The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ

КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ PC-платки за цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 18-04-2021
bossboss bossboss не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2011
Местоположение: близо до Смолян
Мнения: 43
Благодари: 15
Получил благодарност:
7 пъти в 4 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране Коя да бъде закупена - TBS5580 или TBS5927

Здравейте, колеги,


Гмуркам се в дълбокото и моля да помогнете в избора на покупка на един от двата USB тунери за сателитна телевизя. Свързват се с компютър, затова се надявам това да е темата, в която да питам за тях.


Изчетох доста по темата feeds и съм решил да ги разцъкам с образователна и експериментаторска цел. Стигнах до покупката на тунер за тази цел.


Разликата в цената е към 100 евро и затова се двоумя - ако купя TBS5580, дали ще се стигне до момент, в който ще съжалявам, че не съм купил по-скъпата TBS5927, а два USB приемника ще ми дойдат в повече.


Доколкото разбрах емисиите се излъчват в: mpeg2 4:2:2, mpeg2 4:2:0, mpeg4 4:2:2 и mpeg4 4:2:0 и някакъв формат mpeg4 crypto. Тъй като компютърът ги обработва, не е толкова важно кой от двата тунера да е. Поправете ме, ако греша.

----------------------------

Предимства за TBS5580:
- по-евтина цена;
- поддържа и стандарта DVB-S2X;
- няма вентилатор;


Недостатъци за TBS5580:
- няма Blindscan (не е толкова важно, има ги честотите в satelliweb)


----------------------------

Предимства за TBS5927:
- не поддържа стандарта DVB-S2X и дали ще хваща сигналите, въпреки че четох в един форум, че ги хваща, но не ги локва;
- поддържа други стандарти, които не знам дали ще ми влязат в употреба при приемане на feeds - ACM, VCM, Multi Input Stream, 16APSK and 32APSK mode, Multiple Generic Stream, Combined Single Generic &Single TS;
- има Blindscan, но според мен не е толкова важно, при условие, че ги има публично честотите;

Недостатъци за TBS5927:
- по-скъп с 100 евро;
- вграден вентилатор, за който съм много против, въпреки че технически е задължително, за да не прегрява като предшественика си TBS5925;

И двата тунера имат външно захранване и поддържат USALS, затова съм се спрял на тях.


-----------------------------


Цялата ми идея е следната: виждам честотата, на която се излъчва даден спорт, въвеждам данните в тунера и гледам, като знам че трябва да се въведе някакъв код CW в софтуера, но още не знам как се взима този код, тъй като липсва в satelliweb. В интернет битува информацията, че трябва да се купи отделен приемник, чрез който по някакъв начин се получавал този код. За тук отново ще искам помощ за най-лесния и евтин начин за получаване на тези кодове.


Щях да забравя, пробвах с два приемника DM500HD v2 и VU+ Zero 4K да хвана чрез ръчен скен произволно избрани честоти от satelliweb, но без никакъв резултат. Не показаха никакъв канал, дори и с blindscan. Сателитна антена - 1.2 м. и H-H мотор.


Очаквам Вашата помощ, благодаря.

Последно редактирано от bossboss : 18-04-2021 на 09:33
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18-04-2021
bossboss bossboss не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2011
Местоположение: близо до Смолян
Мнения: 43
Благодари: 15
Получил благодарност:
7 пъти в 4 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Видях, че има грешка в поста, но времето за едитване отмина, затова пиша нов пост:


Това предимство да мине за недостатък за TBS5927:


- не поддържа стандарта DVB-S2X и дали ще хваща сигналите, въпреки че четох в един форум, че ги хваща, но не ги локва;
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20-04-2021
Аватара на kssat
kssat kssat не е на линия
Незнайко
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 49
Благодари: 2
Получил благодарност:
11 пъти в 5 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

[QUOTE=bossboss;555023]Здравейте, колеги,
Щях да забравя, пробвах с два приемника DM500HD v2 и VU+ Zero 4K да хвана чрез ръчен скен произволно избрани честоти от satelliweb, но без никакъв резултат. Не показаха никакъв канал, дори и с blindscan. Сателитна антена - 1.2 м. и H-H мотор.


Очаквам Вашата помощ, благодаря.




Да ти повдигна темата.
Изкарай картинка на някой свободен канал с някой от приемниците за да е сигурно, че антената не е само свидетел.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20-04-2021
bossboss bossboss не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2011
Местоположение: близо до Смолян
Мнения: 43
Благодари: 15
Получил благодарност:
7 пъти в 4 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Разбирам, но изкарва си много FTA канали и не такива. Може би антената е малка.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20-04-2021
Tr0ubl3 Tr0ubl3 е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Местоположение: с. Рударци
Мнения: 31
Благодари: 64
Получил благодарност:
24 пъти в 11 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей, като за начало отговори на някои от въпросите :
1. Къде е локацията на която искаш да направиш това? 1.2м чиния не е голяма, но със сигурно ще хванеш фийд от 7е и 10е. Цялата дъга ли ти излиза ? За да хващаш фийдове с такъв размер антена се иска много добре настроен мотор и чиния.
2. Кажи какъв е компютъра на който искаш да гледаш фийдовете. CPU,GPU и т.н. Защото щом имаш приемник с енигма, може да стриймваш фийда към него и да не купуваш нищо. Но ако компютъра няма добро GPU нищо няма да свършиш на 4:2:2, особено ако фийда е 4к.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20-04-2021
bossboss bossboss не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2011
Местоположение: близо до Смолян
Мнения: 43
Благодари: 15
Получил благодарност:
7 пъти в 4 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ще опитам да отговоря:

