The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Монтаж и настройка на антени

Монтаж и настройка на антени Схеми, съвети и въпроси за монтаж и настройка на сателитни антени

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 21-07-2014
woooow woooow е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Мнения: 540
Благодари: 32
Получил благодарност:
206 пъти в 149 поста
Сваляния: 68
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от недкоиванов Вижте мненията
Понеже не съм никак вещ в темата, та за това още отначало попитах, та и сега пак ще питам:

При Не-настроена антена, когато се свърже приемника с конвертора, нормално ли е да показва 0% на сигнала, или трябва да е различен от 0?
Тъй като това което питам ми е неясно, а човека който ми помага за монтажа настоява, че сигнала трябва да е различен от 0 дори при ненастроена антена, почнах да търся "под вола теле", както се казва.
Вече съм изтеглил и някаква апликация за андроид за асистенция при настройката на антената и горя от нетърпение да пробвам, но не съм сигурен в наличния кабел и евентуално конвертори.
Нямаш връзка между приемника и конвертора или конвертора е сдал багажа. С това оборудване, скалата за сигнала винаги показва нещо, в порядъка на 40-50%, ако не си на спътник. След като го хванеш се вдига още и се появява ниво и на скалата за качеството.
Не си написал и колко е разстоянието на кабела от антената до приемника.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 21-07-2014
недкоиванов недкоиванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 8
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Разстоянието между антената и приемника е около 20 метра.
За да тествам конверторите мога ли да ползвам следната постановка - в стаята с приемника да закачам конверторите на кабел с малка дължина(до 1м) и да очаквам някакъв сигнал над 0 ако работят?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 21-07-2014
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,221
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от недкоиванов Вижте мненията
Разстоянието между антената и приемника е около 20 метра.
За да тествам конверторите мога ли да ползвам следната постановка - в стаята с приемника да закачам конверторите на кабел с малка дължина(до 1м) и да очаквам някакъв сигнал над 0 ако работят?
Мился че няма да получиш никакъв резултат, Това е спътникова телевизия и понякога милиметър, два движение на антената в някоя посока ти прецаква настройката. Така че най добре е с мулрицет да измериш кабела - окъсяваш от едната страна, мериш в другата, махаш късото и пак мериш - елиминираш кабела. После прегледай Фконекторите, да не са ръждясали и окислени. После е конвертора, не забравяй завъртането, като гледаш паницата ОТПРЕД, кабела да показва 7 часа (където е малката стрелка). И чак тогава насочваш антената на където сочат антените на комшиите, ползвай и ДишПоинтер-а намираш си местонахождението и гледаш към коя 'асансьорна шахта' или комин трябва да ти сочи антената. Остава само надолу-нагоре да оправиш положението докато ти излезе качеството
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #14  
Стар 21-07-2014
Аватара на Васил
Васил Васил не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Търговище
Мнения: 2,157
Благодари: 1,330
Получил благодарност:
1,087 пъти в 607 поста
Сваляния: 127
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от недкоиванов Вижте мненията
Разстоянието между антената и приемника е около 20 метра.
За да тествам конверторите мога ли да ползвам следната постановка - в стаята с приемника да закачам конверторите на кабел с малка дължина(до 1м) и да очаквам някакъв сигнал над 0 ако работят?
Правилно!Провери така дали ти работи конвертора.После проверявай кабела и всички F конектори.Ако вс е наред трябва да имаш някакъв сигнал различен от нула и без да е настроена антената.След това настройвай антената само с един конвертор.След това ще надграждаш и донастройваш.
__________________
210см руска на мотор.145см офсет с кръгов конв.на 36Е
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Васил за този полезен пост :
недкоиванов (22-07-2014)
  #15  
Стар 22-07-2014
Аватара на oldman
oldman oldman е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2011
Местоположение: Панагюрище
Мнения: 1,542
Благодари: 321
Получил благодарност:
384 пъти в 291 поста
Сваляния: 90
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от недкоиванов Вижте мненията
Понеже не съм никак вещ в темата, та за това още отначало попитах, та и сега пак ще питам:

