The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > САТЕЛИТНИ АНТЕНИ

САТЕЛИТНИ АНТЕНИ Дискусии за сателитните антени. Параболични, офсетови, тороидални. Монтаж, настройки, направи си сам.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 30-12-2019
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Накатанико Вижте мненията
Кой от двата да си взема плюсове и минуси ,ако можете да помогнете
То реално на теб ти трябва планката най-много от първата снимка, но за проби ще ги трябват и двата. Ще направиш опит и на С банд с този от втората снимка. Вземи ги и двата. Весели празници!
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
  #22  
Стар 30-12-2019
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
То реално на теб ти трябва планката най-много от първата снимка, но за проби ще ги трябват и двата. Ще направиш опит и на С банд с този от втората снимка. Вземи ги и двата. Весели празници!
Видях от темата ,че гониш английският лъч на 28 Астра. В този случай и двата конвертора не вършат рябота. Ако сложиш С банд и граеш на него , забраваш за Астра. Ако сложиш Ку планката ще ти пречи за С банда. Но това го знаеш предполагам. Ку ротора е друга игра но сигнала е слаб за него. Само планката. Ти имаш държач за офсет високо е. За целта потърси бяло инверто фланцово и облъчвател. Виж темата купува-продава. Особенното на тази антена е че фокуса е наравно с гривната +_1см там го търси. Антената я настройвай като полярна по твоят Юг и след това на Астра донострой скюто. Дано ти е добра мотивацията защото отнема Много труд, средства и време, а в днешно време не е престижно това начинание.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
  #23  
Стар 30-12-2019
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,386
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Какъв английски лъч!Тая антена е по зле от офсет 1метър!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 30-12-2019
Накатанико Накатанико не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Сливен
Мнения: 191
Благодари: 1
Получил благодарност:
31 пъти в 20 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Какъв английски лъч!Тая антена е по зле от офсет 1метър!
За сега съм я издокарал да работи като 1,5 ,метра и то с конвертор шарп за офсет.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 30-12-2019
Аватара на pantsiani
pantsiani pantsiani не е на линия
ентусиаст
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: 2,60/2,40/2,10 - София
Мнения: 688
Благодари: 111
Получил благодарност:
481 пъти в 186 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Накатанико Вижте мненията
След монтажа на антената и импровизирания ми конвектор взет от офсетна антена ,резултатите никак не ме впечатлиха.Тази голяма паница 3м даде резултати за ку банда като 1,5 метра плътна парабола.Въпроса ми към уважаемите съфорумци ако сложа облъчвател,хубав държач за облъвателя и фланцов конвекртор дали ще се промени към по добро или няма .Антената я ползвах като ку бандова ясно ми е че е за ц банда.А може би не съм я настроил както трябва.Може би не съм спазил ъгъла на елевация или ъгъла на деклинация .Хората които са настройвали нека се включат иска да разбера къде греша ако греша.
Не е за тебе това начинание...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 31-12-2019
Накатанико Накатанико не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Сливен
Мнения: 191
Благодари: 1
Получил благодарност:
31 пъти в 20 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pantsiani Вижте мненията
Не е за тебе това начинание...
Хахах как прецени дали е за мен това начинание или не е .Това е форум в който или помагаш или си траеш като няма какво да кажеш не коментирай .Този форум се е превърнал в един селски мегдан на който нищо смислено не се казва а само се говорят празни приказки .Дотегна ми да се занимавам с бавно развиващи модератор трий ми профила .това не е оня форум който беше само хейтъри. Темата е за коша

