The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > Домашен майстор

Домашен майстор Форум в който разбиращите от електроника могат да споделят своя опит

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #41  
Стар 03-06-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

#N 1
Имам в употреба 3 ТВ-та, двете се захранват с 3 проводен кабел, определено не е от евтините - Панасоник със специален куплунг към ТВ-то. При тях никакви проблеми от тъпотии не би трябвало да се очакват.
Третият ТВ е 40" Филипс ЛЕД фул НД, 3Д, смарт, вграден WIFI ....
Рутера е на 45см от ТВ-то, обаче WIFI сигнала не е на макс
Захранването е двупроводно естествено , все пак се търси икономия, кабела е сигурно като тези по 1лв от китайските магазини
Днес го отворих да го прегледам как е вътре и въобще не се учудих като установих наличието на 2-та кондензатора към корпус
След като ги премахнах, WIFI сигналът стана на МАКС !
Така че лекарството, което предписах , определено е правилното

Аз споделям опит и цитирам директиви, а всеки сам може да прецени дали да следва моите съвети или не !

Последно редактирано от yavor1 : 03-06-2016 на 12:58
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на yavor1 за този полезен пост :
atuani (03-06-2016)
  #42  
Стар 03-06-2016
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
Talking

Синко, двата кондензатора, които вчера си махнал, аз съм ги слагал преди 30 години на VEF 206, когато го захраних със звънчев трансформатор. За да махна брумовете. И, повярвай ми, не съм имал никакви проблеми. Нито аз, нито някой друг, нито приема на радио "Свободна Европа" и BBC. На евтиния ти китайски телевизор следваше да му купиш нов трижилен кабел, вместо да му махаш кондензаторите. Или да ги смениш с истински (питай някъде за тангенс делта, че ме гони вече склерозата). И ги зарежи тия дисертации, чисто ученическа работа си беше навремето .
__________________
ЕКЗОРСИСТ
Отговори с цитат
  #43  
Стар 03-06-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Татко Петко , явно не познаваш новата техника, как е реализирана, поради което си останал на нивото на ВЕФ-а, чакам нещо и от ламповите тАлавизори да споделиш като експириънс
Като цяло бла,бла,бла, жалба за младост

P.S. Чудно ми е как си сменил двужилен с трижилен кабел на нов ТВ, с дрелка и ъглошлайф май трябва да си работил, обясни как става този номер

Последно редактирано от yavor1 : 03-06-2016 на 14:57
Отговори с цитат
  #44  
Стар 03-06-2016
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Аз съм го направил малко по-интелигентно и сега си свиркам. Нещата при мен са малко по-сложнички (нямам гол телевизор, навързан е с приемници, кабели, мотори и антени) и са в сила малко по-различни правила за изпълнение на заземяването / филтрирането / токозащитата. Като се видим някой път, може да те светна!
__________________
ЕКЗОРСИСТ
Отговори с цитат
  #45  
Стар 03-06-2016
petar258 petar258 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: Бургас
Мнения: 743
Благодари: 16
Получил благодарност:
142 пъти в 103 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
Татко Петко , явно не познаваш новата техника, как е реализирана, поради което си останал на нивото на ВЕФ-а, чакам нещо и от ламповите тАлавизори да споделиш като експириънс
Като цяло бла,бла,бла, жалба за младост

P.S. Чудно ми е как си сменил двужилен с трижилен кабел на нов ТВ, с дрелка и ъглошлайф май трябва да си работил, обясни как става този номер
Мери с мултицет за връзка между леглата за болтовете за окачване на стена и масата на буксите. Навий един болт в едно от леглата, увий кабелче около него, а другия край на кабелчето с крокодилче за ламаринката за зануляване на контакта. Може и по друг начин да се направи но това е най-лесния.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 03-06-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

10х за съвета, а ти отварял ли си нов ТВ
Ако не ме домързи ще отворя и постна снимка на двете платки

P.S. Между другото ползвам аудио входовете на ТВ-то за еквипотенциалност, свървам чинч изходите на приемника, за да не се преи..бе НДМИ + допълнителен кабел към корпуса на антенния вход
Но това е друго, кондензаторите към корпус са излишни

Последно редактирано от yavor1 : 03-06-2016 на 20:58
Отговори с цитат
  #47  
Стар 03-06-2016
petar258 petar258 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: Бургас
Мнения: 743
Благодари: 16
Получил благодарност:
142 пъти в 103 поста
Сваляния: 54
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor1 Вижте мненията
10х за съвета, а ти отварял ли си нов ТВ
Ако не ме домързи ще отворя и постна снимка на двете платки

