The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия

ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия
Горещ телефон: 0700 17 000, Спътник Intelsat 12 (45E)
Списък с честоти и параметри на програмите от пакета на Vivacom TV

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 07-04-2013
shamarasat shamarasat не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 517
Благодари: 430
Получил благодарност:
119 пъти в 92 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Kой и как разбра че му е настроена антената и с кво я е настроил след като няма никакви индикации на скалите?
Отговори с цитат
  #12  
Стар 07-04-2013
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от shamarasat Вижте мненията
Kой и как разбра че му е настроена антената и с кво я е настроил след като няма никакви индикации на скалите?
Именно! Това питам два пъти...
Да я настрои на 45Е с друг уред, да си включи сажемчето и да чака да му живне картата.
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 08-04-2013
Маро Маро не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравеите на всички,
Благодария ви на всички дето сте отговорили.
Значи янури склучихме договор със Виваком дадоха ни чинията и приемника които е на Sagemcom и чиния която е 60 см стандартна.Едно приятелче имат Булсатком и доиде да я настрои като по разбиращ от мен.Отначало като пуснахме приемника и даваше скалите пълни до горе оранжеви.Въртяхме чинията насочвахме но нищо нехващаше и накрайя пусна приемника да направи отново първоначални настроики,също каза че чинията трябва да е минимално 90 см.Въпроса ми е дали и как може да се рестартира приемника защото при свързан приемник недава никаква индикаяция на скалите седяд си на нула.Приемника е насочен на 45Е.Посоката я хващах и търсих както със програми на тел така и по слънцето се ориентирах както и по карта и със www.dishpointer.com.При Булсатком приемниците имат копче за рестарт както и като се свърже приемника скалите отчитат макар и малка индикация.Четох и за update на приемника но без сигнал няма как да се ъпдейтва без сигнал да е хванал приемника иначе и това пробвах като вклуча приемника натискаш back и после вкарваш 2458 но без сигнал нестава седи и си чака сигнал.За монтиор също проверих но взима 50 евро на час плус 1 евро на километар отиване и връщане до базата му кадето и да се намира тя.
Ако може да ме посъветвате какво да направия как да го рестартирам приемника и поне да покаже на скалите малка индикация ще съм ви благодарен много.Иначе искам да гледам нормална сателитна БГ телевизия с програмите които са в пакета.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 08-04-2013
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вземи булсатския приемник на приятелчето и вкарай параметрите на румънския транспондер 11523 V 5787 2/3 QPSK. С него се настройва по-лесно.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 16-04-2013
Маро Маро не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Мнения: 3
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Благодаря на всички

Благодаря на всички за помоща.Не че помогнахте(само се присмивахте) но все пак след много нерви все пак успях.При мен се оказа укото на чинията.Значи за Холандия и Белгия за други страни незнам се оказа че най малко чинията трябва да е 90 см тука са 89см,по договор дават 60см чиния,също така след като се смени чинията трябва да се смени и укото.За всеки размер чиния си има и определени учи.За настроиване на сигнала най добре да се влезне във www.dishpointer.com.След като вкарате адреса и кой сателит търсите ще ви излезнат параметрите които трябва да спазите (от личен опит) и да монтирате и настроите чинията.
Elevation: 20.9°
Azimuth (true): 133.1°
Azimuth (magn.): 132.5°
LNB Skew [?]: -27.4°
Отгоре ви излизат подобни параметри.
Elevation: 20.9° - Това са градусите на чинията които са дадени отзад на чинията
LNB Skew [?]: -27.4° - това са градусите на укото.Значи ако пише минус отпред (-) това означава че като хванете с ръка окото въртите китката надясно,ако е + въртите ръката наляво.Честно казано не е трудно но има малки нещица които спират всичко.Ако има някои индиянец като мен нека ми пише ще помагам все пак вече съм малко по разбиращ от преди.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 16-04-2013
Аватара на martinz.x
martinz.x martinz.x не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 163
Благодари: 6
Получил благодарност:
59 пъти в 43 поста
Сваляния: 134
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Маро Вижте мненията
Благодаря на всички за помоща.Не че помогнахте(само се присмивахте) но все пак след много нерви все пак успях.При мен се оказа укото на чинията.Значи за Холандия и Белгия за други страни незнам се оказа че най малко чинията трябва да е 90 см тука са 89см,по договор дават 60см чиния,също така след като се смени чинията трябва да се смени и укото.За всеки размер чиния си има и определени учи.За настроиване на сигнала най добре да се влезне във www.dishpointer.com.След като вкарате адреса и кой сателит търсите ще ви излезнат параметрите които трябва да спазите (от личен опит) и да монтирате и настроите чинията.
Elevation: 20.9°
Azimuth (true): 133.1°
Azimuth (magn.): 132.5°
LNB Skew [?]: -27.4°
Отгоре ви излизат подобни параметри.
Elevation: 20.9° - Това са градусите на чинията които са дадени отзад на чинията
LNB Skew [?]: -27.4° - това са градусите на укото.Значи ако пише минус отпред (-) това означава че като хванете с ръка окото въртите китката надясно,ако е + въртите ръката наляво.Честно казано не е трудно но има малки нещица които спират всичко.Ако има някои индиянец като мен нека ми пише ще помагам все пак вече съм малко по разбиращ от преди.
За конвертора не съм съгласен, бях с 80 см. чиния. Конвертора е шарп, Сега същия конвертор го ползвам на 60 см. сат. чиния.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 16-04-2013
мнн мнн е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 739
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На какво казват "Уко" "индиЯнците"?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
приемника, проблем, със


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
проблем с стартиранe нa приемника Калоян Христов ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 7 19-09-2012 01:48
Продават се 3 приемника Veskop Приключили продажби 5 14-06-2011 07:18
Проблем с канали на един от общо 4 приемника alexi Монтаж и настройка на антени 4 01-06-2011 22:54
Проблем с два приемника на Булсатком pvas САТЕЛИТНА цифрова телевизия [DVB-S] 8 15-10-2009 08:48


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:46.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.