The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > HDTV - телевизия с висока резолюция (High Definition) > HDTV дискусии

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 15-03-2015
Двапищова Двапищова не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2015
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
Smile HTPC от NUC или лаптоп

Здравейте,
Четох доста по темата. Но практиката си е практиката, а до такава информация не стигнах да видя или на видео или някой да е тествал със сигурност, а именно едно NUC Intel® Celeron® processor N2820 със сигурност плейва ли добре примерно с windows 7 - Kodi - видео с 1080p/60fps/mpeg2 също и live tv hd sreaming? Ако някой притежава , моля да сподели. Също така ще спечеля ли много ако сложа Openelec?

И се замислих за напълно безвентилаторна алтернатива - един лаптоп от сорта на Intel® Celeron® processor N2820/N2940, който ценово е близко. Но си мисля че след като пък напълно няма охлаждане, да не би да се спича при по продължително ползване и да насича.

Моля давайте мнения.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15-03-2015
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,384
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вземи си интегрирано решение но не с интелска видео карта
или поне не такава под HD3000.
ZOTAC, ACER, ASROCK и други предлагат такива които се монтират директно отзад на VESA монтажните дупки на телевизора.
Лаптопа ще е обемно решение.

Относно OpenElec, ще спечелиш само че няма с какво да грееш машината,
докато при Windows, ще накачулиш един куп неща и накрая удоволствието ще е след преинстал.
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15-03-2015
Двапищова Двапищова не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2015
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Вземи си интегрирано решение но не с интелска видео карта
или поне не такава под HD3000.
ZOTAC, ACER, ASROCK и други предлагат такива които се монтират директно отзад на VESA монтажните дупки на телевизора.
Лаптопа ще е обемно решение.

Относно OpenElec, ще спечелиш само че няма с какво да грееш машината,
докато при Windows, ще накачулиш един куп неща и накрая удоволствието ще е след преинстал.
Мерси за отговора.
Четох и аз наистина, че някои се изказват в полза на AMD за подобно решение, примерно: AMD APU Athlon X4 5350 (2.05GHz,2MB,25W,AM1) box, с интегрирано видео AMD Radeon R3 (HD 8400 kabini). Че по добре било от към картина.... Обаче от към охлаждането - дали ще е безшумно в рамките на нормалното? А за ZOTAC, ACER, ASROCK - ASrock търсих в БГ пазара но не успях да открия. ZOTAC подобно също не открих, а за ACER - има с ATOM процесор. Ако знаеш онлайн магазин от където предлагат тези машинки, пусни линк.
А относно лаптопа, има такива с 11 инча от по малките и той лесно може да се сложи зад ТВто... и като е безшумен направо заспива, само ме притеснява да не прегрява, все пак с часове ако се пуснат филми hd

А за ОС - Openelec бих го сложил само за печелене на производителност, и то ако с Уиндоуса има проблем с плейването... Иначе няма да го кича с нищо windows-а, мисля да си го оставя само с Kodi.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15-03-2015
Зрител Зрител не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Aug 2012
Мнения: 94
Благодари: 4
Получил благодарност:
28 пъти в 14 поста
Сваляния: 9
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Вземи Nuc-а с i3
ASUS VivoPC VM62-G030M
ASUS EEEBOX PC EB1033-B0590
Виж тези модели, може да ти свършат работа.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15-03-2015
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,384
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Не се заблуждавай с мощността на процесора.
той служи само и единствено за зле (некадърно) компресирани видео файлове които немогат да тръгнат без хардуерно ускорение

300мхз целерон с ати3ххх на AGP порт и 384 рам се спрвя без яд с HD видео стриим в 1080р
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15-03-2015
Двапищова Двапищова не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2015
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Зрител Вижте мненията
Вземи Nuc-а с i3
ASUS VivoPC VM62-G030M
ASUS EEEBOX PC EB1033-B0590
Виж тези модели, може да ти свършат работа.
Първите 2 решения съм ги разглеждал, но за съжаление, цената им бяга много на горе, VivoPc пък е към 1000 лв! Не мога да дам толкова за pc което ще ползвам само за филми и нищо друго.
Третото е много симпатично и е на приемлива цена, обаче вътре има двуядрения процесор D2550 от серията Intel Atom и чипсет Intel NM10. От това, което съм чел N2820/HD4000 нагоре и то с читави драйвери може да се справи на теория, а това в този ASUS го дават, че няма да се справя с всичко 1080p вижда ми се доста слабичко. Не случайно започнах темата директно за този Celeron и за хора, които са го тествали.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15-03-2015
Двапищова Двапищова не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2015
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
Не се заблуждавай с мощността на процесора.
той служи само и единствено за зле (некадърно) компресирани видео файлове които немогат да тръгнат без хардуерно ускорение

