The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 17-06-2019
Аватара на Астрал
Астрал Астрал не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Местоположение: Ловеч
Мнения: 725
Благодари: 107
Получил благодарност:
341 пъти в 176 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с китайски храсторез

Привет на всички,не влизам често вече тук поради липса вече на свободно време,но се включвам с въпрос към майсторите тук.Та,става дума за китайски храсторез RTR Premium който вече ползвам забележете 5 години,да 5! Минаха доста смени на движещи елементи което и нормално де,но за толкова години двигателя никога не ме е предавал до преди няколко дни.От скоро почнах да забелязвам,че с намаляването на горивото започва да губи мощност,просто доливах и проблема изчезва.Обаче вчера долях и пак същата работа,просто няма мощност и гасне.Когато клапата за въздуха е затворена работи пак така без сила,отворя ли я веднага умира.Преди седмици приятел ме видя,че кося и каза че според него нещо вътре дрънка,най-вероятно сегменти,но поради факта,че тогава липсваха индикации игнорирах това.След като започнах тези дни да се лутам за намиране на проблема наистина при дърпане на стартера се чува някакво тракане,но въпреки всичко това пали.Иначе ревизирани са и свещ и кабели и карбуратор,бензина също е вън от съмнение.Въпросът ми към вас е дали нещо вече наистина си е заминало или има нещо друго.За тези 5 години доста декари е минал може би над 300,също така някой е правил такъв тип ремонт дали е възможно да се справя и аз,претендирам,че имам доста технически познания.Всяка идея,съвет е добре дошла.Благодарности предварително.
__________________
13-16-19 E 85 cm ITV Partner
Tecatel 120см 36 E ,GS B211,TRICOLOR TV
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18-06-2019
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Астрал Вижте мненията
Привет на всички,не влизам често вече тук поради липса вече на свободно време,но се включвам с въпрос към майсторите тук.Та,става дума за китайски храсторез RTR Premium който вече ползвам забележете 5 години,да 5! Минаха доста смени на движещи елементи което и нормално де,но за толкова години двигателя никога не ме е предавал до преди няколко дни.От скоро почнах да забелязвам,че с намаляването на горивото започва да губи мощност,просто доливах и проблема изчезва.Обаче вчера долях и пак същата работа,просто няма мощност и гасне.Когато клапата за въздуха е затворена работи пак така без сила,отворя ли я веднага умира.Преди седмици приятел ме видя,че кося и каза че според него нещо вътре дрънка,най-вероятно сегменти,но поради факта,че тогава липсваха индикации игнорирах това.След като започнах тези дни да се лутам за намиране на проблема наистина при дърпане на стартера се чува някакво тракане,но въпреки всичко това пали.Иначе ревизирани са и свещ и кабели и карбуратор,бензина също е вън от съмнение.Въпросът ми към вас е дали нещо вече наистина си е заминало или има нещо друго.За тези 5 години доста декари е минал може би над 300,също така някой е правил такъв тип ремонт дали е възможно да се справя и аз,претендирам,че имам доста технически познания.Всяка идея,съвет е добре дошла.Благодарности предварително.
Тук е форум за телевизия, как така реши да питаш за храсторез!?
Да не се окаже че е бензинов тример.
За ремонт можеш и сам. Смажи си с грес лагера на главата, която носи ножа. Сегменти ако дрънкат няма да мръдне. ПРегряване.
Виж в карбуратора да ли има филтър, той често се напоява с масло и бензени. Регулирай карбуратора да не хвърля много гориво.
Свали свеща запуши с пръст, усещане за компресия имали.
Друго: Има вариант много масло да слагаш в горивото и да си ползвал за двутактови мотори последното запича.
Проблема който описваш може и да се случи на нова машина, ако не е стопанисана добре, разглабяш , миеш с бензин всичко изсушаваш, смазваш.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18-06-2019
Аватара на Астрал
Астрал Астрал не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Местоположение: Ловеч
Мнения: 725
Благодари: 107
Получил благодарност:
341 пъти в 176 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Тук е форум за телевизия, как така реши да питаш за храсторез!?
Да не се окаже че е бензинов тример.
За ремонт можеш и сам. Смажи си с грес лагера на главата, която носи ножа. Сегменти ако дрънкат няма да мръдне. ПРегряване.
Виж в карбуратора да ли има филтър, той често се напоява с масло и бензени. Регулирай карбуратора да не хвърля много гориво.
Свали свеща запуши с пръст, усещане за компресия имали.
Друго: Има вариант много масло да слагаш в горивото и да си ползвал за двутактови мотори последното запича.
Проблема който описваш може и да се случи на нова машина, ако не е стопанисана добре, разглабяш , миеш с бензин всичко изсушаваш, смазваш.
Хахх Ето на,че има и такива дето разбират,знам познанията на повечето врели и кипели в сат.тв и не само потребители и ето,че не сбърках,благодарности към теб за отговора!
Значи поред:Да,става дума за бензинов тример,карбуратора няма филтри освен цедката/сондата дето е в резервоара,сменени са маручетата не са те проблема.Очаквам на заем от приятел карбуратор такъв за да го елеминирам изцяло,иначе почистен е,огледан привидно всичко е ОК.Свеща е сменена и ревизирана изрядна без нея дърпа най-добре пръста ми на вътре ( има компресия затова не се бях сещал да пробвам БЛАГОДАРЯ ТИ).Маслото....да признавам,че прекалявам и слагам мааалко повече от препоръчаното,но всеки който има резачка,косачка казва че това дори е по-добре за него дали е така не знам.Направих бензина с маслото по пропорция,но няма пак резултат.
Колкото до стопанисването му както казах в началото претендирам,че имам доста техн.познания и не търпя калпави изпълнения:След работа всичко около главата се трие,чисти както предпазител резервоар и.т.н.На 2 седмици всичко де що се движи се маже с грес и късно есента всички капаци,елементи бе самия двигател се свалят,мият се трият се обезмасляват се,всичко се връща по места и едва тогава се зазимява за заслужена почивка.
__________________
13-16-19 E 85 cm ITV Partner
Tecatel 120см 36 E ,GS B211,TRICOLOR TV
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19-06-2019
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

