The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > IPTV (Internet Protocol Television)

IPTV (Internet Protocol Television) Интернет телевизията

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 21-05-2020
Аватара на b_ignatov
b_ignatov b_ignatov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Местоположение: София
Мнения: 631
Благодари: 161
Получил благодарност:
133 пъти в 92 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За експерименти става и Xbox One Digital TV Tuner, макар и да нямам преки впечатления. Писано е доста за него и може лесно да се види какви са му косурите.

Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Отговори с цитат
  #22  
Стар 21-05-2020
Аватара на Танннер
Танннер Танннер не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Dec 2018
Местоположение: Шумен Варна Бургас
Мнения: 425
Благодари: 159
Получил благодарност:
39 пъти в 33 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Raspberry Pi3

Привет, препоръчвам ти Raspberry Pi4 или ягуара вече е споменат по горе.

Но щом искаш с наличен, малко съм скептично настроен към Raspberry Pi3.

Имам такова Raspberry Pi3 с множествена роля в мрежата ми у дома.
Основно е медиен сървър, TV сървър, Email Server.


TV сървъра основно го храня с фри стриймове и рестриймвам.

Няколко пъти опитах да му пусна кабелен и сателитен сигнал по IP през Minisat-ip но имах неприятно преживяване с обработката на видео.
Пикселизация.


С директно вързан хардуер не съм ползвал, имам само DVBT тунер вързан дирекнто за Pi3 и е окей.
Но имах неприятно преживяване с външни хардискове, пито е слабичко неможе да захрани много девайси, правеше ми проблем дори само с един 2.5 инчов диск.

Oсновно у дома съм наблегнал на андроид приемници с линукс OS.
На тях се оказа че може да се разчита повече от колкото на Pi3, относно обработката на сигналите разбра се и то по IP без usb директна свързаност.

Ще споделя у дома как съм действал.


За кабелен и сателитен сигнал ползвам Mecool K1 Pro с Coreelec и TVH.
Има вградени 3 тунера DVBC DVBT DVBS, тях ги ползвам към PVR на TVH в самият девайс, за да се гледа в хола към тв към което е закачено по HDMI. Тоест тук девайса ми е и клиент и сървър, като за клиент ползва вградените си тунери а роля на сървър играе с другите тунери добавени към него по IP.

Тоест:
Отделно към TVH на Mecool К1 Pro по IP през Minisat IP прибавям модулният DVBC тунер на Wetek Play с Minisatip към Mecool K1 Pro.
Същото правя и с Dreambox 500s, прибавям DVBS на дрийма по Minisat IP към Mecool-a защото знам че като сървър ще се справи.


И последно тия дни вкарах един USB стик с чип RTL SDR RTL2832 във Wetek play.
Разпозна си DVBC-а като CXD2837 DVB-C DVB-T/T2 .
За жалост не можах да го прибавя по IP към Mecool-a.
Но и ветека се справя с обработка на сигнала.
Изкарвам в негов ТВХ си шервам кабеларката на друг PVR клиент.

Не прегрява.

Но значително по бавно се отварят каналите с този стик.

Та можеш да си поекспериментираш.


Но ако искаш 3 тунера за 3 клиента у дома, забрави да ги наблъскаш в PI3!


По скоро се оглеждай за някакви андроид приемници с възможност за преминаване към Libre и Coreelec

Като отделни девайси, после можеш да си ги изкараш в един сървър или в три отделни сървъра.

И да си закачиш PVR клиентите.



Последно редактирано от Танннер : 21-05-2020 на 19:33
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Танннер за този полезен пост
b_ignatov (21-05-2020), иван_иванов (22-05-2020)
  #23  
Стар 23-05-2020
иван_иванов иван_иванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 21
Благодари: 10
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Танннер Вижте мненията
Привет, препоръчвам ти Raspberry Pi4 или ягуара вече е споменат по горе.
..

И последно тия дни вкарах един USB стик с чип RTL SDR RTL2832 във Wetek play.
Разпозна си DVBC-а като CXD2837 DVB-C DVB-T/T2 .
..

Не прегрява.

Но значително по бавно се отварят каналите с този стик.
...

колега първо искам да ти благодаря за отделеното време и споделения опит


работата е ясна, че с Pi3-ката няма да стане, като гледам работата клони към приемник(или или jaguarboard) с FBC тунер който както каза колегата 111111 - "1 брой FCB тунер = 8 демодулатора или 8 транспондера/мукса"


така поне няма да се налага да закачам други тунери или устройства по мрежата.

