The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Анкети

Анкети Проучете мнението по въпроси, които ви интересуват

Вижте резултатите от анкетата: какви зимни гуми монтирахте на личният си автомобил?
BF Goodrich 8 10.96%
Dunlop 5 6.85%
Goodyear Ultra Grip 8 13 17.81%
Continental 9 12.33%
Nokian 6 8.22%
Hankook 4 5.48%
Debica - Sava - Kormoran 17 23.29%
карам с летни 11 15.07%
Гласували: 73. Вие може да не гласувате в тази анкета

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #61  
Стар 21-11-2012
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
Отдавна не си се появявал с простотиите и остроумията си. А и между другото не съм те питал теб, за да ми отговоряш ти, ясно?
Няма да си оставам другарчето да го разкъса глутницата я! Количеството не е равносилно на качество!

А и по отношение на гумите не виждам да съм написал някакви простотии. Не робувам на марки, а на качество: Мишлен, Гудиър, Континентал... изброени в произволен ред. Познавам качествата и възможностите на гумите които ползвам и не ги надценявам Като пример мога да ти кажа, че КонтиСпортКонтакт-а са много пластмасови гуми за градско, а сега ми обясни защо ми са на колата като имам такова мнение за тях разбирачо
__________________
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Brian за този полезен пост :
new (21-11-2012)
  #62  
Стар 21-11-2012
Фитцджералд Фитцджералд не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 137
Благодари: 57
Получил благодарност:
27 пъти в 19 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Летните са ми Good Year Eagle F1 Asymmetric 2 ROF MOE XL FP 225/40 R18 92W - 456 лв. парчето
Преди седмица си купих джанти със зимни гуми Dunlop SP Winter Sport 3D MO MFS 205/55 R16 91H - 213 лв. , но още не съм ги сменил, въпреки че вече трябва.
Отговори с цитат
  #63  
Стар 21-11-2012
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всеки си знае,как и къде кара и според това са различните нужди и видове гуми. Аз,както по-рано споменах,държа най-вече на поведение при аквапланинг. В други условия,при малко умения,колата може да се контролира малко или много. Изгуби ли обаче контакт с пътната настилка-няма кой да се справи с положението. По тази причина този показател за мен е най-важен. За лятото карам с Uniroyal Rain EXPERT.Rain SPORT са по-красиви,но не и по-добри. Казвам го точно,защото не е нужно гумите да са от най-скъпите,за да имат добри показатели.
Отговори с цитат
  #64  
Стар 21-11-2012
rot7 rot7 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Мнения: 62
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пусни и Мишелин,+1 за тях.
Отговори с цитат
  #65  
Стар 21-11-2012
Аватара на ВалчоП
ВалчоП ВалчоП не е на линия
обикновен ползвател
 

Дата на присъединяване: Jan 2011
Местоположение: München/Oberammergau
Мнения: 7,140
Благодари: 2,925
Получил благодарност:
4,385 пъти в 2,150 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18 Вижте мненията
За себе си съм се убедил, че такова животно като всесезонна гума няма. Поне не и за нашия климат. Лятото хич ги няма като стабилност, яде се каучука от жегата, зимата в сняг е трагедия.
Представи си, че има климат, при който няма -20 гр. и як непочистен сняг, климат при който няма +40 гр. и скапан асфалт, представи си, че в специализирания сервиз на производителя ти направят анализ за ползването на колата - къде кога и по колко я караш, и представи си, че производителят на колата ти предложи, че е най-оптимално в твоя случай да караш с едно животно (най-доброто в породата си), което го било нямало (както Вуте е отсякъл, зяпайки жирафа). Е, има го това животно и е разрешено дори в такава страна като Немачка .
__________________
SatConn 100 cm (9-13-16-19-23-28-31-39-42-45E), Best HG 404 & Gibertini 125 & Moteck SG2500 (70.5E-45W);
VU+ Ultimo 4K,
VU+Solo², GigaBlue HD Quad Plus, Samsung GQ 55 Q9 FNGTXZG; Samsung UE48JU7090.

