The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ

КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ PC-платки за цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #31  
Стар 21-09-2011
ЛС ЛС не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Мнения: 59
Благодари: 1
Получил благодарност:
6 пъти в 6 поста
Сваляния: 16
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 11012V Вижте мненията
Ама ти защо мислиш, че в името на SkyStar има едно eXpress защото е на PCI-E

Това е ясно, но не мога да намеря такава платка в БГ.
Отговори с цитат
  #32  
Стар 21-09-2011
kokito kokito не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 45
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ЛС Вижте мненията
Може ли някой да сподели впечатление на TBS-a външните (на USB) как се държат.
От външните на TBS, ползвам тази: http://www.tbsdtv.com/english/product/qbox3.html
от май месец тази година.
Доста по бърза е от TBS6920, изключително бързо превключва от канал на S транспордер на канал на S2 транспордер и обратното.
Правя сравнението с tbs6920 защото тази е другата която имам.
TBS Qbox 3 има обаче доста сериозни проблеми с дистанционното в комплекта с платката.
Проблема май е софтуерен в драйверите, трябва да проверя как е с последните драйвери че с тях не съм тествал.
Ако искаш да ти разкажа за проблема с дистанционното ми пиши на лично че е дълго за обясняване.

Поздрави.
__________________
***
Отговори с цитат
  #33  
Стар 21-09-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,757 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kokito Вижте мненията
Екстра си е марката TBS, имам две TBS-ки и никакви ядове не са ми давали.

ПП: Колега SkyStar да не се пройзвежда на луната, и той е направен в китай.
И аз смених две и дадоха фира... повече не искам да ги чувам тия китайски произведения на изкуството.
По другия въпрос: ако ти отидеш в Шерат*н и президента отиде там дали обслужването към двама ви ще е едно и също... съмнявам се.
Едно е да се произвежда в Китай за България съвсем друго за Германия.
Обърнал ли си внимание, че при онлайн регистриране на SkyStar гаранцията става моментално три години ? Нещо да кажеш ?
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #34  
Стар 21-09-2011
Batko_dani Batko_dani не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 69
Благодари: 0
Получил благодарност:
12 пъти в 11 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е това са пълни глупости. И аз имам тунер на ТБС и определено не е правена за България. До колкото знам основния пазар на ТБС тунерите е именно Германия и след това САЩ. Моя тунер го ползвам вече 2г и нещо и не е мръднал. Сумати мои познати си купиха от по-новите модели някой от България, други директно от китай, трети от Англия и всички сме доволни.

Тунерите са супер и постоянно излизат нови и по-добри модели за разлика от тези на технисат, които изкарват на 5 години нов модел при това със остарял от всякъде хардуер.

П.С. Някой беше казал по-горе че не се доверявал на китайците!? Ами да вземе да си погледне телефона, лаптопа, всичко което се намира като чаркове в едно настолен компютър, кар аудиото и каквото там има друго къде пише че е направено
Отговори с цитат
  #35  
Стар 22-09-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,757 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Batko_dani Вижте мненията
Тунерите са супер и постоянно излизат нови и по-добри модели за разлика от тези на технисат, които изкарват на 5 години нов модел при това със остарял от всякъде хардуер.
Не ме разсмивай... тбс пускат нови модели защото старите още в гаранция се развалят, при мен поне точно така стана.
Технисат може да пускат на 5 години нов модел ама са железни и карат по 10 години.
Имам скай стар 2, знаеш ли кога е купувана и колко време е работила и още работи.
Когато тбс ти изкара толкова ела ми се обади.
А това, че тбс бил с последни демодулатори нали го видях у нас колко бавно работи в сравнение със скай стар хд2.
После обвиниха софтуера който ползвам (прог-двб), че бил супер бъгав затова се получавало така... айде стига.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #36  
Стар 22-09-2011
Batko_dani Batko_dani не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 69
Благодари: 0
Получил благодарност:
12 пъти в 11 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 0
Exclamation

Единствено може да се разсмееш ако се видиш сам в огледалото според мен.