Последно редактирано от Накатанико : 31-12-2019 на 00:35
Отговори с цитат
  #27  
Стар 31-12-2019
Аватара на Калито
Калито Калито е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2019
Мнения: 1,505
Благодари: 420
Получил благодарност:
510 пъти в 350 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pantsiani Вижте мненията
Не е за тебе това начинание...
И тебе те знаем специалисте!
Отговори с цитат
  #28  
Стар 31-12-2019
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,386
Благодари: 124
Получил благодарност:
5,112 пъти в 2,900 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Накатанико Вижте мненията
Хахах как прецени дали е за мен това начинание или не е . Темата е за коша
Ами и аз да ти кажа,наистина не е за теб,щом се гордееш че си я накарал да работи като 150!Тая македонка и аз не мога да я сглобя поне като 2 метра да работи!Има специфично начало на сглобката и ако преди 30 години не е сглобена както трябва,нищо не можеш да направиш,особено, ако не е с оригиналната стойка на квадрата!Почнаха да ги правят тук,но бяха криви!
А ти в момента питаш,как да изправиш криво сглобена антена!Всеки сектор е сам за себе си!Снимай я отпред,отзад и странично да видим линията и ще ти кажа ,дали е за теб!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 01-01-2020
Накатанико Накатанико не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Сливен
Мнения: 191
Благодари: 1
Получил благодарност:
31 пъти в 20 поста
Сваляния: 78
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Ами и аз да ти кажа,наистина не е за теб,щом се гордееш че си я накарал да работи като 150!Тая македонка и аз не мога да я сглобя поне като 2 метра да работи!Има специфично начало на сглобката и ако преди 30 години не е сглобена както трябва,нищо не можеш да направиш,особено, ако не е с оригиналната стойка на квадрата!Почнаха да ги правят тук,но бяха криви!
А ти в момента питаш,как да изправиш криво сглобена антена!Всеки сектор е сам за себе си!Снимай я отпред,отзад и странично да видим линията и ще ти кажа ,дали е за теб!
Ето снимки на чинията преди да я демонтирам и разглобя и монтирам отново.Разглобил съм я всички 8 броя полуоси са изтъркани и пребоядисани .един от квадратите на Стойката за конвертора беше огъната изправих я. При сглобката преди преди 26 години на отделните сектори нямаше разминаване на отделните сектори , огледах я преди да я взема.Ако не стане за ку банда като 2 метра.Ще я ползвам за си банда .А ще си сваля една друга около 4 -5 метра стъклопластова. Решение има винаги на проблема .Друго ме е яд че вместо да се помага се ядът лайна .Не вярвам някой от вас да се е родил научен.Смятам че форума е създаден да се помага и да се учиш като не можеш да помогнеш не пречи така мисля аз .Да видим повечето постове в форума само сипване на лайна и малко помощ .
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg viber_изображение_2019-10-10_22-10-41 (1).jpg (90.5 КБ, 82 разглеждания)
Тип файл: jpg viber_изображение_2019-10-10_22-10-50 (1).jpg (79.3 КБ, 74 разглеждания)
Тип файл: jpg viber_изображение_2019-10-10_22-10-59 (1).jpg (84.0 КБ, 69 разглеждания)

Последно редактирано от Накатанико : 01-01-2020 на 12:53
Отговори с цитат
  #30  
Стар 02-01-2020
Аватара на nokia n96
nokia n96 nokia n96 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 366
Благодари: 269
Получил благодарност:
130 пъти в 84 поста
Сваляния: 97
Ъплоуди: 2
Post

Колега, послушай Дзумбата, остави си ц бандовия и и сложи едно моторче и си гледай. Казвам ти го от личен опит. С един колега опитвахме и ние тази гимнастика да изкараме К1 лъча на тора, и то с 360см.Ами с триста зора и няколко дни непрекъсната работа, настройка и какви ли не доработвания я докараме до резултати близки около 2м. Сега ако имаш възможност както казваш, вземи тази голямата и с нея изкарай като искаш тоя ук бийм. С 3.60 излиза, и работи в момента. Е, разбира се зависи в коя част си на бг. Успех..!!
__________________
Vu solo 4K параболи 1x142,1x180 1x 210,2X360см- offsets 1x270см 1xTriax TD88-multifeed,Hirshmann 90 + 2x90 1x120 1x135 Diseq emp centauri 8x1 +5 diseq 4/1 Сателити;-30W, 5W/4W,4,8Е ,9Е, 10Е,13E 16E,19Е,23,5E,28Е,31,5Е,39E,42E 45E/46E,52/53Е
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
15, антена, За, ОБЛЪЧВАТЕЛ, см


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Правене на облъчвател pantsiani КОНВЕРТОРИ 103 29-01-2022 16:37
Търся облъчвател за 2.20 антена ! atuani КОНВЕРТОРИ 7 03-01-2017 20:18
Облъчвател за 3 метрова антена. njor САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 12 01-07-2014 15:40
ОБЛЪЧВАТЕЛ ТИХОТОРЕС Въпроси и отговори 5 22-06-2011 20:22
облъчвател + ентусиазъм pantsiani КОНВЕРТОРИ 10 05-01-2011 11:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:02.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.