The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > Друга цифрова техника > DVD и BLURAY плеъри

DVD и BLURAY плеъри Цифрово кино у дома

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 09-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Цитирай:
Първоначално написано от vlad
А самите плеъри нямат ли изходи за качествен звук, че се налага и допълнителен ресивър?
За съжаление-не. Ако обаче всичко върви нормално, ще се появят "системи за домашно кино" както сега имаме за DVD-та и всичко ще бъде събрано в едно. Като цяло съвета ми е да се поизчака да паднат малко цените в България. Скоро чакаме и Blu-Ray записвачки,които най-вероятно ще тръгнат от $200-300 в САЩ. Стане ли това, ще си имаме нов основен формат ще си можемд а си ползваме Тв-тата по предназначение
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
  #12  
Стар 09-07-2008
vlad vlad не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: May 2008
Местоположение: Варна
Мнения: 270
Благодари: 19
Получил благодарност:
4 пъти в 4 поста
Сваляния: 19
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Ами само можем да се надяваме това да стане по-скоро

Иначе благодаря за разясненията. Сега вече ми се избистри цялата картинка
__________________
1.2 м параболична антена, Inverto LNB Super Mini 0.3dB, 60.0E <-> 24.5W, MAX500HD
Отговори с цитат
  #13  
Стар 09-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Ако някой от тук присъстващите се сети да направи един хубав магазин с ненадути цени и промоции за членове на форума ще е много добре Аз си го мислих тези дни,ама малко капитал не ми достига. Btw, има един магазин на бул.България (точно до шоурума на Lexus) ,има голям надпис Home Cinema. Там има доста качествена техника, но на доста високи цени.
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
  #14  
Стар 09-07-2008
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Давам линк към една статия и дебат по темата - има ли всъщност нужда от Блу-рей или за хората е напълно достатъчно ДВД?

http://forum.setcom.bg/index.php/topic,36807.0.html
Отговори с цитат
  #15  
Стар 09-07-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Blu-Ray

Без да съм чел статията, моето мнение е че за хората с CRT-телевизори е достатъчно DVD, а за тези със съвременни телевизори - разбира се Blue-Ray или друг вид HD-носител.
Все едно да се пита има ли нужда от асфалтирани пътища. На тези с каручките са достатъчни и черните пътища, но за хората с автомобили - трябва си асфалтец...
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #16  
Стар 09-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Съгласен съм с Момчи. И аз за пръв път като гледах DVD си мислех, че по-добро няма как да има. Само който не е гледал Blu-Ray (дори и рип) може да каже че няма нужда от този формат. А такива дебати са се водели и когато DVD трябваше да замени VHS; CD да се справи с аудио касетките,така че ми се виждат безсмислени
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
  #17  
Стар 09-07-2008
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Вие разсъждавате от собствената си кула. Опитайте се да разберете моасовия потребител като майка ви, баща ви, че и баба ви /ако живее в Америка.. Те може и да извадят 600-800$ за HD телевизор, но за да преминат към Блу-рей ще трябва да се оборудват с техника за още толкова + това, че цените на филмите са в няколко пъти по-високи.
Повярвай ми, не един или двама гости у нас са ми казвали - и кое му е по-хубавото на HD сигнала? И трябва да им върна на двд за да кажат --аа, е да има някаква разлика. Всъщност това са хората, за които се налагат стандартите. Такава като нас нищо чудно да останат малцинство. По същия начин се получи със новите уж " в пъти по-добри аудио формати" - SACD/DVD-Audio. Колко хора ги ползват? Колко музика излиза тях?
Аз съм убеден, че ако не паднат драстично цените на плеърите и филмите и в същото време не започнат определени заглавия да излизат САМО на Блу-рей, то ДВД ще си остане масовия стандарт още дъъъълги години.
Хората си купуват ЛСД и плазма най-вече заради по-големия размер, гъзария и факта, че в нормалните страни вече почти не се предлагат кинескопи.
Освен почти незабележимата разлика в качеството за нормалния потребител трябва да се отчете факта, че Блу-рей не дава почти нищо повече като функционалност. При CD-то например, когато е излезнало ти е давало много повече освен качество - няма лента и не се налага да го превърташ. При ДВД-то спрямо видео касетата също няма лента, а двд-то има и меню, избор на субтитри, екстри, различни езици, коментари... А какво повече дава Блу-рей спрямо ДВД на масовия потребител - повече резолюция и по-качествен звук - и двете трудно различими за тях.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 09-07-2008
Джак Джак не е на линия
Мореплавател
 

Дата на присъединяване: Dec 2007
Местоположение: София
Мнения: 5,815
Благодари: 1,820
Получил благодарност:
1,999 пъти в 856 поста
Сваляния: 126
Ъплоуди: 17
По подразбиране Re: Blu-Ray

Цитирай:
Първоначално написано от lazarus18
Повярвай ми, не един или двама гости у нас са ми казвали - и кое му е по-хубавото на HD сигнала?
Това го казват хора, които нямат пари за такава техника. Ако утре пуснат такова оборудване за 200-300 лв. първи ще са на Илиенци да си купят.
Разликата между HD и DVD гледани на LCD или плазма е очевадна.
Ако се гледа даунскейлнат сигнал на HD на обикновен телевизор, разбира се разлика няма спрямо DVD.
__________________
QUICKBUTTON Mod by Jack 1.3 & Lite (за Енигма 2 приемници)
DM800 320HDD REV:M, Triax 88 {13E, 19E, 23,5E, 28,2E, 39E}, Triax 78 {5W/4W, 1W, 5E, 7E/9E}, DiseqC EMP CENTAURI 9/1 | DiseqC Opticum 4/1, Alps, Inverto, Invacom
Отговори с цитат
  #19  
Стар 09-07-2008
lazarus18 lazarus18 не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: Jun 2008
Мнения: 695
Благодари: 94
Получил благодарност:
259 пъти в 146 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Аз ти казвам да се опиташ да погледнеш с очите на масовия потребител. Ясно е, че ти и аз го виждаме.
Повярвай ми, това са хора, които могат да си купят каквато техника поискат.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 09-07-2008
hank87 hank87 не е на линия
супер форумец
 

Дата на присъединяване: Jul 2008
Мнения: 135
Благодари: 1
Получил благодарност:
5 пъти в 4 поста
Сваляния: 0
Ъплоуди: 0
По подразбиране Re: Blu-Ray

Понеже работя с данни за социологически проучвания ще кажа че почти 70% от градското население на България има DVD плейър вкъщи. След 5-6 години същата цифра (може и по-висока) ще важи за Blu-Ray и дисковете ще вървят като приложения на вестник Уикенд. Ние като си взехме 1вата система за домашно кино беше над 1000лв (преди 7 и половина години) и нямах нито един познат който да има. Сега за 400лв си взимаш система с която можеш да събориш блока. Осен това, ти си купи и си гледай нечовешко качество, пък тия дето не вижат разлика ги остави.
__________________
When there's a will, there's a way
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
bluray


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 19:05.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.