).Маслото....да признавам,че прекалявам и слагам мааалко повече от препоръчаното,но всеки който има резачка,косачка казва че това дори е по-добре за него дали е така не знам.Направих бензина с маслото по пропорция,но няма пак резултат.
Колкото до стопанисването му както казах в началото претендирам,че имам доста техн.познания и не търпя калпави изпълнения:След работа всичко около главата се трие,чисти както предпазител резервоар и.т.н.На 2 седмици всичко де що се движи се маже с грес и късно есента всички капаци,елементи бе самия двигател се свалят,мият се трият се обезмасляват се,всичко се връща по места и едва тогава се зазимява за заслужена почивка.[/QUOTE]

Машината се дави, пускаш много гориво. Трябва да се регулира карбуратора. Масло не се слага в повече, ами като работиш, изразходваш горивото до край, след което сваляш свеща пръскаш малко от маслото връщаш свеща и дърпаш стартера на изключено. Така оставяш да стои до следващият път.

През далечната 2000 та година завладян от младежки ентусиазъм затлачих един Американски Weed eater с масло за Вартбург и 95 бензин. Работи първият сезон перфектно и на втория спря да пали поради моята небрежност тогава.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
Астрал (19-06-2019)
  #5  
Стар 19-06-2019
Стоян Б Стоян Б не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Aug 2014
Мнения: 2
Благодари: 0
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвай с отвиване на капачката на резервоара. Може да не влиза въздух
като намалее бензина.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Стоян Б за този полезен пост :
Астрал (19-06-2019)
  #6  
Стар 19-06-2019
Аватара на Астрал
Астрал Астрал не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2013
Местоположение: Ловеч
Мнения: 725
Благодари: 107
Получил благодарност:
341 пъти в 176 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Такааааа първо към модераторите ако могат да вземат мерки относно тоя трол и "помагач" :

Report Private Message Private Message: за проблема

Преди 21 часа
namazano namazano е на линия
форумно сукалче

По подразбиране за проблема
според мене де проблема на тоя храсторез е че е обучен да реже само китайски храсти и да изпълнява само китайски гласови команди ....


CITRON,правилно се ориентира,проблема е в карбуратора,с взетия назаем проблема изчезна.Интересното е,че моя не е запушен или разбъзикан,знам как се регулира сместа и честно казано недоумявам къде му е проблема,вътре мембранката си му е здрава,остава може би самия жигльор да се е прецакал и като въртя затова да не става нищо.Ще го сменям,с малко късмет в Ловеч се намират за по 20 лв.Ако има нещо ще викам пак тук.Благодарности и към Стоян все пак за мнението.
__________________
13-16-19 E 85 cm ITV Partner
Tecatel 120см 36 E ,GS B211,TRICOLOR TV
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
китайски, проблем, храсторез


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Китайски ТВ приемащи се над БГ фолкръм СВОБОДНИ ТВ-ПРОГРАМИ 1 08-05-2013 13:48
Проблем при зареждане на имиджи за DM800 SE Китайски lz1mnw DREAMBOX 1 12-12-2012 22:13
Продавам DM 800 PVR Китайски . lz1mnw Приключили продажби 21 11-11-2012 11:25
DM 500 S (не китайски) BOBIKAT Приключили продажби 2 19-05-2011 19:45
DM800PVR HD Китайски - 450 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 1 21-09-2010 01:13


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:06.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.