The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > GSM мобилни комуникации

GSM мобилни комуникации Global System Mobile

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1021  
Стар 13-01-2019
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,233
Благодари: 122
Получил благодарност:
599 пъти в 315 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Много мъка , завист и омраза има по този свят
Отговори с цитат
  #1022  
Стар 13-01-2019
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Ама разбира се
Всички завиждат на мак потребителите, защото са по-висши създания.
Момче, ти започна да си хвалиш играчката, аз йогата не съм я хвалил никъде. В офиса имаме един с макбук про 2017 и издиша при елементарен бенч с архивиране/разархивиране на архив и той се беше запенил, чак на сървъри с по 2хЕ5-2650 се беше заканил.
Отговори с цитат
  #1023  
Стар 13-01-2019
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,233
Благодари: 122
Получил благодарност:
599 пъти в 315 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Задклавиатурните устройства не ги коментирам . Те сами си създават проблеми .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mistor за този полезен пост :
PhilipZ (14-01-2019)
  #1024  
Стар 14-01-2019
Аватара на digimp
digimp digimp е на линия
Шматката
 

Дата на присъединяване: Jun 2017
Местоположение: London, UK
Мнения: 243
Благодари: 1,630
Получил благодарност:
73 пъти в 44 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нямат пари модераторите да си купят iphonе и налагат банове на Apple потребителите.

Как да отговориш/ защитиш APPLE след като ще получиш поредния бан от модератор, като отмъщение, че ти имаш пари да си купиш APPLE, а той няма.

Еми ... така и си живеем ....