По една случайност работя във фирма която няма да споменавам, но се занимаваме професионално с ИПТВ стрийминг. Повечето ни клиенти са предимно от европа и познай какви платки използваме Продукта който продаваме струва доста солидна сума, така че не може да си позволиме да плащаме неустойки или да се занимаваме денонощно със съпорт на недоволни клиенти заради калпав хардуер.

Използваме основно ТБС 6981 и имаме работещи такива 24/7/365 от почти година. От по-стария модел 6980 имаме вече над 2 години безотказна работа и няма нито една дефектирала. Прави си сметката сам дали не са добри. Виж ти ако не знаеш какво правиш или някой те спонсорира за да рекламираш платките на технисат, сигурно те псуват нон стоп тия които са се подлъгали да си купят. Истината е че платките на технисат са по-бавни във всяко едно отношение, със по стар хардуер и са температурно неустойчиви при голямо натоварване, каквото има при нас.

Ако мислиш че не сме пробвали с технисат (уж бяха германски ала бала пак правени в китай), но излязоха редица проблеми, и се отказахме от тях. След това пробвахме ТБС-ите и от тогава само с такива работиме. Не само ние ги ползваме, а и всички колеги които се занимават с дейност като нашата, така че споделям мнението на доста хора, което пред твоето надделява.

Съжелявам че си изгубих времето да ти обясня лично на теб как стоят нещата, но се надявам за останалите тук във форума да съм бил полезен.

Поздрави!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Batko_dani за този полезен пост :
kokito (26-09-2011)
  #37  
Стар 26-09-2011
kokito kokito не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2011
Мнения: 45
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
И аз смених две и дадоха фира... повече не искам да ги чувам тия китайски произведения на изкуството.
Кой ти е казал че съм ги сменял?
Имам TBS6920 който си работи безотказно 2 години и кусур вече, преди 3 месеца ми подариха qbox 3.
Колегата Batko_dani ти е написал по долу всичко което бих ти казал и аз.

