The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Настройки на рутери

Настройки на рутери Как да настроите вашия рутер така, че да имате достъп до вашия сателитен приемник, или как да защитите вашия приемник от нежелан достъп отвън.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 20-07-2011
Аватара на emskia
emskia emskia не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Ibiza
Мнения: 323
Благодари: 151
Получил благодарност:
32 пъти в 22 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране Linksys WRT160NL

Вчера си взех горепосочения рутер,но чак днес се захванах с него и големи ядове!!! Като за начало мислех да му сложа домата,но се оказа че няма за него и му инсталирах dd-wrt. След това му направих основните настройки като вид на интернет протокол,име и парола на потребителя на интернет. Клонирах мак адреса, но след като почнах да търся опцията за TTL-a се оказа че трябва да си напиша командата сам ( iptables -t mangle -I PREROUTING -i ppp0 -j TTL --ttl-set 10).
Някой може ли каже какво ми липсва защото до сега бях със 54GL,но той е с домата и нещо май ми куца настройката на новия рутер.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21-07-2011
ВАНКАТА66 ВАНКАТА66 не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Plovdiv
Мнения: 53
Благодари: 32
Получил благодарност:
10 пъти в 8 поста
Сваляния: 157
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз имам същия рутер и много ядове.Не успях под DDWRT да го пусна със защитена мрежа WiFi. Пробвах с различните версии на DDWRT и все тая.Върнах му си оригиналния софт и сега така работи.Не съм доволен - имах и прекъсвания в мрежата искаше рестарт и т.н.
Не съм си играл много много да го полирам, ама си мисля че и той не позволява много действия. Желая Ви успех!
__________________
Atemio Nemesis, EMP S8/1PCP-W2, TD110 multifeed(13E,19E,23Е,):3xInverto black Ultra,Hirschmann 135 multifeed(28E, 36E, 39E):Inverto black Ultra, Inverto black Pro, Triax TWIN 0.3dB
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21-07-2011
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

На всички на които им предстои покупка на SOHO рутер горещо препоръчвам WR1043ND на TP-LINK. До скоро ползвах Linksys WRT150N и разликата е очевидна. TP-Link-a e с 4 гигабитови LAN порта и с 300 N WIFI и USB порт. Естествено прошит с OpenWRT и до момента сложих благинката minidlna и външен USB SATA форматиран на EXT4 за swap и storage. Трафикът към диска е скромен 4MB/sec, но ми стига от един телевизор и 2 компа да гледам 3 различни mkv да тегля торент с максимума на доставчика и всичко това срещу 25 % CPU load.Кинтите за рутера са около 85-90 лв.
За сега е стабилен. Адски ми се искаше да сложа cccam сървър че да се отърва от фаусто и един шарешщ лаптоп но.. засега май няма подходяща компилация за него. Ако някой има опит бих се радвал да сподели
Остават ми експерименти с външен USB powered hub за да мога да си сложа и принтер споделен през него. Изобщо готина машинка. За специфични приложения може да поддържа VLAN но нямам наблюдения. Може би скоро когато си пусна и VOIP през него ще споделя.
Що се отнася до доматения фърмуер... не ме кефи.. препоръчвам ddwrt за хора с уиндоус навици за конфигуриране ( с мишка ) а иначе най-читавото и икономично животно си е open-wrt.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.

