The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ

КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ PC-платки за цифрова телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 30-05-2011
Бонго Бонго Бонго Бонго не е на линия
Паднал от Марс
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: чужденеция
Мнения: 23
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране Нов и евтин компютър - подкарване, Вплуг проблеми

Първо ще опиша компютъра, че ще е полезно за народа: проц Sempron 140 (не се отключи, м*ка му), евтинджос дънна (в случая GA-M68MT-S2 - оказа се без овърклок), 2x1Gb DDR3, видеокарта Sapphire HD5450 за удобство (още не съм я монтирал) и безплатно Win7 x64. Идеята бе евтино и да не грее за да не бучат вентилатори.
Тунерът е суперевтиният GT-PS700 за когото бяхме писали. Има си всичко, дори и дистанционно за MCE.

Компютърът все още е върху един шперплат да не се белосвам с малката му кутийка. Издържа бенчмарковете с отличен а Win7 оцени семпрончето както е неотключено и неовърклокнато с 4,6.

ПРОБЛЕМЪТ: почна се като поисках да гледам сателит. ПрогДВБ решително отказва да работи с тунера, иначе го вижда но като неработещ. Но на мен целта ми и без това бе WinMC. Той ми откри тунера, намери канали ама нито един не тръгна. Така изкопах ДВБЛинк, след доста четене го настроих и му шляпнах вПлуг 2.4.6, после 2.4.5 но пак само свободните канали гледам. Казва ми, че не намира вХелпер.мдл пък той си е на мястото.

Опитните, дайте някакво ръководство с чалъми да не си блъскаме главите начинаещите, че дори гуглето се стиска на информация!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31-05-2011
Бонго Бонго Бонго Бонго не е на линия
Паднал от Марс
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: чужденеция
Мнения: 23
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Миии, изкопах отговора в двб-бг.еу , не и в гуглето.
Чалъмът е да се инсталира Вплуг-а от .exe файл.

Последно редактирано от Бонго Бонго : 31-05-2011 на 01:26
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31-05-2011
Музикантът Музикантът не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2008
Местоположение: София
Мнения: 759
Благодари: 63
Получил благодарност:
353 пъти в 184 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 10
По подразбиране

@Бонго Бонго
За този проблем с vPlug е писано няколко пъти. Днес просто съм пропуснал темата ти.
Ето виж тук: http://dtv-bg.com/showthread.php?t=11677
Следващия път разгледай хубаво този раздел (компютъни приемници), много полезни неща ще откриеш без да търсиш в другия форум.
__________________
TV: LG OLED55C9
Box: Nvidia Shield TV 4K
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31-05-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

Няма значение в кой от двата форума се чете, така или иначе 80% от тези които помагаме сме едни и същи, чат пат се появява по някой келеш който се опитва да омаловажи труда на хората, ама тея келеши са малки и жалки(като личности), а най-жалкото е, че вече са на възраст и не могат да се поправят.
Отговори с цитат
Следните потребители (5) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
Venlancellot (26-06-2011), БОБИ (31-05-2011), Музикантът (31-05-2011), филасат (31-05-2011), Хиена (31-05-2011)
  #5  
Стар 31-05-2011
Бонго Бонго Бонго Бонго не е на линия
Паднал от Марс
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: чужденеция
Мнения: 23
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз последните 5 дена ги прекарах в четене на форуми, така че поне 50% от активните са ми като лични познати
Обаче не всеки може или иска да отдели толкова време, нито пък аз.

Мен ме интересува приемането с Win PC и то саморъчно направено. На тази тема другият форум се каза по-богат.
Линкът на Музиканта съм го пропуснал защото е стар и не се споменава vHelper.mdl . То и в моят пост не се споменава vHelper.mdl а вХелпер.мдл защото съм останал с впечатление, че тук за неофициалното се говори с недомлъвки. Новак съм все пак.

