The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D

ТЕЛЕВИЗОРИ - PLASMA, LCD, LED и 3D Телевизори

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 16-10-2014
темил темил не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 18
Благодари: 8
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Днес намерих този преходник - жак-чинчове, но звука от там е отвратителен. На стария Самсунг дето бях изкарал звука от скарта беше много по-добър.Не знам струва ли си да търся optical to rca or analog audio converter. Ако е като този от слушалките или подобен няма смисъл, че трудно се намира / не съм проверил в нета/
Отговори с цитат
  #22  
Стар 16-10-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от темил Вижте мненията
Днес намерих този преходник - жак-чинчове, но звука от там е отвратителен. На стария Самсунг дето бях изкарал звука от скарта беше много по-добър.Не знам струва ли си да търся optical to rca or analog audio converter. Ако е като този от слушалките или подобен няма смисъл, че трудно се намира / не съм проверил в нета/
Здравейте,
Ами нормално е от изхода за слушалки звука да е отвратителен, понеже никой тук не Ви е казал, че изхода за слушалки е "оборудван" с маломощен усилвател, вътре в телевизора, който сам по себе си добавя шум в изходния сигнал. Ако слушате на слушалки отношението полезен сигнал/шум е незабележимо, но когато вкарате този шум в усилвателя на уредбата Ви, той отново се усилва и става "по-забележим". Добавяме и факта, че ако контролирате силата на звука от телевизора, след дадено ниво усилвателя ще започне да "изкривява" сигнала. Разликата между сигнала от скарт и този от изхода за слушалки е именно това - липсата на усилвател при скарт-а, затова там сигнала не се контролира като "сила" и е лишен от шума добавен от усливателя за слушалки. Тук разбира се, човекът не говори за Hi End качество, а иска, както е казал да извлече максимума от техниката с която разполага. Аз поразгледах описанието на този телевизор и видях, че има скарт. Странно е че на някои места пише, че е само вход, а на други просто че е наличен скарт. Мислите ли, че ако има сложен скарт той може да е само входове? Нека каже някой който е пробвал. Аз лично бих пробвал с един кабел скарт към чинчове, за да съм сигурен. Ако можете вземете от някой такъв кабел и опитайте. Кабела трябва да има 6 чинча - 3 за входове и 3 за изходи.
Ако продължите да ползвате изхода за слушалки, нагласете нивото на звука от телевизора, така че усилвателя Ви да не "криви" звука и регулирайте силата на звука от аудио уредбата. Според мен така ще постигнете най-добър ефект.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 16-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Дефинирай лош звук. Аз в детската на Samsung 37C6000 имам закачен Sony TA-F45 с тонколони SS-E215V и през слушалките и през скарт звука е с еднакво качество. Не съм музикален инвалид определено и имам много добър слух. Телевизора има разни ефекти които работят само на слушалки - СРС експандер за виртуално долби - също не влошава качеството. Наистина дефинирай с научни термини къде са дефектите на звука, за който казваш, че е отвратителен.
__________________
Отговори с цитат
  #24  
Стар 16-10-2014
темил темил не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 18
Благодари: 8
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Brian Вижте мненията
Дефинирай лош звук. Аз в детската на Samsung 37C6000 имам закачен Sony TA-F45 с тонколони SS-E215V и през слушалките и през скарт звука е с еднакво качество. Не съм музикален инвалид определено и имам много добър слух. Телевизора има разни ефекти които работят само на слушалки - СРС експандер за виртуално долби - също не влошава качеството. Наистина дефинирай с научни термини къде са дефектите на звука, за който казваш, че е отвратителен.
Тук искам да отговоря и на двамата.
Преходника който ползувах /той е от стария ТВ Самсунг/ е с два аудио изход и вход , един видео и един S видео.Пробвах - не става.Имам такъв кабел - Скат/ 6 чинча но не знам как да го пробвам на този преходник с 2 изхода-R/ L Този ТВ има 1 скарт а стария 2. Не знам това има ли някакво значение
Не мога да дефинирам с научни термини звука. Завършил съм музика, но не тон режисура.Общо тона,който излиза от тонколоните е сух-дървен.Преобладават високите честоти, басите -почти ги няма,звучат като струни опънати на шпертплат, средните ч.- безлични, звука няма дълбочина , няма пълна звукова картина / липсват инструменти/ Пробвах с корекциите на усилвателя, но разлика почти няма .
Благодаря! Поздрави!
PS Проверих в нета за аудио конвертора,но го намерих чак в Китай /онлайн/, с доставката някъде към 15-16лв. Някой да ми подскаже има ли го и къде в Б-я.
Отговори с цитат
  #25  
Стар 16-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Нещо не ти е в ред кабела, вероятно масата е прекъсната или неконтактува.
__________________
Отговори с цитат
  #26  
Стар 16-10-2014
Аватара на dyldiq67
dyldiq67 dyldiq67 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Севлиево
Мнения: 142
Благодари: 253
Получил благодарност:
22 пъти в 17 поста
Сваляния: 20
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Търси във Вали Компютърс
Отговори с цитат
  #27  
Стар 16-10-2014
детроник детроник не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Sep 2014
Мнения: 74
Благодари: 3
Получил благодарност:
37 пъти в 11 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Brian може би е прав. Ако ти се губи масата може да се получи едно "балтавене" между двата канала. Това е за изхода за слушалки.
За скарта - с тези преходници е малко несигурно, а и ако ползваш същия чинч-чинч кабел с който пробваш от изхода за слушалки е още по-несигурно. Нали си от Варна? Виж това: http://www.elimex.bg/product/51501/cable-scart-11.html
Такъв кабел ти трябва за теста от скарта. най често жълтите чинчове са видео вход/изход а бяло и червено са ляв-десен аудио вход/изход.
Щеше да е добре, ако някой сподели дали е пробван скарта за двупосочност при тези модели на самсунг, но щом няма, то ти остава да пробваш сам.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на детроник за този полезен пост :
темил (19-10-2014)
  #28  
Стар 16-10-2014
Аватара на atuani
atuani atuani не е на линия
TV Мастер Джедай
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Местоположение: BG - RUSE , парабола 2.20 см
Мнения: 7,504
Благодари: 7,524
Получил благодарност:
6,348 пъти в 2,923 поста
Сваляния: 86
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от детроник Вижте мненията
Ами нормално е от изхода за слушалки звука да е отвратителен, понеже никой тук не Ви е казал, че изхода за слушалки е "оборудван" с маломощен усилвател, вътре в телевизора, който сам по себе си добавя шум в изходния сигнал. Ако слушате на слушалки отношението полезен сигнал/шум е незабележимо, но когато вкарате този шум в усилвателя на уредбата Ви, той отново се усилва и става "по-забележим". Добавяме и факта, че ако контролирате силата на звука от телевизора, след дадено ниво усилвателя ще започне да "изкривява" сигнала. Разликата между сигнала от скарт и този от изхода за слушалки е именно това - липсата на усилвател при скарт-а, затова там сигнала не се контролира като "сила" и е лишен от шума добавен от усливателя за слушалки. Тук разбира се, човекът не говори за Hi End качество, а иска, както е казал да извлече максимума от техниката с която разполага. Аз поразгледах описанието на този телевизор и видях, че има скарт. Странно е че на някои места пише, че е само вход, а на други просто че е наличен скарт. Мислите ли, че ако има сложен скарт той може да е само входове?
Сравнително точно изказване на колегата детроник
Като хайфисти вярвам не очаквате чудеса на звук от ТВ ?
Тук електрониката няма нищо общо с динамиката на висококачествените плеъри, усилватели и други hi-fi уредби те са с много по-малък собствен шум ,просто няма място за сравнение.
Та моя съвет е ако разполагате със сат ТВ приемник сигнала от него директно към стъпало , в случай че нямате такъв използвате скарта на ТВ -то (ако е пълен) ,тук звука е най- малко деформиран ,както е описал колегата детроник >> https://www.google.bg/search?q=%D1%8...w=1120&bih=525
__________________
2.20 IPBOX 910 HD DGS <a href=http://www.radikal.ru target=_blank><a href=http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg target=_blank>http://s018.radikal.ru/i500/1503/0c/e5b71085eee3.jpg</a></a>
TV SONY XR-65A83KAEP OLED+ TV Hitachi 55 4K+VU ZERO 4K H96-Pro-Plus-S912

