The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Българските оператори и програми на Български > Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми

Обсъждане и коментари за българските оператори и българските програми Споделете какво ви харесва или не в програмната схема и обслужването на българските оператори, или коментирайте българските канали по всички сателити

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 01-07-2023
Valkov Valkov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 121
Благодари: 7
Получил благодарност:
40 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TUISTERa Вижте мненията
Не, аз пак не мога да го сметна така, 100 мегабита ти е интернета, при 100 гигабайта тире 800 гигабита, разделено на секунди си идва малко повече от два часа... Сори, ама сметките са такива.... това не е подходящ интернет за дома - ще пуснеш малко иптв, ще пуснеш два клипа в ютуб.... недай си боже да го забравиш да бачка... малко мъчно ми изглежда това... като си помисля как ми свършват данните някой път на 25-26 -ти и трябва да чакам до края на месеца... как ли ще се чувствам ако ми спре и нета вкъщи...

Малко се губите в сметките. Едното ограничение е по скорост а другото е трафик за денонощие. Понеже въпроса беше на дневен ред миналата година пред един приятел та си включих мониторинга на домашния ми рутер и засякох че ЕОН на тогавашното максимално качество харчи малко над 2GB на час. 100GB дневен лимит стигат за над 40 часа телевизия а денонощието е само 24 часа. В момента ЕОН са свалили тогавашното ограничение по битрейд но не съм правил ново замерване. Като се има предвид обаче средния секунден трафик на Full HD видеопоток стоте гиги ще стигнат поне за 30 часа. Ъпдейти на телефони и компютри също не товарят трафика толкова много. Единственото за което 100GB на денонощие може да не стигнат са торентите.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Valkov за този полезен пост :
Българин (01-07-2023)
  #32  
Стар 01-07-2023
Гадьо Гадьо е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2019
Мнения: 448
Благодари: 53
Получил благодарност:
303 пъти в 153 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Valkov Вижте мненията
Малко се губите в сметките. Едното ограничение е по скорост а другото е трафик за денонощие.
Въобще не се губи в сметките!
100Mbit/s = 12,5MB/s * 3600 = 43,95 GB/h
Ако трябва да сме точни 100GB ще се източат за 2 часа 16 минути и 32 секунди, при 100Mbit скорост.

Последно редактирано от Гадьо : 01-07-2023 на 09:10
Отговори с цитат
  #33  
Стар 01-07-2023
Аватара на AGT
AGT AGT е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,892
Благодари: 1,012
Получил благодарност:
700 пъти в 457 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Представям си следният сценарии : Плащам си чинно за 5G домашен интернет от Yettel + телевизия ( пак от тях )за 2 телевизора и както си гледам след 2 часа ми спира телевизията . Сериозно ли ? А се бях засилил да подписвам договор след 30 дни
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
  #34  
Стар 01-07-2023
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,960
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,977 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Аз имам от около месец тв + 5g нет , двата Iptv приемника не се изключват 24ч гледа се HBOMax, Plex, Netflix почти постоянно, свалят се и торенти .... Какви са тия глупости ,че след 2 часа ще ви спре телевизията не знам,но за места без възможност за прекарване на оптика услугата е повече от добра.
Хайде продължавайте със сметките
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на bu12tras за този полезен пост
AGT (01-07-2023), sylviope (05-07-2023), Българин (01-07-2023)
  #35  
Стар 01-07-2023
Българин Българин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 17
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

до всички математици колко е вашия latency и jitter
Отговори с цитат
  #36  
Стар 01-07-2023
Аватара на AGT
AGT AGT е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: London/Пловдив
Мнения: 1,892
Благодари: 1,012
Получил благодарност:
700 пъти в 457 поста
Сваляния: 46
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bu12tras Вижте мненията
Аз имам от около месец тв + 5g нет , двата Iptv приемника не се изключват 24ч гледа се HBOMax, Plex, Netflix почти постоянно, свалят се и торенти .... Какви са тия глупости ,че след 2 часа ще ви спре телевизията не знам,но за места без възможност за прекарване на оптика услугата е повече от добра.
Хайде продължавайте със сметките
В моят случай за оптика и дума не може да става а доставчика е монополист с ниски скорости 30мбит и яко напомпени цени .
__________________
Всеки ден се ражда по един будала ...... важното е да го намериш !
Отговори с цитат
  #37  
Стар 01-07-2023
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,960
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,977 пъти в 1,682 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

