The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Цифрови приемници - Техническа информация, Ревюта и Презентации > Общ раздел за MIPS-приемници

Общ раздел за MIPS-приемници Всякакви дриймове, ву-та, екстренди и азбоксове с Енигма. Тук се коментират главно имиджите, сходните скинове, плъгини и всичко останало.

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 12-11-2011
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Колега ето така трябва да ти изглеждат настройките

Отговори с цитат
  #12  
Стар 13-11-2011
painkillerbg painkillerbg не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 156
Благодари: 536
Получил благодарност:
29 пъти в 16 поста
Сваляния: 92
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hitman Вижте мненията
Колега ето така трябва да ти изглеждат настройките

Благодаря ти, направих всичко каквото има на скрийн шота, единствено нямам тая последната опция Tone Amplitude, Дето си я задал 800mV.При мен не съществува.Та така или иначе не иска да зацепи.Много си мисля,че това е софтуер,защото още като избера опцията автоматично сканиране и директно ми отваря грешка при сканиране без да се замисли.Пробвах и ръчно, там има и опция мултисат, там като задами пусна да сканира ми дава, че не може да стане и да се проверят настройките на тунера.Да не би да има някакви други настройки на самия тунер, които не са в тунерконфигурацията.Изръчках всичко и няма...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 13-11-2011
painkillerbg painkillerbg не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 156
Благодари: 536
Получил благодарност:
29 пъти в 16 поста
Сваляния: 92
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Пробвах ръчно да въвеждам транспондерите и при трите сателита се сканират, и после ги отварям.Проблема е само при автоматичното сканиране, само там ми дава грешка. Възможно ли е дайзека да е нещо зависнал или проблема да е софтуерен. Имате ли идея как да изляза от тая ситуация?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 13-11-2011
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

Не съм ползвал автоматично сканиране. Винаги ползвам ръчно, като или избирам транспондер на който знам че се предават и мрежовите настройки и съответно избирам и мрежово търсене или избирам цял сателит - така за дадения сателит нарежда всички актулани канали.
Виждам че ползваш български в системните менюта - там не съм сигурен какво е името на "мрежово сканиране" но трябва да е нещо подобно, на английски е network scan като има възможност yes/no
Отговори с цитат
  #15  
Стар 13-11-2011
painkillerbg painkillerbg не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 156
Благодари: 536
Получил благодарност:
29 пъти в 16 поста
Сваляния: 92
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PhilipZ Вижте мненията
Не съм ползвал автоматично сканиране. Винаги ползвам ръчно, като или избирам транспондер на който знам че се предават и мрежовите настройки и съответно избирам и мрежово търсене или избирам цял сателит - така за дадения сателит нарежда всички актулани канали.
Виждам че ползваш български в системните менюта - там не съм сигурен какво е името на "мрежово сканиране" но трябва да е нещо подобно, на английски е network scan като има възможност yes/no
Когато избера цял сателит при ръчното сканиране - не става(без значение със или без мрежово сканиране) ,казва ми ,че трябва да си настроя тунера.Сканирам единствено,като добавям транспондера ръчно, само в този случай мога.Тогава нямам никакви проблеми.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 14-11-2011
Аватара на uniqad
uniqad uniqad е на линия
Gustomizer
 

