The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > 4K UHD - телевизия с ултра висока резолюция (Ultra High Definition) > 4K UHD приемници > Octagon

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #561  
Стар 26-09-2019
yavor1 yavor1 не е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,804
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,807 пъти в 3,008 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мартинския Вижте мненията
Аз казвам как е вързано при мен, и че така няма проблем с въпросната резолюция.

А сега да попитам и аз:
От няколко седмици са спряли ъпдейтите на атв 6.2 Ъпдейтва се само софткама през няколко дни. Данеби да са спряли подръжката на 6.2 и да трябва да се мине на 6.3?
Страшно ли е да се мине на 6.3 ????
Отговори с цитат
  #562  
Стар 27-09-2019
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския не е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,073
Благодари: 245
Получил благодарност:
265 пъти в 204 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не е, напротив - винаги съм държал да съм с най-новото, но като пуснаха 6.3 за този приемник не работеха доста неща, които работеха при 6.2, ама като гледам уикенда ще го флашна:
Прикрепени изображения
Тип файл: jpg Capture.JPG (27.9 КБ, 57 разглеждания)
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #563  
Стар 27-09-2019
ОгиАЛ ОгиАЛ е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2018
Мнения: 63
Благодари: 10
Получил благодарност:
27 пъти в 22 поста
Сваляния: 41
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Спряха го 6.2 преди повече от месец. 6.3 вече е stable.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на ОгиАЛ за този полезен пост :
Мартинския (27-09-2019)
  #564  
Стар 27-09-2019
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,466
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,156 пъти в 2,924 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Вчера като търсех имидж са Zero4K ми се стори че имаше само 6.3. Не съм търсел усърдно в сайта им, но ми направи впечатление, че нямаше 6.2. Може и да са го забутали в някой архив с имиджи, ако подържат такъв.
Събра ги дърветата,зеро с кюлед!Ти го заслужаваш!
Отговори с цитат
  #565  
Стар 27-09-2019
Боби_79 Боби_79 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2019
Мнения: 191
Благодари: 6
Получил благодарност:
163 пъти в 39 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да изкажа и аз мнение, въпреки че нямам въпросният приемник.

Тъй като моят тв. е много чувствителен и джазов/разбирай the best/. има значение /малко/... от имиджа/ на един е по-наситен цвета, на друг е по остър имиджа/например openvix,openhdf/... на друг като опенпли и подобните му като че ли програмите си виждат малко светло... а за опенатв ...какво да кажа. Всички го дават най-стабилен/ и какво ще рече това... аз съм бил с един имидж на Егами в продължение на месеци без никакви проблеми/. Аз знам,че най-новити неща би трябвало първо да ги сложат в опенатв. И какво от това ако не ме интересуват? Това не влияе на качеството на образа.
Openatv има специфичен цвят на образа ,който на моя супер тв. изглежда по зле отколкото на openhdf и pure 2 , та дори сега съм с openvix и се кефя.
Всички тези мои разсъждения са субективни. Всеки може да се опита да ме обори.
Отговори с цитат
  #566  
Стар 27-09-2019
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Боби_79 Вижте мненията
Тъй като моят тв. е много чувствителен и джазов/разбирай the best/.
От OLED телевизорите има отлив, за сметка на QLED. Хората започват да се усещат минусите на коя технология са по-неприемливи. https://hicomm.bg/novini/statistkite...advashchi.html

Надявам се до 2-3 години да оправят кусурите на OLED, защото и той си има своите достойнства. Дотогава ще се “примиря” с QLED, чието черно през деня е неразличимо от това на олед /подсветката на локалното му затъмнение е с повече зони дори и от Сони/.

Черно през ноща, по-голям зрителен ъгъл и малко по-малка консумация на ток - това са единствените предимства на оледа. По всичко друго - цвят, острота на изображението, детайлност, яркост, та да стигнем до бързодействие на операционна система, леснота на работа и дори дистанционно - QLED-a бие. Да ме извиняват любителите на Меджик-ремут на LG, но с него се чувствам като регулировчик на Орлов мост в час пик.
Отговори с цитат
  #567  
Стар 27-09-2019
Боби_79 Боби_79 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2019
Мнения: 191
Благодари: 6
Получил благодарност:
163 пъти в 39 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
От OLED телевизорите има отлив, за сметка на QLED. Хората започват да се усещат минусите на коя технология са по-неприемливи. https://hicomm.bg/novini/statistkite...advashchi.html

Надявам се до 2-3 години да оправят кусурите на OLED, защото и той си има своите достойнства. Дотогава ще се “примиря” с QLED, чието черно през деня е неразличимо от това на олед /подсветката на локалното му затъмнение е с повече зони дори и от Сони/.

