The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 24-05-2019
Аватара на пешето
пешето пешето не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2012
Местоположение: София
Мнения: 1,527
Благодари: 665
Получил благодарност:
587 пъти в 344 поста
Сваляния: 79
Ъплоуди: 4
По подразбиране Честит празник 24 май е!

АЗ СЪМ БЪЛГАРЧЕ

Аз съм българче и силна

майка мене е родила;

с хубости, блага обилна

мойта родина е мила.



Аз съм българче. Обичам

наште планини зелени,

българин да се наричам -

първа радост е за мене.



Аз съм българче свободно,

в край свободен аз живея,

всичко българско и родно

любя, тача и милея.



Аз съм българче и расна

в дни велики, в славно време,

син съм на земя прекрасна,

син съм на юнашко племе.

Последно редактирано от пешето : 24-05-2019 на 08:20
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на пешето за този полезен пост
AGT (24-05-2019), atuani (24-05-2019), emskia (24-05-2019), ivandz (24-05-2019)
  #2  
Стар 24-05-2019
Геймър Геймър не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2017
Мнения: 49
Благодари: 3
Получил благодарност:
34 пъти в 17 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

БЪЛГАРИ !

Честит Празник на БЪЛГАРСКАТА Писменост, Просвета и Култура !

Тези Които Празнуват "Славянска" Писменост да Ходят да я Търсят При ЦИГАНСКАТА Писменост !

Славянин ще Създаде Писменост и Държава, Когато Циганин, Тоест НИКОГА !
Отговори с цитат
Следните потребители (4) благодарят на Геймър за този полезен пост
atuani (24-05-2019), gentu (24-05-2019), hajduk (26-05-2019), Дедал (24-05-2019)
  #3  
Стар 24-05-2019
Аватара на Посветения
Посветения Посветения е на линия
част от матрицата
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 677
Благодари: 606
Получил благодарност:
192 пъти в 125 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
Smile Честит Празник!

Цитирай:
Първоначално написано от Геймър Вижте мненията
БЪЛГАРИ !

Честит Празник на БЪЛГАРСКАТА Писменост, Просвета и Култура !

Тези Които Празнуват "Славянска" Писменост да Ходят да я Търсят При ЦИГАНСКАТА Писменост !

Славянин ще Създаде Писменост и Държава, Когато Циганин, Тоест НИКОГА !
Така е.. До скоро и аз бях заблуден..


Кирилица няма.. "Кирилицата" я пише Климент.. 30 години след смърта на учителя си Кирил.. Ползвайки Глаголицата.. По поръчка на Великите Български Царе Борис 1-ви и синът му Симеон(Велики)..


Затова трябва да я наричаме Българска Азбука.. Или Българица..!


Честит Празник Колеги Българи!


пп. Има една книга.. Два тома.. "Непознатата история на Българите". Автора е Валентин Вътов. Малко е скъпичка, но си заслужава всяка стотинка..!
__________________

Последно редактирано от Посветения : 24-05-2019 на 14:42 Причина: Правописна грешка
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Посветения за този полезен пост :
Дедал (24-05-2019)
  #4  
Стар 24-05-2019
taewu taewu е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Aug 2008
Местоположение: world
Мнения: 1,116
Благодари: 3
Получил благодарност:
154 пъти в 114 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 3
Wink

https://youtu.be/9l-xGCHWCsY">https://youtu.be/9l-xGCHWCsY" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="385">


Ето я истината
__________________
азиатец и половина
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24-05-2019
Аватара на Посветения
Посветения Посветения е на линия
част от матрицата
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Мнения: 677
Благодари: 606
Получил благодарност:
192 пъти в 125 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
Lightbulb ...

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=0nEj5NP2pjI
__________________
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24-05-2019
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Войнстващата посредственост и този празник замърси


Отговори с цитат
  #7  
Стар 24-05-2021
Аватара на бендо
бендо бендо е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jan 2013
Местоположение: София
Мнения: 2,135
Благодари: 1,398
Получил благодарност:
512 пъти в 364 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Честит празник!Бъдете живи и здрави,гордейте се, че сте българи!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24-05-2021
Трапера Трапера не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2020
Мнения: 124
Благодари: 19
Получил благодарност:
74 пъти в 39 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Кирил и Мегоди са БЪЛГАРИ, Създали БЪЛГАРСКА Писменост !

Кул Гали и Гази Баба отбелязват, че Тархан имал двама сина – Банджа (Методий) и Куштан (Константин) – Баксан (или Кирил).

Банджа и Баксан на място на унищожената от гърците кашанска писменост създали нова азбука. Отначало ромеите се опитвали да я унищожат и нея, изгаряйки книгите, написани на тази азбука и преследвайки братята.

От гръцката разправа към братята ги спасил римският Папа и отказа на на българския цар (Борис, б.р.) да им използва азбуката. Но другият цар Шамгун (Симеон), разбивайки византийците утвърдил азбуката на братята в Дунавска България.

