The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #11  
Стар 06-05-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: dreambox и WIFi

Непременно пиши. Ще се радваме да споделиш своя опит с приемника.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 08-06-2008
goranb3 goranb3 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 17
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: dreambox и WIFi

Хеи здравеите!То е малко късничко ама какво да правя.Значи тези дни съм почивка и реших да си поиграя с боксчето а именно да му вкарам нет от лаптопа.За съжеление се натъкнах на проблемче.Вземам си аз нет от съседа посредством лаифито на лаптопа но по кроснатия кабел от лан картата на компа до бокса няма.Интересното в случая е 4е ми изписва че нещо не може да се разпознае връзката с бокса.Сменях аипи адреси ама нищо.Ако може да помогнете ще съм благодарен :?:
Отговори с цитат
  #13  
Стар 08-06-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: dreambox и WIFi

Цитирай:
Първоначално написано от goranb3
Хеи здравеите!То е малко късничко ама какво да правя.Значи тези дни съм почивка и реших да си поиграя с боксчето а именно да му вкарам нет от лаптопа.За съжеление се натъкнах на проблемче.Вземам си аз нет от съседа посредством лаифито на лаптопа но по кроснатия кабел от лан картата на компа до бокса няма.Интересното в случая е 4е ми изписва че нещо не може да се разпознае връзката с бокса.Сменях аипи адреси ама нищо.Ако може да помогнете ще съм благодарен :?:
Шерни WiFi картата на лаптопа под Win-a към жичната карта ... дай ИП на жичната и на бокса и трябва да текне нета ... 8)
Отговори с цитат
  #14  
Стар 08-06-2008
goranb3 goranb3 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 17
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Post Re: dreambox и WIFi

Аха,то хубаво ама ако може да ми обясниш къде трябва да вляза и как точно да го направа 4е компа ми е внос от Испания и на испански направо съм се омотал като пиле в калчище.Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #15  
Стар 08-06-2008
goranb3 goranb3 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 17
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: dreambox и WIFi

А,забравих да кажа че съм с windows vista home basic.Ако ,може някои да помогне
Отговори с цитат
  #16  
Стар 08-06-2008
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране Re: dreambox и WIFi

Цитирай:
Първоначално написано от goranb3
А,забравих да кажа че съм с windows vista home basic.Ако ,може някои да помогне
А направо ме разби Виста на испански ужас ... в ХП става от Контрол панел-а - Мрежви връзки - избираш картата - десен клавиш - Properties - Advanced - позволяваш Internet Connection Sharing и посочваш към коя карта - потвърди - ок - рикънект към нета и си ти ... ама на Вистаааааа .... :roll:

п.с. Защо не започнеш с преинсталация с Джам ХП за да нямаш главоболие за в бъдеще ...
Отговори с цитат
  #17  
Стар 09-06-2008
goranb3 goranb3 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 17
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: dreambox и WIFi

Здравеите пичове!След дългата ми борба с моят дриимбокс 500 и лаптопа с windows vista успях да пусна нет на бокса.Реших да си подновя клучетата директно от сървра на набило сат от дриима но нищо нестава т.е свалят се, инсталират се в бокса но уви нищо не тръгва имам предвид пакета на диги тв.Незнам мойе би нещо съм ресетнал емулаторите ли незнам ?Дръгото нещо което ми направи впечетление е че след пускането на нет в бокса и инсталирането на един скин се появи в йълтия панел следното...Nabilo cccam info,teletex,start ngard rekording,stop ngard recordink.Ako мойе някои да помогне с тези клучета и емулатори ще съм благодарен
Отговори с цитат
  #18  
Стар 09-06-2008
goranb3 goranb3 не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 17
Благодари: 0
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: dreambox и WIFi

Ако може някои да ми прати програмата CUTE FTP за да мога поне ръчно да си вкарвам софткама ще съм му благодарен
Отговори с цитат
  #19  
Стар 09-06-2008
Аватара на goiko
goiko goiko не е на линия
зрител
 

Дата на присъединяване: Apr 2008
Мнения: 56
Благодари: 4
Получил благодарност:
2 пъти в 2 поста
Сваляния: 12
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: dreambox и WIFi

Цитирай:
Първоначално написано от goranb3
Здравеите пичове!След дългата ми борба с моят дриимбокс 500 и лаптопа с windows vista успях да пусна нет на бокса.Реших да си подновя клучетата директно от сървра на набило сат от дриима но нищо нестава т.е свалят се, инсталират се в бокса но уви нищо не тръгва имам предвид пакета на диги тв.Незнам мойе би нещо съм ресетнал емулаторите ли незнам ?Дръгото нещо което ми направи впечетление е че след пускането на нет в бокса и инсталирането на един скин се появи в йълтия панел следното...Nabilo cccam info,teletex,start ngard rekording,stop ngard recordink.Ako мойе някои да помогне с тези клучета и емулатори ще съм благодарен
Нещо не си го докарал , това " Nabilo cccam info " май е само инфо , не кам .
Натискаш два пъти жълтия бутон , два пъти ОК и търсиш " CCcam 2.0.9 compiete " , теглиш , инсталираш и излизаш , докато ти се появи картина . След това натискаш син бутон и горе в " Default CAM " активираш " CCcam 2.0.9 " и си готов . Ако искаш втори добър кам ( според мен ) отиваш в http://www.upload.satforum-bg.com/index ... abilo/Cams и теглиш " mgcamd130a-NewCS160_nab.rar " ( там инсалацията е малко по-особена ) разархивираш и с " Total Commander " който можеш да изтеглиш от http://www.upload.satforum-bg.com/index ... i/Dreambox прехвърляш разархивирания файл в папка [ tmp ] на пиемника след което два пъти жълт бутон на дистанционото , веднъж надолу " Manual Install Panel " инсталираш и си готов . Ключове и други неща се качват с " Total Commander " . Ключовете за камовете се намират в папка /var/keys/ . Успех !
Отговори с цитат
  #20  
Стар 10-06-2008
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране Re: dreambox и WIFi

В момента и аз съм с mgcamd130. Ключетата се теглят и веднага тръгва Digito. Ако своевременно не ъпдейтват обаче, може и да не ти тръгне. Откак почна еврото си сменят ключовете като луди и пак гледаме
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
dreambox, wifi


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 2 (0 членове и 2 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Usb лан карта ( не wifi, a lan) mit DREAMBOX 0 17-02-2011 12:25
Питане за WIFI radionov AZBOX 2 13-06-2010 11:40
800hd+wifi на usb bgaart DREAMBOX 5 29-04-2010 16:17
KATHREIN UFS 910 HD wifi ? Джамайка KATHREIN 12 02-12-2009 21:47
BBC TV през WIFI ТИНТИН Новини 0 18-04-2009 22:07


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 21:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.