The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОНВЕРТОРИ

КОНВЕРТОРИ Фланцови, офсетови, c-band конвертори, пластини, облъчватели, държачи, мултифиид-рейки.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 14-02-2019
Аватара на Верту
Верту Верту не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Местоположение: София
Мнения: 358
Благодари: 277
Получил благодарност:
167 пъти в 89 поста
Сваляния: 25
Ъплоуди: 1
По подразбиране

AB LNB 01 MTwin

универсален двоен офсетов конвертор

подходящ за мултифийд

НАМАЛЕНА ЦЕНА!
27 лв.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Верту за този полезен пост :
космо_мосмо (14-02-2019)
  #12  
Стар 14-02-2019
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Ако ползваш моноблок+ конвертор предполага или приемник с два входа /с втори кабел съответно/ или да си играеш с каскади diseqc +сплитер. Може и diseqc 1.1, но още оскъпяваш продукцията.
За конвертор колегата даде предложение. Аз ползвах тези на Триакс. Нямам наблюдения кое ще е по-добре, просто те ми бяха под ръка.
__________________


Последно редактирано от bate_dino : 14-02-2019 на 06:10
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bate_dino за този полезен пост :
космо_мосмо (14-02-2019)
  #13  
Стар 14-02-2019
Аватара на космо_мосмо
космо_мосмо космо_мосмо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Местоположение: София
Мнения: 17
Благодари: 12
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Ако ползваш моноблок+ конвертор предполага или приемник с два входа /с втори кабел съответно/ или да си играеш с каскади diseqc +сплитер. Може и diseqc 1.1, но още оскъпяваш продукцията.
За конвертор колегата даде предложение. Аз ползвах тези на Триакс. Нямам наблюдения кое ще е по-добре, просто те ми бяха под ръка.
То със сигурност ще използвам дайсек суич , защото приемниците са с единичен вход.
__________________
Dragon
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14-02-2019
teolink teolink е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Мнения: 1,610
Благодари: 460
Получил благодарност:
406 пъти в 257 поста
Сваляния: 364
Ъплоуди: 5
По подразбиране

По-изгодно ценово е с двоен сплитер и обикновен 4 портов дайсек, пробвал съм многократно, системата работи. Предполага се за случая моноблока да е през 3 градуса, щото ако е през 6 ще трябват някакви гимнастики за закрепване на другия конвертор по средата.
На времето ITV имаха един троен држач - беше предвиден точно за 13, 16, 19.2 за 80 см антена и работеше задоволително с алпс или инверто конвертори.
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Itv.JPG (63.8 КБ, 20 разглеждания)
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на teolink за този полезен пост :
космо_мосмо (14-02-2019)
  #15  
Стар 14-02-2019
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Варианти на държачи има най-различни, макар че бих посътвал да се предвиди четвърта позиция за 23Е да кажем или 9-10Е или някоя по изчанчена конфигурация.Добра версия е с triplefeed моноблок през 3 градуса, но Инверто имаха само за един приемник. Гледам са изкарали triplefeed за 4 приемника за 19,23 и 28 т.е. грубо през 4.3 градуса но за 65см паница, та си мисля какъв ще е ефекта на 80см антена, защото 3 градусов моноблок за 80-тка, на булсатка 60-тка прави задоволителна комбинация 19+23.
__________________


