The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 09-06-2023
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,489
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,164 пъти в 2,929 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вервай ми,нема кой да го бие,сбъркал си,както сбърка тоя ,от който аз го купих,а тествах още 5-6 модела от тоя клас,само един НАД впечатляваше на същото ниво,но е важно и то повечето на какви колони го слушаш!Ако нещо не ти стига,хвърляй колоните!
Отговори с цитат
  #32  
Стар 09-06-2023
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,889
Благодари: 1,726
Получил благодарност:
5,183 пъти в 2,337 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

Мариянски, знаеш , че усилвател се избира според колоните ти! Или обратното! При теб може да е супер, при друг да е мега зле положението ....
Отговори с цитат
  #33  
Стар 10-06-2023
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 825
Благодари: 314
Получил благодарност:
188 пъти в 135 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mistor Вижте мненията
Ако имаш и Bi-amp(Bi-wiring) колони
Това съкращение нещо ми убягва. Ако може пояснение.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 10-06-2023
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,889
Благодари: 1,726
Получил благодарност:
5,183 пъти в 2,337 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

ТУК

И ТУК
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Veskop за този полезен пост :
ogibo (10-06-2023)
  #35  
Стар 10-06-2023
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,489
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,164 пъти в 2,929 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Veskop Вижте мненията
Мариянски, знаеш , че усилвател се избира според колоните ти! Или обратното! При теб може да е супер, при друг да е мега зле положението ....
Когато колоните са ок,всеки усилвател ще свири!Когато колоните са зле,ще ти трябват корекции и си мислиш,че този с повече корекции е по добър,но това е кривоч отвсякъде!А по принцип ,купешки колони,които да свирят добре ,не съществуват!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 10-06-2023
Аватара на Veskop
Veskop Veskop е на линия

 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7,889
Благодари: 1,726
Получил благодарност:
5,183 пъти в 2,337 поста
Сваляния: 112
Ъплоуди: 30
По подразбиране

аз не говоря за лоши компоненти! казвам, че има някаква съвместимост на колони с усилвател! понякога резултата е супер, понякога не толкова .... трябват си проби дали ще си "паснат"!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Veskop за този полезен пост :
Дедал (10-06-2023)
  #37  
Стар 10-06-2023
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,244
Благодари: 122
Получил благодарност:
604 пъти в 317 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Когато колоните са ок,всеки усилвател ще свири!Когато колоните са зле,ще ти трябват корекции и си мислиш,че този с повече корекции е по добър,но това е кривоч отвсякъде!А по принцип ,купешки колони,които да свирят добре ,не съществуват!
Специално тази българска притча за колони се отнася само боклуците които продават от доста години по бг магазините . Всички марки които държат на качеството ги изпитват преди да ги пуснат в продажба . Някой вече ги продават и с разпечатка на резултатите от теста . Акустика не се прави с голо ухо , а с много специални тестове и измервания . За моите последни колони Wharfedale съм се доверил на личен приятел , бившия барабанист на Kaine (UK) , който основно се занимава със студийни записи . Въпреки това ги пробвахме в магазина(richersounds) само на стерео усилватели в режим на direct sound преди да си купя препоръчаното от Крис и се убедих за какво става дума .
Естествено си купих и истински кабели за колоните , това е много важен компонент , който често е пренебрегван .
Отговори с цитат
  #38  
Стар 10-06-2023
ogibo ogibo е на линия
Тракторист
 

