The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > КАБЕЛНА цифрова телевизия [DVB-C] > Приемници

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 14-06-2011
Аватара на Пламен Пловдив
Пламен Пловдив Пламен Пловдив не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Местоположение: Plovdiv
Мнения: 68
Благодари: 15
Получил благодарност:
13 пъти в 5 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране ADB 2840C дискусия

Чудесно го продаваш, ама това за нищо не може да се ползва, включително и за близу, защото се активира от тях по IP. Аз имам чисто нов такъв приемник, става само за свободни канали, но не работи с чужда карта, пък и менюто му е особено глупаво-не можеш да си нареждаш каналите.




МОД.
Постовете са преместени от раздел "Обяви" по причина че след продажбата на приемника информацията ще бъде изгубена.По тази причина може малко да изглежда объркано.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14-06-2011
илве илве не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 63
Благодари: 2
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 95
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Никой не насилвам. Ако знаеш как се актевира поне кажи. И през кой порт, което е по важно. Но след време това ще са добри приемници ако някой сподели оргиналния софтуер, ADB Carbo.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14-06-2011
Аватара на Пламен Пловдив
Пламен Пловдив Пламен Пловдив не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Местоположение: Plovdiv
Мнения: 68
Благодари: 15
Получил благодарност:
13 пъти в 5 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от илве Вижте мненията
Никой не насилвам. Ако знаеш как се актевира поне кажи. И през кой порт, което е по важно. Но след време това ще са добри приемници ако някой сподели оргиналния софтуер, ADB Carbo.
Не, той приемника не е лош-мен ми харесва, че е компактен, вади хубава картина, обаче е правен специално за близу, софтуера му е правен за тях и няма ъпдейти никакви-т.е., не че няма, но не се пускат в пространството, а се пишат специално за близу. Доста си поиграх с него, накрая намерих едни познати, които работят в близу и ме светнаха, че желанието ми е неизпълнимо, даже ми казаха, че ако се опитам да го флашна със софт за подобен приемник ще изгори флаш-чипа и ще трябва да го хвърля. Този приемник в момента може да го купи някой, който е на DCC Пловдив, например, защото те все още не са пуснали карти и каналите им са свободни.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14-06-2011
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Добре бе колеги, от де ги вземате тези приемници, карат Ви да си ги купите, и като се откажете ги продавате ли? И що не стават за Близо, нали картата е важна, като е активна се разкодират каналите... или нещо ми убягва?
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14-06-2011
Аватара на Пламен Пловдив
Пламен Пловдив Пламен Пловдив не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: May 2011
Местоположение: Plovdiv
Мнения: 68
Благодари: 15
Получил благодарност:
13 пъти в 5 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Момчил Минков Вижте мненията
Добре бе колеги, от де ги вземате тези приемници, карат Ви да си ги купите, и като се откажете ги продавате ли? И що не стават за Близо, нали картата е важна, като е активна се разкодират каналите... или нещо ми убягва?
Момчиле, мен никой не ме е карал насила да си го купя-изпадна ми чисто нов за 25 лв., обясниха ми, че по принцип става само за свободни канали и аз си рискувах парите. Като си поиграх ми стана ясно за какво иде реч. Аз съм на друг кабелен оператор, картата ми е конакс-като я сложа ми дава-грешна карта и черен екран. Пробвал съм с грифин-там пък пише, че картата е несъвместима с приемника. Моите познати в близу ми обясниха, че дори на тяхната мрежа конкретната карта трябва да се активира за конкретния приемник и само тогава работи. Просто за това обясних и по-горе, че този приемник става единствено и само за оператори, които са без карти и каналите им са свободни. Иначе е HD mpeg4 dolbi dig. Но менюто лично на мен не ми харесва-правено е за хора, които както им го дадеш, нищо да не пипат и променят-каналите не се подреждат, а единствено може да си направиш фавортна листа и така да гледаш.
Отговори с цитат
Следните потребители (2) благодарят на Пламен Пловдив за този полезен пост
aleks1976 (14-06-2011), Момчил Минков (14-06-2011)
  #6  
Стар 14-06-2011
Аватара на Момчил Минков
Момчил Минков Момчил Минков не е на линия
от Шумен
 

