The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 04-05-2011
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране Българин впечатли сър Алекс, Бербатов, Гигс и Ван дер Сар



От няколко дни изящен плакет краси офиса на един от най-големите футболни треньори в света – сър Алекс Фъргюсън. На него е гравирана емблемата на Манчестър Юнайтед, отдолу е картата на България с надпис „Be Always on the Top“ и подпис: „Юнайтед България“. Подаръкът за шотландеца е от великотърновския фенклуб на „червените дяволи“, който вече прерасна в „Манчестър Юнайтед България“. Неговият председател Емил Йорданов, известен повече като DJ Емо, прекара незабравима седмица в Манчестър, където направи нещо, наистина трудно постжимо. За шест дни Емо успя да се запознае с треньорите на Юнайтед, с всички футболисти на тима, да им разкаже за дейността на българския фенклуб, да се снима и да им вземе множество автографи.

Мечтата вече е реалност. Believe!
Под това мото премина визитата на Емил Йорданов на Острова, като за пореден път показа, че когато човек силно желае нещо – няма невъзможни неща. "Това беше една моя дългогодишна мечта, която вече реших, че трябва да се сбъдне, след като бе създаден фенклубът, разказва DJ Емо пред sport-vt.com. – Мисията ми бе да се срещна поотделно с всички футболисти на Манчестър Юн и с треньорския екип, за да им разкажа кои сме ние в България, да ги уверя, че в нашата страна имат изключително много фенове и почитатели".

Най-възможният начин да се видят на живо футболистите е базата им на Карингтън. Тренировъчната база е в самия град и Емо я оприличава на рай – чистота, тишина, шепот на дървета и пеене на птичките. Има всякакви удобства, там тренират, и вторият отбор на Юнайтед, и академията. Вътре не се влиза, феновете изчакват играчите отпред.

Фърюсън: „Много харесвам България“
Най-мечтаната среща за диджея е тази с мениджъра сър Алекс Фъргюсън. Тръгнахме със специален подарък – плакет от нашия фенклуб за него, с картата на България с послание „Бъди винаги на върха“, както продължава да го прави. Исках да го видя, да му стисна ръката и да му пожелая преди всичко да е много здрав и да продължава успехите на клуба, казва Емо. Той решил да действа чрез охраната, на която се легитимирал като председател на българския фенклуб и казал, че носи подарък за Фъргюсън.



Само след половин час спря Ауди 8, карано от сър Алекс. Охраната ме представи, вълнението ми е излишно да се коментира. Беше много усмихнат, подарих му плакета с най-добри пожелания от България. Той реагира: „Аз много харесвам България“. Още по-широко се усмихна, като стана дума за Бербатов. „Подкрепяйте отбора и се радвайте, ще има още много успехи“, каза Фъргюсън. Тогава му признах, че моят син е кръстен на него и се казва Алекс, което страшно го зарадва.

После се видяхме още три пъти, заяви ми: „Плакетът е чудесен и вече съм го поставил в офиса си, ще остане чудесен спомен“. Накрая му обещах, понеже е ценител на виното, да му донеса отлежало хубаво вино от България и той се усмихна и вдигна палец. Фъргюсън вече знае, че Юнайтед има официален фенклуб в България.

Легендите Едвин ван дер Сар и Райън Гигс
В слредващите дни Емо е неуморен, успява да спре и да се запознае с всички футболисти. Чичарито, Нани, Евра, Рио Фърдинанд, Валенсия, близнаците Рафаел и Фабио… Всички до един с изключение на Руни, Дарън Гибсън и Пол Скоулс. Играчите не са задължени да спират, но почти всички го правят. Не мога да ги коря, това не влиза в договорите им. Харгрийвс например, също като Рууни, никога на спира, но тогава спря. Имаше един дядо, който го е чакал от три години. Снимах се с всички, взех им автографи, а на една фланелка се разписаха всички, тя е за бъдещия музей, продължава разказа си Емо.



Споделя, че ако има някой, с когото са „от една порода“, това е вратарят Едвин ван дер Сaр. Когато спря, в колата си беше пуснал много хубава ретро музика, която аз ползвам в работа си като диджей. Разказах му и затова, че пускам такава музика. Той ме пита: откъде си и като чу, че съм от България, веднага реагира “Аз харесвам много Бербатов, много хубаво момче и интелигентен играч“.