P.S. Между другото ползвам аудио входовете на ТВ-то за еквипотенциалност, свървам чинч изходите на приемника, за да не се преи..бе НДМИ + допълнителен кабел към корпуса на антенния вход
Но това е друго, кондензаторите към корпус са излишни
Отварял съм няколко.
Предния ми тв който е на около 7 години има хубав трижичен кабел като за компютър.
Новия ми тв има същата захранваща букса като твоя. И са сложили не една, а две двойки кондензатори към маса. И още един от минуса на изправеното мрежово пак към маса. Масата от платката директно е свързана с ламарината която е зад екрана, и с масата на сигналните букси. По принцип това с кондензаторите е добре ако има и трети кабел - за зануляване. А с тая икономия на кабел ми отчете 100 волта променливо към зануляването на контакта. Явно идеята е да се занулява/заземява през техниката която се свързва към тв. Докато нещо изгори.
Свързах му третия кабел както съм писал по-горе.
Случайно забелязах докато мерих това-онова и че зануляването на сат. приемника се е скъсало щото оригиналния кабел е много тънък - пак икономия на кабел, и цяло чудо е че нищо не се е случило. Там фабрично са му сложили зануляване с връзка към масата на приемника.
Кондензатора беше излишен в захранващ адаптер който ползвам за захранване на външен хард диск, там беше между масата на първичната страна и масата на вторичната. И заради това при закачане към комп хвърчаха искри.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на petar258 за този полезен пост :
yavor1 (03-06-2016)
  #48  
Стар 03-06-2016
yavor1 yavor1 е на линия
ХХХ
 

Дата на присъединяване: Feb 2009
Местоположение: По морето
Мнения: 12,801
Благодари: 1,286
Получил благодарност:
4,805 пъти в 3,007 поста
Сваляния: 172
Ъплоуди: 19
По подразбиране

Това ми бе идеята да отваря темата, има много недомислици и екзотични решения, както си споменал, не е коректно да се използва допълнителни кабели за еквипотенциалност и да има искрене при включване между различните уреди. Те са си вързали гащите производителите с предупреждението да се свързват уредите помежду си, при изключено захранване, ама не са прави и майките им също ....
Отговори с цитат
  #49  
Стар 04-06-2016
Аватара на hajduk
hajduk hajduk не е на линия
Форумец с мегер
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 869
Благодари: 1,812
Получил благодарност:
345 пъти в 184 поста
Сваляния: 111
Ъплоуди: 4
По подразбиране

@yavor1, във връзка с цитираните директиви ... да попитам с каква мощност са ти приемниците с недомислиците и в тази връзка как би коментирал следното:


Цитирай:
International standard IEC 61000 – 3-2:2006 +A1+A2 is applicable for electrical equipment that is supplied from mains network with voltage not less than 220V and current up to 16A (including) to limit the harmonic component emission.
From the scope of this standard the following equipment are excluded:
  • Equipment with rated power less than 75W, except class C equipment .........
.
.
.
Class C:
• lighting equipment

__________________
We are all born mad. Some remain so.
I'm selfish & get on well only with alike.
Липсата на достъп до истински оръжия води до ненужна грубост!
Отговори с цитат
  #50  
Стар 04-06-2016
БатеГойко БатеГойко не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Индианските степи
Мнения: 1,563
Благодари: 327
Получил благодарност:
513 пъти в 301 поста
Сваляния: 82
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Двата кондензатора със стойност десетки или стотици пикофарада служат за филтър на високочестотните хармоници,които импулсното захранване връща в мрежата.Премахването им не пречи на въпросното устройство,но може да пречи на други устройства,включени в същата мрежа.
Поради същата причина такива филтриращи кондензатори се слагат и в машинките с колекторни двигатели.Те погасяват хармониците от искренето на четките върху колектора.
Може да си направите експеримент,като пуснете една кафемелачка без този филтър,на екрана на CRT телевизор излизат едни хубаво накъдрени хоризонтални линии....
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
захранвания, недомислици, опасни


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Ремонт на захранвания на VOLTEL Ники YU-MA-TU / VOLTEL 48 23-11-2020 22:06
Опасни шофьори и нападения на акули по CBS Reality през юли 2015 г. Chello Central Europe ДОКУМЕНТАЛНИ 0 09-06-2015 15:10
Търся специалист по импулсни захранвания koscom Домашен майстор 8 14-11-2013 20:52
Опасни ли са базовите станции на GSM операторите? netman GSM мобилни комуникации 14 09-07-2010 08:59
НОВО: захранвания за Dreambox DM 500 s - 25 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 1 15-07-2008 02:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:40.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.