The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ

МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ Настройки на мотори и позиционери за сателитни антени.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 16-03-2011
Аватара на lordzerg
lordzerg lordzerg не е на линия
Zerg
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 111
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране Проблем с мотор ДМ3800 и дреам 500с

проблемът е че от няколко дена този мотор зе да се еб*ва нещо когато го кефне завърта и незнам от какво се получи.

направих му резет нагласих си сателитите наново пак и не се оправи, преинсталнах софта и пак не се оправя. един мой човек ми каза че е от адаптера на приемника не му стига тока(те са китаиски) но пък как е работил до сега и изведнъж почна да не върти . ааа, забравих да спомена,че от копчетата Е W на мотора си се върти пробвах но имам чуството, че някой път се върти по бавно някои път по бързо незнам вече какво става, помагайте ако се сещате нещо.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16-03-2011
Аватара на nokia n96
nokia n96 nokia n96 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 366
Благодари: 269
Получил благодарност:
130 пъти в 84 поста
Сваляния: 97
Ъплоуди: 2
Post Проблем

Колега виж тук тази тема http://www.dtv-bg.com/showthread.php?t=12526
__________________
Vu solo 4K параболи 1x142,1x180 1x 210,2X360см- offsets 1x270см 1xTriax TD88-multifeed,Hirshmann 90 + 2x90 1x120 1x135 Diseq emp centauri 8x1 +5 diseq 4/1 Сателити;-30W, 5W/4W,4,8Е ,9Е, 10Е,13E 16E,19Е,23,5E,28Е,31,5Е,39E,42E 45E/46E,52/53Е
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16-03-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Колега, ако доскоро приемникът е въртял мотора, не бих търсил проблема в тунера или захранването. Времето се постопли и вероятно са се прецакали връзките с конекторите по мотора или конвертора. тръгни от там.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16-03-2011
Аватара на lordzerg
lordzerg lordzerg не е на линия
Zerg
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 111
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

връзките са добре направени и има едни гумени уплътнения които вървят с мотора и пазят от вода ...

не знам дали е от тях но ще ги проверя утре. но ако е от връзките няма ли да ми прави проблеми докато гледам ? защото нямам проблем само въртенето е проблемно...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18-03-2011
Triax Triax не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 484
Благодари: 2
Получил благодарност:
98 пъти в 87 поста
Сваляния: 56
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Е*авах се с един Н-Н мотор, който безпричинно сам тръгваше да върти...какво ли не правих...нема оправия. Явно е прецакана електроника и лечението е - нов...
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на Triax за този полезен пост :
  #6  
Стар 18-03-2011
Аватара на lordzerg
lordzerg lordzerg не е на линия
Zerg
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 111
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ако сам тръгва да върти явно си омесил запомнените от него стандартни позиции с тези които ти си направил. и като пример ще дам:
Добавяш си нов сателит например 13Е и не нагласяш позиция в мотора за него и после като дадеш да завърта към него то го търси в запомнените позиции и върти на някаде...

а при мен проблема е че не иска да завърти, само когато иска върти.
вчера от много опити установих едно нещо което мисля че, не е причината в връзки или това за изгорелия предпазител които трябва да се свърже с мост.
Значи като изтрия всички позиции и си оставя например само 39Е и мотора си е нагласен за него след това добавям 13Е и отивам на настроики на мотор , по дефолт ми е на 39 и с стрелките въртя мотора наляво и дясно
и се върти абсолютно всеки път сигурно 30 пъти го завъртях без пропуск , но когато избера от менюто горе 13Е и някои транспондер който ще търся , мотора спира да върти евентуално след 2-3 минути може да се завърти след като съм му задал 10 пъти да се върти...
започнах да си мисля че е нещо от софта а и много си играх с satelite.xml
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18-03-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Факта, че веднъж върти бързо, друг път- бавно, при положение че се командва от бутоните при една и съща зададена поляризация означава или кабелен проблем, или проблем в тунера. При положение, че механиката на мотора е наред. Приемам, че конвертора е напълно изправен, не споменаваш за проблеми в приемането.
@valeto, бях споменал някъде, че H-H моторите задължително се заземяват. Точно заради такива проблеми. Причиняват се от все по-калпавите импулсни захранвания по уредите. Няма отърване, зануляването влошава нещата.