1. Близо до Смолян, хващам и 7Е, към 301 канала, и 10Е, към 66 канала, по спомен. Тествал съм от 45Е до 0.8W Thor, всичките ги сканира успешно, засега не съм срещнал нещо интересно на теория извън този обхват.

2. Знам, че може да се гледа да се гледа на компютър от енигмата, но проблемът е, че не мога да хвана feed на енигмата, за да го пусна на VLC. Малко са фийдовете, които са в 4K, процесорът ми е i7 серия с вградена графична карта и смятам, че ще справи.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21-04-2021
Tr0ubl3 Tr0ubl3 е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Местоположение: с. Рударци
Мнения: 31
Благодари: 64
Получил благодарност:
24 пъти в 11 поста
Сваляния: 31
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bossboss Вижте мненията
Ще опитам да отговоря:
2. Знам, че може да се гледа да се гледа на компютър от енигмата, но проблемът е, че не мога да хвана feed на енигмата, за да го пусна на VLC.
Аз бих ти препоръчал да изцедиш антената на максимум. След това да се опиташ да намериш някой фийд 4:2:0. Тогава ще дойде момента с както ти казваш някакъв код CW. Ако с четене пребориш и тази мъка и подкараш 4:2:0, тогава вече пускаш към компютъра един 4:2:2 фийд и се надяваш вградената карта да се справи ( в което силно се съмнявам ). Та в общи линии имаш доста четене, но с мерак всичко става.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-04-2021
bossboss bossboss не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2011
Местоположение: близо до Смолян
Мнения: 43
Благодари: 15
Получил благодарност:
7 пъти в 4 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Нещо странно, при blindscan на 7Е открива както казах към 301 канала, след като свърши виждам в открития списък няколко BBC Eur Feeds и много на брой канали без текст с номерация. Така, след като се върна в менюто при сателитите и избера каналите на 7E, горепосочените изчезват от списъка, а съм сигурен, че и много други. При грубо преброяване показва към 240 канала. Какво се случва с останалите и защо ги няма в списъка с откритите канали?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21-04-2021
Аватара на Мартинския
Мартинския Мартинския е на линия
напреднал
 

Дата на присъединяване: Dec 2014
Местоположение: София
Мнения: 1,065
Благодари: 243
Получил благодарност:
264 пъти в 203 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На 7Е няма толкова много канали.
Каналите на ДигиТюрк - ТРТ и БеИн сканираш ли ги и гледат ли се, ТРТ1 ХД и ТРТ2 ХД са свободни?
Това са S2 транспондери и ако с каквото гледаш не поддържа този стандарт няма да стане.
__________________
София: emme esse 100 см на OCTAGON SF8008 и Blizoo, Х96 мах+
Северозападa: А1 Net Box,
emme esse 80 см на EDISION OS MiniPlus и A1 dish + SRT ANT 45 на EDISION Piccollino S2
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21-04-2021
bossboss bossboss не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2011
Местоположение: близо до Смолян
Мнения: 43
Благодари: 15
Получил благодарност:
7 пъти в 4 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Колега, направих преди малко full blindscan на 7Е, горната случка се повтори, този път откри 299 канала, отново имаше

BBC Eur Feed 1
BBC Eur Feed 2
-----------------
BBC Eur Feed 6


Пуснах ги тях, отвориха се с радио скин. Излезнах, влезнах, изчезнаха, в списъка са само 205 канала. Къде са останалите?



Така, над 20 bein канали се разлистиха, като са криптирани, няколко произволни пробвах.



В момента гледам TRT1 HD и TRT2 HD, и двата са със сигнали SNR: 100 %, AGC: 99%


Дали има някакъв точен критерий, чрез който се определя дали антената е настроена на максимум?

Последно редактирано от bossboss : 21-04-2021 на 11:25
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
tbs5580, tbs5927, БЪДЕ, Да, закупена, ИЛИ, коя


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
избор на ТВ , какъв да бъде никси ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D 47 01-08-2013 10:56
VH1 - ще го бъде ли? Златанов ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 55 10-01-2013 16:13
Кой ще бъде новият ПРЕЗИДЕНТ? д.е.м.т Забавно 152 01-11-2011 02:01
TVP HD FTA ще бъде в нова платформа за TVP от 19,2 E berks Новини 0 31-07-2009 10:04
DVB-T в Чехия ще бъде достъпно на 93% от територията ТИНТИН ЕФИРНА цифрова телевизия [DVB-T] 0 27-07-2009 13:42


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:20.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.