координати лесно в нета намирам елевацията.
5.5 е да запаметя всички настройки по процедура-нямам проблем
5.6 и 5.7 Проверка на системата 1 и 2 сателит-написано е и нямам проблем по процедурата

И никъде не намирам въвеждане на LON ?????????????? a не трябва ли от там да започне всичко?????????

А оборудването го ровя вече 3 ден,капака на антената свалих-нямам проблем с допуска ми до това повярвай ми.
Това бе за Булсат на Хеллас, но ти нямаш линеен конвертор, поради което търсиш 36Е, може и да не е в паметта на антената,защото е доста стара, поради което трябва да го въведеш, а системата сама си избира R L поляризация, така че е улеснена работата. Остава приемник и карта за
или

Връзка с GPS - а има ли, естествено кабел трябва да има, поради което не ти трябва LON, трябва да настроиш антената за азия - като избереш сателита 36е, това е защото има само конвертор за кръгова паляризация , като черпака, а не като дръжката му
Как по ясно да ти се обясни, старая се с познати за теб термини
А тъй като е за кръгова ( черпакова ) поляризация, може единствено да стане за 36Е, или други РУСКИ или АМЕРИКАНСКИ сателити
За инфо на кой сателит транспондерите са на кръгова поляризация за KU банда, гледай от http://www.lyngsat.com/Eutelsat-36A-36B.html

Последно редактирано от yavor1 : 10-11-2013 на 21:26
Отговори с цитат
  #33  
Стар 10-11-2013
Димитър Костадинов Димитър Костадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 28
Благодари: 19
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ти как разбра ,че има конвертор само на кръгова поляризация?Видимо ли се различават един от друг.Черпак на тебе ти главата май-умникДай някакви настройки за този на 36 градуса.Ако закача булсатският приемник дали може да хване нещо от този кю-банд,нещо свободно за проба?Нали ти казах .че няма викаме техник,със сили екипажа трябва се справим5-6 хилки ще даде дядо и ще те черпя една баничка с боза ако се видим)))))))
Отговори с цитат
  #34  
Стар 10-11-2013
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Димитър Костадинов Вижте мненията
Ти как разбра ,че има конвертор само на кръгова поляризация?Видимо ли се различават един от друг.Черпак на тебе ти главата май-умникДай някакви настройки за този на 36 градуса.Ако закача булсатският приемник дали може да хване нещо от този кю-банд,нещо свободно за проба?Нали ти казах .че няма викаме техник,със сили екипажа трябва се справим5-6 хилки ще даде дядо и ще те черпя една баничка с боза ако се видим)))))))
както обясних преди малко на друг новопоявил се колега - не с рогата напред, баничкота си я изяж сам, предполагам екипажа не смее да ги вкуси, за да не си счупят зъбите.
Че е кръгов е пределно ясно, няма да ти обяснявам защо, не може да го вденеш.
Има цял раздел за 36е http://dtv-bg.com/showthread.php?t=13707 , там всичко е описано. Добре е да почетеш малко.
С операторското дърво на 36е може да видиш това, което би видял през макарони, модифицирани като ювка

Чети, чети, то четенето сляпото окато прави, може и помощник да станеш
Отговори с цитат
  #35  
Стар 10-11-2013
Димитър Костадинов Димитър Костадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 28
Благодари: 19
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нали ти казах имаш една баничка с гоооляма бозичка от фурната до нас,за що-годе точната информация, игнорирайки разбира се детинското ти заяждане
И както писах по горе от 20 години слагам,настройвам и обслужвам сателитни системи по корабите,много съм се ебавал с тия неща,но за пръв път имам удоволствието да ровичкам следяща система.Това ми е като мехлем за душата,като 100-те гр Джак, който пия преди лягане или да ти счупя паролата на рутера и да ти изкъртя нета или да си извикам елитна кака за 200 евро на час и да поизмачкаме чаршафите.Правя тези сравнения за да разбереш ,че това ми са хобитата и нещата ,които ме кефят много
Отговори с цитат
  #36  
Стар 23-12-2018
Атанас 82 Атанас 82 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 17
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Я да не отварям нова тема. Какъв е най евтиния вариант да се направи така, че наличната Булстат чиния да следи спътника по време на преход от точка А до го има Б. Като се има пред вид, че търся бюджетно решения не се търси стабилизация на антената при накреняване.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 29-01-2019
Варадинов Варадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2017
Мнения: 2
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Антената си ина собствен ACU където задавате сателита, позиция и кериър за следене, така я оставяш сама да си траква и не те интересува повече (traking po keriyr). Може и да има предиктет тракинг където не е нужен кариър и честота да въвеждаш .
Moже да има и тракинг по РФ енергия, който обаче е доста по скъп и е теснолентов (около 300кХц)
Кокс кабел първо ходи до ACU и после към приемника.
Отговори с цитат
  #38  
Стар 29-01-2019
Варадинов Варадинов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2017
Мнения: 2
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Антената си ина собствен ACU (Antenna Control Unit) където задавате сателита, позиция и кериър за следене на който демодулатора на ACU се локва и го ползва за следене, така я оставяш сама да си траква и не те интересува повече (traking po keriyr). На по-старите антени има ограничение да се ползва за приемника съшата поляризация на която е кариъра за тракване, но на по-новите модели не е задължително
Може и да има предиктет тракинг където не е нужен кариър и честота да въвеждаш. в ACU има база данни за сателитите откъдето се тегли информаия за точното му положение, изисква интернет връзка за периодично обновяване (веднъж на седмица или две). Възможност има и за добавяне на сателит който го няма в базата данни.
Moже да има и тракинг по РФ енергия, който обаче е доста по скъп и е теснолентов (около 300кХц). идеята е да следи ниво на кериър без да е необходимо да се локва на него, следи му нивото и го ползва за тракване.
Друг вариант е да ползва външно AGC. Това е да взима напрежение от демодулатора (позитивно и негативно, настройва се в менюто). Този вариант обаче е малко стар и се ползва ако приемника има такъв изход. Това е случай на двупосочна връзка, когато антената може и да излъчва сигнал, примерно за Интернет)