Последно редактирано от om63 : 21-07-2011 на 07:53
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21-07-2011
Миро Миро не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: София
Мнения: 384
Благодари: 96
Получил благодарност:
138 пъти в 64 поста
Сваляния: 64
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emskia Вижте мненията
Вчера си взех горепосочения рутер,но чак днес се захванах с него и големи ядове!!! Като за начало мислех да му сложа домата,но се оказа че няма за него и му инсталирах dd-wrt. След това му направих основните настройки като вид на интернет протокол,име и парола на потребителя на интернет. Клонирах мак адреса, но след като почнах да търся опцията за TTL-a се оказа че трябва да си напиша командата сам ( iptables -t mangle -I PREROUTING -i ppp0 -j TTL --ttl-set 10).
Някой може ли каже какво ми липсва защото до сега бях със 54GL,но той е с домата и нещо май ми куца настройката на новия рутер.
А защо не си взе Е2000? Той е горе-долу на същите пари, но е с по-нов хардуер, работи с домата, има гиагбитови портове, работи на 2.4 ГХЗ или на 5 ГХз. И няма ядове с него. Ти не четеш ли, не се ли съветваш с някой преди да купуваш?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21-07-2011
Аватара на emskia
emskia emskia не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Ibiza
Мнения: 323
Благодари: 151
Получил благодарност:
32 пъти в 22 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Миро Вижте мненията
А защо не си взе Е2000? Той е горе-долу на същите пари, но е с по-нов хардуер, работи с домата, има гиагбитови портове, работи на 2.4 ГХЗ или на 5 ГХз. И няма ядове с него. Ти не четеш ли, не се ли съветваш с някой преди да купуваш?
Наложи се изневиделица да взема рутер и нямах много време за размисъл. Сега ще пробвам със open-wrt да стане
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21-07-2011
Аватара на netman
netman netman не е на линия
Жичкаджия
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: Бургаско
Мнения: 1,815
Благодари: 400
Получил благодарност:
301 пъти в 146 поста
Сваляния: 114
Ъплоуди: 1
По подразбиране

И защо се наши с тоя скъп боклук, вместо за 90лв тъп линк 1043
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21-07-2011
Аватара на emskia
emskia emskia не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Ibiza
Мнения: 323
Благодари: 151
Получил благодарност:
32 пъти в 22 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от netman Вижте мненията
И защо се наши с тоя скъп боклук, вместо за 90лв тъп линк 1043
не аз го купувах а баща ми. сега ще се потя с него докато не го направя и нмоля без критики а само помощни коментари
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21-07-2011
alexi alexi не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: София
Мнения: 191
Благодари: 47
Получил благодарност:
44 пъти в 23 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

При мен 160NL с DD-WRT си работи без никакви грижи.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21-07-2011
Аватара на emskia
emskia emskia не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2010
Местоположение: Ibiza
Мнения: 323
Благодари: 151
Получил благодарност:
32 пъти в 22 поста
Сваляния: 58
Ъплоуди: 0
По подразбиране

ей ся май го усрах!!! тръгнах да го ъпгрейдвам със open-wrt http://downloads.openwrt.org/backfire/10.03/ar71xx/ след като прочетох тук http://wiki.openwrt.org/toh/linksys/wrt160nl и сега нямам достъп до рутера и постоянно мига стнедбай лампичката. Ако някой знае за начин за поправяне на проблема без JTAG моля да съдейства.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21-07-2011
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Значи е крайно време да се кротнеш да прочетеш внимателно openwrt инструкциите. Това че лампата стендбай мига не значи че си брикнал рутера. Може да имаш все пак достъп до него през tftp. Прочети малко. Даже прочети повече.. пет пъти и един път режи. Надали някой вместо теб ще седне да чете за рутер който няма. Идеята е чете се .. чете се чете се.. после се кръстиш и флашваш. JTAG е крайна .. ама наистина крайна мярка едва след като се е пробвало през tftp и serial. Съжалявам но съм на 120 км северно от тебе.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
linksys, wrt160nl


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Linksys WRT54GL netman Настройки на рутери 31 05-01-2012 14:25
Продавам: Рутер Linksys WRT54GL Цец0 Приключили продажби 3 26-05-2011 15:11
Linksys WRT160NL, наследника на класическия WRT54GL netman Настройки на рутери 28 07-04-2011 01:23
Помощ за портове на Linksys sakry DREAMBOX 10 03-09-2010 14:59
Linksys WRT320N ТИНТИН КОМПЮТРИ и периферия 1 04-10-2009 18:09


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 16:15.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.