The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ЗА НАЧИНАЕЩИ > Настройки на рутери

Настройки на рутери Как да настроите вашия рутер така, че да имате достъп до вашия сателитен приемник, или как да защитите вашия приемник от нежелан достъп отвън.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #21  
Стар 13-05-2019
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bu12tras Вижте мненията
Моя принтер е закачен директно на Микротик-а вече няколко години и си бачка без проблем. Принтиране от телефона от лаптопа. HP1505n модела е на 13г поне


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro
Този принтеро-скенер нр1505n освен лан карта има и телнет . Оригинално Микротиците нямат дравери за принтери.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL

Последно редактирано от CITRON : 13-05-2019 на 19:43
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
gentu (13-05-2019)
  #22  
Стар 14-05-2019
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Този принтеро-скенер нр1505n освен лан карта има и телнет . Оригинално Микротиците нямат дравери за принтери.
Този принтеро-скенер си е съвсем нормален принтер и няма хабер от сканиране HP Laserjet P1505n (CB413A)


А темата за нуждата от драйвери за рутера за споделяне на принтер просто няма да я коментирам. Буквичката n в името на принтера идва от Network - какви драйвери, какви 5 лева когато е нужен само нормален мрежов порт за целта.

Домашното ми МФУ HP LaserJet 200 Color MFP 276n си е споделено през микротик ( без драйвери ) и си принтира и сканира мрежово колкото си иска. Че и факсове праща и получава ако му се налага
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 14-05-2019
Аватара на dodo_pv
dodo_pv dodo_pv не е на линия
No Brain, No Pain
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 2,419
Благодари: 850
Получил благодарност:
852 пъти в 548 поста
Сваляния: 69
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Би ли ни разяснил, как точно споделяш МФУ, което няма мрежова карта по мрежата и по какъв начин клиентите и се свързват с него, за да печатат / сканират? Моето МФУ е на Canon MF4010.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
__________________
ЕКЗОРСИСТ
Отговори с цитат
  #24  
Стар 14-05-2019
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Би ли ни разяснил, как точно споделяш МФУ, което няма мрежова карта по мрежата и по какъв начин клиентите и се свързват с него, за да печатат / сканират? Моето МФУ е на Canon MF4010.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Хубаво го питаш, но човека не е наясно, само се инати. Той пише ,че споделя мрежови принтери, които имат вградени лан карти В последните драйверите са в биоса и се активират от телнета, най просто казано тези устройства стават за всички рутери, даже и такива от 5 лева. На теб ти трябва принтер сървър, който да поддържа протоколите на твоят скенер. Същото е и за принтера. Затова ти предложих да погледнеш Асус рутерите, в тях има принтер сървър. Важен момент е обаче да имаш някакъв хардуерен бутон да чисти съобщенията като ти свърши хартията например.
https://www.asus.com/ca-en/support/FAQ/114024/
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL

Последно редактирано от CITRON : 14-05-2019 на 12:17
Отговори с цитат
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на CITRON за този полезен пост :
dodo_pv (14-05-2019)
  #25  
Стар 14-05-2019
Чък Норис Чък Норис не е на линия
Модератор
 

Дата на присъединяване: Dec 2008
Местоположение: Пловдив
Мнения: 11,927
Благодари: 979
Получил благодарност:
7,307 пъти в 3,548 поста
Сваляния: 89
Ъплоуди: 24
По подразбиране

А дали си заслужава цялата тая галимация и не е ли време за смяна на принтер-скенера?
Отговори с цитат
Следните потребители (3) благодарят на Чък Норис за този полезен пост
111111 (26-06-2019), bu12tras (14-05-2019), om63 (14-05-2019)
  #26  
Стар 14-05-2019
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dodo_pv Вижте мненията
Би ли ни разяснил, как точно споделяш МФУ, което няма мрежова карта по мрежата и по какъв начин клиентите и се свързват с него, за да печатат / сканират? Моето МФУ е на Canon MF4010.

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Изрично съм посочил моделът на споделеното МФУ и той е мрежов. Коментарът по-горе беше направен, защото пак ставаше дума за мрежов модел принтер, който пък беше наречен принтеро-скенер. И в цялата тази объркана история се говореше за драйвери за микротик, от които няма нужда.
Относно екзотики като споделяне на USB скенери има възможност през рутер с openwrt с инсталиран sane да се направи. Описано е в сайта на openwrt достатъчно прилично и съм го правил веднъж преди години с Xerox МФУ, но не помня модел. Работеше прилично. Openwrt работи прилично, стабилно и коректно на доста евтини домашни рутери.
В днешно време, ако наистина ми се налага да имам споделен МФУ за принт и сканиране, наистина бих си купил мрежови и то жичен.

