The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Въпроси и отговори

Въпроси и отговори Тук задавайте въпроси за думи използвани в цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #131  
Стар 07-05-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,182
Благодари: 579
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
Ясно, ти като си от друга категория , и можеш да мислиш, какво успя да измислиш , освен това, че най-вероятно (виж поста си #123 по темата) аз съм бил автора темата, само че с друг ник -))))) Браво, хвана ме - този ник съм го регистрирал през 2010г, две години преди ти да се появиш във форума, защото знаех , че ще дойде време да мога да ти отговоря от него.Толкова за мисленето и моженето.
И за толкова години какво постигна?

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 11
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0

Но важното е да мрънкаш и да критикуваш, нали?
Отговори с цитат
  #132  
Стар 07-05-2017
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
Пенчо бре, чети........ Предлагам ТИ да започнеш с така наречения "Нетикет" , или интернет етикет.За ТВОЕ улеснение ти давам и линк - https://bg.m.wikipedia.org/wiki/Нетикет . Във външните препратки под статията можеш да намериш документи на понятен за теб език (мога да ти помогна с превода) , където да прочетеш, че , употребата на учтивата форма "Вие" при общуване в интернет пространството не се счита за за задължителна или за проява на неуважение към събеседника. И това е така от октомври 1995г според американските документи. Така че, опитът ти да поостроумничиш е закъснял с около 22 години.
Съществува доста сериозна разлика между учтивата форма на български и на английски. И то доста преди 1995-та. Англичаните са друг тип хора и самият факт, че говорят помежду си предполага уважение. Ние сме по друг тип народ. Не знам какво уважително би имало в израза "Да Ви *** мамата!". И наистина си заслужава да се прочете цитираният в статията на уикипедия RFC1855. А общият смисъл на документа е в изразяването на взаимно уважение между говорещите. Моля, знаещите този принцип да ме извинят за офтопика.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #133  
Стар 07-05-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Но важното е да мрънкаш и да критикуваш, нали?
Съжалявам, ако мнението ми е било прието като "мрънкане и критикуване".Пак казвам, след като изчетох темата, и в постовете на знаещите и можещите в този форум (казвам го без грам ирония, понеже и на мен са ми помагали), прочетох , че , "няма база за сравнение колко бърз ти е сигнала", "забавянето обикновено се измерва в милисекунди" и други такива постановки, които просто НЕ СА ВЕРНИ, си позволих да дам и друга гледна точка, тази на един обикновен фен на футбола, за който бързината на сигнала има значение и понякога дразни.Не съм обиждал и квалифицирал никого, за разлика от отговорите които получих (включително и твоя).Може би, по редно щеше да е някой от вас - наистина знаещите , да напише примерно -" ето , аз мога да гледам Шампионска лига през приемник на Булсатком, шеъринг на SKY UK и IPTV. При Булсата и SKY UK, забавянето е пренебрежимо малко и не дразни, докато през IPTV-то си измерва в няколко секунди и дразни". Или нещо такова.И на човека да му стане ясно донякъде, за да си вземе решението.А то се получи като във вица (който май ще излезе истина) -
Американски форум - задаваш въпрос, получаваш отговор
Руски форум - задаваш въпрос, получаваш въпрос
Български форум - задаваш въпрос, всички започват да ти обясняват колко си тъп и не те бива.....
Отговори с цитат
  #134  
Стар 07-05-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,182
Благодари: 579
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
Съжалявам, ако мнението ми е било прието като "мрънкане и критикуване".Пак казвам, след като изчетох темата, и в постовете на знаещите и можещите в този форум (казвам го без грам ирония, понеже и на мен са ми помагали), прочетох , че , "няма база за сравнение колко бърз ти е сигнала", "забавянето обикновено се измерва в милисекунди" и други такива постановки, които просто НЕ СА ВЕРНИ, си позволих да дам и друга гледна точка, тази на един обикновен фен на футбола, за който бързината на сигнала има значение и понякога дразни.Не съм обиждал и квалифицирал никого, за разлика от отговорите които получих (включително и твоя).Може би, по редно щеше да е някой от вас - наистина знаещите , да напише примерно -" ето , аз мога да гледам Шампионска лига през приемник на Булсатком, шеъринг на SKY UK и IPTV. При Булсата и SKY UK, забавянето е пренебрежимо малко и не дразни, докато през IPTV-то си измерва в няколко секунди и дразни". Или нещо такова.И на човека да му стане ясно донякъде, за да си вземе решението.А то се получи като във вица (който май ще излезе истина) -
Американски форум - задаваш въпрос, получаваш отговор
Руски форум - задаваш въпрос, получаваш въпрос
Български форум - задаваш въпрос, всички започват да ти обясняват колко си тъп и не те бива.....
Забавянето не зависи от това каква платформа предлага да ден оператор. Както и ако сравниш два отделни оператора, дори на разлчини платформи, при единия ще има телевизии които са доста по-бавни от други, както и обратното. Забавянето е относително и не зависи от платформата - дали е иптв, сателитна тв или коаксиал. Какво по-ясно от това? Всяка телевизия пристига до оператора по различен начин, той я предава до клиента по различен начин. Голяма част от забавянето идва от стадиона, през апаратната, до кабелния оператор. После и при обработката на сигнала от страна на кабелния оператор. При някои приемници и телевизори също може да има известно забавяне. Изписано е много на какво се дължи.