На следващия път му поднесох специално купени ръкавици, за да се подпише, и той първо ме погледна странно, защото има много дилъри, които после продават тези артикули в интернет и правят пари. Но му показах картата си и му разказах, че във В. Търново ще правим музей. Три срещи имал великотърновецът с ван дер Сaр в тези дни.



Сам признава обаче, че най-развълнуван е при срещата си с Райън Гигс. Даже започнах да заеквам… Гигс е икона за Манчестър Юнайтед, играе вече 20 години. Представих му се, помолих го за автографи за мен и за фенклуба. Интересното бе, че охраната ме предупреди, че играчите разписват максимум 1-2 автографа и бързат. А Гигс ми подписа 7-8 автографа, фланелка… Хората ни приеха много доброжелателно.

Бербатов за нас е легенда, твърдят местните фенове
Искам да кажа на всички, че в Англия всъщност адски много уважават и харесват Димитър Бербатов, категоричен е DJ Eмо. Според него много малко са крайните фенове и мнения в медиите, а нашата преса преекспонира много нещата. Емил Йорданов не крие, че го боли от това. Всички са луднали по Чичарито, там е пълно с мексиканци, боготворят го и са зад него. Едно момче като Ернандес обедини цяло Мексико, а какво правим ние…

Хората ми казваха: „За нас играч, който е вкарал хеттрик на кръвния ни враг Ливърпул, не може да бъде нищо друго, освен легенда. Берба написа история!“. Ето това говорят феновете за него там, а аз си говорих с над 50-60 англичани.



Разбира се, срещнах се и със самия Бербатов и си говорихме. Призна ми, че има контузия и няма да играе един-два мача. Казах му, че го подкрепяме, усмихна се и ми подаде ръка. Отново говорихме за предстоящия през юни турнир за децата от детските домове…

Днес Манчестър Юн излиза в полуфинал-реванш за Шампионската лига срещу Шалке 04 и се очаква Бербатов да води атаката. Да, вървим към титла и здрава битка срещу Барселона за ШЛ, но не искам да се настройвам предварително, защото уважавам всеки съперник. В това число и Шалке 04, който срази настоящия клубен шампион. Стискаме палци на Митко срещу Шалке, това е полуфинал за лигата – огромна възможност за доказване. Това ще му отвори и пътя към трети финал в Шампионската лига, за който от сърце му желая този път да започне като титуляр, завършва Емил Йорданов.



източник: sportal.bg
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на ТИНТИН за този полезен пост
dsc (04-05-2011), ivan_sv (05-05-2011), S73L1 (05-05-2011), пстойков (05-05-2011), Цец0 (04-05-2011)
  #2  
Стар 06-05-2011
Аватара на ТИНТИН
ТИНТИН ТИНТИН не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 4,148
Благодари: 362
Получил благодарност:
2,431 пъти в 1,521 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 0
По подразбиране

С Боби Чарлтън, Солскяер и обувките на Бекъм… (II част от разказа на фена, впечатлил сър Алекс)



Поредица от срещи с легенди на Манчестър Юнайтед и на всички настоящи играчи на клуба направи председателят на великотърновския фенклуб Емил Йорданов. Разговорите със сър Алекс Фъргюсън, с Гигс, Ван дер Саар, Бербатов, Чичарито, Оуен, Нани и останалите обаче съвсем не изчерпват свършеното от диджей Емо. Благодарение на напористия председател на фенклуб "Манчестър Юнайтед България" вече едва ли има някой в знаменития британски клуб, който да не знае за подкрепата, която имат от нашата страна. Всички фланелки с автографи, снимки, ръкавиците на Ван дер Саар и какви ли не експонати ще влязат в бъдещия музей, пояснява Емил Йорданов. Това няма да бъде музей на Манчестър Юнайтед, а на фенклуба – всеки, който има снимки и преживявания с футболисти, ще ни ги предостави. Ще го открием в началото на юни точно преди детския благотворителен турнир.

