The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Сателитни новини, интересни предавания (EPG), полезни сайтове > EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа > ФИЛМИ

Notices

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 05-02-2016
Аватара на Chello Central Europe
Chello Central Europe Chello Central Europe не е на линия
Представител на каналите от групата на Chello Zone за България
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 1,979
Благодари: 4
Получил благодарност:
213 пъти в 171 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Интервю с Елизабет Дебицки за очаквания сериал по AMC - "Нощният мениджър"

В очакване на премиерата на
„НОЩНИЯТ МЕНИДЖЪР“
по канал AMC
на 22 февруари в 22.00 ч.


Интервю с Елизабет Дебицки, в ролята на Джед Маршал



Австралийската актриса Елизабет Дебицки дебютира на международната филмова сцена през 2013 година с ролята си на Джордан Бейкър в хитовата романтична драма на Баз Лърман по романа „Великият Гетсби“ на Скот Фицджералдзаедно с Леонардо ди Каприо, Тони Магуайър, Кери Мълиган и Джоел Еджъртън. Изпълнението на Дебицки й донася Наградата за най-добра актриса в поддържаща роля на Австралийския филмов институт и номинации от Съюза на австралийските филмови критици, Обществото на филмовите критици на Австралия и Наградите на империята на Великобритания.

Другите изяви на Дебицки в последно време включват: главната роля в самостоятелния игрален филм „Макбет“ на Джъстин Кърцел с Майкъл Фасбендър и Марион Котияр и в трилъра “Еверест“ на режисьора Балтазар Кормакурс Джейк Гиленхал, Кийра Найтли, Джош Бролин, Робин Райтър и Сам Уортингтън. Освен това, тя изпълнява ролята на сексапилната злодейка в най-новия хит на Гай Ричи „Мъжът от U.N.C.L.E.“с участието на Хенри Кейвил и Алиша Викандер. Предстои й изпълнението на главната поля в „The Taleс Лора Дърн и Елън Бърстин и режисьор Дженифър Фокс и в австралийския драматичен сериал “The Kettering Incident”. През 2015 година тя получи престижната Награда за изгряваща звезда на организацията „Австралийци в киното“, която се дава за значителен принос на австралийски актьори към местната и световната филмова индустрия.


Завършила през 2010 година Викторианския колеж за изкуства към Университета на Мелбърн, Дебицки прави професионалния си дебют на сцената през 2011 година с изпълнението на главната роля в продукцията “The Gift“ на Melbourne Theatre Company. През юни 2013 година тя участва заедно с Кейт Бланшет и Изабел Юпер във филмовата продукция “The Maids” на The Sydney Theatre Company, за което получава Театралната награда на Сидни за най-добър млад актьор и номинация за Наградата „Хелпман“ за най-добра актриса в поддържаща роля. Филмът “The Maids” е посрещнат с големи похвали от страна на критиката и стига до премиера в САЩ на Фестивала на Център „Линкълн“ в град Ню Йорк.

ПРЕДСТАВЯНЕ НА ОБРАЗА

Елизабет Дебицки в ролята на Джед Маршал


Джед Маршал бяга от действителността и в момента сигурното й пристанище е обществото на Ричард Роупър. Неговата привързаност е мощен аналгетик, но когато Пайн се появява в живота им, този ефект започва да отслабва и, веднъж отворила очи за врящото гърне около нея, тя знае, че няма да може да продължи да се крие дълго.

ИНТЕРВЮ

Елизабет Дебицки – Джед Маршал


Каква беше реакцията Ви, когато получихте сценария и обаждането за проекта?

Сценарият и мащабът на творбата бяха толкова невероятни, че ме спечелиха веднага. Мисля, че когато работиш по творба на льо Каре, трилърът приковава вниманието ти така, че не можеш да го оставиш, а освен това се влюбих в образа. И, естествено, присъствието на режисьорката Сузане Биерправеше комбинацията жестока, така че нямаше начин да не участвам.

Когато се срещаме с Вашата героиня Джед в началото на сериала, тя е въплъщение на блясък и изтънченост. Бихте ли ни казали нещо за това, което се случва зад тази фасада?

Джед е метреса, приятелка, любовница и партньор в престъпленията на Роупър. Мисля че тя прилича малко на лебед, поради липса на по-добро сравнение – тя е много спокойна на повърхността и отчаянообъркана в същността си. Тя е постигнала всичко сама иприлича малко на Пайн в това, че е като хамелеон, който се приспособява къмсредата, в която попадне.
При първата ни среща с нея тя е свикнала с ролята си на метреса на Роупър, а тази роля изискваневероятен блясък, жизнерадостно поведение и ум. Освен това, тя трябва да бъде на нивото на Роупър, който напредва в света прекалено бързо – той просто се плъзга във Вселената. Всъщност, тя има съвсем различен произход, койтоопределено е далеч от богатството, икрие много скелети в гардероба, срещу които в началото на историята няма намерение да се изправи. Мисля, че що се отнася до Джед, докато успява да пърха наоколо и всичко изглежда добре, тя ще оцелее.


Според Вас, защо образите са толкова завладяващи?

Според мен, интересното в образите на льо Каре е, че те са толкова морално нееднозначни – те се намират в сенчестата област на сивото. Никога не знаете от коя страна се намира който и да е от тях и каквосе опитва да постигне. Всички те имат толкова различни планове, че когато се съберат на едно място,е наистина възбуждащо да ги наблюдаваш.

Къде се намира Джонатан Пайн в началото на сериала?

Джонатан Пайн е абсолютна загадка. При първата ни среща с неготой проявява абсолютно безразличие, което е неговият механизъм за оцеляване. Той наистина вече не иска да знае кой е,поради миналото и травмата, която е понесъл,и според мен, той се крие,той е един истински отшелник. В течение на историятапътуването, което предприема, го принуждава да се изправи лице в лице със себе сии нещата, които е потискал и да откриеистинския Джонатан Пайн.

