The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 12-06-2014
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 738
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Далавера, пошегували са с теб тия в магазина.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #22  
Стар 12-06-2014
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pgi Вижте мненията
Далавера, пошегували са с теб тия в магазина.
Какво и за кое те кара да мислиш така? Аз лично мисля, че не е така. Има уреди и този за измерване на кръвното е един от тях на които трябва да се подава точно определено захранване /ток и напрежение и без никакви изкривявания/ за да работят коректно. Има уреди на които захранването им оказва съществено значение за правилната им и точна работата. Всичко друго си е експериментиране. Просто тук не съм съгласен и не можеш да ме убедиш, че може да се слагат всякакви захранвания извън точно посочените, та ако ще и да са с почти същите параметри.
Както писах, адаптора е точно за определен уред, за други уреди адаптора е друг. Това е. Японец го е мислил, а българин ще му е@е мамата!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #23  
Стар 12-06-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,810
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,810 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
Какво и за кое те кара да мислиш така? Аз лично мисля, че не е така. Има уреди и този за измерване на кръвното е един от тях на които трябва да се подава точно определено захранване /ток и напрежение и без никакви изкривявания/ за да работят коректно. Има уреди на които захранването им оказва съществено значение за правилната им и точна работата. Всичко друго си е експериментиране. Просто тук не съм съгласен и не можеш да ме убедиш, че може да се слагат всякакви захранвания извън точно посочените, та ако ще и да са с почти същите параметри.
Както писах, адаптора е точно за определен уред, за други уреди адаптора е друг. Това е. Японец го е мислил, а българин ще му е@е мамата!
Наистина е весело с подобни изказвания
Ако може да ми обясниш как едновременно и тока и напрежението ще се следят, ама явно и нас искаш да вземеш на мезе , за да не си само ти замезения от фирмения сервиз.
Не забравяй че все пак е сат. форум,да не си го объркал с БГ-МАМА
Отговори с цитат
  #24  
Стар 12-06-2014
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Наистина е весело с подобни изказвания
Ако може да ми обясниш как едновременно и тока и напрежението ще се следят, ама явно и нас искаш да вземеш на мезе , за да не си само ти замезения от фирмения сервиз.
Не забравяй че все пак е сат. форум,да не си го объркал с БГ-МАМА
..... и аз така мисля, че е много весело като чета постове на хора които не са много на ясно с електротехника и електрониката! Особено когато се отнася до входящо захранване, трансформирането му и как става това за да се получат на изхода параметри с определени стойности с малко допусково поле, за да се гарантира надеждна, перфектна работа на захранваните уреди. Сега остава да почнеш да ме убеждаваш, че един обикновен адаптор чайна-майна ще върши същата работа като един фирмен специален адаптор за дадения апарат и направо и в БГ-МАМА няма да те пуснат да припариш. Пак ще напиша, не съжалявам за тези 15лв. които дадох за адаптора. А такива като колегата @yavor1 които си мислят, че всичко е взаимно заменяемо и там разни хора от страната на изгряващото слънце цъкат слънчоглед и гледат тъпо изгрева на слънцето и нищо не правят, ама много се лъжат. Щом японеца го е измислил и го е написал и го е произвел и го е пуснал в търговската мрежа, какво има повече да говорим. Ама типично по български да е, дай да го направим как аз си знам, аз знам всичко, те ще ми кажат те на мене кое как става. Ръгам у контакта каквото имам, а какво ще излезе не е много важно ,нали!? Айде стига си се излагал и си писал глупости, МОЛЯ! Ти изобщо видял ли си схемата на адаптора и уреда за да говориш?
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #25  
Стар 12-06-2014
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 738
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Далавера, ти с мен когато говориш за ток и напрежение ще стоиш прав и ще ми козируваш.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #26  
Стар 12-06-2014
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Talking