Срещата с Боби Чарлтън
По време на едноседмичната си визита в Манчестър Емо успява да се види и с една от легендите не само на клуба, но и на световния футбол – самият Боби Чарлтън. Срещата стана инцидентно, разказва Емо. Гледахме мача на академията – отборът до 18 г. на полуфинал с „Челси“ на „Олд Трафорд“. Там има 4-5 човека, които са бъдещи убийствени футболисти на „Юнайтед“. На мача имаше 10 000 зрители. Като свърши двубоя, отидох да видя и младите, и в този момент срещу мен идва Боби Чарлтън. Успях да го спра и да му кажа, че съм от България, снимахме се и му благодарих за всички успехи, които е донесъл на клуба.

Разбира се, великотърновецът направил и задължителния тур на „Олд Трафорд“, включващ и посещение в съблекалнята на тима, както и в музея с трофеите. Там пък го очаквала нова изненада. Тъкмо правеха нова аранжировка и бяха извадили обувките на Дейвид Бекъм. Попитах една служителка дали мога да ги докосна и тя отговори утвърдително. Нямаше как да пропусна шанса да подържа оригиналните обувки на Бекъм и да се снимам и с тях… С тази обувка Дейвид Бекъм бележеше за "Юнайтед".

С Оле-Гунар Солскяер в Норвегия

След няколкодневно завръщане в България, колкото да се види с близките и със съмишлениците си от фенклуба, DJ Емо пое за Норвегия, където работи. Там обаче от месеци има уговорена среща с друга легенда на „Манчестър Юнайтед“ – симпатичния Оле-Гунар Солскяер. За целта Емо нощувал на летището в Осло и после летял до Мьолде.

Срещата ни бе на стадиона, сега Солскяер е главен треньор на „Мьолде“ – клубът, откъдето тръгна за големия футбол. Разговаряхме точно 41 минути. Оле-Гунар е уникален човек, има излъчване, много земен и приятен е. Подарих му плакет от нашия фенклуб с надпис: 20 legend. Тhank you for the trophys, scorеs and memories! (б. а. – благодарим ти за трофеите, головете и спомените!), споделя Емо.

Солскяер му подари специален автограф за сина му Алекс върху малък екип на Манчестър Юнайтед. Разговаряли за българския фенклуб, за дейността му, за това как норвежецът се чувства на новата си работа.

Солскяер му разказал за паметната 1999 г. в английския тим. Сезон 1998/99 е един от най-успешните в историята на Манчестър Юнайтед, който става единственият английски отбор, успял да спечели требъл – Висшата лига, Купата на Англия и Шампионската лига в един сезон. Особено драматичен е трумфът в последния турнир, където е победен немският Байерн 2:1 с голове на Теди Шерингам и Оле-Гунар Солскяер в последните секунди на срещата.

Турнирът наближава…
Следващият акцент в работата на Емил Йорданов и съратниците му от фенклуба е наближаващото поредно издание на турнира за деца от социалните домове у нас. Той ще се състои от 3 до 5 юни на стадион „Арена“ в Самоводене, като ще участват деца от домовете в Овча могила, Балван, Стражица, Стара Загора, Севлиево, Габрово, В. Търново… Децата от социалните домове от месеци чакат този турнир с огромен интерес и надежди. Отборите при момчетата ще бъдат разделени в две групи – 7-13 и 14-18 години, ще има и женски тимове. За пръв път съорганизатор ще бъде Фенклуб „Челси България“, като ще има и приятелски мач между двата фенклуба. Турнирът ще бъде закрит на 5 юни с концерт на група Б.Т.Р., но ще има и много-много изненади, които организаторите пазят в тайна. И то все приятни…
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
алекс, Бербатов, българин, Ван, впечатли, Гигс, дер, Сар, сър


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Сър Алекс се присмива на Бербо (видео) Джак СПОРТ 17 17-03-2011 12:11
Първият българин завършил в „Дакар“ по RING.BG ТИНТИН СПОРТ 0 22-01-2011 01:17
70 цигани убиха българин Джак Дъра-Бъра 1 06-07-2010 17:57
Българин вдига Карлинг Къп тази вечер Джак СПОРТ 5 28-02-2010 19:29
Сър Алекс вдига стадион за 100 милиона в България ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 1 28-10-2009 09:30


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:54.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.