The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Вижте резултатите от анкетата: ДА или НЕ за АЕЦ Белене
ДА на АЕЦ Белене. 106 33.97%
НЕ на АЕЦ Белене. 163 52.24%
Не ме интересува , няма да гласувам. 44 14.10%
Анкета с възможност за няколко гласувания Гласували: 312. Вие може да не гласувате в тази анкета

Затворена тема
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #31  
Стар 23-01-2013
Аватара на Зелен
Зелен Зелен не е на линия
морски в гората
 

Дата на присъединяване: Feb 2011
Местоположение: Bitburg/Varna
Мнения: 868
Благодари: 292
Получил благодарност:
315 пъти в 180 поста
Сваляния: 3
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Току що гласувах с НЕ. В другата тема съм обяснявал ЗАЩО.
По отношение на истинските избори,а не тези за АЕЦ,трябва да се гласува от всички. бсп целят,колкото се може по-малко хора да ходят да гласуват и знаете ли защо? Техният електорат е постоянен като число и много твърд. Но като процент варира според гласувалите. По-малко гласували,означава повече проценти за бсп. И обратното. Така че,ако не ви се припомнят мизериите и изоставането на държавата от ВСИЧКИ ПЪТИ,в които бсп е била на власт-гласувайте. Дори да не виждате точно тези,които искате да ви управляват-гласувайте за по-малкото зло. Като не гласувате,изпращате бсп автомотично на власт и тогава...този филм вече сме го гледали няколко пъти. На мен не ми хареса,а на вас
Следните потребители (5) благодарят на Зелен за този полезен пост
heracle (23-01-2013), shamarasat (23-01-2013), БАЙ ИВАН (23-01-2013), Виктор (23-01-2013), Дедал (23-01-2013)
  #32  
Стар 23-01-2013
Аватара на jondol
jondol jondol не е на линия
Знам че нищо не знам
 

Дата на присъединяване: Oct 2009
Мнения: 36
Благодари: 5
Получил благодарност:
15 пъти в 11 поста
Сваляния: 34
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Аз съм ЗА, единственото което ме притеснява е неяснотата относно цената на целия проект, според едни е 6 милиарда според други 22 милиарда евро. Относно качеството не мисля че ще има компромис не и за такъв проект все пак фирмата която евентуално ще строи АЕЦ Белене има такива проекти в Словакия и Турция.
__________________
AZBox HD Elite & 2 x Dreambox 500s Triax TD110 H-H мотор SG-2100
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на jondol за този полезен пост :
d.ivanov (23-01-2013)
  #33  
Стар 23-01-2013
Пламен Тачев Пламен Тачев не е на линия
обикновен потребител
 

Дата на присъединяване: Sep 2012
Местоположение: Варна
Мнения: 1,424
Благодари: 1,565
Получил благодарност:
961 пъти в 433 поста
Сваляния: 4
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Глупостта да има референдум за нещо, което много от нас не разбират докрай, вече е сторена. Ясно е, че циганорите ще ги юрнат от бсп-то да искат АЕЦ, като им обещаят евтин (за тях - направо безплатен) ток. Но не това е дори главната причина да кажа НЕ. Причината е елементарна - един такъв проект е манна небесна за кражби. Приказките, че ще е чуждо финансиране, са елементарна лъжа - пак ние ще платим всичко, през цената на тока. Кражби има и сега, при вятърните и слънчевите централи. Да не забравяме как точно БСП разреши на червените бандюги да им плащаме скъпо не за 5, не за 15, а за 25 години напред. А ГЕРБ видяха сладкото и си пуснаха своите хора да довършат кражбата. И за 7 и 8 блок на Козлодуй ще съм против, ако ГЕРБ искат да ги строят. Същите крадливи келемета са и те...

Нещо за четене: http://belene.bghot.com/index.php
С много от нещата съм съгласен, няма значение кой е писал сайта, информацията си я проверявам и от други източници.

Последно редактирано от Пламен Тачев : 23-01-2013 на 10:26
Следните потребители (3) благодарят на Пламен Тачев за този полезен пост
STUDITOV (23-01-2013), zita74 (23-01-2013), Дедал (23-01-2013)
  #34  
Стар 23-01-2013
pmhawk pmhawk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 733
Благодари: 184
Получил благодарност:
293 пъти в 129 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Зелен Вижте мненията
Току що гласувах с НЕ. В другата тема съм обяснявал ЗАЩО.
По отношение на истинските избори,а не тези за АЕЦ,трябва да се гласува от всички. бсп целят,колкото се може по-малко хора да ходят да гласуват и знаете ли защо? Техният електорат е постоянен като число и много твърд. Но като процент варира според гласувалите. По-малко гласували,означава повече проценти за бсп. И обратното. Така че,ако не ви се припомнят мизериите и изоставането на държавата от ВСИЧКИ ПЪТИ,в които бсп е била на власт-гласувайте. Дори да не виждате точно тези,които искате да ви управляват-гласувайте за по-малкото зло. Като не гласувате,изпращате бсп автомотично на власт и тогава...този филм вече сме го гледали няколко пъти. На мен не ми хареса,а на вас
Че то в момента едно от разклоненията на БКП, братче на БСП отново е на власт И да кажеш не Пламене, те ще се насочат към нови реактори на Козлодуй и пак ще крадат. Така че както казах и в двата случая пак нищо за народа

Последно редактирано от pmhawk : 23-01-2013 на 10:27
  #35  
Стар 23-01-2013
Аватара на stilo72
stilo72 stilo72 не е на линия
Българин
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 554
Благодари: 159
Получил благодарност:
218 пъти в 117 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

пс. няма да ти отговоря на въпроса, защото не съм експерт по ядрена енергетика, нито овца, човек не си вре оная работа, където не му е работата... [/QUOTE]