Дата на присъединяване: Apr 2009
Мнения: 1,075
Благодари: 69
Получил благодарност:
594 пъти в 305 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от painkillerbg Вижте мненията
Сканирам единствено,като добавям транспондера ръчно, само в този случай мога.Тогава нямам никакви проблеми.
Това поведение ме кара да мисля, че имиджа е заключил файла с базата данни lamedb! Пробвай да го изтеглиш с dreamset! Зануляваш му всички настройки - да няма никакви канали, спътници и транспондери в него и го връщаш обратно в приемника. Хубаво е да му подмениш и satellites.xml с някой свеж.
След което гасиш приемника директно от контакта и после пак пробвай да си конфигурираш спътниците наново!
__________________
С черен хайвер се хранят големите риби... Малките риби се хранят със зелен хайвер!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14-11-2011
painkillerbg painkillerbg не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 156
Благодари: 536
Получил благодарност:
29 пъти в 16 поста
Сваляния: 92
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uniqad Вижте мненията
Това поведение ме кара да мисля, че имиджа е заключил файла с базата данни lamedb! Пробвай да го изтеглиш с dreamset! Зануляваш му всички настройки - да няма никакви канали, спътници и транспондери в него и го връщаш обратно в приемника. Хубаво е да му подмениш и satellites.xml с някой свеж.
След което гасиш приемника директно от контакта и после пак пробвай да си конфигурираш спътниците наново!
Има резон в това което казваш, само да мога да вляза в приемника.Направих му мрежовите настройки и не ме пуска.Явно някъде греша.С DM 500, нямам проблем, в него си влизам без никакви грижи.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 15-11-2011
painkillerbg painkillerbg не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 156
Благодари: 536
Получил благодарност:
29 пъти в 16 поста
Сваляния: 92
Ъплоуди: 0
По подразбиране проблем с мрежови настройки

Бихте ли ми помогнали,като ми кажете къде греша,че не мога да вляза в приемника.Правя следните настройки:Отивам в мрежовите настройки.Там изключвам DHCP, като му давам "не";.use interface-yes.Задавам си IP.192.168.1.10 ; Netmasк-ата ми е 255.255.255.0;
GW-192.168.1.1
Задавам двата DNS-a от доставчика ми ,които са и смятам,че с настройките приключвам до тук..Правя network test, всичко ми чеква в зелено, с изключение на DHCP, което съм изключил. Пиша IP-то на устройството,което съм задал(192.168.1.10) в браузъра на компютъра и ми дава,че не може да намери този адрес.Имам включен DM 500 на същия рутер - IP 192.168.1.2(другите настройки са идентични) с него проблем нямам, влизам си нормално.Имате ли някакви идеи , какво друго да направя, за да имам достъп до приемника си през LAN.Благодаря!
п.с. рутера ми е TP-Link TL-WR940N
Отговори с цитат
  #19  
Стар 15-11-2011
PhilipZ PhilipZ не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Местоположение: София
Мнения: 527
Благодари: 115
Получил благодарност:
143 пъти в 104 поста
Сваляния: 188
Ъплоуди: 7
По подразбиране

На компютъра си стартирай Dos command prompt например като напишеш cmdв полето runв старт менюто. След това в черния прозорец напиши ping 192.168.1.10 Трябва да получиш 4 или 5 отговора и накрая статистика в която да пише нещо от сорта на send 4 receive 4 loss 0 Ако имаш отговори всичко е наред. След това можеш да влезеш в приемника със telnet 192.168.1.10 ще те пита за потребителско име и парола понподразбиране би трябвало да са root и без парола. Успех!
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на PhilipZ за този полезен пост :
painkillerbg (15-11-2011)
  #20  
Стар 15-11-2011
The Pink Panter The Pink Panter не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Мнения: 220
Благодари: 32
Получил благодарност:
30 пъти в 22 поста
Сваляния: 42
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от painkillerbg Вижте мненията
Задавам двата DNS-a от доставчика ми
Задай този на рутера или 192.168.1.1
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
et5000, hd, xtrend, конфигурирането, проблем


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Vu+ UNO или Xtrend ET5000 HD Vesko_B Общ раздел за MIPS-приемници 0 23-08-2011 21:54
DM800 (ch) или Xtrend(Clarke-Tech) ET5000 HD painkillerbg Общ раздел за MIPS-приемници 2 16-08-2011 00:00
XTREND ET5000 HD - 528 лв. Ники ПРОМОЦИИ и НОВИНИ от СКАЙ ДИГИТАЛ 0 10-07-2011 18:12


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 09:39.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.