The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #51  
Стар 27-09-2020
Аватара на Бернар
Бернар Бернар не е на линия
Пингвин
 

Дата на присъединяване: Oct 2017
Местоположение: София
Мнения: 111
Благодари: 56
Получил благодарност:
33 пъти в 21 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Като се замислим, то те парите са отдавна ЦИФРОВИ
Превеждат ти заплата - гледаш едни цифри на екрана ...


Земята + 5% - PDF



Отговори с цитат
  #52  
Стар 27-09-2020
Светия Дух Светия Дух не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2016
Местоположение: София
Мнения: 2,698
Благодари: 432
Получил благодарност:
865 пъти в 540 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

За първи път в България има отрицателни лихви по депозитите на фирмите

Прочети повече в Blitz.bg: https://blitz.bg/ikonomika/takova-ne...ews771828.html
Отговори с цитат
  #53  
Стар 28-09-2020
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Бернар Вижте мненията
Като се замислим, то те парите са отдавна ЦИФРОВИ
Превеждат ти заплата - гледаш едни цифри на екрана ...


Земята + 5% - PDF



Това не е от значение и не е проблем. За мен дори би било много по-удобно. Има държави в кито всички плащания вече са електронни и почти не се използват банкноти и монети. Не носиш пари в себе си, не мислиш колко си взел и дали ще ти стигнат, не се притесняваш дали циганетата на паркинга пред лидл няма да те преджобят и да ти вземат портфейла преди да напазаруваш. Разполагаш с парите си навсякъде и по всяко време. А платформи като Епъл Пей, Гугъл Пей, Ми пей, и други пей.... позволяват плащания чрез мобилно устройство като смартфон например или часовник, които носим навсякъде. На мен например ми е много по-удобно преди да вляза в магазина да се ровя за портфейл в колата, да търся пари, монети и тн. Дори вече излизам без портфейл, само документите си взимам.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #54  
Стар 28-09-2020
deepd deepd е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Nov 2012
Мнения: 54
Благодари: 3
Получил благодарност:
14 пъти в 11 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SatMan Вижте мненията
По неизвестни на никому причини, НАП, КАТ, общини и др. държавни организации, приемат само български дебитни и кредитни карти.
Имам роднини, които опитаха да платят с холандска дебитна карта МАЕСТРО такса за лични документи и греда. Не можелоооо.
Друг случай за опит да се плати данък МПС с англисйка ВИЗА карта, пак същото.
Обяснение няма.

Януари съм платил с револют за такса задграничен паспорт без проблеми.
Хората още не осъзнават как да боравят с тия карти. Не четат достатъчно тънкостите и условията и после реват, че им блокирали сметките или цакали с курса.
Много ясно, че когато искаш с някаква валута да платиш трябва да го използваш(самата смяна става в апликацията) през седмицата в работно време и че уикенда или празниците е греда. Ама кой да чете или да се интересува. То вярно се иска и време за това.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 28-09-2020
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от deepd Вижте мненията
Януари съм платил с револют за такса задграничен паспорт без проблеми.
Хората още не осъзнават как да боравят с тия карти. Не четат достатъчно тънкостите и условията и после реват, че им блокирали сметките или цакали с курса.
Много ясно, че когато искаш с някаква валута да платиш трябва да го използваш(самата смяна става в апликацията) през седмицата в работно време и че уикенда или празниците е греда. Ама кой да чете или да се интересува. То вярно се иска и време за това.
Аз за 35 години не съм видял българин да чете.
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на vasilstf за този полезен пост :
111111 (28-09-2020)
  #56  
Стар 28-09-2020
Аватара на register
register register не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 2,505
Благодари: 3,241
Получил благодарност:
1,465 пъти в 670 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
Има държави в кито всички плащания вече са електронни и почти не се използват банкноти и монети. Не носиш пари в себе си, не мислиш колко си взел и дали ще ти стигнат, не се притесняваш дали циганетата на паркинга пред лидл няма да те преджобят и да ти вземат портфейла преди да напазаруваш. Разполагаш с парите си навсякъде и по всяко време. А платформи като Епъл Пей, Гугъл Пей, Ми пей, и други пей.... позволяват плащания чрез мобилно устройство като смартфон например или часовник, които носим навсякъде. На мен например ми е много по-удобно преди да вляза в магазина да се ровя за портфейл в колата, да търся пари, монети и тн. Дори вече излизам без портфейл, само документите си взимам.
те в тия държави пак могат да те преджобят, дистанционно и дигитално, секъф пей къде и колко си платил и какво си купил се записва, после се продава на заинтересуваните,
а на кеш никой не се мръщи, и никой няма да има досие къде, какво и колко купуваш
да не говорим, че кеша развързва езици, отваря прозорчета, сваля дрешки, затваря очи, пълни чекмеджета, бута парламенти - а пробвай с пей
__________________
ред сълзи
ред сополи
ред дафинов лист
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на register за този полезен пост
111111 (29-09-2020), an (29-09-2020), Генадий Лачев (29-09-2020)
  #57  
Стар 29-09-2020
Аватара на vasilstf
vasilstf vasilstf не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Mar 2012
Мнения: 2,154
Благодари: 565
Получил благодарност:
775 пъти в 526 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

