The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #161  
Стар 08-08-2020
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Ти може да не си видял, а аз съм виждал само 5 на околовръстното и царица Йоана в рамките на 2 години.

Да не казвам че по правилник спирането на кръгово е забранено,
а точно на прежде споменатото кръгово полицаите паркират патрулка и спират коли
Не говоря за България,където няма никаква толерантност!Тука като видят някой дезориентиран и всеки мъ прави път,по добре да го виждаш от колкото да те изненада повярвай тука има такива куковици скандинавци и англичани дето си мислят,че си карат в Англия,че вероятността ако не го държиш под око да те налундзи отзад или от страни е много голяма!
__________________
На похлупака му намерих глупака!

Последно редактирано от фокус : 08-08-2020 на 19:22
Отговори с цитат
  #162  
Стар 08-08-2020
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,176
Благодари: 578
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Ти може да не си видял, а аз съм виждал само 5 на околовръстното и царица Йоана в рамките на 2 години.

Да не казвам че по правилник спирането на кръгово е забранено,
а точно на прежде споменатото кръгово полицаите паркират патрулка и спират коли
Същото е и на кръговото на черни връх и околовръстното. Що народ се изтрепаха там и мотористи. Не само толерантност ни липсва, много хора не знаят как да се движат в кръгово. Както казах по-назад, не може да биеш десен мигач и да подминеш изход. Няколко пъти така щях да се набия в кръговото пред такива, от тогава не вярвам на мигачи, докато не ги видя да излизат.
Отговори с цитат
  #163  
Стар 18-08-2020
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране Нови глоби

Май почва да става горещо, ако е вярна статията от днес! https://fakti.bg/bulgaria/436900-cen...e-globi-na-kat То е ясно, че пак ще има облагодеталствани и изкупители!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #164  
Стар 18-08-2020
Стоян Стоян е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Мнения: 2,846
Благодари: 241
Получил благодарност:
902 пъти в 485 поста
Сваляния: 43
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Дет' се вика - Ай Бойко Борисов да я подаде тая оставка и всички да спрем да си хвърляме фасовете от прозореца, да караме по правилата, а когато ни глобяват - да си плащаме глобите...

А дано, ама надали... Казала Айшето когато Хасан се молил след сватбата Дано си девствена...
Отговори с цитат
  #165  
Стар 18-08-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз се чудех дали да пиша, или да се спотайвам, ама днес май ме снимаха на международния път за Сърбия в посока София.

Бях оставил автопилота на 118 (вече гледам да е 1-2 км под кръгло число, че предния път заради два километра навлезнах в горната скала - 122).

По едно време виждам в огледалото някакъв бял джип се засилил от далечината и си викам, аре, още един джигит на пътя я да натисна и аз газта...

Ама ми беше нещо лежерно, бях си пуснал джаз и реших да продължа в същото темпо и да пусна тоя джигит да ме изпревари.

Като погледнах пак в огледалото, джипа вече се беше приближил на 200-300 метра зад колата и подържаше тази скорост. На предния капак ми се синееше нещо като надпис POLICE а на тавана имаше две кутии от ляво и отдясно. Не беше лента със сини и червени лед-светлини, както са ги оборудвали модерно напоследък, нито лампи дето се въртят от старите.

Тия две кутии в комбинация с притеснителната синя ивица върху предния капак и това че джипа както си бързаше се залепи зад мен, но на растояние, поддържащ моята скорост, веднага ме алармира че тия сигурно са от новите, дето снимат по магистралите културни граждани слушащи си джаз. Намалих моментално на 90 и отбих в дясната лента за да му направя път.

Той неохотно ме изпревари и действително надписа беше POLICE - на предния капак и отстрани на вратите. Отблизо огледах странните кутии на тавана му - не бяха лампи. Ама и не приличаха на камери, нямаха обектив. По-скоро нещо като радари, а камерата може да е била вътре зад предното стъкло.

Не знам дали си свършиха работата и ме заснеха, сега трескаво ще проверявам в сайта на КАТ за нов фиш. Лошото е не толкова, че глобата е почти двойна, а това, че при повторно нарушение оставам без книжка за 3 месеца.

Проверих в интернет какво е ограничението на такъв тип пътища (то не е магистрала, а се води първокласен републикански/международен път). Аз знам че е 90, но видях, че има два типа - пъвокласен път Клас А - с ограничение 90 и Клас Б - с ограничение до 120.

Никъде няма табела какъв е пътя - клас А ли е, клас Б ли е?... Водачите откъде да знаят кой клас е точно, за да спазват съответното ограничение, след като няма табела? А точно на тая отсечка нямаше и знаци за скорост.

Ако са ме снимали със 118 при ограничение 90, айде... честито ми отнемане на книжката. За това че съм карал лежерно и съм слушал джаз!