Черно през ноща, по-голям зрителен ъгъл и малко по-малка консумация на ток - това са единствените предимства на оледа. По всичко друго - цвят, острота на изображението, детайлност, яркост, та да стигнем до бързодействие на операционна система, леснота на работа и дори дистанционно - QLED-a бие. Да ме извиняват любителите на Меджик-ремут на LG, но с него се чувствам като регулировчик на Орлов мост в час пик.
Ела у нас ... аз ще ти платя превоза на отиване и връщане...и да видиш как се вижда на оледа... Това е най-добрият образ ,който съм имал на тв. Аз съм имал нео плазма и два лсд тв. преди това. Образа на оледа/ трябва известно свикване/ ,, е най- реалният който може да тв. със сегашните технологии.Освен,че реален образа и е най-детайлният... всички други технологии са по-лоши. Абе Цецка от Кюстендил /по нова тв./... като пръцне във ефир в нас в стаята замирисва.
Отговори с цитат
  #568  
Стар 27-09-2019
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Това, че новия телевизор е по-добър от тези, които е имал, може да го твърди всеки и ще е прав.
Точно за деталност на картината при олед не ми говори - такова мазало не съм виждал на друг дисплей.
Ако си толкова широко-скроен, ако ще ми плащаш превоза, на идване до вас ще мина през Рим.
PS. При теб пръцкането да не е заразно като прозявката? Някой като пръцне и ти да пръцкаш? По друг начин не мога да си обясня миризмата в стаята ти.
Отговори с цитат
  #569  
Стар 27-09-2019
Боби_79 Боби_79 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2019
Мнения: 191
Благодари: 6
Получил благодарност:
163 пъти в 39 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Това, че новия телевизор е по-добър от тези, които е имал, може да го твърди всеки и ще е прав.
Точно за деталност на картината при олед не ми говори - такова мазало не съм виждал на друг дисплей.
Ако си толкова широко-скроен, ако ще ми плащаш превоза, на идване до вас ще мина през Рим.
PS. При теб пръцкането да не е заразно като прозявката? Някой като пръцне и ти да пръцкаш? По друг начин не мога да си обясня миризмата в стаята ти.
Тръгвам от написаното: Аз съм на кило дюлова и пак според мен пиша по правилно от теб.
Най-естественият,най-правилният ,най-точният образ дава Оледа. И това е доказано във всички ревюта. А най- важното ,че аз ти го казвам,че е така.Защото съм ходил и гледал образа на високите серии на другите тв.
Такъв хубав образ какъвто дава оледа засега нема. А сега колко е хубав е друг въпрос. И то не е при всеки олед...... само при оледа високите серии/ и знам защо е така примерно за b8./. Aз може да не съм голем специалист по нищо , но се опитвам да имам информация за много неща.
Отговори с цитат
  #570  
Стар 27-09-2019
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Образа на всеки телевизор може да го настроиш както ти харесва, в рамките на възможностите на телевизора. Но не можеш да надскочиш ограниченията на технологията.
На QLED-a можеш да му изключиш Q-то, ако ти идват в повече допълнителните цветове и да го използваш като стандартен премиум LED телевизор. Но на оледа не можеш да направиш картината нито по-ярка, нито по-детайлна. По простата причина, че няма толкова пиксели+субпиксели колкото QLED, а органичните му пиксели толкова могат да си светят /като става дума за яркостта/.
LG C8 не е висок, а преко сили среден клас OLED. Малко по-добър от B8 в обработката на движенията.

Последно редактирано от Светия Дух : 27-09-2019 на 15:40
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
4k, dvbc or t2, dvbs2x, e2, octagon, sf8008, uhd


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (1 членове и 1 гости)
Vel4o
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
OCTAGON SF8008 4K UHD E2 DVB-S2X & DVB-C/T2 SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 30-10-2018 00:39
Продавам Octagon SF8 HD BULLET Приключили продажби 1 28-01-2018 19:10
OCTAGON SF-918HD Ланселот Цифрови САТЕЛИТНИ Приемници [DVB-S, DVB-S2] 1 08-04-2009 16:48


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:22.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.