The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 13-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Няколко въпроса за инсталиране на сателитна чиния от абсолюнто незапознат в материята

Здравейте, имам няколко въпроса, които искам да задам. Но проблемът е, че съм абсолютен новак и нищо не разбирам от сателитна телевизия и мисля, че тук е мястото, къде експертите ще могат да ми помогнат.
Първите ми въпроси са: искам да разбера при коя телевизия сигналът пристига в приемника ми най-бързо? Ефирна, Кабелна, Сателитна, IPTV?
Например - гледам БНТ1 с обикновена антена (не сателитна а от най-обикновените, ефирни антени) - насочена към копитото. Забелязвам, че съседът, който е с кабелна телевизия получава по-забавен сигнал, отколкото аз, с обикновената антена. Защо?
Ако сложа сателитна антена, тогава сигналът ми най-бърз ли ще е, т.е. по-бърз ли ще бъде от обикновената антена или има начин да стига сигналът по-бързо? Какво е IPTV - там сигналът ми по-бързо ли ще достига. Какво е DTH - Direct-to-home и т.н.
Имам още много въпроси, които искам да задам, но питам първо този, защото ме интересува да си гледам нормална телевизия, без забавяния.
Разбира се искам да гледам футбол

Последно редактирано от Друнклол : 13-04-2017 на 23:57
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14-04-2017
shamarasat shamarasat не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 517
Благодари: 430
Получил благодарност:
119 пъти в 92 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На ефирната тв е най-бърз, защото идва директно, докато кабелната и сателитна тв се пре- предават, но тва са некакви милисекунди закъснение кво те бърка ...
__________________
· Radio Viva BG
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами бърка ме това, че милисекундите всъщност не са милисекунди, а варират между 5 до 30 секунди забавяне! Съседът ми получаваше сигнал, мисля че с 15 секунди по-бавен, чувал съм и за още по-бавно.
Това означава ли, че IPTV би било най-бързо тогава? Просто ме интересува кой сигнал е най-бърз - дали ефирен, сателитен или IPTV. Явно е, че кабелната остава назад.
Сега чета, че има най-нова технология, която се казва OTT - over-the-top, може би тя е най-бърза, но най-вероятно няма да имаме достъп до нея.
Та някой, който е по-запознат може ли да даде пояснение?
ЕФИР, Сателит или IPTV е с най-бърз сигнал ?

Последно редактирано от Друнклол : 14-04-2017 на 10:37
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14-04-2017
Аватара на бендо
бендо бендо е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 2,135
Благодари: 1,398
Получил благодарност:
512 пъти в 364 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При мен най-бърз е сигнала на аналоговата кабелна,ако щете вярвайте
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14-04-2017
Аватара на дрим
дрим дрим не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Feb 2012
Местоположение: София
Мнения: 7,132
Благодари: 1,291
Получил благодарност:
6,124 пъти в 2,544 поста
Сваляния: 71
Ъплоуди: 8
По подразбиране

След като няма аналогова ефирна
Само не разбирам какво значение има?! Ако е за букмейкърски залози, не става, ония не са вчерашни! Ако е за да извикаш "Гооооооллл" преди съседа, то това вече е сериозно и има смисъл
Иначе според моите наблюдения ги степенувам: ефирна, кабелна, сателит, iptv. Като последното зависи от много неща: колко буфера има на клона, от къде се взима стрийма (ако е директно от телевизията, избиваш рибата)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
__________________
Техническите въпроси на лично, носят полза само на питащият и е неуважение към форума!
За подобни въпроси, използвай ТОВА!


Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на дрим за този полезен пост
gentu (14-04-2017), mad_07 (14-04-2017), Иван1958 (14-04-2017)
  #6  
Стар 14-04-2017
eMTech 300 eMTech 300 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: Малта
Мнения: 582
Благодари: 319
Получил благодарност:
224 пъти в 143 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ефирна , но ефирната приемаш само местни канали ! Сателитната остава най бърза и със най голям избор и най бърза . Кабелна -да , но кабеларките не всички са качествени и по 100на 200 канала ,само който са файброоптик кабелели са добре !За iptv закъснение от 10-15 сек. до 1-2 мин. зависи от много неща, да не говорим за качество !!!

Последно редактирано от eMTech 300 : 14-04-2017 на 14:08
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на eMTech 300 за този полезен пост :
Друнклол (14-04-2017)
  #7  
Стар 14-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не е за букмейкъри и залози, ясно е, че тях не можеш да ги биеш. Просто се дразня при бавен сигнал. И ме интересува какво точно се случва и как точно идва. Добре де - съседът ми е на кабелна, това означава ли, че ако си сложа сателит сигналът ще идва по-бавно дори и от кабелната ?!
А IPTV - явно зависи от доставчика на телевизията, така ли ? Чисто теоритично, ако телевизия ми я доставя това би било най- бързо?
И накрая - възможно е наистина аналоговият сигнал да пристига по-бързо от цифровия, но то почти не останаха аналогови телевизии, камо ли пък да излъчват футбол ?
Благодаря за отговорите до сега, нека да разберем наистина кое е най-най бързо като сигнал
Също така - OTT = Over-The-Top - може би това ще бъде бъдещето, но колко бързо ще бъде предаван този сигнал ?
ПП. После ще продължа и с другите въпроси - наистина съм много начинаещ. въжможно е тази тема да помогне и на други, начинаещи като мен

Последно редактирано от Друнклол : 14-04-2017 на 14:11
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14-04-2017
shamarasat shamarasat не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 517
Благодари: 430
Получил благодарност:
119 пъти в 92 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Имам и кабелна и сателитна и ефирна и ип телевизия и въобще не ме притеснява коя е с закъснение и коя не, важното е това което искам да гледам да го гледам .
__________________
· Radio Viva BG
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14-04-2017
Друнклол Друнклол не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2017
Мнения: 40
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от shamarasat Вижте мненията
Имам и кабелна и сателитна и ефирна и ип телевизия и въобще не ме притеснява коя е с закъснение и коя не, важното е това което искам да гледам да го гледам .
О това е чудесно, значи след като имаш всички видове, можеш да ни кажеш какво е разпределението на сигнала - ясно е, че ефирната ще идва най-бързо, но кои са след това и какво ти е забавянето (в секунди)
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14-04-2017
Дато Дато не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2011
Мнения: 2,049
Благодари: 345
Получил благодарност:
474 пъти в 252 поста
Сваляния: 24
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дори и ефирната вече не идва най-бързо, защото сигнала за ефира също идва от сателит
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Дато за този полезен пост :
Друнклол (14-04-2017)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
абсолюнто, Въпроса, За, инсталиране, материята, на, незапознат, няколко, от, Сателитна, Чиния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
няколко въпроса за мтел сат тв dvdrw ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 151 15-03-2019 23:59
Няколко въпроса за SKYBOX F3 пот ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия 3 26-05-2014 22:07
Няколко въпроса за DM 500HD moreg DREAMBOX 61 05-07-2012 20:13
Няколко въпроса от начинаещ. stormforce Въпроси и отговори 12 29-04-2011 00:26
Няколко въпроса за DM500s Георги Банков Уроци и съвети за начинаещи 14 05-10-2010 00:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:09.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.