Много вдигнахте напрежението, да не изгърми плондерчето, над лакътя ?
Отговори с цитат
  #27  
Стар 12-06-2014
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pgi Вижте мненията
Далавера, ти с мен когато говориш за ток и напрежение ще стоиш прав и ще ми козируваш.
Слушам другарю ст@ршина! Ще си го запиша в червения тефтер и ще го имам за изпълнение, ама в някои друг живот и в някоя друга галактика! Сега остава да кажеш, че си и военен или бивш и ще те разбера напълно!
Айде като си толкова знаещ, дори повече от японците, кажи защо за всека една серия продукт за измерване на кръвното OMRON, "простите" японци са измислили, конструирали и пуснали в продажба отделни адаптори /продукти /? А не са направили един за всички апарати, А? Щото май не са ти козирували, а?! Може и да им покажеш нещо дето японците не го знаят, А!?
Повече няма да ви уйдисвам на тъпите изказвания. Козирувайте си, ходете си в БГ-МАМА, аз съм доволен от японското качество.
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
  #28  
Стар 12-06-2014
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,810
Благодари: 1,287
Получил благодарност:
4,810 пъти в 3,010 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dalavera Вижте мненията
..... и аз така мисля, че е много весело като чета постове на хора които не са много на ясно с електротехника и електрониката! Особено когато се отнася до входящо захранване, трансформирането му и как става това за да се получат на изхода параметри с определени стойности с малко допусково поле, за да се гарантира надеждна, перфектна работа на захранваните уреди. Сега остава да почнеш да ме убеждаваш, че един обикновен адаптор чайна-майна ще върши същата работа като един фирмен специален адаптор за дадения апарат и направо и в БГ-МАМА няма да те пуснат да припариш. Пак ще напиша, не съжалявам за тези 15лв. които дадох за адаптора. А такива като колегата @yavor1 които си мислят, че всичко е взаимно заменяемо и там разни хора от страната на изгряващото слънце цъкат слънчоглед и гледат тъпо изгрева на слънцето и нищо не правят, ама много се лъжат. Щом японеца го е измислил и го е написал и го е произвел и го е пуснал в търговската мрежа, какво има повече да говорим. Ама типично по български да е, дай да го направим как аз си знам, аз знам всичко, те ще ми кажат те на мене кое как става. Ръгам у контакта каквото имам, а какво ще излезе не е много важно ,нали!? Айде стига си се излагал и си писал глупости, МОЛЯ! Ти изобщо видял ли си схемата на адаптора и уреда за да говориш?
Далаверче, когато говориш за електроника и електротехника с мен, най-правилно е да МЪЛЧИШ
Ако си мълчиш, поне няма да си личи от 2 километра, че си пълен технически неграмотник
Зададох ти елементарен въпрос като на студент 2-и курс, но ти почна да се пениш и плюеш , типично далаверска ВОЙНСТВАЩА ПОСРЕДСТВЕНОСТ , най-добре се скрий и спри да се излагаш
Отговори с цитат
  #29  
Стар 12-06-2014
Аватара на pgi
pgi pgi не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: гр. Камено
Мнения: 738
Благодари: 92
Получил благодарност:
210 пъти в 119 поста
Сваляния: 49
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ами за да ти вземат паричките, а за твое сведение съм електроинженер високо напрежение, пиша заповеди за работа на ниво 110 кВ, имам и квалификация за корабен електромеханик, а когато през 80-те съм печелил прегледите на ТНТМ по електроника, ти сигурно още си си бъркал в носа прав под масата.
И не съм старшина, винаги съм мразил казармата.
__________________
Параболи: 90см, 180 см; Офсети: 2хTriax 110, 60см, 90см; Vu+Solo2; Octagon SF8008, DM500S; Golden Media Uni-Box 9060 CRCI HD PVR; DiSEQ 8/1
Отговори с цитат
  #30  
Стар 12-06-2014
Аватара на Dalavera
Dalavera Dalavera не е на линия
Просто той!
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 547
Благодари: 93
Получил благодарност:
127 пъти в 100 поста
Сваляния: 8
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пиша за последно в тази тема защото ме заболя корема от смях!
@yavor1, имам идея понеже виждам, че вече се сформира групичка от знаещи и разбиращи повече от японците, защо не вземете да направите един технически бум и да ги засенчите!? Като имаш толкова много тъп въпрос защо не го зададеш на OMRON! Аз съм убеден, че те ще ти отговорят ама ти едва ли ще ги разбереш. В последното съм сигурен.
Аз на теб ти казвам за пореден път: преди да пишеш прочети три пъти написаното по което си решил да се изхвърляш! Помисли, анализирай, вникни и чак тогава пиши. Че като ти чета как пляскаш мнения, явно на корабчето ти е скучно! То май така е по добре, че като знам там за удоволствията по добре мани, мани!
__________________
Парабола 1,4м.; Inverto IDLR-QUDF00-CLASC-OPP; 30W - 50E;
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
адаптор, въпрос, За


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Wi-Fi адаптор за ET 4000 Дезео Xtrend 94 13-08-2015 13:53
!!!GM 990 HD SPARK RELOADED + WiFi адаптор!!! Devil M ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от Девил М 1 09-11-2012 17:45
Купувам работещ адаптор за Dreambox 800 kolonkata Приключили продажби 0 05-07-2012 16:08
Продавам:Dreambox 500 S,рутер D-Link-524,USB БЕЗЖИЧЕН АДАПТОР BELKIN play` Приключили продажби 3 10-02-2012 09:52


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.