@register, напълно съм съгласен с теб. И накрая като отидеш в банката и искаш пълна разпечатка на разходите, излизат всяка седмица плащания в различни бардаци и сексшопове, за к**ви и секс играчки. И ходи обяснявай на жената къде отишли парите от заплатата....
__________________
*** 80cm (13E - 19,2E - 23,5E) *** 80cm (0,8W - 1,9E) *** 60cm (39E - 45/46E) *** Zgemma H9 Combo *** Panasonic viera TX-L42E30E ***
Отговори с цитат
  #58  
Стар 29-09-2020
SatMan SatMan е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Местоположение: Пловдив
Мнения: 96
Благодари: 16
Получил благодарност:
12 пъти в 11 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от deepd Вижте мненията
Януари съм платил с револют за такса задграничен паспорт без проблеми.
Хората още не осъзнават как да боравят с тия карти. Не четат достатъчно тънкостите и условията и после реват, че им блокирали сметките или цакали с курса.
Много ясно, че когато искаш с някаква валута да платиш трябва да го използваш(самата смяна става в апликацията) през седмицата в работно време и че уикенда или празниците е греда. Ама кой да чете или да се интересува. То вярно се иска и време за това.
С Револют не съм пробвал, защото имам българска дебитна карта.
Споменах за опит за плащане в паспорна служба Пловдив с карта Maestro на ING банка Нидерландия.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 29-09-2020
Аватара на кокович
кокович кокович не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Стара Загора
Мнения: 919
Благодари: 560
Получил благодарност:
446 пъти в 259 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ogibo Вижте мненията
Revolut и аз го ползвам от година-две, но в редки случаи. Предимно за плащане в алито. Проблема е че с тази карта не можеш да плащаш към НАП например. От скоро ми се върти в главата да заменя и фирмената си сметка с нещо подобно, та ако някой има информация за финтек компания предлагаща BG IBAN с възможност за разплащане към НАП нека сподели.
За да не става като реклама, потърси в Гугъл Пейсера за фирмена сметка. Имаш БГ IBAN в Пощенска с което захранваш сметката, 0 лева на месец обслужване, 7-15 евро са най скъпите преводи извън ЕУ и евро, преводи в Евро в ЕУ -- 0,20 EUR, Поддържа преводи към бюджета и плащания в Н@П, преводи в лева в БГ са 1 лев. Откриването става онлайн. Първо на ФЛ, после фирмената и отнема не повече от 24 часа.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на кокович за този полезен пост :
ogibo (29-09-2020)
  #60  
Стар 29-09-2020
Аватара на TUISTERa
TUISTERa TUISTERa не е на линия
Голямо мрънкало
 

Дата на присъединяване: Dec 2009
Местоположение: Assenovgrad, Bulgaria
Мнения: 4,023
Благодари: 728
Получил благодарност:
1,747 пъти в 977 поста
Сваляния: 37
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vasilstf Вижте мненията
@register, напълно съм съгласен с теб. И накрая като отидеш в банката и искаш пълна разпечатка на разходите, излизат всяка седмица плащания в различни бардаци и сексшопове, за к**ви и секс играчки. И ходи обяснявай на жената къде отишли парите от заплатата....
Да , ти па ни обяснявай че са те преджобили, сигурно при жена ти минава
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
00, банки, депозитите, Лихвата, някои, ПО, стигна


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Две банки и фонд придобиват Булсатком аас ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 47 19-12-2019 21:37
Пекъсване на някои канали РАДИЧ ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА ВИВАКОМ ТВ САТ - Цифрова сателитна телевизия 8 05-07-2016 15:00
някои да има проблемии с AXN ? Чейн ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА БУЛСАТКОМ - Твоят дигитален свят 21 07-11-2014 01:45
Да започнем с някои коледни промоции SKY DIGITAL ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 24-11-2012 21:36
Проблем с някои канали Ради КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] 6 11-05-2010 21:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 14:38.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.