The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДИСКУСИИ - Всичко за сателитната и наземната телевизия > ПРИЕМНИЦИ за цифрова сателитна телевизия > DREAMBOX

DREAMBOX DM 500, DM 600, DM 800, InetBOX и др.

Отговори
 
Контрол над темата Търси в тази тема Начин на разглеждане
  #1  
Стар 03-03-2010
sakry sakry не е на линия
форумно сукалче
 

Дата на присъединяване: May 2008
Мнения: 16
Благодари: 1
Получил благодарност:
0 пъти в 0 поста
Сваляния: 95
Ъплоуди: 0
По подразбиране Имам питане за връзка между.......

Искам да попитам нещо защото като попрочетох не можах да си отговора на въпроса.
Имам приемник Дрийм 500S който е направен като сървър с Джемини ЦЦкам 2.1.4 работи нормално с клиенти,искам по двете други стаи в апартамента да гледам локалната си карта и другите неща от дриима.
Имам стар приемник Ferguson 6600FX мога ли да го ползвам
Вътрешната ми мрежа е през рутер
Фергюсъна няма лан това ми е известно но има ли някъв начин или просто трябва да купувам още два дриима

Втория ми въпрос е може би глупав но........се надявам но отговор
трябва ли приемниците по двете други стаи да са вързани за конвертора директно и трябва ли той да е например двоен троен и т.н.
Може ли да ги свържа от изхода на дрима сървър,който е там до този дето влиза кабела от антената и е отново за коаксиален кабел.

При дрима имам 3 кабела от кабелната които идват от стаите мога ли с дисек или с разпределителче едно към две да ги навържа и сигнала от конвертора да отива по този начин в другите приемници в стаите

За интернета съм май на ясно там ситуацията е по добре от рутера в едната стая отива кабел в другата няма но ще мисла нещо да пусна /ако не ме убие жена ми/ или четох май за вариант през WIFI но това ще го мисла

За фергюсъна ако става да не се набутвам може би ще трябма сериен кабел а?

Много ще съм благодарен на отговори мисля, че веднага ще ми препорйчат някои да чета и да се уча,което е така но наистина времето е кът а и точни отговори не намирам за конкретните питания
Отговори с цитат
  #2  
Стар 03-03-2010
ivo ivo не е на линия
форумец-ветеран
 

Дата на присъединяване: Nov 2007
Мнения: 1,652
Благодари: 123
Получил благодарност:
463 пъти в 223 поста
Сваляния: 416
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Хм. Като гледам много неща не са ти ясни. Започвам по реда на въпросите:
1. "Имам стар приемник Ferguson 6600FX мога ли да го ползвам" - за да се свърже към дрима приемник без лан - ако приемника поддържа шер е необходимо PC, което да е свързано с програма към дрима по лан и от PC то с RS232 кабел да подаваш на фергюсъна.
2. "трябва ли приемниците по двете други стаи да са вързани за конвертора директно и трябва ли той да е например двоен троен и т.н.
Може ли да ги свържа от изхода на дрима сървър,който е там до този дето влиза кабела от антената и е отново за коаксиален кабел."
Най-добре е ако си с една антена без мотор на нея да закачиш двоен, троен или четворен конвертор - зависи от броя на приемниците. Иначе през изхода на дрима, със сплитери и подобни ще гледаш само поляризацията, на която е дрима в момента.

Така че без набутване няма да мине. Ако искаш да гледаш се дават парици за тая работа. Ако антената ти е с мотор няма да стане или ще гледаш това, на който спътник е оставен дрима. Ако искаш да гледаш няколко спътника във всички стаи, ще ти трябва мултифиид. Т.е една антена с няколко конвертора, монтирани на една рейка. Без мотор. За повече подробности по такава антена Джак, може да ти даде разяснения кое как е. Той гледа така и е доволен.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 03-03-2010
Devnull Devnull не е на линия
Banned
 

Дата на присъединяване: Feb 2008
Мнения: 967
Благодари: 303
Получил благодарност:
286 пъти в 151 поста
Сваляния: 178
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Слагай дриймове навсякъде и четворен конвертор за да ти е лесен живота като седнеш да гледаш телевизия.
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
връзка, за, Имам, между, питане


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Въпрос за безжична връзка. Николай1 Въпроси и отговори 45 19-02-2011 20:19
Споделяне на Интернет връзка с две лан карти netman Уроци и съвети за начинаещи 45 12-06-2010 15:27
Индия загуби връзка със своята лунна сонда spacebeam Новини 0 30-08-2009 00:11
Имам питане AphexTwin YU-MA-TU / VOLTEL 5 11-04-2008 13:49


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 00:17.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.