The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > IPBOX

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15-08-2010
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране Относно новото ядро и новите драйвъри за IPBOX HD...

Създавам тази тема за коментари, въпроси и полезни съвети относно новото ядро STLinux 2.3 за приемниците IPBOX/Cuberevo.
И поради това ново ядро огромно количество от драйвърите са пренаписани изцяло на ново за да бъдат съвместими с него! Като се има предвид, че сега ядрото и драйвърите са създадени не от корейските инженери, а изцяло от програмистите на STi върху чийто процесор се гради цялата платформа на Cuberevo HD, мога да потвърдя вече, че скоро всички недостатъци и ограничения на тези приемници, дължащи се на процесора, ще бъдат преодоляни!
Иначе казано - това, което досега караше потребителите да ползват Енигма 2 вместо официалните имиджи, вече ще е налично и 100% работещо и на DGS базираните имиджи!
Един пример: Дори и все още много бъгав в някои области, новия имидж R13078 е със значително подобрен медиа плеър и формати, които преди не беше възможно да се плейват с официалния имидж, сега вървят безпроблемно! А това е само началото!
Няма го вече ограничението от старите драйвъри на STi, които блокираха развитието на приемника в мултимедийната му част! Ако така продължава развитието му, мога да се хвана на бас, че енигмата за IPBOX ще умре скоро поради липса на интерес у потребителите към нея!
Най-накрая приемника с най-качествения хардуер ще се сдобие и с полагащия му се софт, който да разкрие огромния му потенциал! Идеята е за напред да се работи преди всичко върху мултимедийните възможности и IP стрийминга за прием на интернет телевизия!
Cuberevo като чисто сателитен приемник е вече много близо до перфектността с последната версия със старото ядро R12413! Сега е нужно да се въоръжим с търпение(това последното е до болка познато на изстрадалия IPBOX фен) и да изчакаме да го направят, ако не перфектния мултимедиен приемник, то поне доволно безупречен такъв!
Няма да се сърдя, ако догодина по това време почнат да му викат "швейцарското ножче" на сателитния пазар!
Сещате се какво имам предвид, нали?

Обръщам се към притежателите на другите марки приемници: Моля ви, не превръщайте и тази тема в мерене на достойнствата на собствените си приемници и плюене по другите!!! Коментирайте само ако имате да кажете нещо полезно за нас феновете на IPBOX! Всички знаете, че ние сме и винаги сме били като един вид секта, която гледа доста по-различно върху приоритетите на сателитната телевизия въобще! Иначе нямаше да сме почитатели на тази марка! Нали?
Хайде сега вие сте наред с впечатленията и въпросите!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на uniqad за този полезен пост
adak (15-08-2010), gggng (16-08-2010), ReVo (17-08-2010), Veskop (15-08-2010)
  #2  
Стар 15-08-2010
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

М, я някой да изкаже мнение за PGI 0.8.1?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15-08-2010
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,852
Благодари: 1,722
Получил благодарност:
5,163 пъти в 2,326 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

нямам търпение да се върна в БГ след 2 седмици да ги пробвам
__________________
Само Чък Норис има iPhone с цяла ябълка!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15-08-2010
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Въпреки, че PGI обявиха преди месец, че няма да правят свои имиджи базирани на новото ядро докато корейците не го "приведат в приличен външен вид", не се стърпяха и в резултат нито 0.8 нито 0.8.1 може да се каже, че стават за нещо повече от тестване и любопитство! Май заради тази прибързаност Дядя Фьодор се дистанцира временно от тях!
Пак ще се повторя - в най-добрия случай ще са нужни няколко месеца за да изчистят безбройните бъгове, породени от новите ядро и драйвъри! Просто не си заслужава да залагате на имидж с новото ядро като основен софт на приемника! Много е рано още! Аз си стоя на Sifteam R12413 само че съм с подобрената му версия от 18.06.2010г.
За мен това е най-доброто до момента! Поради факта, че сега лятото ми се налага да ползвам стария ми CRT телевизор, картината през скарта с RGB е много добра на SD каналите и практически почти няма разлика, ако използвам HDMI кабела за да ги гледам същите тези SD канали! Да уточня, че единствено с версията от 18 юни е възможно да се постигне това качество през скарта! С никоя предишна, както и с никоя следваща не може да се постигне това отлично качество през скарта! Италианците са се постарали като за последно със старата им генерация имиджи всичко дори и дребните нещица по софта да е перфектно! Препоръчвам я на всеки, който по една или друга причина гледа на старомоден телевизор!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15-08-2010
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