Последно редактирано от dodo_pv : 18-03-2011 на 22:39
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19-03-2011
Аватара на lordzerg
lordzerg lordzerg не е на линия
Zerg
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 111
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

някъде четох че мотора върти на 13 или на 18 волта зависи колко му подава приемника и от това зависи скоростта му, утре(събота) ще проверя кабелите но се съмнявам нещо да им е станало...
прочете ли последния ми пост където писах ,че когато отворя настройките на мотора и без да бутам сателита и транспондера а директно започна да въртя с стрелките няма никакъв проблем с въртенето . това ме навежда на мисълта че не е от кабелите. а когато избера друг сателит да кажем 13Е или 23.5Е и някои транспондер и тогава ако се помъча да го завъртя и спича не мръдва и така след 6-7 опита може да тръгне да върти после пак спира. а ако излезя навън и натисна бутоните тогава завърта винаги.
от тия неща мисля че не е [s]кабели, ток, предпазителя вътре[/s]
имам чувството че е от satellites.xml

Последно редактирано от lordzerg : 19-03-2011 на 02:53
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на lordzerg за този полезен пост :
boss_chess (21-03-2011)
  #9  
Стар 19-03-2011
Аватара на lordzerg
lordzerg lordzerg не е на линия
Zerg
 

Дата на присъединяване: Dec 2010
Мнения: 111
Благодари: 2
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

интересно, днес върти без проблеми нагласих до сега 5-6 сателита. вече почти съм сигурен че става нещо от жегата , но какво става незнам....
дайте идея
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19-03-2011
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,427
Благодари: 861
Получил благодарност:
855 пъти в 550 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lordzerg Вижте мненията
някъде четох че мотора върти на 13 или на 18 волта зависи колко му подава приемника и от това зависи скоростта му, утре(събота) ще проверя кабелите но се съмнявам нещо да им е станало...
прочете ли последния ми пост където писах ,че когато отворя настройките на мотора и без да бутам сателита и транспондера а директно започна да въртя с стрелките няма никакъв проблем с въртенето . това ме навежда на мисълта че не е от кабелите. а когато избера друг сателит да кажем 13Е или 23.5Е и някои транспондер и тогава ако се помъча да го завъртя и спича не мръдва и така след 6-7 опита може да тръгне да върти после пак спира. а ако излезя навън и натисна бутоните тогава завърта винаги.
от тия неща мисля че не е [s]кабели, ток, предпазителя вътре[/s]
имам чувството че е от satellites.xml
Тук си написал нещо доста по-различно, колега! От по-предния ти пост се разбира, че при натискането на бутоните отвън, моторът върти с различна скорост. Или аз съм глупак и не разбирам какво чета.
Тук казваш, че проблемът възниква определено при два конкретни спътника, което означава проблем в червячното колело. Заклинва. Сега пиши откога ти е мотора и дали можеш сам да си настройваш дъгата, за да дам някой и друг жокер. Преди да пишеш пак, префлашни приемника и вземи друг конвертор на заем, защото наложи ли се да се пипа мотора, ще отиде много труд и време.
Успех!
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
500с, ДМ3800, дреам, мотор, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Дрийм 500с и мотор diseqc 1.2 koscom DREAMBOX 0 22-02-2011 12:05
Дреам 500 ХД проблем с тунера oldjoshua DREAMBOX 32 20-12-2010 10:20
Проблем с Дреамбокс 500с Luscious DREAMBOX 13 23-09-2010 20:32
Стойка и мотор-евентуален проблем... Момчил-Търговище МОТОРИ И ПОЗИЦИОНЕРИ 9 06-08-2010 19:15
Проблем - офестова антена с мотор Anthony Монтаж и настройка на антени 12 15-07-2009 08:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 18:11.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.