Последно редактирано от atuani : 16-10-2014 на 22:38
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на atuani за този полезен пост :
темил (19-10-2014)
  #29  
Стар 17-10-2014
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

А аз като инженер който не е спрял да чете всеки ден пдф-и мога да ти кажа, че съвременните ИС маломощни усилватели за слушалки са с ки 0,01% и динамика 110дб, а на входа сигнала е с не повече от 80дб динамика. Това дето ми го пишете беше навремето! Намерете ми един отворен телевизор, вижте му усилвателя на слушалките и му вижте характеристиките. Не знам за 5000 ама от 6000 нагоре със сигурност различава слушалки/високоговорители и е с различни усилватели за тях съответно!
Качеството на усилвателя за слушалки е по-добро от сигнала на входа!!!
__________________
Отговори с цитат
  #30  
Стар 17-10-2014
мнн мнн не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2010
Мнения: 740
Благодари: 24
Получил благодарност:
152 пъти в 109 поста
Сваляния: 269
Ъплоуди: 0
По подразбиране

виж тази тема: http://dtv-bg.com/showthread.php?t=33193
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на мнн за този полезен пост :
темил (19-10-2014)
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
Връзка, на, стерео, със, Телевизор, уредба


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 4 (0 членове и 4 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Външен стерео радио тунер скиптар ОБЩИ ДИСКУСИИ за цифрова телевизия 0 19-12-2013 17:01
Кои канали при Виваком сат тв са стерео noirdeto ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 0 17-10-2012 16:30
Кои български телевизии се излъчват със стерео звук? Дато EPG - TV ПРОГРАМИТЕ - Какво, Къде и Кога може да се гледа 3 16-06-2012 17:40
Продавам Стерео Hi-Fi усилвател NAD C356 BEE ionicle Приключили продажби 0 21-11-2011 19:15
МУЗ-ТВ ТЕСТИРУЕТ СТЕРЕО-ВЕЩАНИЕ berks Новини 0 23-08-2009 23:23


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 10:48.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.