Меджу другото бях се засилил да си взема един такъв USB стик като твоя да видя как ще се държи ама вече ми е ясно че няма смисъл


между другото картата ми е ей такава:
https://ibb.co/7tzBwj7
дали става да разкодира повече от един канал едновременно?


благодаря на всички!

Последно редактирано от иван_иванов : 23-05-2020 на 13:50
Отговори с цитат
  #24  
Стар 23-05-2020
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Най-вероятно 2 канала ще можеш да отвориш едновременно
Отговори с цитат
  #25  
Стар 25-05-2020
Аватара на 111111
111111 111111 е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,385
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да уточним, за сега FCB тунери има само за STB приемници,
и за момента няма такива за компютър на PCI или USB.

Ако някой има друга информация да прати линк за пазаруване,
че хич не ми е кеф да давам по 750€ за 16 тунера на 1U към момента
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 31-05-2020
иван_иванов иван_иванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 21
Благодари: 10
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

колеги, използвах почивката да проуча предложените варианти и мисля да ги обобщя в няколко реда:


- STB приемник с FBC тунер


- Network Tuner, например ето този: https://www.digital-devices.eu/shop/...network-tuner/


-дъно с PCIe слот на което нанизвам например ето това: https://www.tbsdtv.com/products/tbs6...pcie_card.html


- single board computer като ягуара или малинката плюс някои от USB тунерите, които изброихте


сиугрно няма да е изненада като кажа, че първите два варианта ми допадат най-много: няма да има плетеница от кабели, няма да има и един разклонител пълен с адаптери, ноо пък и цената е доста добра... за съжаление. разибра се сиугрно има причина цената да е такава


третия вариант също не е много евтин в предвид това, че цитираната платка е почти 200$, а и изисква повечко място спрямо един приемник


последния вариант е ясен, няма какво повече да го дъвчем


като се има в предвид, че имам намерение въпросното нещо да обслужва само нуждите на моя дом(телевизор и два TV бокса), а и най-вече че не знам до кога моя кабелен опрератор ще предлага DVBC телевизия си мисля, че не си заслужава инвестицията в първите три варианта...поне така си мисля аз де. ще се радвам някой да коментира или пък просто да изкаже мнение по въпроса..просто за да знам дали мисля и разсъждавам в правилната посока.


та това което мисля първоначално да направя е да си взема един ето такъв усб тунер: https://www.aliexpress.com/item/699124717.html
ще го закача на Pi3-ката и ще видя как ще се държи(какво е качеството на картината, сменя ли бъзо каналите, колко загрява, как се държи при продължителна работа и т.н.) и ако нещата са приемливи мисля да взема още един такъв и толкова. мисля да пробвам и двата варианта: TVH сървър и споделяне чрез Sat>Ip.
ако всичко с двата тунера тръгне добре по-нататък ще мисля, как да подкарам HD каналите, понеже само те са кодирани


благодаря на висчки, които казаха по някоя дума и ми дадоха по някоя идея, а дойде ли тунера ще ви държа информирани


П.П. ако някой има друго виждане за нещата или друго решение на този казус - нека да пише
Отговори с цитат
  #27  
Стар 31-05-2020
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не си хвърляй парите за нещо, което после ще ти стане излишно. USB тунерите не са най-доброто, единствения им плюс е че са портативни, може да си вземеш един, който в последствие да ползваш за анализатор примерно. Ще сваляш стриймове от кабеларката и ще ги рестриймваш - трябва ти една астра с триал, един комп и една карта 4-ка или 8-ца тбс че по евтинка или дд, вземи един комп от изотсервиз или друга фирма за секъндхенд компютри и си направи една машинка както трябва, тия малинки и къпинки са за хора дето се чудят какво да правят, а не за такива, които искат да направят нещо Не че не стават, но повече се занимаваш с тях, отколкото със същественото
А кодирани канали се подкарват с карта и модул За сваляне на канали ти върши работа и компа на теолинк дето го е качил тука да го продава
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на TUISTERa за този полезен пост
ЗЗлатев (31-05-2020), иван_иванов (31-05-2020)
  #28  
Стар 31-05-2020
Аватара на b_ignatov
b_ignatov b_ignatov не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Местоположение: София
Мнения: 631
Благодари: 161
Получил благодарност:
133 пъти в 92 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това което казваш звучи добре, но е много пари за 3 телевизора. Според мен един Mut@nt 530C ще свърши перфектната работа за целта заедно с малинката. От мутанта вади стриймовете и ги праща на TVHeadend на малинката. Хем ползва мутанта за гледане, хем и малинката. Трябва му само още едно устройство за клиент на третия телевизор