Дата на присъединяване: Jan 2008
Местоположение: Свиленград
Мнения: 825
Благодари: 314
Получил благодарност:
188 пъти в 135 поста
Сваляния: 13
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
Когато колоните са ок,всеки усилвател ще свири!Когато колоните са зле,ще ти трябват корекции и си мислиш,че този с повече корекции е по добър,но това е кривоч отвсякъде!А по принцип ,купешки колони,които да свирят добре ,не съществуват!
Не търся с много корекции, а такъв с цифрови входове. HDMI, оптичен или коаксиален. Телевизорът с това разполага, а той е предвиден за включване към усилвателя. В момента съм с един ресийвър Pioneer VSX-516-S който бях купил преди повече от 10 години от български магазин, с презумпцията за домашно кино, но си остана с две джамота. И понеже слушам предимно музика мисля да го разкарам барабар с тонколоните, и да взема нещо на средно ниво.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 10-06-2023
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,489
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,164 пъти в 2,929 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Абе не е добре,да слушаш музикант за колони! Елементите в колони за по 50000лв са долнопробно качество,така че музиканта едва ли разбира от елементи! Един говорител, примерно 8 инча и струва поне 700-800евра,са му необходими поне още толкова евра за филтър от 2ри-3ти ред,по принцип кондензаторите за по скъпи от говорителите,а реално се слагат елементи за 10-20евра и звукът е яко омазан!Когато дадеш 50000 лв за колони,трябва поне за още 3-4000 лв ,да им направиш тунинг с качествени елементи. Това обаче музиканта ,не го разбира и когато чуе истински саунд ,вика аз какво съм слушал до сега!Ако ти не разбираш ,какво трябва да чуеш и се доверяваш на някой за съвет,за скъпа техника,по добре е да си вземеш някой дръжкофон!Нищо лично,но поне 40 години се занимавам, имам поне 5 проекта изпълнени,като 2 от тях са когато нямаше компютри и готови елементи,километри жица съм навивал и развивал!Така че музиканта няма как да знае кое е истинското,щом те е завел в магазин!
Сега съм реализирал този проект,изключително го подобрих и аркама свири убийствено в тази комбинация,за сведение,фулренджа е Филипс,произведен 1956 година и трудно може,някой да го бие !


Последно редактирано от dzumba : 10-06-2023 на 15:29
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на dzumba за този полезен пост
кулио (10-06-2023), турбо (10-06-2023)
  #40  
Стар 10-06-2023
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,244
Благодари: 122
Получил благодарност:
604 пъти в 317 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Понеже не искам да влизам в спор кой знае и чува повече , мога само да те поздравя за старанието и времето отделено за експериментите . Нали идеята е да споделяме мнение за всяко питане и който може да помага .
За това ще те насоча малко какво аз правя когато си купя втора ръка усилвател , пък било то NAD или Arcam . Сменям му всички кондензатори , дори и тези в захранването(които е възможно) с танталови нискошумящи . Нямам идея защо не ползват такива , вероятно е заради цена или по-вероятното заради препоръчаните от производителя на чиповете периферни компоненти . Както и да е - разликата е осезаема .
Относно усилвателя за който попита колегата , бях много кратък , че няма да съжалява и продължавам да го твърдя . На цена от 400 паунда такъв клас усилвател е почти невъзможно да се намери . Каквато е идеята на marantz още когато го презентираха . Максимално добро , но звучащо като тези с 2-3 пъти по-висока цена усилватели . Изхвърлиха много рядко ползвани "екстри" и оставиха наистина най-необходимото . Хем да е само истинско стерео , хем да има и HDMI , и мрежови опции , и дори гласово управление . Всъщност повечето ползват едни и същи крайни стъпала . Denon (които са си Marantz) пуснаха по-мощен модел , но само това , а и не е slim .
Специално заради теб ще потърся мои усилватели от преди 30-40 г. , някъде лежат в някой кашон в мазата , и ще ти подаря един да се порадваш . На мен вече не ми се занимава .

Последно редактирано от mistor : 10-06-2023 на 16:22
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Ресивър


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
избор на ресивър themaster301 DVD и BLURAY плеъри 71 14-12-2013 15:26
блу реи плеър и ресивър янчев DVD и BLURAY плеъри 6 09-07-2012 18:36
Tv и ресивър Никки DVD и BLURAY плеъри 2 23-03-2012 11:02
Питане за ресивър civica DVD и BLURAY плеъри 33 04-09-2011 00:30
Ресивър goshob ДРУГИ 0 15-07-2010 16:51


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.