Поздрави.
__________________
***
Отговори с цитат
  #38  
Стар 26-09-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,757 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Нещо не четеш правилно.... написал съм, че аз смених две платки тбс защото дадоха фира.
Това, че две са се прецакали не означава, че цялото им производство е калпаво, но аз лично залагам на скай стар и никой не може да ме убеди в противното.
Относно поста по-горе на колегата който е писал, че се занимава професионално с тези платки ще му отговоря, че и аз съм виждал да работят такива платки нон-стоп по 24 часа, 7 дни в седмицата и пак не работят като хората... понякога създават ядове.
И да не ми излиза с тоя факт, че работели нон-стоп и всичко им било о'кей.
Я помисли... по пътя на логиката ако караш една кола по магистрала и прекосиш България с нея това са ти около 500-600км на 5-та или 6-та скорост след което минеш същите километри в градски условия, тръгни - спри, газ - спирачки, завои - баири... дали амортизацията ще е еднаква... друг път.
Там където бачкат тия платки професионално нали има сървъно помещение с климатици и се поддържа температура около 20°C, а у вас лятото като е 35°C в компа ти след цяла нощ гледане колко мислиш достига твоята платка а ?
Дали условията са едни и същи... работата в домашни условия и в някое сървърно е съвсем различна за платките.
После влез у форума на вносителя на тбс-ите и виж как човек купил си qbox 3 пита как се подкарва дистанционното защото не е успял, а вносителя го съветва да си купи ново дистанционно мултифункционално и т.н.
Смешна работа е това, после се оказва, че драйверите били скапани и затова не работи дистанционното с DVBViewer Pro.
След някоя друга седмица се пускат драйвери с които работи
Абе това ми прилича на българска работа... тоя qbox 3 да не е от 5 дни на пазара, че още няма драйвери с които да работи читаво... айде бегай се надбегвай с бързия влак.
И човека станал собственик на това произведение на изкуството пита нормално ли е да грее толкова много.... глас в пустинята... тема табу, никой нищо не отговаря.
Така е, пуснаха двутунерни и четиритунерни платки няма друга алтернатива на този етап... от тази гледна точка няма как да кажа на черното - бяло.
Но за домашни условия препоръчвам скай стар, всеки си има мнение и стои зад него... ако още ми работеше първия тбс а не се беше повредил щях навярно да препоръчвам на хората тбс ама уви.
__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
  #39  
Стар 26-09-2011
whitesnake1979 whitesnake1979 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 28
Благодари: 6
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ooo_Pepi Вижте мненията
Нещо не четеш правилно.... написал съм, че аз смених две платки тбс защото дадоха фира.
Това, че две са се прецакали не означава, че цялото им производство е калпаво, но аз лично залагам на скай стар и никой не може да ме убеди в противното.
Относно поста по-горе на колегата който е писал, че се занимава професионално с тези платки ще му отговоря, че и аз съм виждал да работят такива платки нон-стоп по 24 часа, 7 дни в седмицата и пак не работят като хората... понякога създават ядове.
И да не ми излиза с тоя факт, че работели нон-стоп и всичко им било о'кей.
Я помисли... по пътя на логиката ако караш една кола по магистрала и прекосиш България с нея това са ти около 500-600км на 5-та или 6-та скорост след което минеш същите километри в градски условия, тръгни - спри, газ - спирачки, завои - баири... дали амортизацията ще е еднаква... друг път.
Там където бачкат тия платки професионално нали има сървъно помещение с климатици и се поддържа температура около 20°C, а у вас лятото като е 35°C в компа ти след цяла нощ гледане колко мислиш достига твоята платка а ?
Дали условията са едни и същи... работата в домашни условия и в някое сървърно е съвсем различна за платките.
После влез у форума на вносителя на тбс-ите и виж как човек купил си qbox 3 пита как се подкарва дистанционното защото не е успял, а вносителя го съветва да си купи ново дистанционно мултифункционално и т.н.
Смешна работа е това, после се оказва, че драйверите били скапани и затова не работи дистанционното с DVBViewer Pro.
След някоя друга седмица се пускат драйвери с които работи
Абе това ми прилича на българска работа... тоя qbox 3 да не е от 5 дни на пазара, че още няма драйвери с които да работи читаво... айде бегай се надбегвай с бързия влак.
И човека станал собственик на това произведение на изкуството пита нормално ли е да грее толкова много.... глас в пустинята... тема табу, никой нищо не отговаря.
Така е, пуснаха двутунерни и четиритунерни платки няма друга алтернатива на този етап... от тази гледна точка няма как да кажа на черното - бяло.
Но за домашни условия препоръчвам скай стар, всеки си има мнение и стои зад него... ако още ми работеше първия тбс а не се беше повредил щях навярно да препоръчвам на хората тбс ама уви.
С последните драйвъри всичко по дистанционното работи с всяка една програма, моят тунер със сигурност е доста по-хладен от твоята акумулираща печица.
Отговори с цитат
  #40  
Стар 26-09-2011
Аватара на Ooo_Pepi
Ooo_Pepi Ooo_Pepi не е на линия
върл SAT фен
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: София
Мнения: 3,354
Благодари: 2,631
Получил благодарност:
1,757 пъти в 892 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Доста по-хладен... не ме разсмивай
Както може да видиш от снимките по-долу по цялата кутия от двете страни има дупки за охлаждане и кутията е пластмасова.
По твоя qbox само странично ли има дупки... я помисли малко коя кутия е по-топла.

__________________
TechniSat http://h-7.abload.de/img/decuvq.gif Das Original - SkyStar HD2 - SkyStar USB HD - SkyStar 2 eXpress HD and... Latest ProgDVB !
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
hd2, sky, star, писък


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Sky Star HD 2 imported_admin TECHNISAT инфо 1 18-12-2011 16:36
TV+ и sky star hd2 ЛС ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 11 27-07-2011 05:50
sky star USB HD zarko1111 КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 5 15-03-2011 15:47
Последен писък на техниката снима “Планета Дерби” в Стара Загора ТИНТИН ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 27-07-2009 18:59
Sky Star HD imported_admin TECHNISAT инфо 0 06-08-2007 12:35


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 01:55.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.