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Хубаво го питаш, но човека не е наясно, само се инати. Той пише ,че споделя мрежови принтери, които имат вградени лан карти В последните драйверите са в биоса и се активират от телнета, най просто казано тези устройства стават за всички рутери, даже и такива от 5 лева. На теб ти трябва принтер сървър, който да поддържа протоколите на твоят скенер. Същото е и за принтера. Затова ти предложих да погледнеш Асус рутерите, в тях има принтер сървър. Важен момент е обаче да имаш някакъв хардуерен бутон да чисти съобщенията като ти свърши хартията например.
https://www.asus.com/ca-en/support/FAQ/114024/
Човекът е достатъчно наясно според HP.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 14-05-2019
CITRON CITRON не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Jun 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 1,025
Благодари: 102
Получил благодарност:
275 пъти в 224 поста
Сваляния: 176
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от om63 Вижте мненията
Изрично съм посочил моделът на споделеното МФУ и той е мрежов. Коментарът по-горе беше направен, защото пак ставаше дума за мрежов модел принтер, който пък беше наречен принтеро-скенер. И в цялата тази объркана история се говореше за драйвери за микротик, от които няма нужда.
Относно екзотики като споделяне на USB скенери има възможност през рутер с openwrt с инсталиран sane да се направи. Описано е в сайта на openwrt достатъчно прилично и съм го правил веднъж преди години с Xerox МФУ, но не помня модел. Работеше прилично. Openwrt работи прилично, стабилно и коректно на доста евтини домашни рутери.
В днешно време, ако наистина ми се налага да имам споделен МФУ за принт и сканиране, наистина бих си купил мрежови и то жичен.


Човекът е достатъчно наясно според HP.
Разбирал той...може би само от НP. Чудесно накарай едно HP Laser Jet 1018 да върви с USB то на Микротик ....Изрично съм посочил модела. В Виж таманиш си отговора и тая хартия, ще ти служи само за Америка. Пак инженера неразбрал. Ама той имал друго в предвид. Чудя се въобще защо ви дават високи заплати. Опен врт да слагаме на Микротик ли предложи. Или на всеки рутер слагаш Опен врт. И да ти кажа тия неща понякога не вървят прилично, а създават доста ядове.
__________________
C:> GOTO NEXT LEVEL
Отговори с цитат
  #28  
Стар 14-05-2019
om63 om63 не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Jul 2009
Местоположение: Варна
Мнения: 871
Благодари: 73
Получил благодарност:
193 пъти в 148 поста
Сваляния: 175
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Този принтеро-скенер нр1505n освен лан карта има и телнет . Оригинално Микротиците нямат дравери за принтери.
Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Разбирал той...може би само от НP. Чудесно накарай едно HP Laser Jet 1018 да върви с USB то на Микротик ....Изрично съм посочил модела. В Виж таманиш си отговора и тая хартия, ще ти служи само за Америка. Пак инженера неразбрал. Ама той имал друго в предвид. Чудя се въобще защо ви дават високи заплати. Опен врт да слагаме на Микротик ли предложи. Или на всеки рутер слагаш Опен врт. И да ти кажа тия неща понякога не вървят прилично, а създават доста ядове.
Изрично сте посочил модела.
Цитирай:
Първоначално написано от CITRON Вижте мненията
Този принтеро-скенер нр1505n освен лан карта има и телнет . Оригинално Микротиците нямат дравери за принтери.
. Основният ми коментар беше че този принтер е с мрежов порт и НЯМА скенер.

Сега очаквам да цитирате точно къде съм казал че съветвам на микротик да сложите openwrt. Споделих възможно решение при ползване на рутер с openwrt.
A съветът ми беше "В днешно време, ако наистина ми се налага да имам споделен МФУ за принт и сканиране, наистина бих си купил мрежови и то жичен."
Надявам се вече е ясно.
Надявам се също така, че Вие не се инатите, точно както и аз.
__________________
Бинарната математика са я измислили циганите. Тука има - тука нема.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 14-05-2019
Аватара на Дедал
Дедал Дедал е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Мнения: 4,933
Благодари: 3,688
Получил благодарност:
1,716 пъти в 1,132 поста
Сваляния: 6
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Я и аз да питам, че оня ден нещо се спомина и моят ТъП линк 1043 и ми трябва нещо с голям обхват (къща) и да издържа на доста различни конекции, че те само тв, телефоните и разни други устройства сигурно са над 10-20 парчета ...
https://www.emag.bg/bezzhichen-ruter...218_2621_28301
- тоя дали ще ми свърши работа или ме насочете към нещо според горните условия
Отговори с цитат
  #30  
Стар 14-05-2019
100лица 100лица не е на линия
изгряващ форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2018
Мнения: 61
Благодари: 3
Получил благодарност:
10 пъти в 5 поста
Сваляния: 1
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз взех за вкъщи един тп линк Archer C1200 и съм мн разочарован от тея 5ghz мн по-слаб обхват има спрямо 2.4ghz мрежата единствения плюс е че ако съм в стаята където е рутера скоростта на wifi е по-висока
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
препоръчайте, рутер


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата Търси в тази тема
Търси в тази тема:

Разширено търсене
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Препоръчайте рутер ogibo Настройки на рутери 115 28-07-2015 21:28
Препоръчайте ми впс Sentello Дъра-Бъра 5 05-06-2014 14:02
Препоръчайте ми UPS Jovanoty КОМПЮТРИ и периферия 42 26-11-2013 20:54
Препоръчайте рутер бахретин КОМПЮТРИ и периферия 3 26-06-2012 22:09
Препоръчайте безжичен рутер Джак КОМПЮТРИ и периферия 61 27-09-2011 23:01


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 02:10.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.