Последно редактирано от ВалчоП : 21-11-2012 на 17:10
Отговори с цитат
  #66  
Стар 21-11-2012
dontony dontony не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Sofia
Мнения: 43
Благодари: 0
Получил благодарност:
31 пъти в 13 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Vredestein Snowtrac 3
Отговори с цитат
  #67  
Стар 21-11-2012
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ВалчоП Вижте мненията
Представи си, че има климат, при който няма -20 гр. и як непочистен сняг, климат при който няма +40 гр. и скапан асфалт, представи си, че в специализирания сервиз на производителя ти направят анализ за ползванито на колата - къде кога и по колко я караш, и представи си, че производителят на колата ти предложи, че е най-оптимално в твоя случай да караш с едно животно (най-доброто в породата си), което го било нямало (както Вуте е отсякъл, зяпайки жирафа). Е, има го това животно и е разрешено дори в такава страна като Немачка .
Виж, че съм конкретизирал "за нашия климат". При нас има и -20, и +40, и сняг и проливни дъждове.
И аз имам приятел в Дортмунд, който кара само със всесезонни или даже летни, но сняг вижда през година-две за по няколко дена.
В България това е неприложимо дори и за морските градове. За София или планинските градове да не говорим.
Отговори с цитат
  #68  
Стар 21-11-2012
Досев Досев не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Местоположение: Евксиноград
Мнения: 1,675
Благодари: 73
Получил благодарност:
322 пъти в 219 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18 Вижте мненията
В България това е неприложимо дори и за морските градове. За София или планинските градове да не говорим.
Естествено че за нашите ширини - където от 15 декември до края на февруари температурите нощем от 23 до към 9ч. държат на минус 18-20 градуса постоянно дори в морските градове - а денем едвам се вдигат до минус 3 през декември е непрриложима всесезоннка.
Отделен въпрос е че всесезонките не са и за климат - като немския където също януари държи по минус 10 градуса целия месец.

Всесезонките в Европа са за Южна Италия - Испания - Португалия - Гърция - Малта - Кипър.
За испанците в темата ми е ясно че ще са с летни.
Ама за Германия не съм съгласен. На Вълчо му зададох въпрос за 0 градуса с тях ли ще е - а той си мисли че нямало сняг.
Явно много хора си мислят че зимните гуми са снежни гуми.
Вълчо - виж къде са всесезонките в класацията на Адак в АутоБилд.

И на перфектно изчистен от сняг път, когато температурите са минусови, отдолу е студен асвалта и няма сцепление с твърдите летни-всесезонни гуми. Те са създадени за температури не по-ниски от +3 градуса.
На минусови температури само зимните гуми имат сцепление.

Лазере - Вълчо вие Мюнхен и Дортмунд ги изкарахте направо с климата на Рим и Мадрид.
Отговори с цитат
  #69  
Стар 21-11-2012
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Досев Вижте мненията
Лазере - Вълчо вие Мюнхен и Дортмунд ги изкарахте направо с климата на Рим и Мадрид.
Не е чак Рим, но са като в Милано например. Определено са по-високи от тези в София и снега е голяма рядкост. Затова последната зима като падна 20 см. сняг и 2 седмици беше блокирано всичко.
Отговори с цитат
  #70  
Стар 21-11-2012
Аватара на gentu
gentu gentu е на линия
Старото (куче)!!!
 

Дата на присъединяване: Aug 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,738
Благодари: 1,370
Получил благодарност:
2,166 пъти в 1,223 поста
Сваляния: 183
Ъплоуди: 10
По подразбиране

Едни гуми за всякакво време?