При Не-настроена антена, когато се свърже приемника с конвертора, нормално ли е да показва 0% на сигнала, или трябва да е различен от 0?
Тъй като това което питам ми е неясно, а човека който ми помага за монтажа настоява, че сигнала трябва да е различен от 0 дори при ненастроена антена, почнах да търся "под вола теле", както се казва.
Вече съм изтеглил и някаква апликация за андроид за асистенция при настройката на антената и горя от нетърпение да пробвам, но не съм сигурен в наличния кабел и евентуално конвертори.
Когато не си на спътник HD приемниците на Булсат показват нула.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на oldman за този полезен пост :
недкоиванов (22-07-2014)
  #16  
Стар 22-07-2014
недкоиванов недкоиванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 8
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@oldman,
Благодаря за ценния отговор! Изключително важна информация, защото бях почнал теста на конверторите, който разбира се пак дава 0 и щях да ходя сигурно да търся нов, евентуално след това кабел и ... голям батак щеше да стане.
При първа възможност като си намеря асистент се качвам на покрива и ще споделя резултата.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 23-07-2014
Стивт Стивт е на линия
Дядо Мраз
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 640
Благодари: 29
Получил благодарност:
136 пъти в 96 поста
Сваляния: 28
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от недкоиванов Вижте мненията
@oldman,
Благодаря за ценния отговор! Изключително важна информация, защото бях почнал теста на конверторите, който разбира се пак дава 0 и щях да ходя сигурно да търся нов, евентуално след това кабел и ... голям батак щеше да стане.
При първа възможност като си намеря асистент се качвам на покрива и ще споделя резултата.
Колега точно за това те питах дали приемника е ХД, защото когато не си на спътника ще виждаш постоянно 0. Вземете СД приемник и с него настройте чинията!!!
__________________
САТ-ТВ Гоце Делчев
0899 77 88 68
http://xcomputersbg.com
Отговори с цитат
  #18  
Стар 28-07-2014
недкоиванов недкоиванов не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jul 2014
Мнения: 8
Благодари: 2
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Само да споделя, че я настроихме... сам не успях, но от булсат-а след като им звъннах пратиха хора и настроиха антената... всичко на око, но като си го правил толкова много пъти става за 2 минути.
Благодаря на всички за съдействието.
Само да споделя - за тези които четат и се мъчат да направят настройки - промяната в сигнала се отчиташе моментално на устройството, като момчето въртеше смело
Отговори с цитат
  #19  
Стар 09-10-2014
Аватара на Нексус
Нексус Нексус не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2012
Мнения: 53
Благодари: 31
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Темата отговаря точно на моето питане, за това допълвам тук: дано да нямате против.

Намирам се във Франция. Ще монтирам антена и два применика за Булсат. Искам да преценя до колко това е посилна задача за лаик.

Монтажа ще е на балкона, лесно достъпен, и ще се състои от антена триакс, ЛНБ Twin Inverto Black Ultra (или нещо по-добро, ако прочета и намеря такова), кабели до двата приемника. Приемниците ще са новите HD, когато най-сетне се появат в наличност.

Въпросите ми са:

1) Може ли с търпение и някоя от смартфон апликациите да намеря сателита?
2) Как ще знам, че антената е насочена точно, а не Х градуса отклонена?
3) Чета мнозина от вас да пишат за децибели и как след "уцелване" на 10дб си заслужава да се доизпипа до 14дб и повече: как става това и колко "повече" от 10? 14? 20? Над 20?
4) Ако успея с настройката на чинията - вторя кабел до втория приемник ще даде същите резултати и не е необходимо повече пипане, нали?

Благодаря за отговорите ви.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 09-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Извън всичко останало ти питал ли си дали е разрешено монтиране на антени от този род на балкона или видимо на фасадата?
__________________
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
антена, Булсатком, монтаж, на, приемник


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
монтаж на втора булсатска антена? заркопопов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 2 12-04-2014 19:21
Монтаж на сателитна антена с мотор Александър Спасов САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 12 20-01-2013 13:59
Монтаж на БУЛСАТКОМ ... WTF??? d.ivanov ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 66 26-11-2012 06:27
монтаж на сат.антена valvamp САТЕЛИТНИ АНТЕНИ 16 16-05-2010 19:18
Монтаж на сат антена bu12tras Монтаж и настройка на антени 8 07-05-2010 22:59


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 17:37.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.