__________________

Triax88+4x Inverto, E:13-19-23-28
Отговори с цитат
  #1025  
Стар 14-01-2019
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Дай едно приложение което го има при iOS и Андроид в което адроидското да няма повече опции за настройка и къстъмизация. Просто iOS е правена за бавноразвиващи се и каквото се сложи вътре по подразбиране това е. А при мак ОС отдавна са направили обратен завои от уникс средата и повече се залага на шаренията.
Отговори с цитат
  #1026  
Стар 14-01-2019
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Факт е наистина ,че при macOS откакто леля тим пое нещата се налга шаренията. Последните две версии на macOS са под всякаква критика, има доста проблеми. Определно виждам разлика в работата , засега най-доволен оставам от Sierra, след това HIGH Sierra е нещо ужасно може би като вин 8 след 7-цата. За приложенията Жоро също е прав , сравнявайки две еднакви приложения при двете ос , това за iOS е с доста орязани функции.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на bu12tras за този полезен пост :
digimp (21-02-2019)
  #1027  
Стар 14-01-2019
Руменчо Руменчо не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2016
Мнения: 48
Благодари: 22
Получил благодарност:
13 пъти в 12 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравейте, имам следния проблем: iPad който има въведен passcode но след многократни опити да го въведем, изписа, че прекалено много пъти е въвеждан и сега не дава опция за повече опити. Въпроса ми е колко време е необходимо да се изчака преди да ми разреши пак да пробвам, за да го деактивирам и дали има някаква опция директно да го ресетна. Таблета се ползва от детенце, което не помни какъв код е въведен и се опитвам да го премахна тотално. Ще се радвам ако някой може да помогне. Предварително благодаря
Отговори с цитат
  #1028  
Стар 14-01-2019
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,233
Благодари: 122
Получил благодарност:
599 пъти в 315 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Приложенията се пишат от други хора , какво те ще активират за една или друга ос си е тяхно решение , желание . Може пък да не желаят да го правят , може да няма нужда от безброй цъкания по разни третостепенни опции които реално с нищо не помагат . всякакви варианти има . Има много приложения които се правят само за едната или другата ос .
30-ина процента ли са бавноразвиващите по света ? Да не говорим за щатите или западна Европа , където процента е по-голям
За напудрянето на os x , леко не съм съгласен . Като десктоп изглед , това е наи-малко променената ос в сравнение с уин-а или дори най-популярните linux базирани . Но кой ли не прави шаренийки .
И понеже говорихме дали с мак-а ще се работи или ще се гевези някой пъвокласник - ето малко примери за варианта моята работа , без да намесвам андроид защото няма такъв лаптоп/това 2в1 не е сериозно за момента/ .
На мен съшо не ми харесва , че altium designer го има само за уин , без версии за macos или linux , но си има такива точно за macos и linux , които естествено нямат проблем да отворят проект правен на altium .
Сещам се и за едно много популярно нещо - офис пакетите . Оставям настрани безплатния пакет LibreOffice . За уин си има техен офис пакет , който се плаща допълнително и изненадата е , че не отваря файлове писани на pages/numbers или libreoffice . Нямам последните версии , може да са се поправили . Всъщност не ме и интересува докъде са я докарали при положение , че на macos от години мога да си запиша такъв файл в какъвто формат си искам . За pdf редакторите e същото .
Загубата на време за инсталиране на драйвери , принтери , приложения е най-малко при macos . Допълнителните антивирусни програми които товарят допълнитено , при мак-а липсват .
За това , ако ще се ползва офис пакет на непретенциозна десктоп машина е най-добре да е ubuntu/lubuntu . За често пътуващите мак-а е правилното решение , поне според мен . Новия mac от 100% заряд до 7% изкара точно 11 часа непрекъсната работа по чертежи и документи , не standby . Стария мак с нова китайска батерия почти 9 часа .
Нека аз да съм облъчения , но на мен ми трябва за работа , а не да цъкам денонощно дали това или онова ще заработи , колкото и да е безполезно . По-добре нов мак , който ще е актуален и поддържан минимум 6 години/че и повече/ , отколкото някакъв друг лаптоп за същите пари , на който съпорта ще му спре след 2 години . Пак тогава батерията ще е към края на живота си , вентилаторите му ще спрат , уин-а няма да е актуален и за новия пак ще искат пари , но дори да е актуален безбройните ъпдейти ще го натоварят толкова , че едва ли ще е продуктивен . А само като чуя "ох , пак нещо му стана на този уиндоус, даже нищо не правих ама се счупи , ела и го оправи , че имам спешно да чертая един проект " и следват едни драми , губене на време и нерви .
Отговори с цитат
  #1029  
Стар 14-01-2019
mistor mistor е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Sep 2007
Мнения: 1,233
Благодари: 122
Получил благодарност:
599 пъти в 315 поста
Сваляния: 52
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Руменчо Вижте мненията
Здравейте, имам следния проблем: iPad който има въведен passcode но след многократни опити да го въведем, изписа, че прекалено много пъти е въвеждан и сега не дава опция за повече опити. Въпроса ми е колко време е необходимо да се изчака преди да ми разреши пак да пробвам, за да го деактивирам и дали има някаква опция директно да го ресетна. Таблета се ползва от детенце, което не помни какъв код е въведен и се опитвам да го премахна тотално. Ще се радвам ако някой може да помогне. Предварително благодаря
След 10-ия грешен опит се заключва тотално или се изтриват данните . Това зависи каква опция е избрана в настройките за паролата . Ако има backup става лесно , с itunes се връща стария backup
Ако няма backup се ресетва . Имаше комбинация от бутони , за да влезе в такъв режим , но не ги помня .
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на mistor за този полезен пост :
Руменчо (23-02-2019)
  #1030  
Стар 14-01-2019
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Руменчо Вижте мненията
Здравейте, имам следния проблем: iPad който има въведен passcode но след многократни опити да го въведем, изписа, че прекалено много пъти е въвеждан и сега не дава опция за повече опити. Въпроса ми е колко време е необходимо да се изчака преди да ми разреши пак да пробвам, за да го деактивирам и дали има някаква опция директно да го ресетна. Таблета се ползва от детенце, което не помни какъв код е въведен и се опитвам да го премахна тотално. Ще се радвам ако някой може да помогне. Предварително благодаря
Времето варира от 10 минути до десет години. Закачаш го към iTunes, избираш "Restore", ako имаш архив или "restorе and update" ако нямаш архив. При положение, че даде грешка или изобщо не желае да се свърже, влизаш в рековъри режим - изключваш таблета, натискаш и задържаш меин бутона и през това време го закачаш към компа, държиш бутона докате не изпише, че е в рековъри режим.
Не забравяй - и двата случая ще ти трябва AppleID, ако си създал такова.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е

Последно редактирано от Wanderer : 14-01-2019 на 14:13
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Wanderer за този полезен пост :
Руменчо (23-02-2019)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
ios, iphone, ДИСКУСИИ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:30.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.