Цитирай:
Едни гуми за всякакво време?
Кой излиза на улицата с джапанките от банята, когато навън е студ и вали сняг? Или пък ходи по плажа през лятото със зимни ботуши? Както за всякакви условия си има съответните подходящи обувки, така и за автомобилите има съответните видове гуми. Летни гуми за лятото и зимни - за зимата.
Но в момента, в който започне дискусията за най-подходящия момент за „преобуване” на автомобила, става актуална и темата за всесезонните гуми.
Идеята звучи многообещаващо: само едни гуми за цялата година, без досадната смяна през пролетта и есента, без втори комплект гуми, без такси за съхранение и без мръсни ръце. Перфектно, нали?
След направен тест за проверка на възможностите на 10 актуални всесезонни гуми при всякакви метеорологични условия, резултатите са следните:
За сравнение при всички тестови дисциплини са влючени и комплект класически зимни и едни съвсем нормални летни гуми.

Като изключим Federal, който се пързаля по пистата като лятна гума, всички останали модели се представиха много добре при спиране на сняг. Maxxis MA-AS дори спират преди участващите в теста зимни гуми.
При този тест дори и зимната гума остана на второ място – най-бързата обиколка по заснеженото трасе за оценка на управляемостта направи Toyo. С незначително изоставане: Dunlop и Maxxis.
С всесезонните гуми няма да имате проблеми с потеглянето по заснежени стръмни участъци. Дори и Nankang и Bridgestone предлагат достатъчно сцепление. Единствено Federal може да се превърне в пречка на пътя.
Повечето всесезонни гуми се движат сигурно и много пъргаво между конусите по заснеженото трасе. Най-добро странично водене демонстрира много убедителната на сняг гума Toyo Vario-V2+.
Vredestein, Bridgestone и Goodyear преминават по трасето за оценка на управляемостта сигурно и бързо. Стабилността на Nankang и Maxxis не е убедителна.
Лятната гума успява да извоюва минимална преднина пред Vredestein Quatrac 3. Сцеплението на мокро на Maxxis, Federal и Nankang е недостатъчно.
Всъщност би следвало всесезонните гуми, също като зимните, да са най-тихи. Но и нашата лятна гума също е от „тихите стъпки”. Значително по-шумни от останалите са новите Bridgestone A001 All Weather и Vredestein Quatrac 3.
Ниското съпротивление при търкаляне намалява разхода на гориво. В това отношение Kleber Quadraxer (от групата на Michelin) отново има преднина. В сравнение с летните гуми икономия на гориво от 4 процента е напълно реалистична.
Естествено, лятната гума спира най-добре. Но изоставането на Dunlop, Hankook и Federal е незначително.
Зимните и всесезонните гуми возят по-меко през неравностите и дупките в сравнение с летните гуми. При Kleber Quadraxer впечатлението за висок комфорт е най-силно.
Единствено Hankook Optimo 4S предлага оптимални резерви от сигурност при проливен дъжд. Бъдете внимателни с Nankang: в завоите той губи контакт с пътната настилка твърде рано.
При спирането на мокро летните гуми са ненадминати. Най-добрите всесезонни гуми в теста Bridgestone и Vredestein се нуждаят от около една автомобилна дължина повече.
__________________
-"Знанието е сила"
Всеки може да опикае стените. - Бъди мъж! - осери тавана!
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на gentu за този полезен пост
Brian (21-11-2012), dodo_pv (21-11-2012)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
bf goodrich, автомобилът, гуми, зимни, какви, монтирахте, на, си


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
какви ip-та дава близуу tok82 ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 4 13-10-2011 13:16
Какви приемници предлага Булсатком Зелен ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 29 09-09-2011 22:24
Какви приемници ще предлагат Сателайт БГ? jondol Кошче 17 27-01-2011 14:00
какви кодеци да инсталирам chano Въпроси и отговори 6 12-12-2010 15:23
Абе какви са тия новите канали на 39? Rabin Дъра-Бъра 15 01-12-2010 15:52


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 07:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.