Мислите ли, че работата му на нощен служител в хотел му създава чувство за анонимност и пълен контрол?

Да, той е в състояние на пълен контрол. Мисля, че някаква част от Джонатан Пайн се чувства невероятно удобно вбитността си на нощен хотелски мениджър, но той не води истински живот и той не е това, което той чувства като своя вътрешна същност. Аз мисля, че той е принуден да се изправи срещу своите демони,защото иска отмъщение. Той трябва да се изправи срещу най-дълбоките си страхове, за да получи своето отмъщение и за да оправдае жестокостта наслучилото се.

Какви чувства поражда Роупър у Пайн?

В романа Ричард Роупър е описан като най-лошият човек на света. Той е милиардер, който търгува с оръжие и това, което е интересното, е че той излъчва невероятно съчетание от харизма исатанизъм, с една твърде мъглява морална двусмисленост,от която Джонатан е безкрайно заинтригуван. Завладяващото чувство на Пайн към Роупър е омраза, струва ми се – най-дълбокият вид омраза, която можете да изпитате към човешко същество, но в същото време той вижда у Роупър нещо, на което се възхищава. Мисля, че връзката между двамата езавладяваща – нещо като връзка между баща и син, което никой от тях не е мислил или очаквал да се случи,но впоследствие виждате как се развива тя.

Според Вас, какъв е приносът на Том Хидълстън към ролята на Джонатан Пайн?

Том е невероятен актьор с удивителни способности. Интересното при Джонатан Пайн е, че той общува едновременно с тримаразлични хора. Той се държи по един начин с Джед, а по друг – с Роупър,така че ние почти никога не виждаме какъв е Джонатан Пайн в действителност. Според мен, това, което Том внася в ролята, е този вид скрита, хамелеонска, почти като при нинджите способностда се появява от нищото ида приема тези различни свои образи. Мисля, че това е доказателство за актьорските способности на Том –начинът, по който той превключва между тези различни образи.

Как се отнася Джед към Пайн?

Мисля, че при първата им среща Джед е заинтригувана от него,защото той е хубав, а тя е отегчена. Когато я срещаме в началото на историята, Джед се държи малко господарскии, според мен, тя го намира за интересен иочаква, че ще се забавлява с него по безобиден начин, но това се променя при втората им среща – тя се случва при много различни обстоятелства, коетоведнага създава връзка на по-високо ниво.

Какво означаваше за Вас да работите с Хю Лори?

Предполага се, че трябва да мразите Ричард Роупър, но това е невъзможно заради Хю. Той е толкова интелигентен, забавен имил и Вие по някакъв начин започвате да се възхищавате от героя му, защото този милиардер е постигнал всичко сам. Въпреки че от морална гледна точка, това което прави, е много лошо, той го прави с такъв замах, че почти Ви очароваи не можете да не му свалите шапка. Това наистина е един много интересен образ за гледанеи мисля, че заслугата на Хю е в това, че му придава човешки облик, вместо да го представи в черно-бели краски. Мисля, че когато гледате Роупър, изпитвате към него едновременно и любов, и омраза, което е удивително.

Каква беше динамиката между Вас, Том и Хю на снимачната площадка?

Зная, че връзката на Хю с романа датира от 20 годинии че той е голям негов фен. И двамата са истински изследователи, поради което подходиха с богат ресурс към тези роли. Докато моята предистория беше съвсем различна – аз не бях чела романа, преди да получа ролята, така че се запознах с историята за първи път, когато четох сценария.
Между тримата герои има много секс, това е една много възбуждаща енергияи естествено, имаше огромна разлика между времето, в което играехме ролите на Джонатан, Роупър и Джеди времето, в което бяхме просто Том, Хю и аз, защото е невъзможно да издържиш на такова напрежение! Веднага щом обявят край на снимките просто трябва да оставиш всичко,защото не можеш да продължиш да съществуваш в това толкова мрачно място.

Коя беше най-забавната част от работата Ви по проекта?

За мен най-забавната част беше, когато трябваше да играем сцените, в които участваме и тримата,поради това напрежение. Въпреки, че историята наистина се развива, аз мисля, че всеки от образите се разкривачрез това, което се случва на героя до момента, никой няма представа за това какво искат или какво представляват другите. Удивително е да изиграеш това напрежение като актьор – при такава богата основа, при толкова многоенергия. Освен това, работата със Сузане Биер беше невероятна – тя е наистина безпощаднав това, което изисква да направиш като актриса,и връзката между актьор и режисьор, която създадохме, беше наистина невероятна.

Снимки: Des Willie, Mitch Jenkins

Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
amc, Дебицки, Елизабет, За, Интервю, Нощният мениджър, очаквания, ПО, сериал


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Интервю с Том Хидълстън за очаквания сериал на AMC "Нощният мениджър" Chello Central Europe ФИЛМИ 0 04-02-2016 13:38
Интервю с Хю Лори за очаквания сериал по AMC "Нощният мениджър" Chello Central Europe ФИЛМИ 0 04-02-2016 12:48
Интервю с режисьора на очаквания сериал по AMC „Нощният мениджър“ – Сузане Биер Chello Central Europe ФИЛМИ 0 03-02-2016 16:37
Премиерите на "Нощният мениджър" и "Пази се от живите мъртви 2" по AMC Chello Central Europe ФИЛМИ 0 11-01-2016 11:50
Интервю с Елизабет Родригез за "Пази се от живите мъртви" - повече за сериала на AMC Chello Central Europe ФИЛМИ 0 18-08-2015 18:58


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 08:07.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.