При мен където съм инсталирал Yettel 5g tv/net единствената опция беше "wifi" нет от местен доставчик който ми искаше 400лв за апаратурата и 50лв на месец, но понеже до мен комшията му е клиент имах възможност да тествам - трагедия iptv на eon ъпсурт да се гледа, пинга -комедия .... Накъсвания постоянно
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bu12tras за този полезен пост :
AGT (01-07-2023)
  #38  
Стар 01-07-2023
angelvarna angelvarna не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Мнения: 87
Благодари: 17
Получил благодарност:
37 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Българин Вижте мненията
Колега за да пиша това значи имам опит първо скоростта не съм я мерил с телефон а с 5g интернет рутер но не в селски район а в град второ като подписваш договор те питат за адреса на който ще я използваш за да видят къде е клетката и да ти заключат рутера към нея трето Аз съм на Yettel 5g домашен Интернет за Браузър,Телевизия,Youtube,HBONOW, нямам проблеми не прекъсва не сече, има разумно потребление това e 100gb за 24ч. или от 00:00 до 23:59 ако ги надвишиш ти намаляват скоростта на 128 kbps Проблеми има като сваляш торенти рутера блокира предимствата няма дупчени няма кабели и други устройства надавам се да бил изчерпателен
Точно това ми бе питането за Yettel пакета от услуги и си отговорил за всичко. Така че - благодаря!

Относно ограниченията, преди години като ползвах временно мобилен нет на Булсатком (с включени 100ГБ трафик/месец), при един младеж с айПад, гледащ Youtube, и останалото - ползване...по-икономично, без теглене на торенти, сваляне на игри за конзоли и подобни, успявахме да избутаме до не повече от две седмици.
100ГБ дневно би трябвало да са достатъчни за нормална ежедневна употреба.
Основен недостатък на услугата виждам липсата на 5Г антени извън големите градове, което я прави недостъпна точно там, където е необходима, а именно в по-отдалечените места.

Затова и сериозно се замилих за Старлинк сателитния интернет. Най-вероятно ще ползвам него. Чудесно е, че България е в списъка с държави с покритие. Цената е тройна спрямо алтернативните, но тъй като интернета ми е необходим за работа, ако е достатъчно стабилен мисля, че е оправдана. А и имат вариант за връщане на пари (до 30 дни май беше) в случай, че не ми върши работа.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 01-07-2023
Valkov Valkov не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Мнения: 121
Благодари: 7
Получил благодарност:
40 пъти в 30 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Гадьо Вижте мненията
Въобще не се губи в сметките!
100Mbit/s = 12,5MB/s * 3600 = 43,95 GB/h
Ако трябва да сме точни 100GB ще се източат за 2 часа 16 минути и 32 секунди, при 100Mbit скорост.

Грешката е че смятате че през цялото време мрежата се товари с пълния капацитет. Един Full HD видеопоток харчи усреднено 7-8 Mbit/s с пикове до 15MBit/s. 100MBit/s скорост ограничение заедно със 100GB денонощен трафик стигат за 4 денонощни видеопотока и още нещо но не много. Няма значение дали се гледа тубата или телевизия - трафика е еднакъв. Ъпдейтите на компютри и андроид устройства не могат да са по големи от обема на инсталираната ОС за компютрите и ОС и приложения за андроидите а те са на порядък по малки от 100GB. Мрежата се товари с пълния си капацитет през цялото време само от торентите ако са пуснати.
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Valkov за този полезен пост
AGT (01-07-2023), demmlik (01-07-2023), Българин (01-07-2023)
  #40  
Стар 01-07-2023
Българин Българин не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Мнения: 105
Благодари: 17
Получил благодарност:
24 пъти в 17 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Valkov Вижте мненията
Грешката е че смятате че през цялото време мрежата се товари с пълния капацитет. Един Full HD видеопоток харчи усреднено 7-8 Mbit/s с пикове до 15MBit/s. 100MBit/s скорост ограничение заедно със 100GB денонощен трафик стигат за 4 денонощни видеопотока и още нещо но не много. Няма значение дали се гледа тубата или телевизия - трафика е еднакъв. Ъпдейтите на компютри и андроид устройства не могат да са по големи от обема на инсталираната ОС за компютрите и ОС и приложения за андроидите а те са на порядък по малки от 100GB. Мрежата се товари с пълния си капацитет през цялото време само от торентите ако са пуснати.
Браво колега това се опитах да обесня но математиците явно са на друго мнение
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
iptv, yettel, домашен, Интернет, Телевизия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 40 (0 членове и 40 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Мобилния домашен интернет на Yettel. бачора Дъра-Бъра 5 23-03-2022 22:25
MAG 424w3 - 4K UHD IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) SKYTV ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СкайТВ 0 29-10-2021 16:23
MAG 520w3 - IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) с вграден Wi-Fi SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 24-08-2021 21:03
MAG 520 - 4K UHD IPTV приемник за интернет телевизия (Stalker) SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 04-08-2021 21:38
Домашен мобилен интернет Мтел Златев88 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 40 05-12-2016 11:29


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 23:51.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.