The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > СОТ охранителна техника

СОТ охранителна техника Сигнално Охранителна Техника и Видеонаблюдение

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 08-04-2013
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Андрей Колев Вижте мненията
И в нас влизаха и сега дойде време да ги затрудня малко , та каква е точно ролята на тези магнити как действат ?
Много просто - Планката закрепена за вратата по подходящ (надежден, стабилен) начин залепва за електромагнит закрепен за касата (в затворено състояние) по подходящ (надежден, стабилен) начин. При отпадане на захранването към електромагнита - можеш да отвориш вратата с нормално усилие. При наличие на захранване към електромагнита ще отвориш вратата след като приложиш усилие надвишаващо усилието, което е предвиден да удържа електромагнита (в случая 300 кг) ... това е!
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на hajduk за този полезен пост :
dsc (08-04-2013)
  #32  
Стар 09-04-2013
Манчев Манчев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: София
Мнения: 26
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mit Вижте мненията
Ако бяха алуминиеви няма как да работи магнита
Имах предвид крепежните планки, а не планката която се "лепи" за магнита.

Цитирай:
Първоначално написано от garanciq Вижте мненията
Най добре си смени вратата с такава която може да разбиеш и си направи някаква застраховка,че при един пожар може да седиш отвън а децата вътре и с тия блокировки да се изпържат.
За момента няма деца, докато се появят надявам се да живея отново в къща, със съвсем по-друга система за сигурност

Цитирай:
Първоначално написано от Андрей Колев Вижте мненията
И в нас влизаха и сега дойде време да ги затрудня малко , та каква е точно ролята на тези магнити как действат ?
Идеята е, че магнита захваща планката (цялата система е от вътре и от коридора не се забелязва нищо) слага се един RDIF четец на карти и с него отключваш (аз лично ще му махна и зумера, който църка при доближаване на карта да не се забелязва, че има такъв).
Остана въпроса за все пак някакво ръчно отблокиране на магнитите в случай, че по някакви неведоми пътища RDIF четеца откаже (много е трудно, слагал съм доста докато работех в тази сфера, но винаги е възможно, а с моя анти-късмет още повече)
Минава ми идея да пробия една дупчица във вратата (2-3мм), зад която да има бутонче за отблокиране, а цялата врата да я облепя с фолио и дупчицата да остане от зад.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 10-04-2013
Аватара на mit
mit mit не е на линия
CARDOK
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 370
Благодари: 57
Получил благодарност:
156 пъти в 88 поста
Сваляния: 138
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Е като си слагал доста защо питаш в тема в форум за телевизия , където повечето хора не са ?....
Представи си какви трансформации трябва да претърпи касата и вратата ..и също така какво се случва при отваряне и затваряне с кабелите...

Има фирми които се занимават с това което казваш че си работил и правят проекти за които гарантират..най-добре им пиши на тях.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 10-04-2013
Манчев Манчев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: София
Мнения: 26
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз съм слагал четци, но не и магнити А и имаше пусната подобна тема и реших да се допитам, не толкова да "учило" ми до "патило" ако е имало
Отговори с цитат
  #35  
Стар 10-04-2013
Аватара на mit
mit mit не е на линия
CARDOK
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 370
Благодари: 57
Получил благодарност:
156 пъти в 88 поста
Сваляния: 138
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Четците се ползват основно за контрол на достъп(твоят случай), контрол на работното време и контрол на обходите ..
Не се сещам за някой който да монтира четци ,настройва терминали без да е закачал някога устройство на релейния изход -освен ако не е някаква форма на дизайнерски монтажи примерно завиване на рапидки с чук..