Последно редактирано от bate_dino : 14-02-2019 на 10:16
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bate_dino за този полезен пост :
космо_мосмо (14-02-2019)
  #16  
Стар 14-02-2019
Аватара на космо_мосмо
космо_мосмо космо_мосмо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Местоположение: София
Мнения: 17
Благодари: 12
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Варианти на държачи има най-различни, макар че бих посътвал да се предвиди четвърта позиция за 23Е да кажем или 9-10Е или някоя по изчанчена конфигурация.Добра версия е с triplefeed моноблок през 3 градуса, но Инверто имаха само за един приемник. Гледам са изкарали triplefeed за 4 приемника за 19,23 и 28 т.е. грубо през 4.3 градуса но за 65см паница, та си мисля какъв ще е ефекта на 80см антена, защото 3 градусов моноблок за 80-тка, на булсатка 60-тка прави задоволителна комбинация 19+23.
Да те попитам какво мислиш за два моноблока twin : единия с 3° към 13Е и 16Е , а другият с 4.3° към 19.2Е и 23.5Е? Дали ще стане , а и също двоен държач за 2 моноблока дали ще свърши работа?
__________________
Dragon
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14-02-2019
Аватара на космо_мосмо
космо_мосмо космо_мосмо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Местоположение: София
Мнения: 17
Благодари: 12
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от teolink Вижте мненията
По-изгодно ценово е с двоен сплитер и обикновен 4 портов дайсек, пробвал съм многократно, системата работи. Предполага се за случая моноблока да е през 3 градуса, щото ако е през 6 ще трябват някакви гимнастики за закрепване на другия конвертор по средата.
На времето ITV имаха един троен држач - беше предвиден точно за 13, 16, 19.2 за 80 см антена и работеше задоволително с алпс или инверто конвертори.
Добре двоен сплитер за какво като два 4-рни дайсек (4 IN / 1 OUT) мисля че ще свършат работа в случая?
__________________
Dragon
Отговори с цитат
  #18  
Стар 14-02-2019
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от космо_мосмо Вижте мненията
Да те попитам какво мислиш за два моноблока twin : единия с 3° към 13Е и 16Е , а другият с 4.3° към 19.2Е и 23.5Е? Дали ще стане , а и също двоен държач за 2 моноблока дали ще свърши работа?
Може и да стане, ако се намери подходящ държач. Схематана каскадата с diseqc+ сплитер също не знам как ще се получи и адресира в приемника. Виж с един diseqc 1.1 /8:1 switch/ примерно ще е лесно.
Цитирай:
Първоначално написано от космо_мосмо Вижте мненията
Добре двоен сплитер за какво като само 4-рен дайсек (4 IN / 1 OUT) мисля че ще свърши работа в случая?
Ако поддържа diseqc 1.1 то тогава ОК, но ме съмнява да намериш такъв. По-скоро ще намериш 1.0/2.0, а трябва да подадеш команда и към втория diseqc /този вградения в моноблока/ Поради тази причина се слага сплитер към 1 и 2 изход на четворката, или ако си чевръст с поялника може да спестиш сплитера с мосче между порт 1 и 2.
Тук из форума колегите доста подробно са обяснявали казуса.
__________________


Последно редактирано от bate_dino : 14-02-2019 на 11:58
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bate_dino за този полезен пост :
космо_мосмо (14-02-2019)
  #19  
Стар 14-02-2019
Аватара на космо_мосмо
космо_мосмо космо_мосмо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Местоположение: София
Мнения: 17
Благодари: 12
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Може и да стане, ако се намери подходящ държач. Схематана каскадата с diseqc+ сплитер също не знам как ще се получи и адресира в приемника. Виж с един diseqc 1.1 /8:1 switch/ примерно ще е лесно.

Ако поддържа diseqc 1.1 то тогава ОК, но ме съмнява да намериш такъв. По-скоро ще намериш 1.0/2.0, а трябва да подадеш команда и към втория diseqc /този вградения в моноблока/
Аз го мисля примерно с два 4рни дайсек към всеки приемник по 1 и тоя стандартен инверто дето го имам да го боцна на втора антена към 39Е.
__________________
Dragon
Отговори с цитат
  #20  
Стар 14-02-2019
Аватара на космо_мосмо
космо_мосмо космо_мосмо не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2018
Местоположение: София
Мнения: 17
Благодари: 12
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bate_dino Вижте мненията
Може и да стане, ако се намери подходящ държач. Схематана каскадата с diseqc+ сплитер също не знам как ще се получи и адресира в приемника. Виж с един diseqc 1.1 /8:1 switch/ примерно ще е лесно.

Ако поддържа diseqc 1.1 то тогава ОК, но ме съмнява да намериш такъв. По-скоро ще намериш 1.0/2.0, а трябва да подадеш команда и към втория diseqc /този вградения в моноблока/ Поради тази причина се слага сплитер към 1 и 2 изход на четворката, или ако си чевръст с поялника може да спестиш сплитера с мосче между порт 1 и 2.
Тук из форума колегите доста подробно са обяснявали казуса.
Проверих из нета, и гледам доста хора се оплакват от фалшиви 1.1 дайсек които излизат че са 1.0/2.0 , такаче явно в БГ няма на пазара 1.1 .
__________________
Dragon
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
13е, 16е, 19.2е, inverto, За, конвертор, няколко, Офсет, спътника


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Купувам LNB Конвертор с 4 изхода офсетов и облъчвател за фланцов конвертор. proharde ДРУГА САТ. ТЕХНИКА 0 03-11-2018 14:05
Моноблок конвертор за три спътника SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 17-03-2018 01:43
Как да свържа една сателитна антена ( с един конвертор) с няколко сателитни рисивъра? емиллебоев САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 24 19-07-2017 20:28
НАСА отлага с няколко седмици старта на спътника Glory spacebeam Новини 0 25-02-2011 23:30
Планините на спътника на Сатурн - Япет може да са бивши пръстени на спътника spacebeam Новини 0 17-12-2010 14:10


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:52.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.