След това, служещият на Алмиш Джафар – Челбик или Салахби (“Вещият Олег“) утвърдил азбуката на братята в Русия, оправдавайки това в писмо към Алмиш така:

“Тука (в Башту-Киев) след вашето преместване (в Волжска Булгарию през 894-895 г.) не е останал нито един правовед и въобще знающ грамотата (арабската писменост), но затова пък умеещи да пишат по берсулски (“Берсула“ – булгарското название на Добруджа, както и североизточната част със столицата Преслав на Дунавска България) (разбирай Дунавска България като цяло, б.р.) са немалко, а пък и Шамгун (Симеон) ни е наш приятел…“

Съгласно записанато от Кул Гали в Крим, веднъж тук дошли двама христиански проповедници – братята Банджа и Баксан.

Те обяснили, че балинският (византийски) василевс е получил сведения за желанието на Лачин-Рюрик (син на царя на черна Булгария Айдар, чичо на Алмиш Джафар) да приеме христианството и му изпратил за кръщението тези братя.

Но тъй като по това време в Кара Булгар (Черна Булгария) избухнала война между булгарските управници Лачин и Джилки (старшият син на Айдар, бащата на Алмиша Джафар) за трона, на братята им се наложило да отложат пътуването си в Башту (Киев). Те се отправили при хазарския каган-бек да го склонят да приеме християнството.

Каган-бекът Иляс ги приел добре, понеже произлизали от знатния БЪЛГАРСКИЯ род Билиг и им разрешил свободно да проповядват.

“Слънцето на хазарското щастие по това време започнало да залязва и хазарските племена се отвърнали от идолите на старите си заблуждения“.

Хазарските булгари приели братята за нови духове-спасители, нарекли ги синове на Барса (както наричали алпа Кубер) – “халиби“ (вестители на победата) и се отнасяли към тях с голямо доверие, “но внезапно балинеца (т.е. византийският император) ги отзовал…“
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24-05-2021
аминта аминта не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2018
Мнения: 1
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Честит празник!Бъдете живи и здрави,гордейте се, че сте Македонци

Цитирай:
Първоначално написано от Трапера Вижте мненията
Кирил и Мегоди са БЪЛГАРИ, Създали БЪЛГАРСКА Писменост !

Кул Гали и Гази Баба отбелязват, че Тархан имал двама сина – Банджа (Методий) и Куштан (Константин) – Баксан (или Кирил).

Банджа и Баксан на място на унищожената от гърците кашанска писменост създали нова азбука. Отначало ромеите се опитвали да я унищожат и нея, изгаряйки книгите, написани на тази азбука и преследвайки братята.

От гръцката разправа към братята ги спасил римският Папа и отказа на на българския цар (Борис, б.р.) да им използва азбуката. Но другият цар Шамгун (Симеон), разбивайки византийците утвърдил азбуката на братята в Дунавска България.

След това, служещият на Алмиш Джафар – Челбик или Салахби (“Вещият Олег“) утвърдил азбуката на братята в Русия, оправдавайки това в писмо към Алмиш така:

“Тука (в Башту-Киев) след вашето преместване (в Волжска Булгарию през 894-895 г.) не е останал нито един правовед и въобще знающ грамотата (арабската писменост), но затова пък умеещи да пишат по берсулски (“Берсула“ – булгарското название на Добруджа, както и североизточната част със столицата Преслав на Дунавска България) (разбирай Дунавска България като цяло, б.р.) са немалко, а пък и Шамгун (Симеон) ни е наш приятел…“

Съгласно записанато от Кул Гали в Крим, веднъж тук дошли двама христиански проповедници – братята Банджа и Баксан.

Те обяснили, че балинският (византийски) василевс е получил сведения за желанието на Лачин-Рюрик (син на царя на черна Булгария Айдар, чичо на Алмиш Джафар) да приеме христианството и му изпратил за кръщението тези братя.

Но тъй като по това време в Кара Булгар (Черна Булгария) избухнала война между булгарските управници Лачин и Джилки (старшият син на Айдар, бащата на Алмиша Джафар) за трона, на братята им се наложило да отложат пътуването си в Башту (Киев). Те се отправили при хазарския каган-бек да го склонят да приеме християнството.

Каган-бекът Иляс ги приел добре, понеже произлизали от знатния БЪЛГАРСКИЯ род Билиг и им разрешил свободно да проповядват.

“Слънцето на хазарското щастие по това време започнало да залязва и хазарските племена се отвърнали от идолите на старите си заблуждения“.

Хазарските булгари приели братята за нови духове-спасители, нарекли ги синове на Барса (както наричали алпа Кубер) – “халиби“ (вестители на победата) и се отнасяли към тях с голямо доверие, “но внезапно балинеца (т.е. византийският император) ги отзовал…“
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24-05-2021
d.ivanov d.ivanov не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 1,751
Благодари: 888
Получил благодарност:
507 пъти в 335 поста
Сваляния: 29
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Честит празник и от бТВ : https://www.facebook.com/groups/neos...2440127807674/ в национален ефир целия концерт на Веско е преведен на шльокавица
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
24, май, ПРАЗНИК, честит


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Честит празник жоркин29 Дъра-Бъра 9 22-09-2015 20:21
Честит празник жоркин29 Дъра-Бъра 8 15-02-2015 20:07
Честит Празник! Veskop Дъра-Бъра 4 01-02-2014 15:50
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК! ПоповП Дъра-Бъра 10 14-02-2013 22:16
Честит празник Въйко Дъра-Бъра 6 02-02-2011 22:30


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:56.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.