Се тая ,просто ми лъхна на тънък опит за реклама и за това зачеквам.
Няма да пиша повече по темата така че не се обиждай и не ми отговаряй.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 10-04-2013
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Манчев Вижте мненията
... Остана въпроса за все пак някакво ръчно отблокиране на магнитите в случай, че по някакви неведоми пътища RDIF четеца откаже (много е трудно, слагал съм доста докато работех в тази сфера, но винаги е възможно, а с моя анти-късмет още повече)
Минава ми идея да пробия една дупчица във вратата (2-3мм), зад която да има бутонче за отблокиране, а цялата врата да я облепя с фолио и дупчицата да остане от зад.
Има варианти - един от тях - слагаш си една допълнителна кутия зазидана на ниво на стената, със секретна ключалка и вътре прекъсвач-секретна ключалка, който комутира захранването към магнита. Друг варинат GSM модул с реле .... ако се замислиш и други варинти можеш да родиш - това е!
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
  #37  
Стар 10-04-2013
Манчев Манчев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: София
Мнения: 26
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hajduk Вижте мненията
Има варианти - един от тях - слагаш си една допълнителна кутия зазидана на ниво на стената, със секретна ключалка и вътре прекъсвач-секретна ключалка, който комутира захранването към магнита. Друг варинат GSM модул с реле .... ако се замислиш и други варинти можеш да родиш - това е!
Да уточня за по-горния пост, че реклама най-малко искам да си правя. Отдавна съм в много по-различна сфера (програмист съм) и не ми се връща към предния занаят. Но в случая се налага. Когато съм слагал четци, обикновено са били с магнитни насрещници. Случвало се е един два пъти да слагам и от точно тези магнити, но на търговски обект. А разликата за в домашни условия е доста.

Не искам да зазидвам нищо, нито да преработвам много конструкцията на вратата (просто защото не е моя...) Идеята за GSМ управлявано реле ми допа, или пък пак нещо с дистанционно на 433MHz
Отговори с цитат
  #38  
Стар 11-04-2013
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Манчев Вижте мненията
Да уточня за по-горния пост, че реклама най-малко искам да си правя. Отдавна съм в много по-различна сфера (програмист съм) и не ми се връща към предния занаят. Но в случая се налага. Когато съм слагал четци, обикновено са били с магнитни насрещници. Случвало се е един два пъти да слагам и от точно тези магнити, но на търговски обект. А разликата за в домашни условия е доста.

Не искам да зазидвам нищо, нито да преработвам много конструкцията на вратата (просто защото не е моя...) Идеята за GSМ управлявано реле ми допа, или пък пак нещо с дистанционно на 433MHz
Нали идеята е аварийно изключване на магнита при положение, че четеца даде фира по някаква причина - та това ти ще го установиш когато се опиташ да си влезеш отвън ... дали ще имаш под ръка дистанционно на 433 или 866 в този момент ... телефон ще имаш със сигурност ...
Общо взето усети ли как четеца стана излишен ...
__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!

Последно редактирано от hajduk : 11-04-2013 на 00:42
Отговори с цитат
  #39  
Стар 11-04-2013
Манчев Манчев не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Местоположение: София
Мнения: 26
Благодари: 0
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hajduk Вижте мненията
Нали идеята е аварийно изключване на магнита при положение, че четеца даде фира по някаква причина - та това ти ще го установиш когато се опиташ да си влезеш отвън ... дали ще имаш под ръка дистанционно на 433 или 866 в този момент ... телефон ще имаш със сигурност ...
Общо взето усети ли как четеца стана излишен ...
Абе с дже жени, по-ленсо ще е да ги науча с четеца да отварят отколкото с телефона. Такъв "по-сложен" метод трябва да си оставя за мен само и то в случай на нужда
Отговори с цитат
  #40  
Стар 11-04-2013
Фитцджералд Фитцджералд не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 137
Благодари: 57
Получил благодарност:
27 пъти в 19 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Извинявай, че се намесвам, ама вземи си сложи един СОТ към полицията и не бери грижа. Мен преди 5 години ме обраха. Врата за 2000 лв и заключваща система за 600 лв. Отключено и после пак заключено. С тия изгъзици само се набиваш на око и дразниш бандюгите.
Та сложих си СОТ и нямам проблеми. Техниците тогава ми повериха, че крадците сигурно знаят, че слагам СОТ и няма да посегнат.
Гаранция никога няма, но все пак...
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
врата, входна, Електромеханично, заключване, на


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Заключване на темите в раздел БОРСА АДМИН Новини и мнения 1 12-11-2010 10:07
Заключване на канали на IPBox 200S gogo102 AB Com / DG Station 1 19-04-2010 17:20


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 04:28.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.