The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > EDISION

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 08-11-2018
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
Добре, и при мен като сложа галваничен разделител на кабелната някои честоти направо умират
Все пак това е пасивен елемент и е нормално да затихва 3-4дб от сигнала и в различните честоти по различен начин,ако не си го обърнал защото професионалните имат посока на сигнала,то значи,че сигнала ти е на ръба и всякакъв пасивен елемент би довел накъсване!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на фокус за този полезен пост :
красид (08-11-2018)
  #32  
Стар 08-11-2018
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

@Фокус, знам, че ги знаеш нещата, но като напишеш 3-4dB, че сваля пасивния елемент, смятай, че си ошашкал обикновенните потребители.
Затова уточняваме, това са dB общ сигнал, не тези, които са изписани в менюто на приемника. В линукс приемниците е показано нивото на полезния сигнал (не на общия), а полезния сигнал е разликата между общия и шумът по трасето (т. нар шигнал-шум или на английски SNR (signal to noise ratio)), от 35 dB нагоре е добре дошло.

И понеже в предишните постове колегата е написал, че честотата на цифровите пакети на неговия провайдер започва от 183 MHz, което е доста ниско и вероятността от слаб сигнал клони към "нула", аз гласувам за скапан (обърнат) елемент, конектор, размазан кабел


п.п. На галваничният разделител subscriber се слага към приемника, system към мрежата на оператора.
И съветвам всеки, който ползва такъв тип разделител, да го изолира целият с изолирбанд, защото паразитните напрежения избиват на корпус към мрежата на оператора (на самият елемент го пише)
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
красид (08-11-2018)
  #33  
Стар 08-11-2018
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дрим Вижте мненията
@Фокус, знам, че ги знаеш нещата, но като напишеш 3-4dB, че сваля пасивния елемент, смятай, че си ошашкал обикновенните потребители.
Затова уточняваме, това са dB общ сигнал, не тези, които са изписани в менюто на приемника. В линукс приемниците е показано нивото на полезния сигнал (не на общия), а полезния сигнал е разликата между общия и шумът по трасето (т. нар шигнал-шум или на английски SNR (signal to noise ratio)), от 35 dB нагоре е добре дошло.

И понеже в предишните постове колегата е написал, че честотата на цифровите пакети на неговия провайдер започва от 183 MHz, което е доста ниско и вероятността от слаб сигнал клони към "нула", аз гласувам за скапан (обърнат) елемент, конектор, размазан кабел
Tова ако няма измервателен уред са напълно непотребни показатели от приемника,от приемника може само да се ориентира дали има или няма сигнал,както и реално snr на приемника е оринтировъчен!Колкото до залаганията,не бих заложил,защото информацията се мени всеки ден и току виж днес търсиме нещо другоама аз му казах,най лесен вариянт е да сложи друг приемник на мястото и да видиме има ли проблеми!Аз залагам на лоша екранировка(маса)
едит:Другото което е не иска да каже дали на сателитният тунер работи нормално за да изключиме захранване,защото във първи пост е написал,че май работи нормално,което също не ни помага!

Последно редактирано от фокус : 08-11-2018 на 11:13
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на фокус за този полезен пост :
красид (08-11-2018)
  #34  
Стар 08-11-2018
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от фокус Вижте мненията
ако не си го обърнал защото професионалните имат посока на сигнала,то значи,че сигнала ти е на ръба и всякакъв пасивен елемент би довел накъсване!
Няма как да го обърна, защото от едната страна е мъжко, където навивам Ф-а на кабела, а от другата страна е женско, което навивам директно на приемника.
Без него на някои честоти сигнала ми е 41 Дб, на повечето е 36 Дб и всичко е наред. Като го сложа пада под 30 и вече сече, че даже и скапва сигнала и на останалите телевизори.

При нас общо взето е сложно, защото от стълба кабела се разделя със сплитер за три домакинства и само единия влиза при мен като вече той се разделя на две - доксис модем за нет и през хай пасс филтър за 3 телевизора.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Мартинския за този полезен пост :
красид (08-11-2018)
  #35  
Стар 08-11-2018
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Скапан е разделителя ти, това огромно затихване не е нормално, той направо не е галваничен, а физичен разделител


Аз ползвам този вариант на разделител
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
  #36  
Стар 08-11-2018
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
Няма как да го обърна, защото от едната страна е мъжко, където навивам Ф-а на кабела, а от другата страна е женско, което навивам директно на приемника.
Тва ми прилича на гръморазрядник за сателитната част!Аз лично в кабеларките съм имал с ф-конектори и както Дриим е описал по горе с посока на сигнала!

Последно редактирано от фокус : 08-11-2018 на 11:35
Отговори с цитат
  #37  
Стар 08-11-2018
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,064
Благодари: 242
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре, ето този е моят: AXING TZU10-01, пак от същият магазин
Както казах незнайно защо с него нещата са мега зле.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #38  
Стар 08-11-2018
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

Тествай с друг, явно с този нещо не е наред
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на дрим за този полезен пост :
Мартинския (08-11-2018)
  #39  
Стар 08-11-2018
красид красид не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2013
Мнения: 23
Благодари: 36
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При мен кабела на кабелната, влиза в апартамента и от там се разделя със сплитер ( никога не е сменян и пипан ), от там отива съответно в две стаи. Двете ТВ-та са с CI модул (никога съм нямал проблем с пикселизация). Друг приемник нямам.


Възможно е да е от кабелите, вчера бая си поиграх с F конекторите, но няма някаква съществена разлика.


Довечера ще пробвам, да сложа направо приемника на другия ТВ, за да видя, дали ще има промяна. И ми остава сплитера, който също е възможно да е проблемен, все пак стои там от ерата на Евроком Пловдив.


Но дори да е така, защо не иска да сканира на steps и на bands?


P.S. Ще пробвам и само на сателитен, дали ще има проблем, за да изключим захранване, щом имате такива съмнения.

Последно редактирано от красид : 08-11-2018 на 12:57
Отговори с цитат
  #40  
Стар 08-11-2018
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от красид Вижте мненията
При мен кабела на кабелната, влиза в апартамента и от там се разделя със сплитер ( никога не е сменян и пипан ), от там отива съответно в две стаи. Двете ТВ-та са с CI модул (никога съм нямал проблем с пикселизация). Друг приемник нямам
Щом отива за две стаи и двата телевизора са с Модули да разбирам,че при приемника имаш телевизор с модул?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dvbs2 or t2 or c, failed, nino, pli, tune, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Tune failed филасат DREAMBOX 19 03-06-2012 02:46
Tune failed dm800 дрим DREAMBOX 4 05-03-2012 00:07
Flashing failed (!!! 002 CRC failed), box will be unusable now!! Николай1 Въпроси и отговори 0 09-08-2011 23:53
Max 800HD-Tune failed! nugya Въпроси и отговори 32 07-05-2011 23:34
DM800 clone - Tune failed! SID not found in PAT Bobo-ID DREAMBOX 131 25-01-2011 16:49


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 22:56.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.