Докато нямаш мнение няма да си далече от офцете и ще чакаш някой да вземе решението вместо теб! Така после ще имаш право само да изпитваш неудопство от това, че не са ти дали възелин, но няма да имаш право да се сърдиш!
__________________

DМ500HD; PARABOLIC 1.50; INVERTO 0.3dB; 42e<<>>7w; ZHD200; Fusion TV; TRIAX-TD88; INVERTO BLACK Ultra Twin 0.2dB-39e
  #36  
Стар 23-01-2013
Аватара на бахретин
бахретин бахретин не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Feb 2010
Местоположение: Асеновград/Nefyn,Gwynedd,UK
Мнения: 504
Благодари: 146
Получил благодарност:
86 пъти в 56 поста
Сваляния: 11
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Да новата АЕЦ струва много скъпо,но тока който ще произвежда ще бъде по евтин от сегашния.Знаете ли че има много хора ,които нямат пари за ток или работят за да могат да си платят тока.
__________________
*LG 40UF671V*VU+Zero 4K*Inverto black ultra & quad*ADB 2840 C*
  #37  
Стар 23-01-2013
pmhawk pmhawk не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jan 2010
Мнения: 733
Благодари: 184
Получил благодарност:
293 пъти в 129 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от бахретин Вижте мненията
Да новата АЕЦ струва много скъпо,но тока който ще произвежда ще бъде по евтин от сегашния.Знаете ли че има много хора ,които нямат пари за ток или работят за да могат да си платят тока.
След като в момента се изнася ток, говори че има много ток. Защо тогава той поскъпва, вместо да поевтинява. Ще видиш евтина енергия от Белене на кукин ден, по-скоро тройно увеличена. Дали пък не трябва да бъдат изгонени ЕВН, ЕОН, ЧЕЗ. В една Албания им отнеха лиценза на едни от тези последните дни.

Последно редактирано от pmhawk : 23-01-2013 на 10:32
Следните потребители (5) благодарят на pmhawk за този полезен пост
BOBIKAT (23-01-2013), d.ivanov (23-01-2013), Rabin (23-01-2013), Дедал (23-01-2013), Пламен Тачев (23-01-2013)
  #38  
Стар 23-01-2013
Аватара на stilo72
stilo72 stilo72 не е на линия
Българин
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Sofia
Мнения: 554
Благодари: 159
Получил благодарност:
218 пъти в 117 поста
Сваляния: 2
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от бахретин Вижте мненията
Да новата АЕЦ струва много скъпо,но тока който ще произвежда ще бъде по евтин от сегашния.Знаете ли че има много хора ,които нямат пари за ток или работят за да могат да си платят тока.
То и цената на газа падна и времето тази зима е доста по-топло от миналата ама парното пак е по-скъпо!!!!!!!
Що лапате тези мухи, просто не вярвам, че има толкова тъпи разсъждения! Крадеца ще продава навън тока и на теб тука робе пак ще ти го увеличи, защото ще ти казва, че има недостиг на мощности и пак ще лапаш същите мухи, които сега лапаш! И колко АЕЦ ще построим, във всеки град по един за по- голяма независимост!
Ненормална работа, мислете преди да пишете глупости!
__________________

DМ500HD; PARABOLIC 1.50; INVERTO 0.3dB; 42e<<>>7w; ZHD200; Fusion TV; TRIAX-TD88; INVERTO BLACK Ultra Twin 0.2dB-39e
  #39  
Стар 23-01-2013
Аватара на njor
njor njor не е на линия
Човек
 

Дата на присъединяване: Nov 2009
Местоположение: София
Мнения: 2,573
Благодари: 1,115
Получил благодарност:
1,594 пъти в 785 поста
Сваляния: 181
Ъплоуди: 3
По подразбиране

Да кажа защо съм против:

1.Баба Ванга го каза,че е опасна от към земетръс(това в кръга на шегата и не дотам)
2.Нямаме парите за такова нещо.А като не го правим ние по добре чужденците да си го правят на тяхна територия и от там да ни продават енергия но и да си берат дерта за негативите(замърсявания,отработено гориво и закриване след експлоатация).
3.Една такава централа се проектира да работи през целия експлоатационен период и тогава е рентабилна.Не мисля че този тип централи ще имат възможност да си изкарат живота до край.Изключително бързо се развиват алтернативи и негативизма към атома в сегашния му вариант расте заслужено бързо.
Следните потребители БЛАГОДАРЯТ на njor за този полезен пост :
  #40  
Стар 23-01-2013
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pmhawk Вижте мненията
. В една Албания им отнеха лиценза на едни от тези последните дни.
Само дето пропускаш факта, че тока в Албания е като светлото комунистическо бъдеще у нас преди 1989 - я дойде, я не дойде. Там за особен престиж се смята да имаш дизелов генератор, че като спре тока да не си на тъмно. Иначе на акомулатор - познатите системи от режима на тока у нас. И това при положение, че Албания ВНАСЯ ток от нас.
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Затворена тема

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
АЕЦ, анкета, Белене, Да, За, ИЛИ, НЕ


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 22 (0 членове и 22 гости)
 

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Анкета: марки лаптопи/PC ukf КОМПЮТЪРНИ ПРИЕМНИЦИ 5 12-12-2012 14:29
Не е анкета Iliyan N Дъра-Бъра 2 23-02-2012 22:49
Анкета: LyngSat, FlySat или KingOfSat? АДМИН Анкети 8 21-12-2011 22:08
“Нова ТВ” в събота: колко ще струва АЕЦ Белене и заслужава ли си? ТИНТИН ДРУГИ 0 17-09-2009 19:04


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 06:35.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.