Отговори с цитат
  #166  
Стар 18-08-2020
фокус фокус не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2013
Мнения: 2,347
Благодари: 133
Получил благодарност:
473 пъти в 381 поста
Сваляния: 15
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Е споко,в друга държава отдавна да са ти я взели,та кво те бърка,все още си на далавера
__________________
На похлупака му намерих глупака!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на фокус за този полезен пост :
111111 (19-08-2020)
  #167  
Стар 18-08-2020
Валентинко Валентинко е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 628
Благодари: 91
Получил благодарност:
82 пъти в 59 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Аз се чудех дали да пиша, или да се спотайвам, ама днес май ме снимаха на международния път за Сърбия в посока София.

Бях оставил автопилота на 118 (вече гледам да е 1-2 км под кръгло число, че предния път заради два километра навлезнах в горната скала - 122).

По едно време виждам в огледалото някакъв бял джип се засилил от далечината и си викам, аре, още един джигит на пътя я да натисна и аз газта...

Ама ми беше нещо лежерно, бях си пуснал джаз и реших да продължа в същото темпо и да пусна тоя джигит да ме изпревари.

Като погледнах пак в огледалото, джипа вече се беше приближил на 200-300 метра зад колата и подържаше тази скорост. На предния капак ми се синееше нещо като надпис POLICE а на тавана имаше две кутии от ляво и отдясно. Не беше лента със сини и червени лед-светлини, както са ги оборудвали модерно напоследък, нито лампи дето се въртят от старите.

Тия две кутии в комбинация с притеснителната синя ивица върху предния капак и това че джипа както си бързаше се залепи зад мен, но на растояние, поддържащ моята скорост, веднага ме алармира че тия сигурно са от новите, дето снимат по магистралите културни граждани слушащи си джаз. Намалих моментално на 90 и отбих в дясната лента за да му направя път.

Той неохотно ме изпревари и действително надписа беше POLICE - на предния капак и отстрани на вратите. Отблизо огледах странните кутии на тавана му - не бяха лампи. Ама и не приличаха на камери, нямаха обектив. По-скоро нещо като радари, а камерата може да е била вътре зад предното стъкло.

Не знам дали си свършиха работата и ме заснеха, сега трескаво ще проверявам в сайта на КАТ за нов фиш. Лошото е не толкова, че глобата е почти двойна, а това, че при повторно нарушение оставам без книжка за 3 месеца.

Проверих в интернет какво е ограничението на такъв тип пътища (то не е магистрала, а се води първокласен републикански/международен път). Аз знам че е 90, но видях, че има два типа - пъвокласен път Клас А - с ограничение 90 и Клас Б - с ограничение до 120.

Никъде няма табела какъв е пътя - клас А ли е, клас Б ли е?... Водачите откъде да знаят кой клас е точно, за да спазват съответното ограничение, след като няма табела? А точно на тая отсечка нямаше и знаци за скорост.

Ако са ме снимали със 118 при ограничение 90, айде... честито ми отнемане на книжката. За това че съм карал лежерно и съм слушал джаз!

Дано са те снимали,и да се кротнеш на-накрая със солидна глоба,и отнета книжка!
Отговори с цитат
  #168  
Стар 18-08-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Типично български пост! Важното е на Вуте да му е зле.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Светия Дух за този полезен пост
AstraK (19-08-2020), digimp (29-08-2020)
  #169  
Стар 18-08-2020
Валентинко Валентинко е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 628
Благодари: 91
Получил благодарност:
82 пъти в 59 поста
Сваляния: 85
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Светия Дух Вижте мненията
Типично български пост! Важното е на Вуте да му е зле.
Такива селски тарикати като тебе,мислещи се за безсмъртни,заслужават цялата строгост на закона!
Защо не проявяваш своята рали-способност примерно в една Гърция?!?
П.П.Писна ми от такива камикадзета като теб-ако ти се мре,направи го така че да не пострадат невинни!
Отговори с цитат
  #170  
Стар 19-08-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Абе, палячо, ти на 118 по първокласен международен път ли викаш рали? Ролкови ли кънки караш? Аман от комплексари! Сигурно като вдигнеш 120 колата ти се тресе като космически кораб, превключил на светлинна скорост.

Съвсем нормална и културна скорост на такъв път. Дори ако пътя е Клас Б, ограничението не е 90 а е 120. Тези дни ще бъда нагъл и като минавам пак оттам, ще спра до някоя патрулка и ще ги питам кой клас е пътя, за да си знам да треперя ли, че са ме снимали или не.

Последно редактирано от Светия Дух : 19-08-2020 на 02:57
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Светия Дух за този полезен пост
AstraK (19-08-2020), digimp (29-08-2020)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
да им еба мамата на кат, електронен, фиш


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Електронен четец - PDF, закони.. аас Дъра-Бъра 12 03-01-2018 13:24
Какво мислите по въпроса за вграждане на електронен чип във всеки човек ? Никола67 Дъра-Бъра 10 12-02-2013 00:04
Глоба с електронен фиш ali_baba Кошче 30 17-12-2012 11:55


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 20:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.