The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 20-07-2014
недкоиванов недкоиванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 8
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Монтаж на антена с приемник на булсатком

Здравейте, тъй като съм малко бос в цялата работа, но искам да настроя една антена във Варна, ще опиша неяснотите за мен последователно.
Антената е елипса, ако не се лъжа дългата страна е 1 метър.
Монтажа на стойката и антената е направен. Имам няколко конвертори - 2 на шарп и един с инициали rt. Стойката за конверторите е за монтаж на 2 броя.
Първата неяснота е - тъй като свързващия кабел виси на фасадата от доста време, незнам дали няма някакъв проблем в него, та от там идва момента - когато свържа приемника на булсат-а с конвертора на покрива, сигнала пак ли остава на 0% или трябва да е различен от 0. Кабела е без снадки.
Втората неяснота е относно градусите на които трябва да е наклона на антената, но първо ще се кача на покрива да й направя снимки и ще ги публикувам.
Отделно без компас има ли шанс да се нацели и посоката към спътника?
Не съм викал съпорта на булсат, тъй като по принцип договора на устройството е в София, а аз искам за лятото за 1 месец да си ползвам телевизията във Варна и или няма да искат да дойдат да го настроят, или ще ги чакам до деня преди който трябва да си ходя...
Моля за съвети и помощ!
Поздрави,
Недко
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20-07-2014
Аватара на фолкръм
фолкръм фолкръм не е на линия
вечно учещ се
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Местоположение: Майна таун
Мнения: 1,470
Благодари: 933
Получил благодарност:
1,041 пъти в 426 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от недкоиванов Вижте мненията
Здравейте, тъй като съм малко бос в цялата работа, но искам да настроя една антена във Варна, ще опиша неяснотите за мен последователно.
Антената е елипса, ако не се лъжа дългата страна е 1 метър.
Монтажа на стойката и антената е направен. Имам няколко конвертори - 2 на шарп и един с инициали rt. Стойката за конверторите е за монтаж на 2 броя.
Първата неяснота е - тъй като свързващия кабел виси на фасадата от доста време, незнам дали няма някакъв проблем в него, та от там идва момента - когато свържа приемника на булсат-а с конвертора на покрива, сигнала пак ли остава на 0% или трябва да е различен от 0. Кабела е без снадки.
Втората неяснота е относно градусите на които трябва да е наклона на антената, но първо ще се кача на покрива да й направя снимки и ще ги публикувам.
Отделно без компас има ли шанс да се нацели и посоката към спътника?
Не съм викал съпорта на булсат, тъй като по принцип договора на устройството е в София, а аз искам за лятото за 1 месец да си ползвам телевизията във Варна и или няма да искат да дойдат да го настроят, или ще ги чакам до деня преди който трябва да си ходя...
Моля за съвети и помощ!
Поздрави,
Недко
Ако всичко с кабела е ок и конвертора е здрав на булсатския приемник сигнала трябва да ти подскочи ориентировъчно 30-50%. Когато хванеш сигнал ще ти се появи и на втората скала db. С този размер и с изместения от фокуса конвертор гони около 14db ориентировъчно пак. Градусите там не ги гледай тъю като те са при идеално права стойка. За посоката се ориентира по други антени на близо или със някое приложение ако си със смартфон. И като начало завърти конвертора така че изхода на кабела да е на 5часа погледнато зад антената.
__________________
receiver Vu+Ultimo 4K, dish Triax TD 88 - 80E/30W,LNB - AB Com ,dish Selfsat H30D1, motor Moteck H-H ,dish Panorama 67см,LNB-AB Com TWIN,receiver DL STB-202.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20-07-2014
недкоиванов недкоиванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 8
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

А как да интерпретирам факта, че закачени директно конверторите към приемника закачени с 50 см кабел, но в хола ми дават 0 % сигнал - че всичките 3 конвертора са прецакани, или приемника вече има проблем, въпреки че преди опитите ми днес да го подкарам с антената работеше на 100 %? Или и всичките кабели които ползвам са прецакани?
Наистина вече почнах да се обърквам и чудя в кое е грешката. Може ли да съм изгорил антената на приемника тъй като направих грешката да режа кабела докато беше закачен към включен приемник?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20-07-2014
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от недкоиванов Вижте мненията
направих грешката да режа кабела докато беше закачен към включен приемник?
Това е!
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20-07-2014
недкоиванов недкоиванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 8
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами утре със сигурност съм в булсат-кома да тествам приемника.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20-07-2014
Kalabriec Kalabriec е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: Каварна-България. Malta-Bugibba
Мнения: 135
Благодари: 98
Получил благодарност:
96 пъти в 48 поста
Сваляния: 18
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Васил Вижте мненията
Това е!

Докато си рязал кабела най вероятно си окъсил и се е случило нещото.И аз съм правил така понякога но все съм се разминавал
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21-07-2014
Стивт Стивт е на линия
Дядо Мраз
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 640
Благодари: 29
Получил благодарност:
136 пъти в 96 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Приемника HD ли е ?
__________________
САТ-ТВ Гоце Делчев
0899 77 88 68
http://xcomputersbg.com
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-07-2014
недкоиванов недкоиванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 8
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Приемника работи, пробвах го!
Да, HD е.
Кажете сега за тия 0 процента сигнал? Да се качвам ли пак на покрива с наличния кабел и конвертори?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21-07-2014
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от недкоиванов Вижте мненията
Приемника работи, пробвах го!
Да, HD е.
Кажете сега за тия 0 процента сигнал? Да се качвам ли пак на покрива с наличния кабел и конвертори?
Има някаква неяснотия , казваш една антена с 3 конвертора (или си сложил само един?), няма как ако антената не сочи където трябва - да ги редуваш и да очакваш поне на един (или на няколко) да излезе сигнал, още пвече ако има и kлюч, а и мултифиид не се насочва толкова лесно от човек без опит. Ако насочиш правилно антената - ще получиш сигнал от 39Е само от единия конвертор, дай снимка все пак и гледай на къде сочат съседските антени...
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21-07-2014
недкоиванов недкоиванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 8
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Понеже не съм никак вещ в темата, та за това още отначало попитах, та и сега пак ще питам:

При Не-настроена антена, когато се свърже приемника с конвертора, нормално ли е да показва 0% на сигнала, или трябва да е различен от 0?
Тъй като това което питам ми е неясно, а човека който ми помага за монтажа настоява, че сигнала трябва да е различен от 0 дори при ненастроена антена, почнах да търся "под вола теле", както се казва.
Вече съм изтеглил и някаква апликация за андроид за асистенция при настройката на антената и горя от нетърпение да пробвам, но не съм сигурен в наличния кабел и евентуално конвертори.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, Булсатком, монтаж, на, приемник


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
монтаж на втора булсатска антена? заркопопов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 12-04-2014 19:21
Монтаж на сателитна антена с мотор Александър Спасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 12 20-01-2013 13:59
Монтаж на БУЛСАТКОМ ... WTF??? d.ivanov ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 66 26-11-2012 06:27
монтаж на сат.антена valvamp САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 16 16-05-2010 19:18
Монтаж на сат антена bu12tras Монтаж и настройка на антени 8 07-05-2010 22:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:59.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.