Иначе: Не си купувайте Gigabyte GA-M68MT-S2 . Върши си работата, марката си остава май най-добрата но споменатиятт модел ме подразни с липсата на елементарен овърклок, по-нов BIOS и най-вече паренето на основния чип при 24 градуса околна температура. Ще му сменям радиадора, че току-виж се разпоил при 50 градусова
Отговори с цитат
  #6  
Стар 31-05-2011
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

В случая с вПлуг проблема ти е софтуерен, няма нищо общо с машината, а и не ти е нужна някоя скъпа машина за да ти вървят работите, просто трябва да внимаваш при избора на компоненти.
Въпреки хорското мнение за гигабайта аз съм много доволен от дъната им, но като сглобявам ново ПС, гледам старателно да подбера дъното, в една конфигурация то е най-важният компонент и не трябва да се пести от него.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 31-05-2011
Аватара на iwelichkow
iwelichkow iwelichkow не е на линия
лаборант
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 783
Благодари: 52
Получил благодарност:
166 пъти в 97 поста
Сваляния: 48
Ъплоуди: 4
По подразбиране

тъкмо да напиша тоя плуг какво общо има с нов или стар трактор ама ти ме изпревари
Отговори с цитат
  #8  
Стар 01-06-2011
Бонго Бонго Бонго Бонго не е на линия
Паднал от Марс
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: чужденеция
Мнения: 23
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ся, приемете подробното описание на компа като лек спам. Зърнах из форума чуденки какъв да е хардуера и затова го дадох. Но не мисля, че съм направил нещо изключително за да го ръгна в отделна тема. Просто трябваше да спомена "нов компютър с Win 7".
И тунера разбира се: Gigabyte PS700 - DVB-S2 добиче с Win MCE дистанционно за двайсе и нещо евра. В БГ все още се намира за разлика оттук, скоро ще си поръчвам бройки.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 05-06-2011
Бонго Бонго Бонго Бонго не е на линия
Паднал от Марс
 

Дата на присъединяване: Sep 2010
Местоположение: чужденеция
Мнения: 23
Благодари: 1
Получил благодарност:
1 път в 1 пост
Сваляния: 10
Ъплоуди: 0
По подразбиране Не на Win x64 !

Да дооспамя като съм почнал
Сигурно повечето от вас го знаят (и аз също), че няма смисъл от 64 битови джамове, но познатите ми твърдяха обратното и реших да пробвам.
Резултатът: по-добре е 4-те гигабайта памет да се четат като три в 32 битовата версия отколкото да имаш лавинообразно нарастващи проблеми със 64 битовата. А като става дума за евтин компютър: 32 и нито бит вповече!

Само за най-новият хардуер има свястни 64 битови драйвъри, истинските 64 битови програми са твърде малко и май нито една заслужаваща място в HTPC.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24-06-2011
ventsiguy ventsiguy не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2009
Мнения: 53
Благодари: 10
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 0
По подразбиране Здравейте колеги! Имам необходимост от компетентен съвет.

Наскоро закупих Technisat SkyStar USB HD и както и очаквах не работи с моето PC, тъй като е старо-2004г.. В тази връзка молбата ми към знаещите и компетентни по въпроса е, коя от изброените конфигураций е най-подходяща за гледане на HD Tv с моята Technisat SkyStar USB HD и с коя операционна система да бъдат (XP или W-7)?:
I.
1.CPU-Athlon II x2 255 Dual Core(3,16Ghz,2Mb,65W,AM3) BOX
2.M.B- AM3, Ge Force 7025,DDR3,VGA+PCI-E,SB5.1;
3.Video-ATI HD4350,1Gb,DDR2,HDMI&DVI;
4. RAM- 3Gb,DDR3,1333MHz;
II.
1.CPU-Intel Pentium G620 Dual Core (2,6Ghz, 3Mb,L3 850MHz GPU
LGA 1155);
2.M.B- H61, LGA 1155, DDR3, PCI-E, HDMI&DVI;
3. RAM- 4Gb,DDR3,1333MHz
III.
1.CPU-Intel Core 2 Duo, E8500@3,16Ghz
2.M.B- ASUS P5K/EPU
3.Video-ATI RADEON HD3800 Series (512Mb)

4. RAM- 4Gb,DDR3,1333MHz;
Предварително благодаря на всички отзовали се и се извинявам, ако в някаква степен повтарям някоя тема от форума!

Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Вплуг, евтин, Компютър, Нов, ПОДКАРВАНЕ, проблеми


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Препоръчайте ми евтин конвертор yordanp КОНВЕРТОРИ 1 07-04-2011 13:55
Компютър hakerate КОМПЮТРИ и периферия 24 14-01-2011 21:09
Проблеми на индийския спътник доведоха до проблеми в излъчването на телевизионни прог spacebeam Новини 0 12-07-2010 05:50
Слънчев бряг: евтин разврат в бетонно гето, виж по bTV ТИНТИН ДОКУМЕНТАЛНИ 6 06-12-2009 09:32
Търся хубав и евтин HDTV приемник ДРУГИ 8 20-03-2008 23:10


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 03:24.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.