The Best Streaming Software!
VIVO Rent A Car - Your car rental
Върни се   Digital TV Forums - БЪЛГАРСКИЯТ ФОРУМ ЗА ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ > ДЪРА-БЪРА > Дъра-Бъра

Дъра-Бъра Тук се обсъжда всичко което не е свързано с цифровата телевизия

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #81  
Стар 06-01-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Е стига де! Колко пъти ще се прекараш като си купиш една бутилка "скъпо" вино? Нали следващия път няма да им купуваш нищо от избата! Цената отговаря на качеството.
__________________
Отговори с цитат
  #82  
Стар 06-01-2013
Аватара на Златанов
Златанов Златанов е на линия
Спец
 

Дата на присъединяване: Jun 2010
Мнения: 3,409
Благодари: 115
Получил благодарност:
1,361 пъти в 658 поста
Сваляния: 5
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Домашно вино от дядото в Марково, Джеймисън, Черен Буш и в редки случаи Джони и Валентинес .
Дядото направи цяла стая само за виното, като в нея иззида нещо като огромен резервоар, в който държи гроздето. В час съм горе-долу как го прави, но предпочитам да го пия само. Голяма хамалогия е, много гледа самото грозде - прекарва по цял ден на лозята, а не са от малките. Голямо пръскане, голямо чистене, голямо треперене /мангалите правиха хайки да крадат, та се наложиха едни "предупреждения" и с униформени/.
Бях носил вино на едни събирания, като двама ме нападнаха, че преливам купешко вино и ги гъбаркам, че е домашно. Пак казвам, че голяма хамалогия, постоянно следене на температури, време за точене - да е слънчево, да е не знам си какво... но да е жив и здрав дядото - занимава му се, а и по-добре, отколкото да се залежава.
Ракия вари на "новия" казан в селото - хубава е, но предпочитам виното определено.
Правя опити да го убедя догодина повечето грозде да го продаде и да спре с тоя мазохизъм, та да видим.

Последно редактирано от Златанов : 06-01-2013 на 14:34
Отговори с цитат
  #83  
Стар 06-01-2013
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
Като знам хала на цялата държава в момента няма кой да ме убеди, че на пазара ни не се продават абсолютни боклуци и във вината и ракиите, които са там все по-малко е мат'риала, а все повече спирта, химията и водичката...
Колега, това обясняваме от доста време. Пълно е с ментета, но е пълно и с много качествени продукти. Като нямаш кинти за качествени пиеш ментета или домашно. Като имаш кинти - купуваш си елексирчета, които в домашни условия не можеш направи г*за си да садереш.

Цитирай:
Първоначално написано от tzvetann Вижте мненията
А именно качеството на голяма част от продуктите, които в момента се продават на пазара ни. Да, може да има и качествени продукти, но почти никой от тях не достига на нашия пазар. А каквото стига там голяма част е пълен леш. Това е истината и купувайки си скъп продукт нямаш никаква гаранция, че си купуваш качество. Както почти всичко друго... Затова, че да ми се превъзнасяте, че заводските вина били много по-качествени айде нема нужда
Много ми е интересно това как го измисли? Кое е последното вино, което си купи за над 8-10 лв бутилката и се оказа боклук? Само си говориш по инерция както много хора в тая държава или наиситна имаш опит в материята.
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е

Последно редактирано от Rafaello : 06-01-2013 на 15:53
Отговори с цитат
  #84  
Стар 06-01-2013
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Явно много от вас не са пили истинско - качествено вино (домашно).Моето вино не го заменям за никакъв заводски боклук.Тази година съм си направил - тракииски мискет (бяло)-520 литра и като си го налея в чашата излизам на терасата и през чашата мога да видя какво е морето и дали става за риболов.Като отида на кръчма само тогава си поръчвам заводско вино и понеже не разбирам от заводски вина си поръчвам само ТРАМИТЕР (хан крум или търговище)
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....

Последно редактирано от PayNera : 06-01-2013 на 16:20
Отговори с цитат
  #85  
Стар 06-01-2013
Аватара на Brian
Brian Brian не е на линия
Big Brain Big Pain
 

Дата на присъединяване: Mar 2011
Местоположение: Пловдив
Мнения: 3,703
Благодари: 297
Получил благодарност:
870 пъти в 552 поста
Сваляния: 45
Ъплоуди: 1
По подразбиране

Траминер е сорта ама както и да е. Отдавна съм разбрал, че северняците от вино не отбират. Тоя сорт са го селектирали за да могат и ескимосите да пият вино Друго си е южното слънце! Мускат отонел го предпочитам ако става въпрос за ароматни бели полусухи и сладки вина
__________________
Отговори с цитат
  #86  
Стар 06-01-2013
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Истинското вино е горчиво и за подсладено няма да те дам- дори и има песен за истинското вино.Сладкото вино - това не е вино - а компот.
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....
Отговори с цитат
  #87  
Стар 06-01-2013
Аватара на Rafaello
Rafaello Rafaello не е на линия
маймуна мултифиид маниак
 