И аз съм с 12413 на Сиф, ама гледам много го хвалят PGI 0.8.1 в denktenk-a, та почнах да се замислям.
Ок, ще поизчакаме засега
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15-08-2010
encho.popov encho.popov не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Мнения: 59
Благодари: 4
Получил благодарност:
4 пъти в 2 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Въпреки, че PGI обявиха преди месец, че няма да правят свои имиджи базирани на новото ядро докато корейците не го "приведат в приличен външен вид", не се стърпяха и в резултат нито 0.8 нито 0.8.1 може да се каже, че стават за нещо повече от тестване и любопитство! Май заради тази прибързаност Дядя Фьодор се дистанцира временно от тях!
Пак ще се повторя - в най-добрия случай ще са нужни няколко месеца за да изчистят безбройните бъгове, породени от новите ядро и драйвъри! Просто не си заслужава да залагате на имидж с новото ядро като основен софт на приемника! Много е рано още! Аз си стоя на Sifteam R12413 само че съм с подобрената му версия от 18.06.2010г.
За мен това е най-доброто до момента! Поради факта, че сега лятото ми се налага да ползвам стария ми CRT телевизор, картината през скарта с RGB е много добра на SD каналите и практически почти няма разлика, ако използвам HDMI кабела за да ги гледам същите тези SD канали! Да уточня, че единствено с версията от 18 юни е възможно да се постигне това качество през скарта! С никоя предишна, както и с никоя следваща не може да се постигне това отлично качество през скарта! Италианците са се постарали като за последно със старата им генерация имиджи всичко дори и дребните нещица по софта да е перфектно! Препоръчвам я на всеки, който по една или друга причина гледа на старомоден телевизор!
И аз засега съм с сиф12413,тествах новия имидж с новото ядро и ми хареса новата идея,но дано по бързо да стабилизират нещата.Не ми хареса че и тук /онлайн-2/ трябва да се корегира с компютър за да се теглят емулаторите и не съм пробвал как работят.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16-08-2010
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от encho.popov Вижте мненията
Не ми хареса че и тук /онлайн-2/ трябва да се корегира с компютър за да се теглят емулаторите и не съм пробвал как работят.
От миналата година Сифтийм имат споразумение с италианските DTH оператори да не вграждат повече в своите имиджи какъвто и да е емулатор, както и да го хостват на сървъра си! Дори думата "ему" е табу във форума им и банват моментално! Така че ще трябва да се примириш с положението, просто друго решение освен ръчното добавяне на нелегалния сървър за емулатори няма!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16-08-2010
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Би ли споменал други проблеми, освен този със скарта? Все пак не съм си купил ХД приемник за да го скопявам през интерфейса Чета, че доста по-бързо сменял програмите от старите, а виж това е нещо, което може да ме накара да мигрирам.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16-08-2010
skysat skysat не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2009
Мнения: 243
Благодари: 145
Получил благодарност:
50 пъти в 36 поста
Сваляния: 65
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колеги,извинявам че се отклонявам от темата,но понеже нямам много наблюдения върху този приемник,а един приятел има 91HD,но е със стар софт и е много недоволен от постоянните забивки,кажете кой софт и кой Инкубус да му кача че да няма тези проблеми.До сега мисля че е с някакъв стар Сиф Тийм и Инкубус 0.90.

Поздрави!

Последно редактирано от skysat : 16-08-2010 на 17:46
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16-08-2010
Аватара на Didko
Didko Didko не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2009
Местоположение: на село
Мнения: 1,508
Благодари: 265
Получил благодарност:
600 пъти в 278 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от skysat Вижте мненията
Колеги,извинявам че се отклонявам от темата,но понеже нямам много наблюдения върху този приемник,а един приятел има 91HD,но е със стар софт и е много недоволен от постоянните забивки,кажете кой софт и кой Инкубус да му кача че да няма тези проблеми.До сега мисля че е с някакъв стар Сиф Тийм и Инкубус 0.90.

Поздрави!
SifTeam 12413
Incubuscamd 1.17
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Didko за този полезен пост
blinderix (20-08-2010), durvoto (16-08-2010), skysat (16-08-2010)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hd, ipbox, драйвъри, За, новите, Новото, относно, ядро


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
BNT1HD в Blizoo - новото лице на ЕКК и КТ !!! DON Джолан ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 179 09-07-2010 15:18
GTV става bTV Comedy – виж новото лого! ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 8 19-10-2009 16:06
Новото име на канала ZDFdokukanal berks Новини 0 13-08-2009 10:57
AETN UK новото име на The History Channel UK berks Новини 0 03-07-2009 22:11
Dreambox 500HD драйвъри сетинги ТИНТИН DREAMBOX 4 25-06-2009 19:49


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.