Sent from my OnePlus 2 using Tapatalk
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на b_ignatov за този полезен пост :
иван_иванов (31-05-2020)
  #29  
Стар 31-05-2020
Аватара на Велков
Велков Велков не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2017
Мнения: 131
Благодари: 114
Получил благодарност:
16 пъти в 15 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от иван_иванов Вижте мненията
та това което мисля първоначално да направя е да си взема един ето такъв усб тунер: https://www.aliexpress.com/item/699124717.html
ще го закача на Pi3-ката и ще видя как ще се държи(какво е качеството на картината, сменя ли бъзо каналите, колко загрява, как се държи при продължителна работа и т.н.) и ако нещата са приемливи мисля да взема още един такъв и толкова. мисля да пробвам и двата варианта: TVH сървър и споделяне чрез Sat>Ip.
Поръчах си същото преди време, загравя дооста, а и така и не можах да го подкарам на TVHeadend-а. Накрая зарязах идеята и просто започнах да го ползвам за свободните канали на кабелната с ProgDVB на компютъра. Иначе като качество нямам забележки.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 08-06-2020
иван_иванов иван_иванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Мнения: 21
Благодари: 10
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

колеги малко бях ангажиран тези дни, иначе чета внимателно написаното и смятам да споделя мислите си. това което колегата е написал по-горе:

Цитирай:
Първоначално написано от b_ignatov Вижте мненията
Това което казваш звучи добре, но е много пари за 3 телевизора. Според мен един Mut@nt 530C ще свърши перфектната работа за целта заедно с малинката. От мутанта вади стриймовете и ги праща на TVHeadend на малинката. Хем ползва мутанта за гледане, хем и малинката. Трябва му само още едно устройство за клиент на третия телевизор
много ми допадна а и цената на този приемник е около 75 евро, сравнено с цената на 3 усб приемника по 25$ парчето мисля, че е идеален за целта.отделен е въпроса че едното е пригодено за тази цел, а другото е франкенщайн. след като порових малко разбрах, че има OpenPli и OpenATV имиджи за този приемник, но има нялколко неща които не са ми ясни:
- защо трябва да рестрйимвам към малинката, не е ли по-лесно чрез minisatip да шерна другите два тунера към двата приемника(малинка плюс приемник) - така някак си ми се вижда по-чиста схемата, пък и няма да мисля за EPG
- как става тоя рестрийм ако няма други варианти
- гледам че има някакви плъгини за кардшеринг ама те май са клиенти, дали може да се качи oscam сървър примерно


съжалявам ако въпросите са тъпи, но нямам опит с тези системи. ясно ми е, че ще има четене и пробване, нека само някой да каже дали схемата може да стане и направо поръчвам


относно това което не написал другия колега за усб приемника:
Цитирай:
Първоначално написано от Велков Вижте мненията
Поръчах си същото преди време, загравя дооста, а и така и не можах да го подкарам на TVHeadend-а. Накрая зарязах идеята и просто започнах да го ползвам за свободните канали на кабелната с ProgDVB на компютъра. Иначе като качество нямам забележки.
мислих го това със загряването и се бях подготвил да свалям пластмасите и да лепя с термолепенки радиатор(и) т.е. да не ги пъхам 3-те директно в усб портовете на малинката, а чрез някакви удължители и самите приемници да ги монтирам в близост до платката - на едно парче плексиглас примерно...също така имам идея да ги захраня отделно, така и така ще са свързани с кабели, та можеше да се модифицират малко и да вземат ток от друго захранване тъй като малинката едва ли ще може да ги храни и трите, но това само в краен случай при положение, че не работи стабилно. но това за радиаторите със сигурност мислех да го правя. а защо не си успял да го закачиш твоя към TVH не знам... гледам че има поддръжка за линукс отдавна, пък и доста клипчета има.. в крайна сметка това още веднъж доказва че това трябва да е резервния вариант ако нещо с приемника не може да се случат нешата


благодаря още веднъж на всички отзовали се

Последно редактирано от иван_иванов : 08-06-2020 на 02:33
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbc>iptv, За, сървър, употреба, частна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Убунту сървър IPTV към MAG-250 мирокостов IPTV (Internet Protocol Television) 22 10-12-2016 15:55
Струва ли си покупка на xbox 360 2 употреба хондоман DVD и BLURAY плеъри 12 03-10-2015 18:36
Разпродажба втора употреба Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 3 12-12-2013 22:32
Ръководство за употреба сантабанта ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 3 09-10-2010 17:14
Частна ракета издигна спътник на орбита! spacebeam Новини 0 15-07-2009 03:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 12:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.