The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 09-05-2013
gandipg gandipg не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 341
Благодари: 88
Получил благодарност:
75 пъти в 45 поста
Сваляния: 105
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Задължително махай ПИН кода

аз ползвам huawei e173 и малко ми забива като е слаба батерията и слаб обхват

търси версия huawei e173u око можеш има повече екстри от колкото huawei e173s-2

И май на АНДРОИДА имат старото име на ВИВАКОМ в настройките за нет

Последно редактирано от gandipg : 09-05-2013 на 23:34
Отговори с цитат
  #22  
Стар 10-05-2013
Джапи Джапи е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Мнения: 118
Благодари: 168
Получил благодарност:
50 пъти в 34 поста
Сваляния: 133
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз ползвам Huawei E173 на китаец Zenithic. Работи си добре, но трябваше да му махна въвеждането на ПИН-а. Иначе така й не пожела да го приеме. Но без ПИН си е супер.
Аз ползвам предплатената им услуга, от време на време. Все ме облъчват да сключа договор, но на мен така ми е по-спокойно.

Поздрави
Отговори с цитат
  #23  
Стар 10-05-2013
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,076
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Благодаря на всички колеги, които ми писаха на лични и в темата! Другата седмица ще действам и ще съобщя за резултата после.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 11-05-2013
Аватара на Jovanoty
Jovanoty Jovanoty е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 516
Благодари: 26
Получил благодарност:
67 пъти в 53 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nicks1 Вижте мненията
На Таблет може да се подкара почти всеки 3Г модем. Трябва малка редакция в един файл.

http://www.androidbg.com/forum/topic...e-403-ics.html
Точно така и Аз направих с моя Prestigio PMP5580C. По принцип ми го разпознаваше моя 3G dongle, но за да тръгне както трябва нета се правят малко корекции в интернет настройките на андроида само че се ползва с преходника от micro usb към usb. Просто реших, че за момента моя таблет не ми трябва и го пуснах за продажба в друг сайт с 32гб памет.
Малко може да не съм по темата с последното но се извинявам.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 22-05-2013
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,076
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Здравейте! Да споделя какво направих... Взех ZTE MF190 с едногодишен договор към Мтел. Таблета ми го разпозна веднага с включването и поиска пин код. Изобщо не съм се опитвал да променям системни файлове, защото така или иначе андроида вижда usb модема.
Уточнявам, че изобщо нямам такъв файл 3g_dongle.cfg в /system/etc/ !!! От любопитство проверих и няма такова "животно" в моя стоков ром.
Единствено проблем имах с подкарването на интернета. Първо на компютъра премахнах питането за пин код и проверих, че под Уиндоус нямам проблеми с нета! После го закачих на таблета. Бях си инсталирал предварително от маркета PPP Widget и с негова помощ се опитах да се свържа. Да ама не!
При изключен Wi-fi и правилни настройки за свързване се дискънектваше моментално. Всякакви опции включвах и изключвах от настройките на уиджета, рестартирах след всяка промяна... не и не!
Накрая реших да деинсталирам PPP Widget, изтрих всички данни и настройки от него, рестартирах таблета и отново инсталирах уиджета. И взе, че тръгна от първия път като му дадох "кънект"!!!
Малка подробност е, че автоматичния избор на устройство в уиджета не работи и при включена опция резултата е "not found modem", а като избера ръчно и от падащото меню ми излиза "ZTE 19D2 0031", избирам го него и се свързвам без проблем с интернет.
Интересното е, че на този идентификатор "19D2 0031" отговаря MF637 а не MF190! Така се разпознава и с уиндоуския драйвър, така е описан и в /system/etc/usb_modeswitch.d на таблета.
Според мен уиджета няма в базата си данни моя модел и взема информация от usb_modeswitch.d на таблета. Затова и не работи автоматичното разпознаване на модема при стартиране на операционната система.
Благодаря на всички колеги, които ми дадоха ценни съвети, особено на Цветан!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 11-03-2014
Миткото Миткото не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2014
Мнения: 8
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем и при мен !

Здравейте , малко късно се включвам в тази тема , но прецених че няма смисъл от нова .Ето го и проблема : имам Prestigio pmp5570c DOU и Алкател USB устройство за интернет(от Глобул) . Има ли начин да се пусна интернет през OTG кабел , защото в настройките на таблета няма 3Г опция ... : s101

Благодаря за отделеното време!!!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
3g, modem, usb, vivacom, китайски, на, Таблет


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
hsdpa usb modem boboturboto КОМПЮТРИ и периферия 0 08-02-2013 01:34
Продавам Cable Modem андроид Приключили продажби 2 14-11-2011 15:32
Dreambox500S & Dreambox600PVR -свързване на NUL modem кабел mimeto DREAMBOX 14 11-12-2008 22:07


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:00.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.