По/модерните ACU имат връзка през интернет и Оператора може да сменява сателита на клиента, транспондер и други команди. Това се ползва за двупосочна комуникация на борада (интернет, офф шоре...)

Кокс кабел първо ходи до ACU и после към приемника.
Приемника взима сигнала от антената и се ползва като на стационарна антена. Няма връзка между приемника и ACU за комуникация. Двете устройства са независиме помежду си.
Имам известен опит с такива антена (приемо/предаващи), cobham, Intellian,KNS,Sealink които се монтират по яхти, кораби, фериботи, петролни сонди затова горе долу ги зная.
Надявам се да съм полезен.
[/QUOTE]
Отговори с цитат
  #39  
Стар 06-07-2020
Атанас 82 Атанас 82 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Мнения: 17
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Варадинов Вижте мненията
Антената си ина собствен ACU (Antenna Control Unit) където задавате сателита, позиция и кериър за следене на който демодулатора на ACU се локва и го ползва за следене, така я оставяш сама да си траква и не те интересува повече (traking po keriyr). На по-старите антени има ограничение да се ползва за приемника съшата поляризация на която е кариъра за тракване, но на по-новите модели не е задължително
Може и да има предиктет тракинг където не е нужен кариър и честота да въвеждаш. в ACU има база данни за сателитите откъдето се тегли информаия за точното му положение, изисква интернет връзка за периодично обновяване (веднъж на седмица или две). Възможност има и за добавяне на сателит който го няма в базата данни.
Moже да има и тракинг по РФ енергия, който обаче е доста по скъп и е теснолентов (около 300кХц). идеята е да следи ниво на кериър без да е необходимо да се локва на него, следи му нивото и го ползва за тракване.
Друг вариант е да ползва външно AGC. Това е да взима напрежение от демодулатора (позитивно и негативно, настройва се в менюто). Този вариант обаче е малко стар и се ползва ако приемника има такъв изход. Това е случай на двупосочна връзка, когато антената може и да излъчва сигнал, примерно за Интернет)

По/модерните ACU имат връзка през интернет и Оператора може да сменява сателита на клиента, транспондер и други команди. Това се ползва за двупосочна комуникация на борада (интернет, офф шоре...)

Кокс кабел първо ходи до ACU и после към приемника.
Приемника взима сигнала от антената и се ползва като на стационарна антена. Няма връзка между приемника и ACU за комуникация. Двете устройства са независиме помежду си.
Имам известен опит с такива антена (приемо/предаващи), cobham, Intellian,KNS,Sealink които се монтират по яхти, кораби, фериботи, петролни сонди затова горе долу ги зная.
Надявам се да съм полезен.
[/QUOTE]



Година и малко по късно все още търся бюджетно решение в рамките на 1000-1300лв. Даже се бях отказал докато не попаднах на това https://aeitek.en.made-in-china.com/...h-Antenna.html . Дали е подходящо за Булсатком?
Отговори с цитат
  #40  
Стар 06-07-2020
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Година и малко по късно все още търся бюджетно решение в рамките на 1000-1300лв. Даже се бях отказал докато не попаднах на това https://aeitek.en.made-in-china.com/...h-Antenna.html . Дали е подходящо за Булсатком?[/QUOTE]
Тази е огромна като размер!
На тебе ти трябва нещо от вида https://www.shiptechnics1.com/tv-antennas
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
polomski (06-07-2020)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
seatel, булсат, За, МОРСКА, на, приемник, СИСТЕМА, СЛЕДЯЩА, спътникова, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Аналогова спътникова телевизия в Германия до 2012 г. berks Новини 2 30-04-2012 10:01
Булсат Приемник АнтониоМитов Кошче 13 06-12-2011 19:19
Роскосмос ще заплати милиард (рубли) за създаването на система за спътникова връзка spacebeam Новини 0 06-08-2011 11:10
Кирил Конов - Цифрова спътникова телевизия.pdf netman Домашен майстор 4 22-07-2011 20:49
HELP - Изграждане на система за сателитна телевизия goro_pd ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 2 20-02-2008 03:52


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.