300мхз целерон с ати3ххх на AGP порт и 384 рам се спрвя без яд с HD видео стриим в 1080р
Съгласен съм, обаче практиката показва, че доста често ще се попада на такива зле компресирани файлове. Тествах да сглобя едно такова не толкова "мини" с един по стар процесор Amd 2.4 Ghz с вградено GPU nvidia geforce 7000 / windows 7/ и не можа да се справи... с 1080p
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16-03-2015
Аватара на 111111
111111 111111 не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Feb 2015
Мнения: 2,384
Благодари: 1,026
Получил благодарност:
1,031 пъти в 675 поста
Сваляния: 7
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Двапищова Вижте мненията
Съгласен съм, обаче практиката показва, че доста често ще се попада на такива зле компресирани файлове. Тествах да сглобя едно такова не толкова "мини" с един по стар процесор Amd 2.4 Ghz с вградено GPU nvidia geforce 7000 / windows 7/ и не можа да се справи... с 1080p
nvidia geforce 7000 и АTI 19xx нямат хардуерен декодер

ако търсиш хардуерно декодиране то трябва да се избере
минимум 8ххх на нвидия и 2ххх на АМД
интел в процесори от "i" серията и излезнали след това

интел 2ххх серията имат проблеми със зелени петна под линукс
при пропуснати битове
__________________
Подпис от долоподписания
Благодари натискайки "Thanks" бутона,
ако сметнеш поста за полезен.
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на 111111 за този полезен пост :
Двапищова (16-03-2015)
  #9  
Стар 17-03-2015
Двапищова Двапищова не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Mar 2015
Мнения: 5
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 111111 Вижте мненията
nvidia geforce 7000 и АTI 19xx нямат хардуерен декодер

ако търсиш хардуерно декодиране то трябва да се избере
минимум 8ххх на нвидия и 2ххх на АМД
интел в процесори от "i" серията и излезнали след това

интел 2ххх серията имат проблеми със зелени петна под линукс
при пропуснати битове
Остави ги тези по старите Nvidia аз така и няма да я ползвам. И въпроса, че i серията се справят добре.... Знам го от опит че се справят много добре... Но не за това е темата. Всеки който ми казва я вземи i серията... все едно казва - а бе не знам колко е мощността на тази кола която искаш да си купиш, за по сигурно си вземи едно ферари и тогава няма да имаш проблеми...което е несериозно. Все пак всеки компютър си има определена цел, а и аз съм научен да уважавам КПДто за какво да стои мощност неизползвана и i7 да сложиш 5та генерация... да гледаш филми само... няма смисъл.
Темата я започнах с въпроса около Celeron N 28xx/29xx които са с intel hd 4000 . Навсякъде на теория ги дават че се справят с всичко, а даже и с 4к с някои файлове.
Искаше ми се практическо мнение от някой, но явно няма за сега, мерси все пак.
А и докато чакам мнения и умувам току виж цената паднала и си взема наистина i3 хахаха
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17-03-2015
sarge sarge не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Мнения: 7
Благодари: 22
Получил благодарност:
3 пъти в 3 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Здравей колега

Моето HTPC е на базата на asrock e350m1 дъно. Процесора е с вградено HD6310. E350 е малко по слаб от celeron n2840 например , но за видеото не мога да кажа.

Плейва си 1080p mkv рипове, поне тези които имам. Кутията ми е E-mini I3 алуминиева която доста се стопля, има възможност за монтажа на 4 4см вентилаторчета, каквито нямам. Проца е с пасивно охлаждане а чипсета има малко вентилаторче което е много тихо, и се маскира от звука на телевизора, но в тиха стая мен ме дразни.

Още един глас за openelec, което реално си е kodi. Инсталирал съм го на микро sd карта клас10 в usb адаптер, като системата стартира от натискането на бутона до готова за ползване за около 15 сек. Картата е по бърза от повечето usb2 флашки. Филмите са ми на отделен nas и ги плейвам през мрежата, като в кутията нямам хард което ми намалява шума и температурите. Управлявам системата с MCE дистанционно което за нормална употреба е идеално, но за търсене в youtube например е по-удобно с безжична клавиатура

Всъщност единственият ми проблем до сега с 1080p файловете до момента, че отначало мрежата ми беше 100Mbit и имах буфериране на видеото през 10-15 сек. Минах на гигабитова и този проблем изчезна.

Нямам опит с интел, celeron n2840 го дават с TDP 7.5W срещо 18W на E350, и би трябвало по-малко да грее, но как ще се справи видеото с хардуерното декодиране не зная.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
htpc, nuc, ИЛИ, лаптоп, от


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Съвет за HTPC Андрей Колев КОМПЮТРИ и периферия 20 15-01-2015 00:50
HTPC linux - мотор и въртене lordzerg КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 0 27-05-2014 06:00
струва ли си тозо лаптоп(като нискобюджетен лаптоп,цена-качество) boboturboto КОМПЮТРИ и периферия 10 02-10-2013 11:51
Продавам HTPC кутия Thermaltake Mozart VC4000SNS slavi99 Приключили продажби 4 19-10-2012 14:09
HTPC - дали ще тръгне със този архаичен хардуер? color КОМПЮТРИ и периферия 16 19-01-2012 11:42


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 05:03.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.