The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Шеринг и емулатори > Емулатори > MPCS/OScam

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 12-06-2011
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,076
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране Самоубиване на пачнат оскам?

От няколко дни насам наблюдавам много странен проблем с "пачнатия" оскам. Ползвам го освен за "целта" му, така и за клиент на ипбокса да приема от сървър, който чете крипто карта на Сателайта. Проблема е, че след като превключа на канал от пакета на СателайтБГ след точно 5 минути оскама на ипбокса се килва сам и трябва да го рестартирам ръчно за да тръгне отново конекцията със сървъра. И така до следващите 5 минути! Мислех, че проблема е в сървъра - първоначално беше newcs, после го смених с оскам, но ефект нямаше. След наблюдение на логовете открих, че сървъра продължава да си работи нормално и след момента на убиването на оскам клиента. Значи причината е само в клиента! Но интересното е, че месеци наред е работил безпроблемно, нищо не съм променял по конфигурацията и изведнъж... постоянно самоубиване на процеса оскам точно на петата минута от стартиране на гледането на някой канал от провайдера СателайтБГ!?!
Да не би оператора да е почнал да прави "експерименти" с крипто картите?
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
  #2  
Стар 12-06-2011
Аватара на hgeorgiev
hgeorgiev hgeorgiev не е на линия
Морски
 

Дата на присъединяване: Oct 2008
Местоположение: село Бургас
Мнения: 155
Благодари: 90
Получил благодарност:
16 пъти в 15 поста
Сваляния: 14
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При мен не е точно същата конфигурация, но работещ оскам без нищо да е променяно 3 месеца в един момент започна да умира без обяснение (процеса просто изчезваше) .... работи 10-тина часа и умира. Прекомпилирах същата версия на ново и вече няколко дена бачка. До кога - не е ясно
  #3  
Стар 12-06-2011
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,076
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

С нормален оригинален бин файл на оскам нямам никакви проблеми, каквито имам само с този пачнатия на yuriks! Не ми се вярва да го е компилирал със "срок на годност"...
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
  #4  
Стар 13-06-2011
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Миналата седмица си скубах косите няколко дни подред с версията на yuriks - даваше ми грешка "rejected group" или irdeto_do_cmd [2] 90 00 Най-накрая си компилирах една от текущ сорс и всичко заспа. Бин не тръгваше заради разлики във версиите на библиотеките. Ако имате странни проблеми с пачната версия пробвайте оригинална!

Последно редактирано от PhilipZ : 13-06-2011 на 01:04
  #5  
Стар 13-06-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Вижте какво видях случайно в един бин-файл, заградено с червено. Аз имам съвсем различен проблем, но определено причиняван от оскам.
Прикрепени изображения
Тип файл: png 2.png (266.9 КБ, 160 разглеждания)
  #6  
Стар 13-06-2011
vml vml не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 84
Благодари: 14
Получил благодарност:
12 пъти в 9 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всички нови версии тествам една по една и всички се самоубиват коя по-рано коя по-късно, няма читава версия това е на сифтим официалния имидж с ipbox91hd, най-стабилно ми работи 4798 версия. Интересно че всички версии с е2 няма килване никакво.
  #7  
Стар 13-06-2011
themaster301 themaster301 не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: с. Борино
Мнения: 4,503
Благодари: 474
Получил благодарност:
1,006 пъти в 774 поста
Сваляния: 107
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Има ли ги същите проблеми с MgCamd?
  #8  
Стар 13-06-2011
galiano galiano не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 214
Благодари: 20
Получил благодарност:
77 пъти в 43 поста
Сваляния: 62
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vml Вижте мненията
Всички нови версии тествам една по една и всички се самоубиват коя по-рано коя по-късно, няма читава версия това е на сифтим официалния имидж с ipbox91hd, най-стабилно ми работи 4798 версия. Интересно че всички версии с е2 няма килване никакво.
Пробвай версия 5360. Солжих този билд преди 8 дни, когато излезе, гледам, че и ъптъйм-а е 8 дни, значи не е крашвал.
  #9  
Стар 19-06-2011
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,076
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Случайно днес установих, че пачнатия оскам на yuriks не крашва часове наред когато гледам канал на сателайта, но от транспондера на скайлинк! Иначе на транспондер на нашите убавци на петата минута е умрял!
Да обобщя:
- факт е, че крашването е само с този пачнатия оскам
- факт е, че проблема се появи инцидентно преди близо месец без да променям абсолютно нищо по имиджа, емуто или базата данни
- факт е, че месеци наред със същия пачнат оскам всичко си беше "цветя и рози"
Така преди година, когато оператора излъчваше от стария спътник, периодично излизаше проблем с някой от транспондерите му за няколко дни и тогава пък целия приемник крашваше когато превключиш на канал от проблемния транспондер!
Мислех си, че с новия спътник са ми свършили окончателно всички стари проблеми, а то филма продължава с нов сценарий!
Подозирам, че сега някое отговорно лице на Сателайта ще излезе и ще каже както обикновено - проблема не е при нас, кво сме виновни, че вие сте с бъгави приемници?
Баси модерната станция имат, дето никога няма проблеми, дължащи се на нея!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
  #10  
Стар 19-06-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,942
Благодари: 984
Получил благодарност:
7,325 пъти в 3,555 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Проблемът си е точно в пачнатият оскам, ако врътнеш на пачнатият мгкамд пак има същият проблем(още когато си бяха на 16Е), направи си тест забрани по отделно двете кодировки и виж дали няма да се оправи, когато имаш достъп само до една от двете.
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
на, оскам, пачнат, Самоубиване


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
sid за conax на 23 и оскам BULLET MPCS/OScam 4 30-06-2011 01:09
Малко помощ за оскам stareca68 MPCS/OScam 12 05-06-2011 21:08
Карта HD+ и оскам? Онджичек MPCS/OScam 11 12-05-2011 20:05
оскам nikst Кошче 2 05-04-2011 20:59
Питане относно ц-линия в оскам veskodivia MPCS/OScam 10 04-02-2011 17:45


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:04.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.