Дата на присъединяване: Aug 2010
Местоположение: Шумен
Мнения: 1,220
Благодари: 287
Получил благодарност:
250 пъти в 202 поста
Сваляния: 99
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Пламен Пловдив Вижте мненията
Момчиле, мен никой не ме е карал насила да си го купя-изпадна ми чисто нов за 25 лв., обясниха ми, че по принцип става само за свободни канали и аз си рискувах парите. Като си поиграх ми стана ясно за какво иде реч. Аз съм на друг кабелен оператор, картата ми е конакс-като я сложа ми дава-грешна карта и черен екран. Пробвал съм с грифин-там пък пише, че картата е несъвместима с приемника. Моите познати в близу ми обясниха, че дори на тяхната мрежа конкретната карта трябва да се активира за конкретния приемник и само тогава работи. Просто за това обясних и по-горе, че този приемник става единствено и само за оператори, които са без карти и каналите им са свободни. Иначе е HD mpeg4 dolbi dig. Но менюто лично на мен не ми харесва-правено е за хора, които както им го дадеш, нищо да не пипат и променят-каналите не се подреждат, а единствено може да си направиш фавортна листа и така да гледаш.
Жив и здрав да си за разяснението, ако все пак не успееш да го продадеш и решиш да го отвориш - СНИМАЙ и показвай (много хора ще са ти благодарни), интересно е дали има COM конзола вътре на платката, щото аз съм си играл малко (с на един колега) да помъча мрежата, но нищо не може да се достъпи от там.
__________________
____|_______|_Удряй_|_______|_______|_
|_______|_______|главата|_______|______
____|_______|_______|си_тук_|_______|__

Последно редактирано от Момчил Минков : 14-06-2011 на 18:09
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14-06-2011
Аватара на bu12tras
bu12tras bu12tras не е на линия
Пластичен Хирург
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 6,954
Благодари: 2,016
Получил благодарност:
2,970 пъти в 1,678 поста
Сваляния: 103
Ъплоуди: 6
По подразбиране

Тук гледам същата обява http://forum.setcombg.com/index.php/topic,49607.0.html
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14-06-2011
bate_dino bate_dino не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Местоположение: София
Мнения: 981
Благодари: 270
Получил благодарност:
369 пъти в 298 поста
Сваляния: 44
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Пламене, нещо бъркаш Няма как да се активира по IP, защото не всички абонати ползват Интернет от близу. По-вероятно е по хардуерен номер на приемника. Относно картите. Може би наистина има привързване на хардуерен номер и приемник, но на мой познат наскоро му смениха приемника с такова АДБ, като му оставиха старата Евротурска смарт карта. Аз лично пробвах с моите две смарт карти и сработиха без проблеми на неговия приемник, естествено без платените канали и HD, за които нямам абонамент . Става дума за гр. София и квартала е Младост.
Момчиле и аз мъчих нещо по-мрежа, ама само пинг вървеше до приемника. Освен това успя да се върше през Wi-Fi през USB dongle /с някакъв Ralink чипсет/. За съжаление наскоро му направиха софтуерен update по мрежата и сега дори и ЛАН мрежа не излиза, а и не намерих опция за настройки в новото менщ.

Последно редактирано от bate_dino : 14-06-2011 на 19:02
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14-06-2011
Аватара на Илия Иванов
Илия Иванов Илия Иванов не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Mar 2008
Местоположение: София
Мнения: 562
Благодари: 69
Получил благодарност:
173 пъти в 88 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ми значи цената е съвсем приемлива. Става и за НЕТ1.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14-06-2011
илве илве не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 63
Благодари: 2
Получил благодарност:
5 пъти в 5 поста
Сваляния: 95
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Попаднах на един фърмъер но не знам как да го кача, с разширение .DWN споделиха че става но само толкова. Пробвал съм да се свържа с него с лан картата му но безуспешно не отговаря на стандартните портове. Съгласен съм да го отворя и да го пробвам с различни методи но как.

Бате дино
не вярвам да са оскъпили толкова тунера, че и по хардуерен номер да го разпознава. Нещо това не ми се връзва с кодировката която използва - напълно безсмислено ако са го направили. и по IP отпада довода ми е същия.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
2840c, adb, дискусия


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Новите приемници ADB-2840C от близу Виктория ДРУГИ 63 20-03-2013 07:45
ADB-2840C - заводски firmware?! speedycars ОБСЪЖДАНЕ УСЛУГИТЕ НА BLIZOO - Цифрова кабелна телевизия 45 11-02-2013 23:30
Strong 6006 - дискусия Атанасов STRONG 2 30-08-2010 00:38
DM500HD - дискусия Крал Артур DREAMBOX 18 25-02-2010 15:39
MAX HD - дискусия Крал Артур DREAMBOX 2 24-02-2010 20:46


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:57.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.