Дата на присъединяване: Aug 2009
Местоположение: Сливен
Мнения: 740
Благодари: 503
Получил благодарност:
170 пъти в 103 поста
Сваляния: 38
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от PayNera Вижте мненията
Явно много от вас не са пили истинско - качествено вино (домашно).Моето вино не го заменям за никакъв заводски боклук.Тази година съм си направил - тракииски мискет (бяло) и като си го налея в чашата излизам на терасата и през чашата мога да видя какво е морето и дали става за риболов.Като отида на кръчма само тогава си поръчвам заводско вино и понеже не разбирам от заводски вина си поръчвам само ТРАМИТЕР (хан крум или търговище)
Ето защо не харесваш купешкото! На Търговище транимера не е минал даже покрай траминер. Правят го от Шардоне с есенцеия роза от доста години. Отвратителна боза, струваща 5-6 лв. Не че не е вино, истинско вино си е, но не е ТРАМИНЕР. На Хан Крум нямам информация как го правят, от магазинната мрежа не съм си купувал, но на Винария съм дегустирал много добро. Естествено там е пудра, нагласено и истината е в търговските вериги. Но пак цената му е ниска за да искаш някаква невероятно качество.
__________________
4,8W, 0,8W, 4E, 9Е, 13Е, 16Е, 19,2Е, 23,5Е, 28E, 39Е, 42Е, 45Е
Отговори с цитат
  #88  
Стар 06-01-2013
Аватара на PayNera
PayNera PayNera не е на линия
мега форумец
 

Дата на присъединяване: May 2010
Местоположение: Варна
Мнения: 712
Благодари: 102
Получил благодарност:
193 пъти в 130 поста
Сваляния: 131
Ъплоуди: 0
По подразбиране

Ето затова казвам , че винпромските вина - 80% тях са химии и никои не може да ме убеди в обратното.Затова всяка година си правя вино - защото и много консумирам - правя наи-често бели вина - защото пия и лятото.Аз бира не пия - такоз нещо дето пиеш-пикаеш - не е за мен.Да ви кажа как се познава хубавото домашно вино - пиеш без мезе 1 чаша вино и палиш цигара - започне ли да ти сладни цигарата в устата - НЕ СТАВА ОТ ТОВА НИЩО
__________________
60% от българите живеят в стрес. Останалите 40% живеят в Англия, Германия, Щатите, Испания, Франция....
Отговори с цитат
  #89  
Стар 06-01-2013
Аватара на Wanderer
Wanderer Wanderer не е на линия
Norway
 

Дата на присъединяване: Jan 2012
Местоположение: Norway
Мнения: 1,443
Благодари: 367
Получил благодарност:
793 пъти в 365 поста
Сваляния: 59
Ъплоуди: 2
По подразбиране

Ако това за ослепяването беше истина, 2/3 от Българите да сме кьорави. Опасност има, но е изключително малка, когато сам си правиш пиячката и спазваш правилата. За жалост, на 50% от домашно сварената ракия не е махнат нито първака, нито джурата заради тая пуста икономия. Да има повече. Затова домашният алкохол може да стане много опасен. Разбирам колегата, който не иска да пие домашна когато е на гости. Аз съм същия.
От друга страна много смъртни случаи, вследствие натравяне от алкохол са настъпили след консумиране на такъв от винарна. Уж професионална. Не искам да цитирам имена на "винпроми" в БГ, но ще дам за пример Чехия, където съвсем скоро умряха маса народ от метилова водка, произведена в една от най-големите винарни в тази страна. В цяла Европа, вкл и в БГ изтеглиха продукцията на този винозавод.
__________________
ET6000HD, VU Plus Duo2, Mut@nat HD51 - 0.8W, 5E, 9E, 13E, 16E, 19E, 23E, 28E, 39Е

Последно редактирано от Wanderer : 06-01-2013 на 16:55
Отговори с цитат
  #90  
Стар 06-01-2013
Чушкопека
Guest
 

Мнения: n/a
Сваляния:
Ъплоуди:
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dei Irati Вижте мненията
Ако това за ослепяването беше истина, 2/3 от Българите да сме кьорави. Опасност има, но е изключително малка, когато сам си правиш пиячката и спазваш правилата.
Ама как да спазваш правилата, като за технолог хората учат 4-5 години? Бай Стамат от маалата дали е учил за технолог? Аз като отида на гости и някой ми изкара домашнярка, знам ли аз кой я е правил, дали барем основно образование има, изключваме професионална квалификация. Знам ли дали не я е варил някоя пиянка?
Отговори с цитат
Sponsored Links
VIVO Rent A Car  Вземи своят Vu+ сега!  SatPlus
Отговори

Съобщения от Devil M
VIVO Rent A Car  

Тагове
вино, винско, домашно, За, Рецепта, Рецепти


Активни потребители разглеждащи тази тема в момента: 1 (0 членове и 1 гости)
 
Контрол над темата
Начин на разглеждане

Подобни теми
Тема Започнал темата Форум Отговори Последно мнение
Оглеждам се за домашно кино, изтървах промоцията на техномаркет. sunnyboy115 DVD и BLURAY плеъри 56 01-05-2012 21:01
Заменям система за домашно кино JVC Андрей Колев Приключили продажби 0 27-10-2011 02:48
Върви ли Хоби тв с каката по рецепта 5581? teolink Кошче 1 19-08-2011 00:06


Всички времена са във формат GMT +3. Часът е 11:34.


DTV-BG Powered by vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.