Как букмейкърите получават сигнал без забавяне? Сигнала от камерите на стадиона отива директно в местен интернет доставчик, от там през международен такъв до въпросният букмейкър. И всичко това по един влан, за който се плаща от букмейкъра. Кратко, точно и ясно. Затова е по-бърз.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
коста_дим (07-05-2017)
  #135  
Стар 07-05-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Забавянето не зависи от това каква платформа предлага да ден оператор. Както и ако сравниш два отделни оператора, дори на разлчини платформи, при единия ще има телевизии които са доста по-бавни от други, както и обратното. Забавянето е относително и не зависи от платформата - дали е иптв, сателитна тв или коаксиал. Какво по-ясно от това? Всяка телевизия пристига до оператора по различен начин, той я предава до клиента по различен начин. Голяма част от забавянето идва от стадиона, през апаратната, до кабелния оператор. После и при обработката на сигнала от страна на кабелния оператор. При някои приемници и телевизори също може да има известно забавяне. Изписано е много на какво се дължи.

Как букмейкърите получават сигнал без забавяне? Сигнала от камерите на стадиона отива директно в местен интернет доставчик, от там през международен такъв до въпросният букмейкър. И всичко това по един влан, за който се плаща от букмейкъра. Кратко, точно и ясно. Затова е по-бърз.
Ето един отговор който би спестил 4-5 страници "умуване" по темата.Предполагам, не е трудно да се допусне, че има хора, на които, това, което си написал не им е било ясно. Аз имам и допълнителен въпрос, защо тогава при всички които познавам с ИПТВ в Холандия (всички боксове са нелегални, някои плащат на българи, други на мароканци, трети на който са намерили) сигнала е МНОГО ЗАБЕЛЕЖИМО по-бавен на живите предавания, и практически само там се получава момента с дразненето на феновете?
Отговори с цитат
  #136  
Стар 07-05-2017
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,182
Благодари: 579
Получил благодарност:
780 пъти в 528 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Всичко което казах в последния пост е написано няколко пъти из темата, както от мен, така и от други колеги. И на базата на написаното, помисли малко и сам ще се сетиш защо при нелегалните иптв боксове в холандия, плащани на българи, мароканци и каквито има, сигнала е с по-голямо забавяне.

Ще ти подскажа - някъде назад, някой беше писал за буферирането.
Отговори с цитат
  #137  
Стар 07-05-2017
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,492
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,164 пъти в 2,929 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Васил Вижте мненията
Друнклол ,ти в Белгия ли си? Много ми приличаш на тоя от Белгия...
Сега загледах темата,Бенелюкса ви разкърти с тая тема!Васил печели жълтата фланелка!
Отговори с цитат
  #138  
Стар 07-05-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Всичко което казах в последния пост е написано няколко пъти из темата, както от мен, така и от други колеги. И на базата на написаното, помисли малко и сам ще се сетиш защо при нелегалните иптв боксове в холандия, плащани на българи, мароканци и каквито има, сигнала е с по-голямо забавяне.

Ще ти подскажа - някъде назад, някой беше писал за буферирането.
Аз своя въпрос съм го решил, при мен всичко започна с питанка преди 5 месеца тук за подходяща антена за Viasat Ukraina, след това апетита си дойде с яденето, срещу малко по малко от 1000 евро първоначална инвестиция за приемник Dreambox 900 UHD , два броя Wavefield toridal 90, 16 броя Inverto Black ultra, всички кабелаци, конектори, дайсеци и един сатфайндър.Антените си ги монтирах и настроих сам, упътванията тук и на други места са много ясни.Приемам всичко, което ме интересува от 30 запад до 53 изток с изключение на НТВ на 36 изток (казаха ми че проблема евентуално е решим с над 3м чиния за моята локация, направо ще ми резнат зелката ) Понеже реших че на моята възраст няма да уча линукс приемниците, се поразрових в нета на езиците, които разбирам.Сега срещу 8 американски пари на месец гледам пакети месечния абонамент на които сигурно е 1500 евро. И като имам грижа имам онлайн съпорт. ИПТВ услугите са на много по-ниско ниво.......
Отговори с цитат
  #139  
Стар 07-05-2017
Аватара на dzumba
dzumba dzumba е на линия
Царя на тъпаците
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Мнения: 12,492
Благодари: 125
Получил благодарност:
5,164 пъти в 2,929 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от коста_дим Вижте мненията
А за моята локация.
И твоята локация е?.......че не ми се четат глупости няколко страници назад!
Отговори с цитат
  #140  
Стар 07-05-2017
коста_дим коста_дим не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2010
Мнения: 74
Благодари: 12
Получил благодарност:
8 пъти в 8 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dzumba Вижте мненията
И твоята локация е?.......че не ми се четат глупости няколко страници назад!
Амстердам. Ако някой има решение за НТВ бих бил безкрайно благодарен да го чуя!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
абсолюнто, Въпроса, За, инсталиране, материята, на, незапознат, няколко, от, Сателитна, Чиния


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 3 (0 членове и 3 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
няколко въпроса за мтел сат тв dvdrw ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА А1 ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 151 15-03-2019 22:59
Няколко въпроса за SKYBOX F3 пот ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия 3 26-05-2014 21:07
Няколко въпроса за DM 500HD moreg DREAMBOX 61 05-07-2012 19:13
Няколко въпроса от начинаещ. stormforce Въпроси и отговори 12 28-04-2011 23:26
Няколко въпроса за DM500s Георги Банков Уроци и съвети за начинаещи 14 04-10-2010 23:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.